Düğün evlilik için ortalama ne kadar bütçe gerekiyor yardım edin lütfen:(

temmuz ayında istanbulda evlendik
ev tutma, eşya kına vs
toplam 20.000 tl civarı tutmustur
b.eşyaları vestelden aldık
tv miz samsung
mobilyalaramız da orta kalitede hepsinden memnunuz
koltuk takımımızı doğtastan almıstık
herkes bütçesine göre ev kuruyor
en önemlisi mutlu olmak
Allah herkesi mesut etsin:KK34:

80.00 mi :KK45:
yok artık o paraya ev alınır ya fazla lükse kaçtınız herhalde :KK6:

Detaya girmedim bile kaba hesap yaptım, Lükse kaçmadım ama kalitesiz hiç bir şey almak istemedim. Ama En çok para yiyen eşyadan ziyade nişan düğün gibi şeyler...

düğündü evin içiydi vs 30 bini buldu . Bu haziran ayında evlendik bizde...

ben evli değilim ama nişanlımla bi hesap yaptık,
çok harika olmayan bi düğün,
idare edecek kalitede eşyalar vs..
ortalama bi 20-25 bin buluyo :KK50:

bu devirde evlenmek çok çok zor :KK5:

Bizim düğün masraflarımızda 25 bin Tl'yi bulmuştu
Bu zamanda evlenmek gerçektende zor

Daha evlendikten sonraki evin eksikleri hiç söylemiyorum
Onlarıda saysak ohooo
Ev kurmak kolay iş değil
Eksiği hiç bitmiyor

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,

Ben Kasım ayında evlendim. Nişan,kına gecesi,evin perdeleri,halılar,banyo dolabı,tabak çanak, yatak yorgan (kız çeyizi işte:KK52:) benim ailem yaptı. Nişan 1500 Tl (sadece düğün salonu) Kına gecesi 2000 TL'ye maal oldu. Diğer çeyizleri ve alınanları da düşünürsek yaklaşık 15-20 bin tutmuştur. Bunların dışında kalan şeyleri ise eşim aldı. Bunlar da tam 30.000 TL tuttu.

Üstelik tüm eşyaları indirimden aldık:KK53: Mesela buzdolabı, fırınlı ocak, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi toplam 2600 TL, salon oturma takımı, yemek takımı ve yatak odası takımı da toplam 3300 TL tuttu. Ama gelinlik, düğün, gelin arabası, Gelin takı seti, kuaför ... vs. 30.000 Tl'yi buldu. O kadar ufak şeyler para tutuyor ki inanamıyor insan. örneğin sadece yatak odası takımı almak yetmiyor, yatak, baza da para tutuyor.

Eğer çeyiziniz yoksa yani bardaktan tabağa yastığa kadar herşeyi eşinizle birlikte yapacaksanız en az 40 bine ihtiyacınız var.

ALlah yeni evleneceklerin yardımcısı olsun. Bizim birikimimiz yoktu bu yüzden kredi çektik, bizim gibi kredi ödeyenlerin de ALlah yardımcısı olsun:44:

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,

Ben Kasım ayında evlendim. Nişan,kına gecesi,evin perdeleri,halılar,banyo dolabı,tabak çanak, yatak yorgan (kız çeyizi işte:KK52:) benim ailem yaptı. Nişan 1500 Tl (sadece düğün salonu) Kına gecesi 2000 TL'ye maal oldu. Diğer çeyizleri ve alınanları da düşünürsek yaklaşık 15-20 bin tutmuştur. Bunların dışında kalan şeyleri ise eşim aldı. Bunlar da tam 30.000 TL tuttu.

Üstelik tüm eşyaları indirimden aldık:KK53: Mesela buzdolabı, fırınlı ocak, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi toplam 2600 TL, salon oturma takımı, yemek takımı ve yatak odası takımı da toplam 3300 TL tuttu. Ama gelinlik, düğün, gelin arabası, Gelin takı seti, kuaför ... vs. 30.000 Tl'yi buldu. O kadar ufak şeyler para tutuyor ki inanamıyor insan. örneğin sadece yatak odası takımı almak yetmiyor, yatak, baza da para tutuyor.

Eğer çeyiziniz yoksa yani bardaktan tabağa yastığa kadar herşeyi eşinizle birlikte yapacaksanız en az 40 bine ihtiyacınız var.

ALlah yeni evleneceklerin yardımcısı olsun. Bizim birikimimiz yoktu bu yüzden kredi çektik, bizim gibi kredi ödeyenlerin de ALlah yardımcısı olsun:44:

kesinlikle katılıyorum aileler destek olmazsa olmuyor.. Ben perde işini kayın validemden çözdüm ay çok şükür salon perdelerim tamda salon takımımla bir oldu :))) (kiracı olunca iyi oluyor kendi evime geçince daha da güzellerini alırım demiştim)buzdolabı çamaşır makinesini eşimin dedesi ve dayısı aldı.. salon takımını eşim nişan bile takılmadan önce taksitle almıştı çok şükür evlerinde yerleri olduğu için üstünüde bi güzel kapadık tertemiz beklettik. taksitleride evlendiğimizde bitmişti.Televizyonumuu aylar öncesinden aldık tesadüf elimizde paramız vardı indiirimi yakaladık hemen aldık..Ufak bir oturma odam var oraya köşe takımı ,bulaşık makinesini yatak odası takımını babam aldı.. bide çeyizlik eşyalarımızı.(tabak takımı felandı filandı) bu arada bende nişan döneminde boş durmadım kenara attığım ufak tefek paralarla bardaktı çanaktı aldım durdum. Şimdi o gözümüze az gelen eşyalar eve sığmıyor..
Nişanı biz aile arasında evde kıydık.. yüzükler takıldı .. pasta kesildi.. yetti :)) düğünümüz gayet güzel oldu. Gelinliğimi hem tanıdık olan hemde sezon dışı olan bir zamanda kiraladım bununda avantajından yararlandım..

Yok allahım nazarlara getirmesinde ben şanslıymışım sanırım..

Hayırlısı ile Allah evleneceklere yardımcı olsun.. Mutlu olsun herkes...Birde bir kere yaşanıyor bu heves... Keyfi bambaşka

Offf çok para lazım galiba.
Biz sadece düğün merasimi yapacağız. Eşya almıyoruz çünkü şu anda ev kuracak bir yerde değiliz, 2 sene kadar daha doğunun bir ilçesindeyiz. 2. el ile idare ediyoruz.
150 kişinin katılacağı bir kokteyl yapmayı planlıyoruz kısmetse.
takı vs. falan da alınmayacak. ne kadar bütçe lazım bilmiyorum. :KK43:

4 ay sonra düğünüm var . beyaz eşya alındı . 4500 tlye. yatak odası hariç sanırım 10,000 tl daha lazım. mobilyalar yemek odası halı perde. yani yatak odasını da eklersek sanırım 20000 tl ye biter hepsi

Nişan+Düğün masrafı takılarla beraber 50 bini bulur.

Birde ev tutarkenki masraflar var

depozito, boya banada, abonelikler tadilat, aksesuar, avizeler ıvır zıvır = 5000 TL

valla cnm bu bütçeden bütçeye değişiyo bzde herşeyi çok araştrdık çok pahalı olmasın dedik evet eşyaları çok pahalı olmadan halledttik ama sadece düğün 20.000 civarında tuttu düşün sadece düğün mekanı

bu tamamen alacağın eşyaya, yapacağın düğüne göre değişiyor. birisi gidip 10000 tl ye de gelinlik alabilir, bir diğeri 500 e kiralar. Ya da ev için bir yemek masasına 8000 tl verende var 1500 verende. E doğal olarak bu iki kişinin evlilik masrafı arasında dünya kadar fark olur.

Biz 45000-50000 gibi harcadık herşey dahil. Düğün bu hafta ama masraflar belli. Düğün kısmı herşeyiyle 20000 civarı tutuyor yani sadece yemekli düğün masrafı değil, gelinlik, kına masrafları, saç/makyaj, damatlık, ayakkabı, çiçeğine kadar hesaplamak lazım, kalan kısım ev için harcandı.

Offf, masraflara bakarmısın?!
Düğün sektörüne mi girsem acaba? Iyi para var bu işte!

Evlenmek isteyenlere Rabbim bereket versin!
Kolay gele!

daha evlenmedik ama 4000 civarı ıvır zıvırı bardak çanak,40.000 civarı mobilyalar,20.000 civarı düğün, gelinlik damatlık takı vs saymıyorum bile...allah herkesin yardımcısı olsun...

herşey çok pahalı 5 bin lira civari sadece beyaz eşyalar tuttu evin ıvırı zıvırı çok oluyo aşağı yukarı ev kurmak 25 bin tutsa düğün kına masraflarıda girdi mi tahminen 40 bine gözden çıkarmak lazım :26:

daha evlenmedik ama 4000 civarı ıvır zıvırı bardak çanak,40.000 civarı mobilyalar,20.000 civarı düğün, gelinlik damatlık takı vs saymıyorum bile...allah herkesin yardımcısı olsun...

40.000 mobilyaya çok değil mi canım. tabi durumunuz varsa 100 bin olsun da eğer borçla yaptıysanız çok sıkıntıya girersiniz ondan merak ettim; yanlış anlamayın...

coook pahalı coook benim sadece beyaz esyam 5 bin tuttu :KK43:

Bizimde o kadar tuttu beyaz eşyamız. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, Ankastre fırın seti ve buzdolabı toplam 5.100tl tuttu. Daha bunun eşyası var, tadilatı var. var da var.. Allah yardımcımız olsun ne diyim :18:

X