Evlilikte cinsel ilişki yokluğu

eşim öyle şeyleri sevmez , ne yatak örtüsü ne çiçek böcek pek bir şey umrunda değil. ona göre gereksiz şeyler. doğum günü , yıldönümü falan da gereksiz onun için. ben de o yüzden pek doğru olmasa da boşverdim, çünkü karşılığını alamıyorum. çok aşırı ilgili değil tabii ki bana karşı, son zamanlarda işte ben söylene söylene öpmeye sarılmaya başladı o kadar.

Ona göre bunlar gereksizse gitsin duvarla, ağaçla falan evlensin o zaman.
Dümdüz erkek işte. :işsiz:

Ay demisim yılmış yanlış okumuşum şok oldum yani aya bile sasirmistim ki yıl yani bence bi garip

Ay bide kadına dediğine bak terbiyesiz.
Hem suçlu hem güçlü sen başkasıyla mı... Ay utanmaz.
Kendi eksikliğini örtmek için bunlar kadınları bile öldürür.

E madem çok sorunsuz her akşam göstersin performansını.

Böyle adamlar evlenmesin arkadaş, ben kardeş kardeş günlerimi geçireceksem neden evleneyim ya da neden evli kalayım.

Valla haklısınız.
Cinsel istediğiniz arzunuz her sağlıklı insanda olmadı gerektigi gibi.
Hayat çok kısa ve 1 tane.
Baska yok.

İnsan neden bildiği hoşlandığı arzuladığı duyguları hayatından çıkarsın ki.

Karar size kalmış evliliginiz hakkında siz haklisiniz.

Pandemi var diye insanlar odalarına kilit vursun bari.

Kesinlikle sorun sizde değil.

Ne seninle ne başkasıyla olmak istiyorum dediğine göre eşinizin sizinle de bir problemi yok. Bu hormonsal bir durum olabilir. Kalp damar hastalıkları, diyabet, tansiyon ya da kolesterol hastasıysa bunların yan etkileri olmuş olabilir. Sigara içiyorsa maalesef erkeklerde iktidarsızlık çok erken başlayabiliyor. Bunların da hepsinin çözümü sorun olduğunu bilip iyileşmeye çalışmak.

Eşinizin üroloji muayenesinden geçmesi lazım. Bir çok kan testi falan da yapılabilir. Bunları adamı kolundan zorla tutup doktora götürerek yapamazsınız. Kendisi isteyip gitmeli.

Konuşmuşsunuz ama bence olayın ciddiyetini tam olarak anlatamamışsınız. Cinsellik evliliğin demiridir. Cinsellik yoksa (bir taraf isterken) evlilik yürümez. Cinsellik insan türü için en temel ihtiyaçlardan biridir.

Yaş ne olursa olsun bence haftada 2 nin altına düşülmemeli. Eşinize direk böyle evlilik olamayacağını, kendisini çok sevdiğinizi ama bu durumun sevginizde de azalmaya neden olmaya başladığını, bu şekilde devam edemeyeceğinizi çünkü eğer ederseniz ondan soğuyup güzel anıları da hatırlamaz hale geleceğinizi anlatın. Bunun için doktora gitmek istediğinizi belirtin. İstemezse birbirinizi daha fazla üzmeden anlaşıp boşanın.
ben de böyle düşünüyoum , cinsellik evliliğin olmazsa olmazı bence de . ama dillendirmeyi ve bu konuda konuşmayı inanın ki sevmiyor, istemiyor. daha genciz olur , yaparız ederiz diyor. beni çok sıkıştırma diyor ki hiç sıkıştırmıyorum bile. ben de ne yalan söyleyeyim çekiniyorum, bu konudan dolayı onu bırakmayacağımı biliyor bence. ben de ciddiyetini anlatamıyorum, bana sen başkalarıyla birlikte olmak istiyorsun dediği için. o şekilde gözükmek istemniyorum.

Canım ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz yazdı nı konuya bılmıyorum ama o 12 yıldır evlı. Ve anlattıklarına gore yenı evlı gıbıler masallah dıyeyım. Pekı 6 yıldır gozunuz nereye baktı. 6ay olsa akısına bırakmıssınız toparlayın dıyecegım de. 6 yıldır seks yapmayan yada yapamayan bır adam direkt sutlanma sebebıdır hele kı çözüme dair bir adım atmıyorsa. Yıne de karar sızın elbette mısal ben %90 bu sebepten bosandım cunku saglıklıyım ve cınsel hayat olmadan bır evlılık dusunemıyorum. Oyle olsa evcıl hayvan edınırım. Yoldas olur, yemek yer tuvalete gıder, arkadaslık eder. Bır erkege ne hacet bu durumda :kahve:
Konuyla alakasız ama eski esinize çok pis gıcık olmuştum, elime geçirsem ağzını burnunu kırarım ben bu adamın demiştim. Şimdi profil yazısını görünce çok mutlu oldum, hep mutlu olun inşallah 🤲

Ay bide kadına dediğine bak terbiyesiz.
Hem suçlu hem güçlü sen başkasıyla mı... Ay utanmaz.
Kendi eksikliğini örtmek için bunlar kadınları bile öldürür.

E madem çok sorunsuz her akşam göstersin performansını.

Böyle adamlar evlenmesin arkadaş, ben kardeş kardeş günlerimi geçireceksem neden evleneyim ya da neden evli kalayım.

Valla haklısınız.
Cinsel istediğiniz arzunuz her sağlıklı insanda olmadı gerektigi gibi.
Hayat çok kısa ve 1 tane.
Baska yok.

İnsan neden bildiği hoşlandığı arzuladığı duyguları hayatından çıkarsın ki.

Karar size kalmış evliliginiz hakkında siz haklisiniz.

Pandemi var diye insanlar odalarına kilit vursun bari.
yani ben de her akşam beraber olalım demiyorum ki haftada bir diyorum mesela, iki haftada bire bile razıyım yeter ki ben sevilip ,istendiğimi anlayayım.

Canım ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz yazdı nı konuya bılmıyorum ama o 12 yıldır evlı. Ve anlattıklarına gore yenı evlı gıbıler masallah dıyeyım. Pekı 6 yıldır gozunuz nereye baktı. 6ay olsa akısına bırakmıssınız toparlayın dıyecegım de. 6 yıldır seks yapmayan yada yapamayan bır adam direkt sutlanma sebebıdır hele kı çözüme dair bir adım atmıyorsa. Yıne de karar sızın elbette mısal ben %90 bu sebepten bosandım cunku saglıklıyım ve cınsel hayat olmadan bır evlılık dusunemıyorum. Oyle olsa evcıl hayvan edınırım. Yoldas olur, yemek yer tuvalete gıder, arkadaslık eder. Bır erkege ne hacet bu durumda :kahve:

ne istediğimi bilmiyorum artık, düzeleceğine de pek inanmıyorum. bu sebepten boşanma %100 haklı bir sebep ama bu sebepten de boşanabilecek gücüm var mı bilmiyorum . çnkü çirkefleşecek yani o potansiyeli gördüm.

yani ben de her akşam beraber olalım demiyorum ki haftada bir diyorum mesela, iki haftada bire bile razıyım yeter ki ben sevilip ,istendiğimi anlayayım.
Ya şu yorumunuz var ya içimi cız ettirdi.
Güzel hemcinsim her günde olabilir, gün aşırı da...
Razı olmak ne demek. Sizi öyle bı hale sokmuş ki razıyım dedirtiyor.
6 ay da bir ne ya.
Bunu normal gören beyin beyin degil zaten.

Sıkmayın canınızı. Canını sıkması gereken kişi siz değilsiniz.

Konuyla alakasız ama eski esinize çok pis gıcık olmuştum, elime geçirsem ağzını burnunu kırarım ben bu adamın demiştim. Şimdi profil yazısını görünce çok mutlu oldum, hep mutlu olun inşallah 🤲
Ya cok tesekkur ederım, ee herkes hakettıgını aldı duygularımız karsılıklı sızınle :KK200:

Merhaba hanımlar,

Biraz özel olacak ama evliliklerinizde cinsel ilişki sıklığınız nedir? Bunu siz mi başlatırsınız yoksa eşiniz mi? 10 yıl ve üstü evliliği olanlarda ,eşleri hala ilk günkü gibi istekli mi, kendisi gelip sizi istediğini belli eder mi? Eşimle ilk öncelerde gayet iyi ve istekli olan cinsel hayatımız maalesef neredeyse bitti :KK43: Şimdi sadece 3, 6 ayda bir benim istemem ve başlatmamla oluyor. Bu konu gerçekten çok canımı sıkıyor ve üzüyor. Malum pandemiden dolayı eşimin işleri durgun ve kafayı çok takıyor, bunu bahane ediyor,, düşünecek çok daha önemli şeyler var diyor. Ama bu durumumuz en az 6 senedir böyle yani pandemi öncesi de yanıma yaklaşmıyordu. Konuşmak istesem hemen beni suçlayıp çok üzerime geliyorsun diyor ama inanın bir keresinde günlük tuttum, 2 ay boyunca mesela bu konu hakkında en ufak bir ima, söz ve harekete yeltenmedim ama yine de aklına gelmedi , bana yanaşmadı. Bak diyorum ben sana mesela 2 ay söylemedim , yaklaşmadım ama yine gelmedin, bu sefer de evet haklısın diyor. DR a gidelim, aile terapistine gidelim diyorum ona da yanaşmıyor. Benim sorunum yok gayet sağlıklıyım diyor, bir keresinde bu konudan çok kötü tartıştık, ayrılmak istediğimi söyledim ve o bunu yanlış anladı, sen başkalarıyla birlşkte olmak istiyorsuna getirdi konuyu. ÖYle bir derdim ,isteğim olsa şu anda seninle bu konuşmayı ve tartışmayı yaşamazdık emin ol dedim. Sonra konu kapandı , en son birlktelikten sonra bir ay geçti ama yine tık yok. Aramızda yine böyle bir çekim yok, ne yapacağımı ,düşüneceğimi şaşırdım. Akıl akıldan üstündür bana güzel bir tavsiye verebilecek olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Cinsel isteği çok şey etkiliyo günlük hayatın streside öyle ama sizinkiler cidden uzun sürelermiş ve dönemsel de değil yıllardır böyle bi destek alınması gerekiyo galiba:KK43:

Ya şu yorumunuz var ya içimi cız ettirdi.
Güzel hemcinsim her günde olabilir, gün aşırı da...
Razı olmak ne demek. Sizi öyle bı hale sokmuş ki razıyım dedirtiyor.
6 ay da bir ne ya.
Bunu normal gören beyin beyin degil zaten.

Sıkmayın canınızı. Canını sıkması gereken kişi siz değilsiniz.
teşekkür ederim cevabınız için , biliyorum aslında ben de farkındayım her şeyin ama işte karşı taraf öyle bir işlemiş ki hatalının sanki ben olduğuma, durumun normal olduğuna ne yapacağımı şaşırdım.

Bizim de bazen isler yogun olur ayda bir goruryz birbirimizi, bazen gunde 3.. insanin moduna, ortamin ve bedenin uygunluguna gore degisiyor. Haftada 2-3 normaldir cocuklu, calisan ve ileri yastaki evliliklerde, malum hayat gailesi...
Cok cok afedersiniz haddim olmayarak aklima esinizin kadinlardan hoslanmiyor olabilecegi geldi, paravan evleniyorlar, cocuk bile oluyor ama iliski neredeyse olmuyor. Benzer konular okumustum forumda, acaba dedim???
Titizlik hastasi olabilir mi, vajinadan igrenen de izlemistim tv'de.. ( ben de ne manyak seyler okuyup izliyor musum :) )
Yani sizin bir kabahatiniz yok, biliyoruz sizinki nemfomanya ya da farkli partner arayisi degil, sadece normali istemek... Alttan almayin lutfen, esiniz cok ayip etmis, ese oyle kelam edilir mi!!!

Bizim de bazen isler yogun olur ayda bir goruryz birbirimizi, bazen gunde 3.. insanin moduna, ortamin ve bedenin uygunluguna gore degisiyor. Haftada 2-3 normaldir cocuklu, calisan ve ileri yastaki evliliklerde, malum hayat gailesi...
Cok cok afedersiniz haddim olmayarak aklima esinizin kadinlardan hoslanmiyor olabilecegi geldi, paravan evleniyorlar, cocuk bile oluyor ama iliski neredeyse olmuyor. Benzer konular okumustum forumda, acaba dedim???
Titizlik hastasi olabilir mi, vajinadan igrenen de izlemistim tv'de.. ( ben de ne manyak seyler okuyup izliyor musum :) )
Yani sizin bir kabahatiniz yok, biliyoruz sizinki nemfomanya ya da farkli partner arayisi degil, sadece normali istemek... Alttan almayin lutfen, esiniz cok ayip etmis, ese oyle kelam edilir mi!!!

bilemiyorum , her şey biz insanlar için. ama titizlik hastalğı olduğunu sanmıyorum, birlikteyken gayet istekli ilgileniyor orasıyla :) , artık kadınlardan mı etkilenmiyor bilmiyorum ama eşim bana sevgiliyken çok aşıktı, ne sözler ne iltifatlar , hediyeler falan, ilgiye boğardı beni, nişanlıyken her köşede , her yalnız kaldığımızda sıkıştırırdı :) hayat şartları ve yorgunluk etkiledi diye düşünüyorum. etkiler mutlaka ama bu kadar da olmaz bee :KK43:

Bu kişiden kişiye değişir.kimi erkek cok isteklidir kimi eleğini asmıştır.kadınlar içinde öyle degil mi?

Ben 10 seneyi aşkın evliyim ilk zamandan pek farkı yok mesela ama duygusal çöküşte oldugum zaman asla tahammül edemiyorum.işi de yoğun ona ragmen onun açısından bir fark yok.

Ama sunu biliyorum ki bir taraf istekli diğer taraf isteksizken çok büyük bir problem oluyor bu ve sizin durum gecici bir şeye benzemiyor

Erkeklerin bu özgüveni de nasıl bir şeydir.
Şey dermiş gibi "Yooöö her şey yolunda, sen azgınsın o senin azgınlığın yetinememen; sende sorun var doyumsuz kadın ıyy" filan.
E kadın neyle kıyas edecek, başka cinsel hayat mı bilir? Böylece kuşu ötmez olan adamlar üstü kapalı karşı atakla olayı kapatıyorlar. "Başkasıyla birlikte olmak istiyon da ondan" demiş bi de terbiyesiz.

"Kuş mu ötmüyor hı? Şşş kuş öldü mü beybi hayırdır?" filan demeli.
Doktora da gitmeyip böyle senede bir-iki o da susturmak için lütfeden herifi çok pis örseler ezerim.
"Kız, sana dantelli don aldım, bacı olduk 6 aydır, al giy." diye diye örselerim.
Ben aynen böyle örseliyorum ama adam ayda 1 zor geliyor.
Bıraktım bende ipin ucunu çokta fifi napayım konu sahibi gibi bende yıpranıyorum yoksa buarada 12 yıllık evliyim :bicak:

Ben aynen böyle örseliyorum ama adam ayda 1 zor geliyor.
Bıraktım bende ipin ucunu çokta fifi napayım konu sahibi gibi bende yıpranıyorum yoksa buarada 12 yıllık evliyim :bicak:

Bu tip konularda öyle zart diye boşan diyesim gelmiyor, herkes evlilik içinde cinselliği ne kadar önemli, vazgeçilmez, diğer yönlere bakarak idare edilebilir görüyor bilemediğim için; ama ben boşardım. Gayet önemli sac ayaklarından biri evliliğin, benim için; ister 10 senelik evlilik olsun ister 20 senelik olsun, çekemem.
Belli ki bi sorun var, hastalık var ayıp mı? İnsan der "Karıma haksızlık ediyorum, şunu bi çözelim" diye.
Hele tedavi de dahil teklif edip güzel güzel konuştuğum halde inkar edip bi de beni sorunlu hissettirecek üzerime oynayacak, katmerli boşardım örseleye örseleye. Adamın şeyi ne zaman müsait olacak, senede bir lütfedecek diye ömür tüketemem.

Merhaba hanımlar,

Biraz özel olacak ama evliliklerinizde cinsel ilişki sıklığınız nedir? Bunu siz mi başlatırsınız yoksa eşiniz mi? 10 yıl ve üstü evliliği olanlarda ,eşleri hala ilk günkü gibi istekli mi, kendisi gelip sizi istediğini belli eder mi? Eşimle ilk öncelerde gayet iyi ve istekli olan cinsel hayatımız maalesef neredeyse bitti :KK43: Şimdi sadece 3, 6 ayda bir benim istemem ve başlatmamla oluyor. Bu konu gerçekten çok canımı sıkıyor ve üzüyor. Malum pandemiden dolayı eşimin işleri durgun ve kafayı çok takıyor, bunu bahane ediyor,, düşünecek çok daha önemli şeyler var diyor. Ama bu durumumuz en az 6 senedir böyle yani pandemi öncesi de yanıma yaklaşmıyordu. Konuşmak istesem hemen beni suçlayıp çok üzerime geliyorsun diyor ama inanın bir keresinde günlük tuttum, 2 ay boyunca mesela bu konu hakkında en ufak bir ima, söz ve harekete yeltenmedim ama yine de aklına gelmedi , bana yanaşmadı. Bak diyorum ben sana mesela 2 ay söylemedim , yaklaşmadım ama yine gelmedin, bu sefer de evet haklısın diyor. DR a gidelim, aile terapistine gidelim diyorum ona da yanaşmıyor. Benim sorunum yok gayet sağlıklıyım diyor, bir keresinde bu konudan çok kötü tartıştık, ayrılmak istediğimi söyledim ve o bunu yanlış anladı, sen başkalarıyla birlşkte olmak istiyorsuna getirdi konuyu. ÖYle bir derdim ,isteğim olsa şu anda seninle bu konuşmayı ve tartışmayı yaşamazdık emin ol dedim. Sonra konu kapandı , en son birlktelikten sonra bir ay geçti ama yine tık yok. Aramızda yine böyle bir çekim yok, ne yapacağımı ,düşüneceğimi şaşırdım. Akıl akıldan üstündür bana güzel bir tavsiye verebilecek olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Sadece yazdığınızı okudum yazacaklarımı unutmamak için direk dalıyorum, arkadaş etiketlediği için gördüm konunuzu, araları da okuyacağım.
12 yıllık evliyim zaman zaman benim isteğim azaldı ama eşimde hiç değişiklik olmadı.
Eşiniz ilaç kullanıyor mu, tansiyon ilaçları ciddi libido düşüşü yapıyormuş, buna benzer başka ilaçlar da vardır mutlaka düşüşe sebep olan, bunu bir araştırın.
Pandemi 1 yıl, siz 6 yıldan bahsediyorsunuz şaka gibi, 6 yıl önce yaşananları bir gözden geçirin eşiniz ağır bir rahatsızlık geçirdi mi, ağır ilaçlar falan aldı mı? Aranızda büyük bir sorun yaşandı mı? Öncesi normal olmasa yapısı bu denir ama öncesi normal.

Size beni boşayıp başkasıyla mı birlikte olacaksın demesi direk üste çıkmak için, ne yani boşanınca manastıra mı kapanmanız gerekiyor, gerekirse kısmet olursa elbet başkası da olacak. Kaldı ki şu an manastırda gibisiniz zaten, evlilik cinselliği aleni yaşamanın yolu zaten, hangi sağlıklı erkek sadece yanında bir kadın uyusun diye evleniyor ki biz de o yüzden evli kalalım, cinsel dürtülerinizin olması gayet normal. Sizin dürtülerinizi tatmin etmeyen ve sizi bu yüzden küçümseyen adama bakmak evini derleyip toplayıp hizmetini yapmak zoeunda değilsiniz. Siz aynısını yapsanız en iyi ihtimalle boynuzlanmakla tehtit edilirdiniz.

Yukarıda saydığım durumların hiçbiri yoksa hastalık ya da evliliği derinden yaralayan bir olay gibi, eşinizin özelini kurcalayın, çok affınıza sığınarak söyleyeceğim, söylemeyi kendime de yakıştıramadım ama ya cinsel eğilimi değişti ya da başka partneri var 😔

30 lu yaşların ortalarındayız, hatta eşim sonlarında. Hayat zor evet, hele bnm gibi çalışan bir anne için. bi tane evladımız var, normal olmadığının o farkında değil maalesef.
30lu yaşlar ve 40lı yaşlar erkekte de kadında olduğu gibi cinselliğin zirvesidir. Yaşla ilgisi kesinlikle yok. Bilimsel gerçek bu

X