Evlilik ve ev hayallerim gercek olmayacak mi?

northernlight

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2015
1.184
2.167
39
Belki maddi zorluklarla evlenmeye çalışan/evlenip borç ödeyen değerli üyeler derdimi dert olarak bile görmeyecektir ama lütfen empati yapıp bana fikir verin.

Sevgilimin kendi dairesi var (Şu an kendisi içinde yaşıyor) Benim de sıfır bir dairem var site icinde hersey yepyeni ama şehir merkezine uzak.

Sevgilimin evinden başka yerde yaşamaya hiç gönlü yok. Zaten orda yaşadığı için kurulu bir düzeni var ancak o ev benim çok sevdiğim yaşamak istediğim bir ev değil.

Mesela elbette salon takımını yatak odası takımını yenileriz ama evin 3. Odasındaki eşyalar eski kalacak veya buzdolabi çamaşır makinesi eski olacak. Hayalimdeki herşeyi kendim seçtiğim her eşyası yeni ve uyumlu evim hiç olmayacak. Zamanla yenile demeyin annem de herşeyi zamanla yeniledi, hep yarım yamalak kaldı biri yeni biri eski yeninin güzelliği de görünmedi bütünlük içinde olmadığından.

Israrla başka bir eve çıkıp yeni eşyalar almali mıyım? Hayırsa ilk kez kendi evim olduğunda bile gönlüme göre olmaması ömür boyu içimde kalır mı?

Sorun yeni eşya gibi algılanmış eşyadan ziyade o evde değil de detaylarıyla düzenimi kendi oluşturduğum, sevgilimin evinde misafir gibi değil kendi yuvamda evimin hanımı gibi hissetmek istediğim bir ev istiyorum

Son düzenleme:
Erkek arkadaşınızın evindeki eşyaları spotçuya satın, evin içini yenileyin ve istediğiniz eşyaları alın.
Zamanla almak konusunda katılıyorum.
Paranız varsa ne gerek var beklemeye, bekleyşnce heves de kalmıyor.
Ben zamanla alırım dediğim hiçbir şeyi almadım çünkü artık istemiyordum.
Merkezdeki ev her zaman daha iyidir.

erkek arkadaşınız satmaya da yanaşmıyor mu?

şimdi benim için sorun asla değil de siz baya üzülmüşsünüz. bunu görüp çözüm üretmesi lazım bence.
merkezdeki evden vazgeçmemesi tamam mantıklı da birazcık da o değişikliğe açık olmalı.

gerçi eşyaların çoğunu yenileyeceğiz yazmışsınız.
ne bileyim buzdolabı eski olsa ne olur mesela ben pek anlayamadım. merkezde evi olan adamın evinde fi tarihinden kalma buzdolabı bulunmuyordur sanırım, anca 3-4 yıl kullanılmıştır.

esyalari satin ve ceyizinizi serin/alin. beyaz esyalar yenilenir- yatakodasi zaten kiz alir- birde oturma odasi yapilinca oldu bitdi. 3cü oda zaten misafir/cocuk odasi. orayida cocuk olmadan düzenlersiniz.

Erkek arkadaşın mı kabul etmiyor eşyaları sıfırlamayı?

Sebep olarak ne gösteriyor?

Bence gereksiz yere yeni esyalar almak yerine, gerikli. Olanlari alip kalan para ile de gezerim. Sonra çocuklar olunca zaten insan tekrar değiştiriyor ve öyle uzak yerleri gezmek daha da zor. Ama tercih meselesi tabi ki. Nisanliniz neden değiştirmek istemiyor

3.odadaki eşyaları ne ara göreceksiniz? İkiniz de çalışıyorsanız salon, yatak odası ve mutfak dışında bir yerle işiniz olmayacak ki. Buzdolabı eski olsa ne fark eder, ne kadar eski 20 yıllık mı? Derdiniz sevdiğinizle aynı evde yaşamak mı yoksa o instagramdaki sunum yapan gelinlerden olmak mı?

Aslında istediğim yenileri almaktan ziyade farklı bir evde yaşamak. Buzdolabı çamaşır makinesi zaten bence de çalıştığı sürece yenilenmemeli, hem mantıksızlık hem müsriflik olur.

Ama ben yan apartmana değil hiç değilse ağaçlı bir sokağa bakan, balkonu kapatılıp içeri alınmış değil daha havadar daha aydınlık bir evim olsun istiyorum.

Daire kendininse, ve sizin de diğer dairenizde var bence ikisinide eşyalı olarak kiraya verin. Sizde yeni sıfır daireye geçin. Hem yeni daire almış olursunuz hemde gelen kiralarla kredinin bir kısmını ödersiniz. Hemde yatırım olacağı için eşinizde kabul eder eğer maddi durum müsaitse. Bir araştırın eşyalı daireler kaçtan gidiyor kiralık, alacağınız ev ne kadar olur. Ayrıca kiralık daireye sıfır eşya ile çıkmayın derim. Taşınırken o eşyalar mahvoluyor. Yeni dairede yerleşme sıkıntısı oluyor.

Erkek arkadaşın sadece evde mi ısrarcı? Eğer eşyaları yenileme konusunda birşey demiyorsa, evdeki tün eşyaları senin kullanılmayan evine götürün, bu evi sıfırdan döşeyin.

3.odadaki eşyaları ne ara göreceksiniz? İkiniz de çalışıyorsanız salon, yatak odası ve mutfak dışında bir yerle işiniz olmayacak ki. Buzdolabı eski olsa ne fark eder, ne kadar eski 20 yıllık mı? Derdiniz sevdiğinizle aynı evde yaşamak mı yoksa o instagramdaki sunum yapan gelinlerden olmak mı?
İnan yeni gelin evi olmak değil amacım ilk mesajım eşya üzerine yoğunlaşmış ama o da değil. Erkek arkadaşımın evinde misafir gibi hissetmeyeceğim, Içinde mutlu yaşayacağım, balkonunda keyif kahvesi içecegim, havadar, benim gönlüme göre bir 'evimin-evimizin' olmasi.

İnan yeni gelin evi olmak değil amacım ilk mesajım eşya üzerine yoğunlaşmış ama o da değil. Erkek arkadaşımın evinde misafir gibi hissetmeyeceğim, Içinde mutlu yaşayacağım, balkonunda keyif kahvesi içecegim, havadar, benim gönlüme göre bir 'evimin-evimizin' olmasi.
O zaman en güzeli iki evi de kiraya verip kiralık güzel bir eve geçmek. Erkek arkadaşınızı nasıl ikna edeceğinizi en iyi siz bilirsiniz...

Konu eşya mı ,
ev mi ,
evin olduğu mahalle mi ,
sevgilin mi ,
pembik gelin olmak mı anlamadım...
Tam olarak anladığımda eyyorlayacağım :)
Konu kesinlikle pembik gelin olmak veya sevgili veya mahalle değil. Ev. O evin sevgilim (ve belki annesi) tarafından da olsa oluşturulmuş bi düzeni var, ben kendi kuracağım düzene değil başka bir düzene gitmek istemiyorum. ben kendi evimi inşaat aşamasında bile benimsemisken buraya benim evim diyemiyorum, icinde ben otursam bile benim icin bizim evimiz değil onun evi olarak hissetmekten korkuyorum. Çünkü benim detaylarim yok. Çünkü mutfağı banyosu benim tercih ettigim gibi değil. Keşke 3 değil 2 oda olsaydi ama daha aydinlik olsaydı. Gibi gibi. Yoksa inanin ayy herkesin çamaşır makinesi yeni benimki 5 yıllık derdi değil

Erkek arkadaşın mı kabul etmiyor eşyaları sıfırlamayı?

Sebep olarak ne gösteriyor?
Eşyaları sıfırlamak değil de o evde oturmakta ısrarcı. Ben de içime sinen eşyalarımı tek tek kendim yerlestirecegim kendi düzenimi oluşturacağım bir evde hayatımı geçirmek istiyorum

Konu kesinlikle pembik gelin olmak veya sevgili veya mahalle değil. Ev. O evin sevgilim (ve belki annesi) tarafından da olsa oluşturulmuş bi düzeni var, ben kendi kuracağım düzene değil başka bir düzene gitmek istemiyorum. ben kendi evimi inşaat aşamasında bile benimsemisken buraya benim evim diyemiyorum, icinde ben otursam bile benim icin bizim evimiz değil onun evi olarak hissetmekten korkuyorum. Çünkü benim detaylarim yok. Çünkü mutfağı banyosu benim tercih ettigim gibi değil. Keşke 3 değil 2 oda olsaydi ama daha aydinlik olsaydı. Gibi gibi. Yoksa inanin ayy herkesin çamaşır makinesi yeni benimki 5 yıllık derdi değil

bence bu çok önemli.
nişanlınızla paylaştınız mı?
maddi durum da izin veriyorsa neden başka bir evde düzen kurulmasın ki.

Nişanlınızla anlaşmalısınız bu durumu.
İkiniz de isterseniz iki ev de satılıp merkezde pörfekt bir ev alınabilir gibi, tabi fiyatları bilmiyorum da.

X