Evlilik

Aman kardesim arabaninya kendim birikim yapip yada calisip alacaksin bu durumda. Esin niye ailesinin rizasi yok diye sana araba almiyor? Esinin ailesini ilgilerndiren birsey yok bu konuda. Esinde doldurusa geliyorsa pek öyle poncik tatli koca degil, benden söylemesi. Herkes kendi delisinden sorumlu. Ailesi sana kötü davraniyorsa bu esinin cizgi cekememesinden. Kücük cocuk gibi annesinden babasindan gizli seni memnun etmeye calismasindan belli.
Benim eşimin banka hesabında duran 100-150.000 civarında bir param var onuda kullanmama izin vermiyor kayınpederim

Durumlarının iyi olması , size araba almayı mı gerektiriyor ?

Para onların dilediği kişiye istediği hediyeyi alma haklarına sahipler

Sen sorununu eşinle hallet. kayınvalide kayınpederine değil , cici eşine sor mahrum kalmanın hesabını☺️
Arkadaşım evet istedikleri kişiye alma hakkını sahipler fakat işe gelince iki gelinden aynı şeyler bekleniyor yemek yapılsın temizlik yapılsın şuraya gidilsin yemeğe davet edilinsin ama gel gör ki diğer geline alıp bana almıyorlar. Eşim araba almaya karşı değil ama ailesi izin vermediği için alamıyor

Arkadaşım evet istedikleri kişiye alma hakkını sahipler fakat işe gelince iki gelinden aynı şeyler bekleniyor yemek yapılsın temizlik yapılsın şuraya gidilsin yemeğe davet edilinsin ama gel gör ki diğer geline alıp bana almıyorlar. Eşim araba almaya karşı değil ama ailesi izin vermediği için alamıyor
Yapmazsan ne olur?

Arkadaşlar ben 2.5 yıllık evliyim. Eşim çok iyi bir insandır beni memnun etmeye çalışır elinden geldiğinde isteklerimi yerine getirir fakat kayınvalidem ve kayınpederim eşimin beni gezdirmesini bana bir şey almasını istemiyorlar. Eşimin tek başına tatile gitmesini istiyorlar. Beni evde bırakıp gezmeye gitmesini istiyorlar. Eşimin kardeşi sürekli tek başına tatile gider o oğullarını çok severler ona ve karısına bütün imkanlarını sunarlar fakat eşim beni düşündüğü için genelde aktivitelerimizi birlikte yaptığımız için beni her şeyden daha mahrum bırakırlar. Ben Onların bencilliklerini gördükten sonra biraz daha mesafeli durmaya başladım, onlarda eşimi sürekli dolduruyorlar. Durumları çok iyi ailedeki herkese araba aldılar (diğer geline damada kendi çocuklarına)parasal olarak hiçbir sıkıntıları yok ben eşimden bana işimi görecek küçük bir araba istediğimde eşim almıyor ailesi istemediği için. Bana bir şey almasına razı gelmiyorlar, küçük bebeği var o gezmesin evden çıkmasın diyorlar. Eşime bebeğimle zorlandığımı, durumlarının çok iyi olduğunu bildiğimi isteseler alabileceklerini söylüyorum. Eşim beni mahrum etmemek için her yere o getirip götürüyor ama o da onun iş saatine göre olunca zor oluyor tabii. Araba alıp almaması değil aslında mesele.Durumları çok iyi ama beni her şeyde mahrum etmeye çalışıyorlar çok gücüme gidiyor. Eşimi üzmek istemiyorum ama bu yaptıklarını hazmedemiyorum ben onlara saygıda kusur etmiyorum işlerini görüyorum hakaret ettiklerinde laf soktuklarında bile anlamazdan geliyor ortamı germemeye çalışıyorum ama onlar bana bu muameleyi yapıyor sürekli kafama takılıp üzüyorum kendimi.
Ehliyet alıp eşinizin arabasını sürün

Benim eşimin banka hesabında duran 100-150.000 civarında bir param var onuda kullanmama izin vermiyor kayınpederim
Kayınpederiniz banka müdürü mü? Onun izin vermemesi hesaptan parayı çekip araba almanızı ne şekilde etkiliyor?

Babasıyla aynı işi yapıyor maalesef babasıda para özgürlüğü tanımıyor evladına her şeyimize karışıyor
Babasının yanında mı çalışıyor yani para size mi ait yoksa ailesi mi o paraları kazandırıyor hiç bir şey anlaşılmıyor. Kendi paraları değil sonuçta ama kendi paraları gibi karışıyorlar oğluda dinliyor burada bir iş var

İstiyorum vermem diyor babama iş yapması için verdim geri isteyemem diyor
Eşiniz çok iyi bir insan falan değil o zaman kusura bakmayın. Hani her istediğinizi yapıyordu? Peki siz neden size ait olan parayı eşinizin hesabına yatırdınız?

Aman kardesim arabaninya kendim birikim yapip yada calisip alacaksin bu durumda. Esin niye ailesinin rizasi yok diye sana araba almiyor? Esinin ailesini ilgilerndiren birsey yok bu konuda. Esinde doldurusa geliyorsa pek öyle poncik tatli koca degil, benden söylemesi. Herkes kendi delisinden sorumlu. Ailesi sana kötü davraniyorsa bu esinin cizgi cekememesinden. Kücük cocuk gibi annesinden babasindan gizli seni memnun etmeye calismasindan belli.
Kendi birikimim olmasına rağmen izin vermiyorlar kullanmama, eşimin ailesinin çok sert çizgileri vardır babasının izni olmadan bir şey yaparsa işten kovar birdaha görüşmez evladım diye yüzüne bile bakmayabilir o kadar nettirdirler istemedikleri bir konuda.eşim evet ailesine bazı konularda sınır çekemiyor ama onları tamamen kaybetmekten korktuğu için bana bir şey almasıyla bütün ipleri koparabilecek bir ailesi olduğu için biraz çekiniyor ve ben ona bu konuda hak veriyorum.

Babasının yanında mı çalışıyor yani para size mi ait yoksa ailesi mi o paraları kazandırıyor hiç bir şey anlaşılmıyor. Kendi paraları değil sonuçta ama kendi paraları gibi karışıyorlar oğluda dinliyor burada bir iş var
Fabrikaları var eşimde babasıyla duruyor orada yani bizede maaş gibi ayda bir para veriyor ama ekstra bir şey almak istediğimizde kayınpederimin iznini almamız gerekiyor. O da istemediklerini engelliyor.

Kendi birikimim olmasına rağmen izin vermiyorlar kullanmama, eşimin ailesinin çok sert çizgileri vardır babasının izni olmadan bir şey yaparsa işten kovar birdaha görüşmez evladım diye yüzüne bile bakmayabilir o kadar nettirdirler istemedikleri bir konuda.eşim evet ailesine bazı konularda sınır çekemiyor ama onları tamamen kaybetmekten korktuğu için bana bir şey almasıyla bütün ipleri koparabilecek bir ailesi olduğu için biraz çekiniyor ve ben ona bu konuda hak veriyorum.
E oğluşlarını yanlarından ayırıp da çekirdek ailesini kurmasına izin vermeselermiş o zaman. Kapatsalarmış bir fanusa "Benim dediğim olacak!" diye emirler verselermiş. Psikolojik şiddet gırla. Bu hikayede sizi de yakmışlar valla helal olsun (!)

Bu aileyi,baba sözünden çıkamayan kocayla bilerek evlendiniz o zaman.

Nişan döneminde de belli olur en azından böyle şeyler.

Eşinize hak veriyorsanız yapılacak birşey yok. Babasının insafına kalmış kendi paranızı kullanmak bile.

Hep beraber ma aile aynı evde mi yaşıyorsunuz ?

Ayrı yaşıyorsanız sizden neden yemek yapmanızı temizlik yapmanızı bekliyorlar

Yani yanlış anlamayın ben kafamda oturtamadım , kimin evde temizlik yemek yapıyorsunuz ?

Ayrıca baba sözünden çıkamayan insanda evlenmesin bir zahmet . Ne yani ben kazandığım paranın hesabını babama mı vereceğim? Hemde evli barklı koca kadınken

Fabrikaları var eşimde babasıyla duruyor orada yani bizede maaş gibi ayda bir para veriyor ama ekstra bir şey almak istediğimizde kayınpederimin iznini almamız gerekiyor. O da istemediklerini engelliyor.
Maaşlı çalışıyor bu maaş parasıyla değilde fabrıkanın kasasından mı ekstra harcama yapıp bör şey alanıyorsunuz? Yoksa aylık maaşınızla mı bir şey alınmasına karışılıyor onu anlamıyor kımse

Eşiniz çok iyi bir insan falan değil o zaman kusura bakmayın. Hani her istediğinizi yapıyordu? Peki siz neden size ait olan parayı eşinizin hesabına yatırdınız?
Ben bazı konuları sineye çekerek eşimi zorlamak istemiyorum. Çünkü dediğim gibi zor bir ailesi var o da farkında onlarla bağını kopartmadan benim için yapabileceği her şeyi yapmaya çalışıyor. Bana nikahta takılan altınlar vardı(mehir) onun hesabında duruyor babasına verdiğini söylüyor. Ama bu paraya kayınpederimin gerçekten ihtiyacı yok belki bir an için istemiştir ama şuan paraya ihtiyacı yok. Ben kırmadan o paramı almak istiyorum. Ama ne yapacağımı bilemiyorum.

Ben bazı konuları sineye çekerek eşimi zorlamak istemiyorum. Çünkü dediğim gibi zor bir ailesi var o da farkında onlarla bağını kopartmadan benim için yapabileceği her şeyi yapmaya çalışıyor. Bana nikahta takılan altınlar vardı(mehir) onun hesabında duruyor babasına verdiğini söylüyor. Ama bu paraya kayınpederimin gerçekten ihtiyacı yok belki bir an için istemiştir ama şuan paraya ihtiyacı yok. Ben kırmadan o paramı almak istiyorum. Ama ne yapacağımı bilemiyorum.
Mehirinize kadar alınmış ve eşiniz iyi baya iyi eş profılınız var

X