Evlilik

Evet gerçekten varlık içinde yokluk yaşıyoruz. Eşim beni ezdirmemeye çalışır. Görümcemin beni kırdığı bir zaman olmuştu arayıp birdaha yapmaması gerektiğini söylemişti. Ya da bizim ailemizde olanları annesine ve babasına anlatmamaya çalışır çünkü anlattığında karışacaklar ve mani olacaklar bize . onlara duyurmadan bir şeyler almaya çalışır. Şehirdışına, tatile, gezmeye vs istediğim zaman götürmeye çalışır. Ev işlerinde bana yardımcı olur beni kısıtlamaz dışarı gitmeme vs rahatsız olmaz (gereksiz kıskançlıkları, kısıtlamaları yoktur, rahat ettirir) arkadaşlarımla görüşeceğim zamanalrda yemek yapmamı beklemez onlarla daha fazla vakit geçirmem için yani genel olarak bu şekilde aklıma gelenler. Aslında eşim benim için fedakarlık yapıyor ama ailesi genelde engel oluyor bir şey olduğunda. Kayınvalidem pek istememiş olabilir 😂
Eşiniz kazandığını sizin hesabınıza atsın o zaman babasına vereceğine. Madem bu kadar düşünüyor sizi, birikim yapın alın arabanızı. Böyle ömür geçmez, kayınpederin keyfini mi bekleyeceksiniz her şeyde?
evlendikten sonra hiç satın aldığınız bir mal oldu mu ev arsa vs?

Kocaya bak hele sen
Ailesinden gizli karisinin gonlunu yapmaya calisiyor?
Diyemiyor ki size ne,nasil istersek oyle yasariz diyemiyor
Neden acaba? Maddi acidan bagli oldugundan olabilir mi?
Ama dediğim gibi ailesi çok zorba bana bir şey aldığında ya da yaptığında kılıbık vs diye dalga geçerler. Kayınvalidem zaten kesinlikle gezmemi, dışarıy çıkmamı istemiyor. İnsanın tatile ihtiyacı var diyor ama sadece Oğlunun benim olmadığını düşünüyor yani oğlu gezsin o eğlensin. Onları bu saatten sonra değiştiremeyiz Eşimde iki tarafı bir şekilde memnun etmeye çalışıyor ama bende kendi isteğimi ihtiyacım olan bir şeyi karşılamak istiyorum kendi paramla onları da kırmak eşimide arada bırakmak istemiyorum. Ne yapabilirim?

Eşiniz kazandığını sizin hesabınıza atsın o zaman babasına vereceğine. Madem bu kadar düşünüyor sizi, birikim yapın alın arabanızı. Böyle ömür geçmez, kayınpederin keyfini mi bekleyeceksiniz her şeyde?
evlendikten sonra hiç satın aldığınız bir mal oldu mu ev arsa vs?
Evet bende birikim yapmak istiyorum ama aldığımız bir şey olmadı kayınpederimin evi vardı oğluna verdi orda oturuyoruz onun haricinde evimiz yok

Şöyle söyleyeyim onların durumu çok iyi ailede herkese araba almışlardı bende kayınpederim bana da alır diye düşündüm çünkü evimiz uzakta bebeğim var. ama o almayınca eşimden kendi parasından araba almasını istedim o da kabul etmedi kendi mehrimi kullanarak alayım dedim bu da olmadı.
Kp alır düşüncesini bırakın saçma yani kp niye benim altıma araba çeksin yahu diğerlerine yaptıysa yaptı banada illa yapcak diye bir şey yok. Mehirde de kocanızın iznine ihtiyacınız yok gider alır evin önüne aracı çekersiniz bitti

Ama dediğim gibi ailesi çok zorba bana bir şey aldığında ya da yaptığında kılıbık vs diye dalga geçerler. Kayınvalidem zaten kesinlikle gezmemi, dışarıy çıkmamı istemiyor. İnsanın tatile ihtiyacı var diyor ama sadece Oğlunun benim olmadığını düşünüyor yani oğlu gezsin o eğlensin. Onları bu saatten sonra değiştiremeyiz Eşimde iki tarafı bir şekilde memnun etmeye çalışıyor ama bende kendi isteğimi ihtiyacım olan bir şeyi karşılamak istiyorum kendi paramla onları da kırmak eşimide arada bırakmak istemiyorum. Ne yapabilirim?
kılıbık vs diye dalga geçmeleri eşinizi neden rahatsız ediyor ki? kılıbık olmakta kötü bir şey değil. eşinizin sizi giderken tatile götürmesi, öyle böyle yapması eşinizin sizi mağdur etmemeye çalışması değil, zaten yapılması gerekeni yapması oluyor. ama kayınpeder izin vermiyor diye var olan paradan araba bile alınmıyor.. nereden baksan saçma

Karı koca bu kafayla hiçbirsey yapamazsınız kusura bakmayın.

Kırıcı bir durum, ona sözüm yok.
Ben de incinirim ama sitem etmeye bence hakkınız yok işte çünkü gönül rızası olmalı.
Kendileri insan değil dersiniz o ayrı, ayrıca kendi aile işlerinize de karıştırmayın.
Kocanıza sağlam bir ayar çekin, ne münasebet onların lafı ile iç dinamiği yönetmek.
Evet haklısnız sitem etmeye hakım yok belki fazla abartıyorum

Evet bende birikim yapmak istiyorum ama aldığımız bir şey olmadı kayınpederimin evi vardı oğluna verdi orda oturuyoruz onun haricinde evimiz yok
Tahmin ettim. Ortak mal sahibi olmanızı asla istemiyorlar muhtemelen. Tamamen onlara bağımlı olun istiyorlar. Yapılacak en doğru şey eşinizin ortak işten ayrılması ve ekonomik bağımsızlığını eline alması ama yapacağını hiç sanmıyorum. Alışmış bu düzene, halinden de memnun muhtemelen. Çalışma durumunuz yok mu?

kılıbık vs diye dalga geçmeleri eşinizi neden rahatsız ediyor ki? kılıbık olmakta kötü bir şey değil. eşinizin sizi giderken tatile götürmesi, öyle böyle yapması eşinizin sizi mağdur etmemeye çalışması değil, zaten yapılması gerekeni yapması oluyor. ama kayınpeder izin vermiyor diye var olan paradan araba bile alınmıyor.. nereden baksan saçma
Eşimi rahatsız etmiyor kılıbık diyorlar bana diyor geçiyor takmıyor çok fazla, babası her şeye müdahale ettiği için alışmış babamın huyu bu diyor takmıyor ama onların aile genel olarak erkekler gezsin kadınlar evde otursun modunda. O böyle düşünmüyor benide götürüyor bir yere gideceği zaman. Ben onlardan bi beklenti içindede değilim bana alsınlar banada yapsınlar diyede geçtim bunu , sadece kendi paramla kendi ihtiyacımı karşılamaya çalışıyorum. Kayınpederim onun parası dursun kenarda zamanı gelince sen sonra alırsın. İhtyacı yok şuan istemesin araba vs diyor eşime.

Saygida kusur etmiyor ama onların size ettikleri hakaretleri, laf sokmalari görmezden geliyorsunuz ve bunu takdire şayan iyi bir şey mi zannediyorsunuz?
Probleminizin çözümü burada, kendinize saygı duyun. Zamanla eşiniz de dahil herkes size saygı duyacaktır.
Sorun olmasın gerginlik çıkmasın diye duymazdan geliyorum. Kendime saygımı korumaya çalışıyorum genel olarak

Kendi birikimim olmasına rağmen izin vermiyorlar kullanmama, eşimin ailesinin çok sert çizgileri vardır babasının izni olmadan bir şey yaparsa işten kovar birdaha görüşmez evladım diye yüzüne bile bakmayabilir o kadar nettirdirler istemedikleri bir konuda.eşim evet ailesine bazı konularda sınır çekemiyor ama onları tamamen kaybetmekten korktuğu için bana bir şey almasıyla bütün ipleri koparabilecek bir ailesi olduğu için biraz çekiniyor ve ben ona bu konuda hak veriyorum.

Babasının yanında çalışıyorsa yine çalıştığı için para kazanıyor. O para eşinizin oluyor yani. Ne münasebet her şeyinize bu kadar karışıp müdahale etmek. Kendi birikiminizi kullanmanıza bile izin verilmemesi, mehirlerinizin alınması falan ne demek oluyor. Böyle şey mi olur. Eşiniz burda bir sınır çizmesi gerek ama işten kovarlar diyorsunuz. E o zaman ya ağzınızı açıp şikayet etmeyeceksiniz ya eşiniz kendine başka bir iş bulacak

Öyle deme ailenin evinde oturuyorlar arabada alırlarsa değme keyfine adgjkk kendi paramı harcama iznini her türlü alırım şaka gibi ya zaten her şeyi yaptıkları için düdüğü çalıyorlar boşa dememişler parayı veren düdüğü çalar
Bir ev verdiler diye de bu kadarı hayatları ipotek altına alınmaz ki. Kadına da değer vermiyorlar, oğulları gezecek tatil yapacakmış gelinleri evde oturacakmıs. 💆

Ama konu sahibi bu eşi de aileyi de bilerek evlenmiş gibi duruyor. Değişmezler diye de kabullenmiş, eşinin iyi olduğuna inanıyor.
Araba olsa, eşinin aileden gizli gizli yaptıkları gözüne batmayacak demek ki

Eşimi rahatsız etmiyor kılıbık diyorlar bana diyor geçiyor takmıyor çok fazla, babası her şeye müdahale ettiği için alışmış babamın huyu bu diyor takmıyor ama onların aile genel olarak erkekler gezsin kadınlar evde otursun modunda. O böyle düşünmüyor benide götürüyor bir yere gideceği zaman. Ben onlardan bi beklenti içindede değilim bana alsınlar banada yapsınlar diyede geçtim bunu , sadece kendi paramla kendi ihtiyacımı karşılamaya çalışıyorum. Kayınpederim onun parası dursun kenarda zamanı gelince sen sonra alırsın. İhtyacı yok şuan istemesin araba vs diyor eşime.
eşiniz de gerekli olduğunu kayınpederinize söyleyemiyor mu? herkesin yapısı bir değildir, siz eşinizle evlendiniz babasıyla değil. her şeyin onayını almaya gerek olmadığını eşiniz neden anlamıyor.. siz iç güveysi gibi evlenmişsiniz, her şeyiniz aileye bağlı. o zaman eşiniz evlenmeseydi, baba evinden hiç çıkmayıp sevgililik hayatını sürdürseydiniz, çekirdek aile olamıyorsunuz çünkü

Tahmin ettim. Ortak mal sahibi olmanızı asla istemiyorlar muhtemelen. Tamamen onlara bağımlı olun istiyorlar. Yapılacak en doğru şey eşinizin ortak işten ayrılması ve ekonomik bağımsızlığını eline alması ama yapacağını hiç sanmıyorum. Alışmış bu düzene, halinden de memnun muhtemelen. Çalışma durumunuz yok mu?
Şuan okuyorum inşallah 1-2 seneye çalışmayı düşünüyorum

Benim anladığım sizin aslında ortada bir paranız yok. Mehrinizi istiyorsunuz benim param diyerek doğru mu? Onu unutun bence siz, bunlar size 5 kuruş vermez.
Şeyi anlamadım sadece, kadınlar evde otursun diyorlar ama eltiye araba alınıyor. Kapıda duruyor mu öylece araba?

Bu basiretsiz esle bir sey yapamazsiniz. Ailede suc bulmadim ben, kusur %100 esinizde. Yapabileceginiz sey resti cekip caninizin istedigi gibi yasamaniz. Esiniz size ayak uydurursa ne ala. Uydurmazsa da bosanirsiniz.

Her hangi bir işte çalışıyor musunuz kendinizde alabilirsiniz arabanızı. En sevmediğim şey başkasına minnet etmek .Hele yapılan bir iyilik başa kakılırsa ki sizinkiler o potansiyelde duruyor yerin dibine gireyim daha iyi .Başkalarrına hava atacam diye onca lafı sözü yiyemem. Hiç doğru bulmadım davranışınızı ama siz bu inatla aldırırsınız araba ..
Şuan çalışmıyorum çalıştığımda alırım zaten, onların lafını çekmek tabiki istemem ama kendi ihtiyacımı kendi paramla da alamıyorum. Sorun bu zaten. İnatla değil kendi paramla almak istiyorum

Benim anladığım sizin aslında ortada bir paranız yok. Mehrinizi istiyorsunuz benim param diyerek doğru mu? Onu unutun bence siz, bunlar size 5 kuruş vermez.
Şeyi anlamadım sadece, kadınlar evde otursun diyorlar ama eltiye araba alınıyor. Kapıda duruyor mu öylece araba?
Evet şuan ortada duran bir paramız yok. Mehrim benim hakkımdır ama o kadına verilmiş bir haktır. Eltimin kocası evde durmuyor sürekli şehirdışında o yüzden o burda rahatça bir yere gitsin diye aldılar.

Bir de bunlara hizmet etmeyi kesin bence. Gitmeyin, çağırmayın. Eşiniz bir şey diyecek olursa kırgınım, içimden gelmiyor. Mehrimi bile vermiyorlar deyin. Sonra mükemmel eşinizin içinden ne çıkıyor hep beraber bakalım.

X