Evlilik ve ev hayallerim gercek olmayacak mi?

Daire kendininse, ve sizin de diğer dairenizde var bence ikisinide eşyalı olarak kiraya verin. Sizde yeni sıfır daireye geçin. Hem yeni daire almış olursunuz hemde gelen kiralarla kredinin bir kısmını ödersiniz. Hemde yatırım olacağı için eşinizde kabul eder eğer maddi durum müsaitse. Bir araştırın eşyalı daireler kaçtan gidiyor kiralık, alacağınız ev ne kadar olur. Ayrıca kiralık daireye sıfır eşya ile çıkmayın derim. Taşınırken o eşyalar mahvoluyor. Yeni dairede yerleşme sıkıntısı oluyor.
Aslinda yeni bir ev mantıklı gibi. Bunu düşünmemistim.

Bunlar hep bolluktan. Evleriniz olmasaydı böyle oluyor muydu bakalım?
Ne güzel evleriniz var işte, hangi evde oturmak istiyorsanız orada oturun. Eşyaları da çok paranız varsa yenileyin. Yok kredi çekip eşya yenileyecekseniz yazık edersiniz kendinize. Eşyalar kullanılmayacak durumda mı?
Şımarıklık gibi geldi bana

Konu sahibi iyi bayramlar.
Ben yeni evli sayılırım 9 ay olcak 1 hafta once baska bir eve taşındım. Önceki evim 0 di mutfak dolaplarinin uzerinde jelatinleri duruyordu ellerimle söktüm insaat pisligini temizlettim 0 ev ilk ben oturdum. Sana yeminler olsun 1 kez yüzüm gülmedi. Evi görsen belki aşık olursun koskoca bir terasi var,mutfağı güneş alıyor. Yatak odasi ayni sekilde aydınlık . Dubleks manzarasi var yerler fayanslar mutfak dolaplari hepsi kalemmmm ama rezil oldum sehre uzak sakin bir yer esimle nerdeyse hergün kavga ettik. Esyalar dersen ,hepsi yepyeni
Yatak odam mutfağım beyaz esyam,halilarim perdem hepsini ben seçtim
Evimde tek 1 eski esya yok,kendi kiyafetlerim ayakkabilarim haric
Simdi yeni eve tasindim bu bina 4 senelik. Ici eski eve gore daha demode.yeni bina olmasina ragmen Mesela kapilari kahverengi. Mutfaginda dolapta lekeler var çıkmıyor. Yer fayanslari 3.kalite granit. Eskisi pasparlakti
Detay veriyorum ki ne demek istediğimi söyleyeceğim.
Ev taşındı. Yatak başlığımı kırdılar. Tv unitemin kenarini süttürmusler,orta sehpamin kenarı kırılmış kavlanmis. Bardaklarim,ceyizlik icinde 1 kez birsey icmedim esim viski iciyordu su bardagi varaklı, kırık
Nasil üzüldüm anlatamam ben o salonda 5 kez oturmadim
Neden,oteki eve asansor kuramadilar sehre uzak ve cati dubleksi 5 kat merdivenle indirmis adamlar sirtlayip aradim hatta az evel yine mesaj attim magduriyetimin giderilmesini istiyorum diye rezil edicem daha onlari o ayri

Ben bu evde oyle mutluyim ki huzurum yerinde ki esimle 1 haftadir oturuyoruz tam 1 hafta oldu bugun tasinali 1 kez kavga etmedik aman masallah Allah nazarlardan saklasın,benim icim huzurlu. Onun da. Esim normalde tembelin tekidir arabayla gider heryere,dun bana krem lazim oldu yuruye yuruye eczaneye gitti aksam ben soooook
Ben bu evde hep yemek yapiyorum,2 gun evel evi temizlettim o kadar yogunlugun arasinda gittim yemek pisirdim. Mutfagimi temiz tutuyorum ütü yapiyorum oteki evde hırçındım yemek yapmak bile istemiyordum yapsam bile istemeye istemeye

Esimde fark etti bazi seyleri bana diyorki o evde biseyler vardi ama ne.. Bu ev huzurlu samimi diyor :KK70:

Oteki eve mahrumiyet bolgesi oldugu icin ne anam gelirdi ne bacım simdi kizkardesim dolmusa biniyor geldi kaldi evimde :) sabah kuafore gittik birlikte
Yani cevremde memnun oldu ayak altı bir yer burasi sehir merkezinde islek bir yerde asagida bir sürü dükkan var gidiyorum canımın cektigini aliyorum
Orada yoktu dogru dürüst canin bisey cekiyorsa 15 km inceksin sehre yiyip geri donceksin oho bisuru is :)
Demem o ki onemli olan evin enerjisi,esya dedigin bak ne oluyor iste kırılıyor bozuluyor Rabbim beterinden saklasin.. Herseyin caresi var cok sukur ölüm haric ben simdi başlığı yaptircam sehpayada bir boya birsey hallederim bardak 12liydi 9 tane kaldi varsin oyle kalsin :)
Onemli olan gercekten huzur benim tum yeni evlenenlere tavsiyem esyalarini eksiksiz,tam ve icinden geldigince almalari secmeleri kimseyi karistirmamalari. Ben oyle yaptim cok memnunum halimden esyalarimin hepsi icime sindi bu konuda cok haklisin
Onun harici bence o evde yasayabilirsin buzdolabinida degistirirsin ne olcak huzurlu bir evdir belki?
0 dairede neden oyleydik bende bilmiyorum ev sahibinin nefsi kaldi sanirim evde bilemiyorum ki :KK43:

Kirik yatak başlığım orta sehpama yerlerde sürünen perdeme ragmen mutluyummmm köpegim bile cok mutlu inanmazsın rahati yerinde cok sevdim bu evi. Hersey gonlunce olsun..

Bunlar hep bolluktan. Evleriniz olmasaydı böyle oluyor muydu bakalım?
Ne güzel evleriniz var işte, hangi evde oturmak istiyorsanız orada oturun. Eşyaları da çok paranız varsa yenileyin. Yok kredi çekip eşya yenileyecekseniz yazık edersiniz kendinize. Eşyalar kullanılmayacak durumda mı?
Şımarıklık gibi geldi bana
Aynısını ben de düşündüm

Ne demek erkek arkadaşımın evi, kendimi misafir gibi hissedeceğim?

Kendi evi olmasaydı böyle düşünürmüydü acaba?

Ben evlendiğinde eşim buzdolabı çamaşır bulaşık maiknasını 3 senedir kullanıyordu hiç sorun etmedim şuan hepsini perte çıkarttım o ayrı konu bozuldukları için değiştirdim bozulmasa hala kullanırdımda benim hiç kafama takıcağım bir konu değil çünkü iş görüyordu ama takıntılı arkadaşlarım var çizilse değiştirmek isteyen ..
Eğer öyleyseniz değiştirin ama ne kadar eski olabilir ki kapasitesi az ben daha yüksek model istiyorum derseniz anlarımda daha ömrü olan bişeyi neden kullanmak istemiyorsunuz durumunuz varsa nişanlınıza siz almayı teklif edin .

Aynısını ben de düşündüm

Ne demek erkek arkadaşımın evi, kendimi misafir gibi hissedeceğim?

Kendi evi olmasaydı böyle düşünürmüydü acaba?

Biraz ağır olacak ama benim gibi gönlü tok insanların değil de böyle şımarıkların evi oluyor
Yahu kadinin bahsettigi sey o mu, gommussunuz durduk yere :)
Olay tapu kimin ustune degil, ben onun duzenine gitmek istemiyorum kendi duzenimi kurmak istiyorum diyor

Olay tapu kimin ustune degil, ben onun duzenine gitmek istemiyorum kendi duzenimi kurmak istiyorum diyor
Yo hayır
Onun evi kendimi misafir gibi hissedeceğim diyor

Ben hayatım boyunca ilk defa böyle bir şey duyuyorum :KK45:

Ben sizi anladim konu sahibi ve haklisiniz da.
eski esyaya gitmek istemezsiniz bu da cok normal, kim istemez butun evi zevkine gore dosesin her seyi yepyeni olsun. Ben de o pembik gelinlerden degilim ama boyle seylere onem veririm eve girdikten sonra tamamlamak istemem her sey zamaninda guzel.
O ucuncu odadaki esyalar benim sinirimi bozar acikcasi. Kullanmasam bile icime sinmez. Buradaki yorumlara bakarak kendinizi bi kaliba sokmaya calismayin siz bi seyden hoslanmiyosaniz hoslanmiyorsunuzdur burada “yaa bes yillik makinayi kullan ne olcak” diyince o oyle olmuyor. Nasil mutluysaniz oyle yapmalisiniz icinizde kalmamali.
Duzen konusunda da haklisiniz ben de istemezdim hazir duzeni olan bi eve gitmeyi. Her seyi sifirdan kendi istegime gore kurmaliyim. Bence ya evlerden birini satip yeni bi ev alin ya da ikisini de kiraya verip baska bi eve cikin. Bu sekilde sizin icinize sinmeyecek yazik olcak

Ben evlendim eşyalı eve taşındım.evliliğimin 4. senesinde eşya alıp ev kurdum. Şuan 15. evimdeyim o kadar çok taşındım yani. Hepsinde kendimi çok rahat hissettim. Hep sanki düzeni sıfırdan ben kurmuşum gibi rahat ve huzurluydum. Eşyalar sadece araç, bunu çoğu zaman unutuyoruz. Hangi anlamı yüklersek onu hissettiriyor bize. Siz böyle bir anlam yüklüyorsanız eve eşyaya o huzuru anca öyle bulursunuz. İçinize sinmeyen şeyleri söyleyin nişanlınıza. Orta yol bulursunuz elbet.

Biraz ağır olacak ama benim gibi gönlü tok insanların değil de böyle şımarıkların evi oluyor
Bilmeden yorum yapmak ne kadar kolay. Çok şükür hiç kyk ödemedim, çalışmaya başlayınca da ailemin zaten mesleği düzenli geliri vardi da eve katkıda bulunmak zorunda kalmadım ama para biriktirdim. Yaşıtlarımdan çok daha mantıklı ve olgun davrandım harcama biriktirme konusunda. Çok istedim evim olsun, dünyanin bin türlü hali var, güvencem olsun. Allahın da izniyle iyi kötü oldu, Allah herkesin gönlüne göre versin.

Bilmeden yorum yapmak ne kadar kolay. Çok şükür hiç kyk ödemedim, çalışmaya başlayınca da ailemin zaten mesleği düzenli geliri vardi da eve katkıda bulunmak zorunda kalmadım ama para biriktirdim. Yaşıtlarımdan çok daha mantıklı ve olgun davrandım harcama biriktirme konusunda. Çok istedim evim olsun, dünyanin bin türlü hali var, güvencem olsun. Allahın da izniyle iyi kötü oldu, Allah herkesin gönlüne göre versin.

Güle güle oturun o halde

Konu sahibi iyi bayramlar.
Ben yeni evli sayılırım 9 ay olcak 1 hafta once baska bir eve taşındım. Önceki evim 0 di mutfak dolaplarinin uzerinde jelatinleri duruyordu ellerimle söktüm insaat pisligini temizlettim 0 ev ilk ben oturdum. Sana yeminler olsun 1 kez yüzüm gülmedi. Evi görsen belki aşık olursun koskoca bir terasi var,mutfağı güneş alıyor. Yatak odasi ayni sekilde aydınlık . Dubleks manzarasi var yerler fayanslar mutfak dolaplari hepsi kalemmmm ama rezil oldum sehre uzak sakin bir yer esimle nerdeyse hergün kavga ettik. Esyalar dersen ,hepsi yepyeni
Yatak odam mutfağım beyaz esyam,halilarim perdem hepsini ben seçtim
Evimde tek 1 eski esya yok,kendi kiyafetlerim ayakkabilarim haric
Simdi yeni eve tasindim bu bina 4 senelik. Ici eski eve gore daha demode.yeni bina olmasina ragmen Mesela kapilari kahverengi. Mutfaginda dolapta lekeler var çıkmıyor. Yer fayanslari 3.kalite granit. Eskisi pasparlakti
Detay veriyorum ki ne demek istediğimi söyleyeceğim.
Ev taşındı. Yatak başlığımı kırdılar. Tv unitemin kenarini süttürmusler,orta sehpamin kenarı kırılmış kavlanmis. Bardaklarim,ceyizlik icinde 1 kez birsey icmedim esim viski iciyordu su bardagi varaklı, kırık
Nasil üzüldüm anlatamam ben o salonda 5 kez oturmadim
Neden,oteki eve asansor kuramadilar sehre uzak ve cati dubleksi 5 kat merdivenle indirmis adamlar sirtlayip aradim hatta az evel yine mesaj attim magduriyetimin giderilmesini istiyorum diye rezil edicem daha onlari o ayri

Ben bu evde oyle mutluyim ki huzurum yerinde ki esimle 1 haftadir oturuyoruz tam 1 hafta oldu bugun tasinali 1 kez kavga etmedik aman masallah Allah nazarlardan saklasın,benim icim huzurlu. Onun da. Esim normalde tembelin tekidir arabayla gider heryere,dun bana krem lazim oldu yuruye yuruye eczaneye gitti aksam ben soooook
Ben bu evde hep yemek yapiyorum,2 gun evel evi temizlettim o kadar yogunlugun arasinda gittim yemek pisirdim. Mutfagimi temiz tutuyorum ütü yapiyorum oteki evde hırçındım yemek yapmak bile istemiyordum yapsam bile istemeye istemeye

Esimde fark etti bazi seyleri bana diyorki o evde biseyler vardi ama ne.. Bu ev huzurlu samimi diyor :KK70:

Oteki eve mahrumiyet bolgesi oldugu icin ne anam gelirdi ne bacım simdi kizkardesim dolmusa biniyor geldi kaldi evimde :) sabah kuafore gittik birlikte
Yani cevremde memnun oldu ayak altı bir yer burasi sehir merkezinde islek bir yerde asagida bir sürü dükkan var gidiyorum canımın cektigini aliyorum
Orada yoktu dogru dürüst canin bisey cekiyorsa 15 km inceksin sehre yiyip geri donceksin oho bisuru is :)
Demem o ki onemli olan evin enerjisi,esya dedigin bak ne oluyor iste kırılıyor bozuluyor Rabbim beterinden saklasin.. Herseyin caresi var cok sukur ölüm haric ben simdi başlığı yaptircam sehpayada bir boya birsey hallederim bardak 12liydi 9 tane kaldi varsin oyle kalsin :)
Onemli olan gercekten huzur benim tum yeni evlenenlere tavsiyem esyalarini eksiksiz,tam ve icinden geldigince almalari secmeleri kimseyi karistirmamalari. Ben oyle yaptim cok memnunum halimden esyalarimin hepsi icime sindi bu konuda cok haklisin
Onun harici bence o evde yasayabilirsin buzdolabinida degistirirsin ne olcak huzurlu bir evdir belki?
0 dairede neden oyleydik bende bilmiyorum ev sahibinin nefsi kaldi sanirim evde bilemiyorum ki :KK43:

Kirik yatak başlığım orta sehpama yerlerde sürünen perdeme ragmen mutluyummmm köpegim bile cok mutlu inanmazsın rahati yerinde cok sevdim bu evi. Hersey gonlunce olsun..
Sizin de bayramınız kutlu olsun hep böyle mutlulukla oturun yeni evinizde. Sizce ben de şu an yasayamadığım bu benimsemeyi bu huzuru bu evde sonradan yakalayabilir miyim?

Evlerden biri satılıp istediğiniz gibi bir ev alın. Hatta arsa alıp kendi evinizi kendi istediğiniz gibi yaptırın.hem bahçeli müstakil bir evini, olur. Tabi oradaki piyasayı bilmiyorum sadece bir fikir.

Ahaa valla çok iyi anlamışsın. İşte aynen böyle, hani evlenen arkadaşlarıma bakıyorum, ev bakma, gönüllerince bir ev bulma, seçtiği eşyalarla detaylarla orayı ister lüks ister mütevazi bir ‘yuva’ haline getirme sürecini o kadar mutlulukla yasıyorlar ki ben hazır ev var diyip bu duygudan mahrum kalırsam ileride hep içimde ukte kalır mı diye endişeleniyorum. Ben bu tatlı telaşlar için çalıştım kazandım biriktirdim diyip bu süreci yaşayayım mı hazır ev var şükür diyip eşya mı getireyim, gelecek için yatırım mı yapayım?

Ben evlendim eşyalı eve taşındım.evliliğimin 4. senesinde eşya alıp ev kurdum. Şuan 15. evimdeyim o kadar çok taşındım yani. Hepsinde kendimi çok rahat hissettim. Hep sanki düzeni sıfırdan ben kurmuşum gibi rahat ve huzurluydum. Eşyalar sadece araç, bunu çoğu zaman unutuyoruz. Hangi anlamı yüklersek onu hissettiriyor bize. Siz böyle bir anlam yüklüyorsanız eve eşyaya o huzuru anca öyle bulursunuz. İçinize sinmeyen şeyleri söyleyin nişanlınıza. Orta yol bulursunuz elbet.

ben de evlendiğimden beri 6. evimdeyim :)
o yüzden bana "amaaan ne var canım" diyebileceğim bir dert gibi geliyor.

ama konu sahibi mutsuz işte, bence nişanlısının bunu görmesi gerekir, ben böyle istiyorum böyle olacak deyip kapatılacak bir konu değil bu mesele bence. orta yol bulunmalı aynen

Konu kesinlikle pembik gelin olmak veya sevgili veya mahalle değil. Ev. O evin sevgilim (ve belki annesi) tarafından da olsa oluşturulmuş bi düzeni var, ben kendi kuracağım düzene değil başka bir düzene gitmek istemiyorum. ben kendi evimi inşaat aşamasında bile benimsemisken buraya benim evim diyemiyorum, icinde ben otursam bile benim icin bizim evimiz değil onun evi olarak hissetmekten korkuyorum. Çünkü benim detaylarim yok. Çünkü mutfağı banyosu benim tercih ettigim gibi değil. Keşke 3 değil 2 oda olsaydi ama daha aydinlik olsaydı. Gibi gibi. Yoksa inanin ayy herkesin çamaşır makinesi yeni benimki 5 yıllık derdi değil
Bunu sevgilinizle konuştunuz mu peki ?
Ortak bi karar almayı denediniz mi ?
Ben sizi şu an haklı buldum :)

Ahaa valla çok iyi anlamışsın. İşte aynen böyle, hani evlenen arkadaşlarıma bakıyorum, ev bakma, gönüllerince bir ev bulma, seçtiği eşyalarla detaylarla orayı ister lüks ister mütevazi bir ‘yuva’ haline getirme sürecini o kadar mutlulukla yasıyorlar ki ben hazır ev var diyip bu duygudan mahrum kalırsam ileride hep içimde ukte kalır mı diye endişeleniyorum. Ben bu tatlı telaşlar için çalıştım kazandım biriktirdim diyip bu süreci yaşayayım mı hazır ev var şükür diyip eşya mı getireyim, gelecek için yatırım mı yapayım?
Bence o sureci yaşa. İcinde ukte kalmayacak olsa bunlar aklina dahi gelmezdi. O yuzden tadini cikar varsin masraf olsun varsin yorucu olsun bi daha boyle bi firsatin olmayacak

Bunu sevgilinizle konuştunuz mu peki ?
Ortak bi karar almayı denediniz mi ?
Ben sizi şu an haklı buldum :)
ben de evlendiğimden beri 6. evimdeyim :)
o yüzden bana "amaaan ne var canım" diyebileceğim bir dert gibi geliyor.

ama konu sahibi mutsuz işte, bence nişanlısının bunu görmesi gerekir, ben böyle istiyorum böyle olacak deyip kapatılacak bir konu değil bu mesele bence. orta yol bulunmalı aynen

Konuşmadım. Sanırım hata yapıyorum çünkü konuşmadıkça kabulleniş anlamına geliyor. Örneğin bir iki küçük şey aldık tost makinesi mesela, ‘ankastrelere de uyumlu oldu’ diyor. Yani konuşmadıkça onun evde yasamak yolunda ilerliyoruz.

X