Evlilik için son şansım mı

38 yaşındayım çocuğum oldu kendiliğinden yaş geç değil. Ama yaşım geçiyor diye yanlış bir evlilik ömrünü karartir
Teşekkür ederim umut verdiniz. Ben sevmediğim halde çok çabaladım yanında durabilmek için o kadar cabamin böyle boş bi insana gitmesi çok üzdü gercekten

33 yaşındayım 9 aydir bir ilişkim vardı. Ama sadece mantigima uyduğu için görüşüyordum his olarak birsey yoktu. Yavaş yavaş az da olsa ısınmıstim evlenelim istemeye gelin diyince mırın kırın yaptı halbuki ki o sürekli hemen evlenelim modundaydi. Mırın kırın sebebi ise benden önceki sevgilisinden dolayi büyük borçlara girmiş ve en az 1 sene daha beklemeliyiz dedi. Ki eşya borcunu falan ortak ödeyerek onuda. İçimde zaten zar zor bisey hissetmek için ugrasiyordum onuda hem yalancı oluşu hem de bu sekilde cabasizligiyla aldı goturdu. Suan yaş geçiyor diye çok acı çekiyorum bu histen nasıl kurtul
Alip
33 yaşındayım 9 aydir bir ilişkim vardı. Ama sadece mantigima uyduğu için görüşüyordum his olarak birsey yoktu. Yavaş yavaş az da olsa ısınmıstim evlenelim istemeye gelin diyince mırın kırın yaptı halbuki ki o sürekli hemen evlenelim modundaydi. Mırın kırın sebebi ise benden önceki sevgilisinden dolayi büyük borçlara girmiş ve en az 1 sene daha beklemeliyiz dedi. Ki eşya borcunu falan ortak ödeyerek onuda. İçimde zaten zar zor bisey hissetmek için ugrasiyordum onuda hem yalancı oluşu hem de bu sekilde cabasizligiyla aldı goturdu. Suan yaş geçiyor diye çok acı çekiyorum bu histen nasıl kurtulurum. Barışmak sizce mantıklı mi
Karşınıza alıp kavga frekansına girmeden kinushn. İkiniz de birbirinize dürüst olun. Konuşmadan hiç biseyi cozemezsiniz ve ailenizle mutlaka sıkı bir istişarede bulunun.

Teşekkür ederim umut verdiniz. Ben sevmediğim halde çok çabaladım yanında durabilmek için o kadar cabamin böyle boş bi insana gitmesi çok üzdü gercekten
Yol yakın. Ruh eşin karşına çıkacaktır.

33 yaşındayım 9 aydir bir ilişkim vardı. Ama sadece mantigima uyduğu için görüşüyordum his olarak birsey yoktu. Yavaş yavaş az da olsa ısınmıstim evlenelim istemeye gelin diyince mırın kırın yaptı halbuki ki o sürekli hemen evlenelim modundaydi. Mırın kırın sebebi ise benden önceki sevgilisinden dolayi büyük borçlara girmiş ve en az 1 sene daha beklemeliyiz dedi. Ki eşya borcunu falan ortak ödeyerek onuda. İçimde zaten zar zor bisey hissetmek için ugrasiyordum onuda hem yalancı oluşu hem de bu sekilde cabasizligiyla aldı goturdu. Suan yaş geçiyor diye çok acı çekiyorum bu histen nasıl kurtulurum. Barışmak sizce mantıklı mi
En korktuĝum seylerden biri sirf beni seviyor diye birine sans vermek ve onun tarafindan da hayal kırıklığına ugramak

Hiçbir şey hissetmediğin, bi de davranışları sana saçma sapan gelen, bi sürü sorunla gelmiş biriyle evlenmenin tam olarak neresi "mantık" evliliği?
Hani karşındaki çok iyi, ilgili, merhametli, görgülü, kibar falan biridir ama çekim hissetmiyorsundur, yine de devam edersin, buna mantık ilişkisi denir de burda gördüğüm konularda herif hem sıkıntılı hem de arada sevgi aşk yok, bile bile ateşe yürümeye "mantık evliliği" diyorlar. Mantığa oturan tarafı neresi acaba?

Ayrıca, yaşın falan geçmiyor, gayet gençsin. Bir de, insan bu sebepten saçma sapan biriyle evlenip geriye kalan yıllarını göz göre göre heba edemez, etmemeli. Sana ne katıyor, ne katacak mesela? Sırf evli olmak için bundan sonra mutsuz olmayı göze alabilecek kadar mı değersiz hayatınız?

O kadar borcu nasıl yapmış? 500 bin lira önemli bir meblağ gerçekten. Hangi eşyaları ortak alırız diyor? Böyle bir borca girmemiş olsaydı da hem düğünü hem eşyaları komple onun karşılaması doğru değil ki zaten.

Canım bende 34 yaşındayım bundan 1 sene önce 7 yıllık sevgilimden ayrıldım artık pes ettim diyecegım o ki belki böylesi daha hayırlı sevmediğin bir adamla ömür geçiremezsin olmuyorsa vardır bi hayır tabiki mantık yönünden senin tatmın etsin ama saçma biri içinde boşuna üzülme önüne bak bırak gitsin

O kadar borcu nasıl yapmış? 500 bin lira önemli bir meblağ gerçekten. Hangi eşyaları ortak alırız diyor? Böyle bir borca girmemiş olsaydı da hem düğünü hem eşyaları komple onun karşılaması doğru değil ki zYa adam gelmiş

O kadar borcu nasıl yapmış? 500 bin lira önemli bir meblağ gerçekten. Hangi eşyaları ortak alırız diyor? Böyle bir borca girmemiş olsaydı da hem düğünü hem eşyaları komple onun karşılaması doğru değil ki zaten.
Ya adam gelmiş 40 yaşına bi düğünü bile yapamayacak durumdayim dedi. Ki aylık 30bin net geliri var. Yani kadınla yedikten sonra benle ortak bisey yapmak istemesi saçma bnce

Canım bende 34 yaşındayım bundan 1 sene önce 7 yıllık sevgilimden ayrıldım artık pes ettim diyecegım o ki belki böylesi daha hayırlı sevmediğin bir adamla ömür geçiremezsin olmuyorsa vardır bi hayır tabiki mantık yönünden senin tatmın etsin ama saçma biri içinde boşuna üzülme önüne bak bırak gitsin
Benimki yaş bunalımı oldu sanırım 27 gbi olsaydım.yuzune bile bakmazdım en başından

Hiçbir şey hissetmediğin, bi de davranışları sana saçma sapan gelen, bi sürü sorunla gelmiş biriyle evlenmenin tam olarak neresi "mantık" evliliği?
Hani karşındaki çok iyi, ilgili, merhametli, görgülü, kibar falan biridir ama çekim hissetmiyorsundur, yine de devam edersin, buna mantık ilişkisi denir de burda gördüğüm konularda herif hem sıkıntılı hem de arada sevgi aşk yok, bile bile ateşe yürümeye "mantık evliliği" diyorlar. Mantığa oturan tarafı neresi acaba?

Ayrıca, yaşın falan geçmiyor, gayet gençsin. Bir de, insan bu sebepten saçma sapan biriyle evlenip geriye kalan yıllarını göz göre göre heba edemez, etmemeli. Sana ne katıyor, ne katacak mesela? Sırf evli olmak için bundan sonra mutsuz olmayı göze alabilecek kadar mı değersiz hayatınız?
Haklısınız biraz yaş bunalimi beni doğru düşünmeyecek hale getirdi sanirim

His yoksa sadece yaş diye evlenilir mi yapmayın nolur. 33 artık çok genç bir yaş bence birini sevmeyi sevilmeyi hakediyorsunuz kendinize bu haksızlığı yapmayın evlenmek için evlenmeyin
Teşekkür ederim. Çocuğum olmaz korkusu sardı yüzden sevmesem de serk için çok cabaladim

Ya adam gelmiş 40 yaşına bi düğünü bile yapamayacak durumdayim dedi. Ki aylık 30bin net geliri var. Yani kadınla yedikten sonra benle ortak bisey yapmak istemesi saçma bnce
Yani borcu olmasa da 30 bin lira yüksek değil ki :KK43: Eğer hazırda dayalı döşeli evi yoksa eşya da alacaksınız siz de destek olmadan yapılamaz bence.

Hayır borcu bitirip öyle evlenelim diyor. Ama bana da diyor ki eşyaları falan ortak alırız. Kadına saçmış savunmuş bana gelince de biseyleri ortak yaparız modunda

Ee ne bekliyorsunuz ki? Aşik olmuş ki sacmiş savurmuş, siz bir sey hissetmiyorken bu adamin size kör kütük aşik olmamasi niye zorunuza gidiyor?
Bölüşecek kadar seviyormuş işte ona şükür diyin.

X