Evlilik Pişmanlık

Aynen bende geçen eski fotoğraflara baktım.kendime çok üzüldüm 😔
Cıvıl cıvıl,bakımlı,özgür halim neredeyse kalmamış.
Bu beni çok etkiliyor.simdi eskiden yaptıklarının bir tanesini yapacak enerjim yok,içimden gelmiyor 😔
Ne enerji ne cesaret kaldı... Filmlerde aşk, romontizm sahnesi görünce saçmaladı bunlar diyorum...

Evlilik yürütülmesi oldukça çaba isteyen zor bir süreç bence. Genelde insanlar böyle sıkıntıları varsa bile gerçek hayatta dile getirmiyorlar.

Dürüst olmanızı bekleyerek evlenenlere sormak istiyorum.

Evlendiğinize pişman mısınız? Eğer öyleyse neden?
Çocuk olmasa boşanırdım diyen, daha bekleseydim çok daha iyi olurdu, erken evlendim ya da daha uygun bir eş seçmek isterdim gibi dertleri olan var mı?
Pişman değilim ama yorgunum.
Evliliğin büyük yükü bende.
Eşimin çalışma saatleri korkunç.
Daha düzgün bir işe sahip olmasını isterdim.
Evlilikle ilgili tek sorunum yorgunluk.
Ama pişman değilim eşim sorunsuz biri, sakin ve anlayışlı.
O yüzden elimden gelenin fazlasını yapıp çocuğumuzu huzurlu büyütüyorum.

Evlendiğime hiç pişman olmadım iyi ki evlenmişim.. Otuz yaşımda evlendim ve iyiki de erken evlenmemişim diyorum, çalışıp kendi paramı kazanıp yediğim bekar hayatımı da yaşadım.. Eşim tam zamanın da çıktı karşıma.İki yıldır da evliyim.. Bence bu evlilik kurumuyla ilgili değil kendinize uygun biriyle evlenip evlenmemenizle ilgili..

Beni evlilik degilde asker esi olmak cok yordu. Daha 2yil oldu ama resmen yaslandigimi hiss ediyorum. Geri donme sansim olsaydi esimle sadece sevgili kalirdim hayatimi yasardim kendimi daha cok gelistirirdim

Ne sen sor ne ben söyleyeyim... 😂Tabiki deee evlenmezdim, prensesler gibiydim ben baba evinde 💅eşim idare eder ailesini hiç sevmiyorum çünkü bana demediklerini yapmadıklarını bırakmadılar, herşeyden soğuttular, bazı arkadaşların dediği gibi akrabalar da bir yandan, bir daha evlenirmiydin sorusuna gelirsek Asla! Okurdum karışanlarıda aldırış etmezdim anlaşamadık birlikte oturuyorduk en sonun da tansiyon bile çıktı bende ayrı eve çıktık 3 sene olucak hâla konuşmuyorlar bizle 1 lira bile yardım etmediler yurt dışını bıraktı yüklü miktar da bi para geldi millete yapıyor kendi çocuklarına 1 lirasını nasip etmedi daha yazsam yazarım o kadar çok şey varki herşey yazılmıyor Allaha havale hepsi.

Elbette evlilik zor bi kurum. Ama pişman mıyım ? Asla yine olsa eşimle evlenirdim. Önemli olan herşeyin karşılıklı olması ve eşlerin birbirine karşılıklı anlayışı. Tek taraflıysa evet pişmanlığa dönüşür normaldir

Çok seviyorum hemde çok bir o kadar da endişeliyim😔
İşte ben de tam olarak bundan calcim:KK43:
Ben genel olarak zaten herşeyi büyüten dert eden bu sebeple bütün vücudu sedef kaplı biriyim😐
Evlat da bambaşka bir sorumluluk ve ben yapamam gibi. Rabbim isteyen herkese hayırlısı ile nasip etsin. Beni de kararımdan pişman ettirmesin inşallah.

Evlilik yürütülmesi oldukça çaba isteyen zor bir süreç bence. Genelde insanlar böyle sıkıntıları varsa bile gerçek hayatta dile getirmiyorlar.

Dürüst olmanızı bekleyerek evlenenlere sormak istiyorum.

Evlendiğinize pişman mısınız? Eğer öyleyse neden?
Çocuk olmasa boşanırdım diyen, daha bekleseydim çok daha iyi olurdu, erken evlendim ya da daha uygun bir eş seçmek isterdim gibi dertleri olan var mı?
Tam dediginiz gibi düşünüyordum ayrıldım. Cidden uzun yillar evlilere acıdım. Ama iste evlilik o değilmiş onuda çok sonra anladim.

Geçmişe dönsem yine eşimle evlenirdim yinede oğlumu doğurmak işterdim. Başlarda çok zorlandım yalan yok ama alışıyor insan. Benim eşimin anne babası yok akraba sıkıntım yok eşimde uyumlu biridir. Eşim yardımcı olduğu halde Zaman zaman sorumluluklardan yorulup sıkıldığım olmuyor değil. Sanırım baba evinde rahat olanlar daha çok sıkılıyor sorumluluklardan

İşte ben de tam olarak bundan calcim:KK43:
Ben genel olarak zaten herşeyi büyüten dert eden bu sebeple bütün vücudu sedef kaplı biriyim😐
Evlat da bambaşka bir sorumluluk ve ben yapamam gibi. Rabbim isteyen herkese hayırlısı ile nasip etsin. Beni de kararımdan pişman ettirmesin inşallah.
Bence yine de kestirip atmamalısın😌

Ben gayet memnunum. Biz iki yildir evliyiz, esimin ailesi uzakta yasiyor benim ailemde cok kucuk, kimse bize karismiyor cok öyle beklentide yok. Belkide bu durum yuzunden polemik yasamiyoruz bilmiyorum. Ortaligi karistiracak cok faktör yok yani.

Ilerde cocuk olursa iliskimiz nasil etkilenir diye endiselyim, bdv deki konular beni baya korkuttu. Daha yeniyiz bakalim ilerde nasil olacak. Hayat...

X