evlilik hediyesi

baaran

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2018
75
100
35
Selamlar

Çok sevdiğim bi arkadaşım nikah ile evleniyor. Gelenek görenek seven biri değil ve kalben çok sevdiğim muhabbetim olan bir arkadaşım.

O yüzden 2 gün önce nikah haberini aldığımdan beri düşünüyorum ama 3 gün kaldı nikaha hala hediye bulamadim.

bi çeyrek altın alıp gitmek çok içime sinmiyor ki kendisi de eminim özel bisi olsa daha çok hoşlanır. gelinlik bile giymeyecekmiş son anda onu da aileleri kırmamak için kabul etmiş. eşi bir suredir kendisinin yaşadığı eve gelip yerleşecek, mobilya vs döşeme de yapmadılar yani. o kadar gelenekten uzak bir şekilde evleniyorlar. ve maddi durumları da iyi. gereksiz harcama da yapmıyorlar. o yüzden çeyrek alayim destek olsun diye düşünmüyorum. aksine ne hediye etsem gönlü hoş olur diye düşünüyorum.

sunu da söyleyeyim daha açıklayıcı olur. çevresi çok geniş olmasına rağmen çok aile icinde ve ailem gibi gördüğüm arkadaşlarım arasında yapıyoruz kimseye haber vermedik dedi . maddi beklentisi yok ve bu özel davete güzel içten bi hediye ile mukabele etmek istiyorum. lütfen çeyrek demeyin .

nikâha götürebileceğim bir hediye düşünüyorum
ne olabilir sizce ?
bütçemi 500 liraya kadar zorlayabilirim.
evine gitme durumu şimdilik yok. daha önce de gitmemiştim

fikirlerinizi bekliyorum
teşekkürler

Son düzenleme:
Çeyrek götürmek istemiyorum, çok sevdiğim arkadaşım diyorsunuz ama bütçenizi çeyrekten düşük tutuyorsunuz. Durumunuz yoksa direkt yok deseniz daha güzel olur.
Bence alabiliyorsanız çeyrek alın. Düğün yapıp, yeni eşya almasalar da yeni evliler belki bir ihtiyaçlarını giderirler. Ev ziyaretine giderseniz de sembolik bir ev bitkisi falan alabilirsiniz hoş olur.

ben yakın arkadaşlarıma kolye vs aldım

zira çeyrek oradaki çeyreklerden biri olup paraya dönüyor ama çeyrek fiyatına aldığım kolye arada takılıyor ya da bir köşede duruyor

karşıdaki kişinin maddi durumu önemli tabii bu durumda da o çeyreğin parasına ihtiyacı varsa çeyrek makul olur

örneğin görümcem evlendi altınları satıp ev borcuna yatıracaklardı

ona en az işçiliği olan bileziklerden aldım zira o saklamayacaktı

Canım çok da sıkma kendini.Arkadasin gelenek görenek sevmese de sonucta evlilik gibi tamamen toplumsal normlara uymak için yapılan bir eylemi telli duvaklı gerçekleştiriyor.Ceyrek candır.Herseye dönüşür.İster tatil için kullanır,isterse evinin ihtiyacını alır.Mutluluklar dilerim

Evlenen bir insanın ihtiyacı olan TEK maddi şey (manen destek vs. Dışında ) PARA ve para yerine geçebilecek altın :KK66:
Alabileceğiniz en güzel hediye , çeyrek altın .
Yok ille de çeyrek olmaz diyorsanız eğer balayına gitmiyorlarsa 2-3 günlük bir haftasonu için haftasonu kaçamağı hediye edebilirsiniz (fırsat kuponları filan oluyor ) ama onda da müsait mi değil mi bilemezsiniz . Kolye, küpe vs . Zevk meselesi. Bakalım beğenecek mi , takı seviyor mu vb. Bir sürü detay var .
O yüzden en mantıklısı bence çeyrek altın :KK66:

Çeyrek altına basit bir hediye gibi yaklaşmışsınız ama yeni evlenen çiftlere en çok yarayacak şeylerin başında geliyor altın. Zira ihtiyaç anında bozdurup, istedikleri herhangi bir eşyaya dönüştürülebilme özgürlüğüne sahip oluyorlar bir anlamda. O yüzden bütçeniz elveriyorsa çeyrek, olmadı gram altın takın. Bir gün evine giderseniz, evi için küçük bir şey alırsınız.

Çok teşekkürler cevaplarınız için

Ama konuyu editledigim gibi arkadaşım çok geniş çevresi olmasına rağmen sadece aile ve aile gibi gördüğüm çok yakın arkadaşlarımı çağırıyorum dedi.
evliliği nikah törenini gelir kapısı olsun masrafları çıkarsın diye düşünmüyor. kendi yağında kavrulan birisi ve ihtiyacı yok. beni de bu özel günde yanında görmek istediği için çok mutlu oldum. ben de alacağım bi hediye ile gönlünü hoş etmek istiyorum. o yüzden çeyrek almak çok kaba ve basit geliyo. daha ince bi seçenek için gruba sordum.

yine de teşekkür ederim cevaplar için
vakit ayırdınız. sagolun

Eger takı seviyorsa swarowski den guzel bir kupe alabilirsiniz mesela. Soylediginiz butceye uygun cok hos kupeler var. Begenmezse de degisim kartiyla degistirebilir.

Bizim üçlü bir arkadaş grubumuz var. Hatta nikah şahidi bile oldum o kadar yakın :)
Ama biz de çeyrek takmadik. Onun yerine bizi anlatan simgenin olduğu çok güzel bir kolye aldık.
Sonuç?
Bütün altınlar bozduruldu bizim kolye her gün boynunda...
Tavsiye edebilirim

Bence nikaha çeyrek götürmek daha mantıklı.. Sonrasında evine güzel, ince düşünülmüş bi hediye götürülebilir yine..

Nikaha goturulmesi en mantıklı şey takıdır. Zarif sevebilecegi güzel bir taki alin fiyatları şu an bilmiyorum ama 500 tl ye gelir gibi geldi.

eğer paraya ıhtıyacları yoksa bir kuruma arkadaşın ve eşi adına bağış yapıp bır sertıfıka goturebılırsın ...

X