Evlilikte cinsel ilişki yokluğu

bi tane çocuğumuz var, ikimiz de tüm gün dışardayız akşam eve geldiğimizde de çocuk uyuduktan sonra herkes kendi kabuğuna çekilmiş durumda. ahhh inşallah ikna edebilirim. :KK43:

dilerim en kısa zamanda herşey yoluna girer :KK43:

Çocuk kaç yaşında?
çocuktan sonra mı isteksizlik oldu acaba bazı erkekler karısını anne gibi görmeye başlıyormuş.

Merhaba hanımlar,

Biraz özel olacak ama evliliklerinizde cinsel ilişki sıklığınız nedir? Bunu siz mi başlatırsınız yoksa eşiniz mi? 10 yıl ve üstü evliliği olanlarda ,eşleri hala ilk günkü gibi istekli mi, kendisi gelip sizi istediğini belli eder mi? Eşimle ilk öncelerde gayet iyi ve istekli olan cinsel hayatımız maalesef neredeyse bitti :KK43: Şimdi sadece 3, 6 ayda bir benim istemem ve başlatmamla oluyor. Bu konu gerçekten çok canımı sıkıyor ve üzüyor. Malum pandemiden dolayı eşimin işleri durgun ve kafayı çok takıyor, bunu bahane ediyor,, düşünecek çok daha önemli şeyler var diyor. Ama bu durumumuz en az 6 senedir böyle yani pandemi öncesi de yanıma yaklaşmıyordu. Konuşmak istesem hemen beni suçlayıp çok üzerime geliyorsun diyor ama inanın bir keresinde günlük tuttum, 2 ay boyunca mesela bu konu hakkında en ufak bir ima, söz ve harekete yeltenmedim ama yine de aklına gelmedi , bana yanaşmadı. Bak diyorum ben sana mesela 2 ay söylemedim , yaklaşmadım ama yine gelmedin, bu sefer de evet haklısın diyor. DR a gidelim, aile terapistine gidelim diyorum ona da yanaşmıyor. Benim sorunum yok gayet sağlıklıyım diyor, bir keresinde bu konudan çok kötü tartıştık, ayrılmak istediğimi söyledim ve o bunu yanlış anladı, sen başkalarıyla birlşkte olmak istiyorsuna getirdi konuyu. ÖYle bir derdim ,isteğim olsa şu anda seninle bu konuşmayı ve tartışmayı yaşamazdık emin ol dedim. Sonra konu kapandı , en son birlktelikten sonra bir ay geçti ama yine tık yok. Aramızda yine böyle bir çekim yok, ne yapacağımı ,düşüneceğimi şaşırdım. Akıl akıldan üstündür bana güzel bir tavsiye verebilecek olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Çok uzun süre 3-6 bu normal değil ciddi yardım almalısınız.
eşiniz hormon testi yaptırmalı.ayrıca bu süreçte sizde destek olmalısınız.
konuşmayı çok denemissiniz olmamış pek katkısı, ya cidden ise çok takmış kafasını ya da ciddi cinsel sorunlari var.vucud dili kullanın cinsel içerikli değil ama ona duygusal ihtiyacınız olduğunu hissettirin.kendiniz için değişiklikler yapın küçük dokunuslar masaya çiçek koyun mesela yatak örtüsünü değiştirin çocuklarınız var mı genel olrak ilgisi nasıl size karsi

Sizin yine 6 sene evlilik var ya dün akşam daha 6 aylık evli arkadaşımla konuştum 6 ayda toplasan 10 kere birlikte olmamış eşiyle ben şok tâbi. Tek çaresi eşinizle konuşmak bence başka bir şey bulamıyorum 3 yıla yakın evliyim haftada 3 4 kez birlikte olunur bazen ben bazen eşim ilk adımı atar 🥴 yada çift terapistleri olur onlara mı gitseniz

yaa süpersiniz, ben de ona hep bu örneği veririm. bizden çok kötü durumda olan , nice durumu müsait olmayan insanlar var ama maşallah hepsinin bir sürü çocuğu var Allah ömür versin. artık ben konuşmaktan ,derdimi anlatmak istemekten yıldım inanın. gerçekten insanın gururu inciniyor ve kendisini kadın gibi hissetmemeye başlıyor. sorun bende gibi hissediyorum artık
Asla kendiniz de hissetmeyin eksikligi .Sorunlar zorluklar her ailede olur.Ama cinsellik evlilikte gercekten cok onemli.Esleri birbirine daha cok baglıyor.Bu nasıl bir bencilliktir ki helalisin yahu?seni mahrum birakiyor.

Bir kadin evine giren hirsizi yataga kelepceleyip haftalarca ilişkiye girmis..Bağla bacim gönlü yoksa zorla olacak!!:dondurma::KK71:

Şu başkalarıyla mı birlikte olmak istiyorsun sorusu suçluluk psikolojisine sokup kendini haklı çıkarmak için sorulan sorudur
Ve evet dr ye gitmiyorsan 6 yıldır isteksizsen benim isteklerimi karşılayamıyorsan boşanıp mümkünse cinselliğimi yaşamak istiyorum

ve evet başkasıyla birlikte olurum
Bu sorunun cevabı bu

6 yıldan sonrası için tahammül etmeye gerek yok
Siz de sinmeyin
Türkiye de bir insan neden evlenir cinselliğiyaşamak için,aynı evde yaşamak için, çocuk yapmak için(bu standart türk kültürü için geçerli) yoksa evliliğe ihtiyaç yok cinsellik yaşamak için bence tabi...
Ama ülkemizde böyle
Başka sebebi var mı?

Çok uzun süre 3-6 bu normal değil ciddi yardım almalısınız.
eşiniz hormon testi yaptırmalı.ayrıca bu süreçte sizde destek olmalısınız.
konuşmayı çok denemissiniz olmamış pek katkısı, ya cidden ise çok takmış kafasını ya da ciddi cinsel sorunlari var.vucud dili kullanın cinsel içerikli değil ama ona duygusal ihtiyacınız olduğunu hissettirin.kendiniz için değişiklikler yapın küçük dokunuslar masaya çiçek koyun mesela yatak örtüsünü değiştirin çocuklarınız var mı genel olrak ilgisi nasıl size karsi

eşim öyle şeyleri sevmez , ne yatak örtüsü ne çiçek böcek pek bir şey umrunda değil. ona göre gereksiz şeyler. doğum günü , yıldönümü falan da gereksiz onun için. ben de o yüzden pek doğru olmasa da boşverdim, çünkü karşılığını alamıyorum. çok aşırı ilgili değil tabii ki bana karşı, son zamanlarda işte ben söylene söylene öpmeye sarılmaya başladı o kadar.

Sizin yine 6 sene evlilik var ya dün akşam daha 6 aylık evli arkadaşımla konuştum 6 ayda toplasan 10 kere birlikte olmamış eşiyle ben şok tâbi. Tek çaresi eşinizle konuşmak bence başka bir şey bulamıyorum 3 yıla yakın evliyim haftada 3 4 kez birlikte olunur bazen ben bazen eşim ilk adımı atar 🥴 yada çift terapistleri olur onlara mı gitseniz

benimki de ben ellemesem hiç yapmaz eminim, şu detayı da unuttum ne senninle ne de başkasıyla olmak istemiyorum demişti tartışmamızda. bir sorıun var evet ama ne bilemiyorum.

benimki de ben ellemesem hiç yapmaz eminim, şu detayı da unuttum ne senninle ne de başkasıyla olmak istemiyorum demişti tartışmamızda. bir sorıun var evet ama ne bilemiyorum.
Evet bi sorun var hani iş pandemi diyorsunuz da onun bile 3 6 ay çok fazla. İmkan varsa terapist yoksa size kalıyor mutlu bir anında alın karşınıza konuşun sorun konuşması için cesaretlendirin bilmiyorm ki eşiniz yani tanıyorsunuz sorununu sizinle paylaşması için uğraşın biraz

Şu başkalarıyla mı birlikte olmak istiyorsun sorusu suçluluk psikolojisine sokup kendini haklı çıkarmak için sorulan sorudur
Ve evet dr ye gitmiyorsan 6 yıldır isteksizsen benim isteklerimi karşılayamıyorsan boşanıp mümkünse cinselliğimi yaşamak istiyorum

ve evet başkasıyla birlikte olurum
Bu sorunun cevabı bu

6 yıldan sonrası için tahammül etmeye gerek yok
Siz de sinmeyin
Türkiye de bir insan neden evlenir cinselliğiyaşamak için,aynı evde yaşamak için, çocuk yapmak için(bu standart türk kültürü için geçerli) yoksa evliliğe ihtiyaç yok cinsellik yaşamak için bence tabi...
Ama ülkemizde böyle
Başka sebebi var mı?

bu cevabınızın altında imzamı atarım, harikasınız.

ben çok şükür kendi ayaklarım üstünde duruyorum, şmdi boşanmak istesem ailem arkamda . istediğim her şeyi kendim yapabilirim bu gücü kendimde görüyorum, dediğiniz gibi kocamla birlikte olmayacak, bişey paylaşmayacaksam ne diye evlendim. ama işte düşünemiyorum ki başkasıyla birlikte olmayı, istemiyorum da aklıma bile gelmiyor. ben seni aramızda yaşanan sorunlara rağmen hala sevip istiyorum ,buna sevinmen ve bazı şeylerin farkına varıp düzelmen lazımken neden bu şekilde yaklaşıyorsun?

Merhaba hanımlar,

Biraz özel olacak ama evliliklerinizde cinsel ilişki sıklığınız nedir? Bunu siz mi başlatırsınız yoksa eşiniz mi? 10 yıl ve üstü evliliği olanlarda ,eşleri hala ilk günkü gibi istekli mi, kendisi gelip sizi istediğini belli eder mi? Eşimle ilk öncelerde gayet iyi ve istekli olan cinsel hayatımız maalesef neredeyse bitti :KK43: Şimdi sadece 3, 6 ayda bir benim istemem ve başlatmamla oluyor. Bu konu gerçekten çok canımı sıkıyor ve üzüyor. Malum pandemiden dolayı eşimin işleri durgun ve kafayı çok takıyor, bunu bahane ediyor,, düşünecek çok daha önemli şeyler var diyor. Ama bu durumumuz en az 6 senedir böyle yani pandemi öncesi de yanıma yaklaşmıyordu. Konuşmak istesem hemen beni suçlayıp çok üzerime geliyorsun diyor ama inanın bir keresinde günlük tuttum, 2 ay boyunca mesela bu konu hakkında en ufak bir ima, söz ve harekete yeltenmedim ama yine de aklına gelmedi , bana yanaşmadı. Bak diyorum ben sana mesela 2 ay söylemedim , yaklaşmadım ama yine gelmedin, bu sefer de evet haklısın diyor. DR a gidelim, aile terapistine gidelim diyorum ona da yanaşmıyor. Benim sorunum yok gayet sağlıklıyım diyor, bir keresinde bu konudan çok kötü tartıştık, ayrılmak istediğimi söyledim ve o bunu yanlış anladı, sen başkalarıyla birlşkte olmak istiyorsuna getirdi konuyu. ÖYle bir derdim ,isteğim olsa şu anda seninle bu konuşmayı ve tartışmayı yaşamazdık emin ol dedim. Sonra konu kapandı , en son birlktelikten sonra bir ay geçti ama yine tık yok. Aramızda yine böyle bir çekim yok, ne yapacağımı ,düşüneceğimi şaşırdım. Akıl akıldan üstündür bana güzel bir tavsiye verebilecek olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Iktidarsizlik yada aldatma gibi duruyor.

Iktidarsizlik yada aldatma gibi duruyor.
iktidarsızlık varsa hiç yaşanmaz diye biliyorum ama yanlış mıyım? birlikte olurken bir sorun yaşamadık hiç.

aldatma konusuna nedense pek değinemiyorum ya hiç öyle bişey hissetmedim işten çıktığı gibi evde ve izin zamanlarında da hep evde yyani. tabi yapmak isteyen her türlü yapar da

ne güzel ya Allah size sağlık , huzur versin inşallah
yanlis anlamayin siz konuda sordunuz diye yazdim. insallah huzur buluruz o da bizde eksik.

esinizin fizyolojik bi sorunu yoksa muhtemelen psikolojiktir. bazi insanlar aseksuel olabiliyor. sizin icin cinsellik onemliyse gencken ayrilmak en iyisi. onemli olan cinsellik degil de begenilme arzusuysa kendinizi suclamayin sorun tamamen esinizde.

aldatma oldugunu hic sanmiyorum. aldatan adam da evde karisiyla seks yapiyor az da olsa. oyle mideli varliklar degiller.

Kesinlikle sorun sizde değil.

Ne seninle ne başkasıyla olmak istiyorum dediğine göre eşinizin sizinle de bir problemi yok. Bu hormonsal bir durum olabilir. Kalp damar hastalıkları, diyabet, tansiyon ya da kolesterol hastasıysa bunların yan etkileri olmuş olabilir. Sigara içiyorsa maalesef erkeklerde iktidarsızlık çok erken başlayabiliyor. Bunların da hepsinin çözümü sorun olduğunu bilip iyileşmeye çalışmak.

Eşinizin üroloji muayenesinden geçmesi lazım. Bir çok kan testi falan da yapılabilir. Bunları adamı kolundan zorla tutup doktora götürerek yapamazsınız. Kendisi isteyip gitmeli.

Konuşmuşsunuz ama bence olayın ciddiyetini tam olarak anlatamamışsınız. Cinsellik evliliğin demiridir. Cinsellik yoksa (bir taraf isterken) evlilik yürümez. Cinsellik insan türü için en temel ihtiyaçlardan biridir.

Yaş ne olursa olsun bence haftada 2 nin altına düşülmemeli. Eşinize direk böyle evlilik olamayacağını, kendisini çok sevdiğinizi ama bu durumun sevginizde de azalmaya neden olmaya başladığını, bu şekilde devam edemeyeceğinizi çünkü eğer ederseniz ondan soğuyup güzel anıları da hatırlamaz hale geleceğinizi anlatın. Bunun için doktora gitmek istediğinizi belirtin. İstemezse birbirinizi daha fazla üzmeden anlaşıp boşanın.

iktidarsızlık varsa hiç yaşanmaz diye biliyorum ama yanlış mıyım? birlikte olurken bir sorun yaşamadık hiç.

aldatma konusuna nedense pek değinemiyorum ya hiç öyle bişey hissetmedim işten çıktığı gibi evde ve izin zamanlarında da hep evde yyani. tabi yapmak isteyen her türlü yapar da
Yil da 1 2 kez yapiyormus o da cok afedersiniz kalktığı zamanlarda tamam diyip kabulleniyor olabilir.

Aldatmayı düşündüren kısım dışarıda cinsel açlığını doyuran biri varsa evde istememe sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

yanlis anlamayin siz konuda sordunuz diye yazdim. insallah huzur buluruz o da bizde eksik.

esinizin fizyolojik bi sorunu yoksa muhtemelen psikolojiktir. bazi insanlar aseksuel olabiliyor. sizin icin cinsellik onemliyse gencken ayrilmak en iyisi. onemli olan cinsellik degil de begenilme arzusuysa kendinizi suclamayin sorun tamamen esinizde.
hayır hayır yanlış anlamadım bilakis mutlu oldum inanın. sanırm siz tepki verdim sandınız :)

evet aslında eşim hiç beni takdir etmez , beğenisini belli etmez. mesela zor bir yemek yapmışımdır aa çok sağol demez, süslenirim çok güzelsin demez, bir çok zorluk yaşadık şikayet etmeden destek oldum Allah razı olsun demez. bunlar da benim içimde birikti doğrusu, üstüne bir de cinsellik olmayınca iyice dibe vurdum. ben de insanım dört dörtlük yapıyorum her şeyi demiyorum ama bunu da hakettiğimi düşünmüyorum

Canım ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz yazdı nı konuya bılmıyorum ama o 12 yıldır evlı. Ve anlattıklarına gore yenı evlı gıbıler masallah dıyeyım. Pekı 6 yıldır gozunuz nereye baktı. 6ay olsa akısına bırakmıssınız toparlayın dıyecegım de. 6 yıldır seks yapmayan yada yapamayan bır adam direkt sutlanma sebebıdır hele kı çözüme dair bir adım atmıyorsa. Yıne de karar sızın elbette mısal ben %90 bu sebepten bosandım cunku saglıklıyım ve cınsel hayat olmadan bır evlılık dusunemıyorum. Oyle olsa evcıl hayvan edınırım. Yoldas olur, yemek yer tuvalete gıder, arkadaslık eder. Bır erkege ne hacet bu durumda :kahve:

X