Evlilik öncesi endişelerim...

bombilibu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2012
346
288
Merhabalar,
Erkek arkadaşım evlenme teklif etti. Biraz hızlı oldu gibi ama ailelerimiz de tanıştı derken ben biraz strese girdim sanırım... temmuz ağustos gibi evlenmeyi düşünüyoruz 🤔 Aslında çok istiyorum ama endişelerim de var.

Vücudumu pek beğenmiyorum. Kilo verdim ama sürekli al ver derken çatlaklarım, sarkmalarım oldu. Zaten pcosluyum... tüylenme problemleri kilolarla senelerce uğraştım. Lazer ile azalttım ama vücudum benim için bir sır gibi. 29 yaşındayım ve ergenliğimden beri annemin yanında dahi soyunmadım. Eleştirecek diye çekindim. Bunda küçüklükten beri kilolu olmam ve alay edilmemin de etkisi var tabi.
Evet yüzüm güzel, kıyafetlerle fiziğim de düzgün görünüyor artık ama İnsan sevdiğine kusursuz görünmek ister... hele o ilk gece korkusu şimdiden ürkütüyor beni.
siz neler hissetmiştiniz? en özelinize şahit olacak birinin hayatınız boyunca sizinle olması sizi de ürkütmüş müydü?

• Beğen
Reactions: 000
İş kendinizi sevmekte, beğenmekte bitiyor. Özgüveniniz yoksa eşiniz birşey demese bile siz herşeyi oraya yorabilirsinis.

Annemin yanında ben de soyunmadım :KK70:
Herkesin kendince vücudunda eksiklikler olabilir ben zayıfım ama selülitlerim var ne yapalım ölelim mi :KK70:
Kocanız da mükemmel değil merak etmeyin. Siz kendinizi sevin özgüvenli olun ve gerçek sevgi söz konusu olduğu zaman vücut kusurları göze bile gelmiyor. Ki ilk zaman loş bir ışıkta kıyafetlerinizi giyip çıkarırsanız siz de alışırsınız hem kusurlu olduğunu düşündüğünüz bölgeleriniz göze gelmeyeceğini düşünüp rahat edersiniz.

İlk gece korkusu dediğiniz ise ilk ilişki heyecanı. Sakın bunu korku olarak düşünmeyin. İğne olmuyorsunuz nihayetinde :KK70:
Bu korkuyu yoğun yaşarsanız vajinismus gibi bir hastalığa davetiye çıkarırsınız.

Yanınızdaki insana güvenmeniz, birbirinize karşı rahat ve sevgiyle dokunmanız acı bile hissetmeden güzel bir cinsellik yaşamanıza sebep olur. Cinsellik ile ilgili bilinçlendirecek kitaplar okumanızı tavsiye ederim. İnanın çeyiz düzmekten daha önemli.

Annemin yanında ben de soyunmadım :KK70:
Herkesin kendince vücudunda eksiklikler olabilir ben zayıfım ama selülitlerim var ne yapalım ölelim mi :KK70:
Kocanız da mükemmel değil merak etmeyin. Siz kendinizi sevin özgüvenli olun ve gerçek sevgi söz konusu olduğu zaman vücut kusurları göze bile gelmiyor. Ki ilk zaman loş bir ışıkta kıyafetlerinizi giyip çıkarırsanız siz de alışırsınız hem kusurlu olduğunu düşündüğünüz bölgeleriniz göze gelmeyeceğini düşünüp rahat edersiniz.

İlk gece korkusu dediğiniz ise ilk ilişki heyecanı. Sakın bunu korku olarak düşünmeyin. İğne olmuyorsunuz nihayetinde :KK70:
Bu korkuyu yoğun yaşarsanız vajinismus gibi bir hastalığa davetiye çıkarırsınız.

Yanınızdaki insana güvenmeniz, birbirinize karşı rahat ve sevgiyle dokunmanız acı bile hissetmeden güzel bir cinsellik yaşamanıza sebep olur. Cinsellik ile ilgili bilinçlendirecek kitaplar okumanızı tavsiye ederim. İnanın çeyiz düzmekten daha önemli.
Teşekkür ederim yorumunuz için :) benimki korkudan ziyade bedenimle alakalı çekince. Önerileriniz mantıklı geldi. Çeyizim de yok vallahi :) erkek arkadaşımın bekar evindeki eşyalarla devam :) eskidikçe yenileriz o sorun değil de. Estetik operasyon da düşünmüyor değilim, şöyle her yerimi komple gerdirmek fena olmaz :d
Yıllarca şişko papates diye seslenilince insan kendini sevemiyor... çocukluk travmaları bunlar.

kendinizle barışmanızın bir yolunu bulmanız bu noktada çok önemli. yatakta rahat edemediğiniz ve mutlu hissetmediğiniz sürece eşinizde aynı enerjiden etkilenip kendini mutlu hissedemeyebilir. Fazla kiloları ile barışık yaşayan ve bu özgüvenden kaynaklı kilolarıyla bile çekici görünen bir çok kadın var. emin olun bu konudaki en önemli olay eşinize özgüvenli bir şekilde yaklaşmanız. bundan etkilenmeyen erkek yok denilecek kadar azdır. eğer gerçekten yenemediğiniz bir çekince varsa psikolojinizde bunu eşinizle paylaşmanızı ve durumu biraz daha ağırdan almanız gerektiğini rahatça söyleyebilirsiniz. Hem daha heyecanlı olur hem de siz de yavaş yavaş korkularınızı yenmeye başladığınızı görebilirsiniz böylece.

Eğer erkek kendi yetersizliğini partnerine yüklemeye çalışan kötü ya da hasta kişilikli bir insan değilse yani normal bir erkekse hiç bir tedirginliğe gerek yok bunu bilin. Cinsellik konusunda erkek psikoloji ve beğenisi biz kadınlardan farklıdır. Bir çok erkeğe kadın vücudundaki çatlak, yara izi, ameliyat izi ve selülitler çok seksi ve cezbedici gelir. Hatta engel derecesinde anomalilerden bile fazlaca etkilenirler. Yani özetle temiz ve bakımlı, kendisine özenli olmanız erkek için yeter de artar. Hiç endişeniz olmasın. Mutlu olmaya bakın siz..

X