Evlilik?

Duygu2019

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
1
-1
23
18 yaşındayım ailem sevdiğim çocuğa çok karşılar içkisi kumarı sigarası yok sadece çiftçilik işi yapıyor diye eve yetemez diyorlar evime adım attırmam onları seni de o aileye vermeyiz diyorlar kötü halli bi durumları yok kendilerine yetecek kadar var Allah'a şükür bende kaçmayı düşünüyorum kaçtıktan sonra napılır aile gönlü almak için çünkü anlayış göstermiyorlar bir kez bile görüşmediler kimseyle?

18 yaşındayım ailem sevdiğim çocuğa çok karşılar içkisi kumarı sigarası yok sadece çiftçilik işi yapıyor diye eve yetemez diyorlar evime adım attırmam onları seni de o aileye vermeyiz diyorlar kötü halli bi durumları yok kendilerine yetecek kadar var Allah'a şükür bende kaçmayı düşünüyorum kaçtıktan sonra napılır aile gönlü almak için çünkü anlayış göstermiyorlar bir kez bile görüşmediler kimseyle?
Daha 18 yasindasin ne bu gözü kararmislik kacmayi düsünmek ..?

Kacican da nolcak en ufak kavganda sen kendi ayağınla geldin bana bennboleyim dicek en basiti biraz bekle ailen mutlaka kabul eder ama sen daha şuan doğru düşünmüyorsun kaçmayı unut aileni dinle bekle

Okumuyor musun?Önce oku kendi ayakların üstünde durabilecegine inan ondan sonra evlen diyeceğim şimdi sana bunlar boş gelecek BDV ye bak kadınlar ayrılmak istiyorlar ama meslekleri olmadığı için sevmedikleri bir hayatı yaşıyorlar.Tabii sen diyeceksin sevdiğim adam beni üzmez ailesiyle hiç sorun yaşamam evini geçindirsin bu bana yeter.Peki sen bunca yil emek vermis seni sevmis ailene üzüyorsun da bir yabancı mi seni üzmeyecek.Sana şunu söyleyeyim eğer kaçarsan asla mutlu olamazsın çünkü yaşın çok küçük aileni arayacaksın arkadaşların gezip tozarken sen evde oturup çocuk bakacaksın hep yaşamadığın gençliğine üzüleceksin.

Okumyaı falan herşey geciyorum Aile En önemli kavramdır senin Bi aile kurman için önce onların rızasını alman gerek kaçarsan en ufak bişey de keşke dersin çünkü kendi ayaklarınla gittin kimseye bişey diyemezsin anlatamazsın Yapma lütfen hem daha erken Bi kaç yıl konuşun belki ailen onay verir iyice Bi tart biç evliliğe hazırla Kndini, herşeyin gönül rahatlığıyla olsun gelinliğinle çık evinden Ailene bunu çok görme

Şimdi gözünüze toz pembe görünen o hayat ilerde nasıl bir karanlığa dönüşecek biliyor musunuz.
Çok gençsiniz hormonlarınız sizi yanıltıyor. Lütfen böyle ani bir karar vermeyin.
Bu coğrafyanın kadını bakışı belli en ufak bir sorunda siz suçlanacaksınız. Kadın olduğunuz için sizin üzerinize gidilecek.
Ben evlenmeyi düşündüğünüz genci tanımıyorum. Belki çok iyi bir insandır kim bilir. Belki de canavardır. Ben bilemem. Ama siz de bilemezsiniz.
Beraber yaşamaya başlamadan hiçbirşey anlamayacaksınız.
Sonuç kimseye güvenmeyin. Kendinize güvenin. Okuyun. Güçlenin. istediğiniz hayata sonra atılın. Karşınıza çıkabilecek sorunlarla başedecek gücünüz olsun.
Ayrıca ailenizin kıymetini bilin.ilerde Ele karışınca ne demek istediğimizi anlarsınız.

18 evlilik için çok erken ve ne olursa olsun kaçmayı düşünme ileride aşırı pişman olursun geri dönmek istersin ama ailen de sana yüz çevirir. Üniversite sınavına hazırlan mesleğini eline al. Okul bitince hala evlenmek istersen aynı kişiyle o zaman ailen karşı çıksa da evlenirsin en azından mesleğin elinde olur. Zaten 4 yıla kadar ailen de ikna olur düğününle çıkarsın

Konu bence trol gıbı ama hadi değil diyelim.
Bir genç kızın hayatı söz konusu.
Tamam kaçtın çocuk çiftçi utanılacak bir meslek asla değil.Peki sen hiç çiftçilik yaptın mı ona yardım etmen gerekecek tarla kazman gerekecek belki de inek sağman gerekecek aynı zaman da çocuguna bakman gerekecek.

Ailen de eve yetemez demiş ya çok komik önce kızın kendisine yetsın. Sonra hayat bu her şey olabilir aranız bozuldu ee arkanda kimse de yok adam diyecek e zaten kimse yok buradan gidemez de gitse ne yapacak?

Mecbur benle kalacak ne yaparsam yapayım.18 yaşında evli gençliğini rahatca yaşayamayıp yaşına uygun olmayan sorumlulukları alan sonradan da hayattan bıkan biri olmak istiyorsan sen bilirsin.

Ha bu arada her istedıgını alamayacaksın e para senın değil artık bunlara okeysen kaç.

18 yasinda kacmak nedir yahu? Kacarsin 1 sene icinde kucagina da bir cocuk alirsin sonra vayy ailem arkamda yok, vayy cocugum olmasa 5 dakika çekmem...

Ailenin onaylamadigi evliligi illa yapacaksan da kendine guvenerek yap, kacarak degil. Ummadigin birsey olursa kendini çekip cikaracak duruma gel, sonra istedigini yap.

X