evlılıkte huzur

cachymyn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2007
158
3
40
adamın biri evlenmiş, gelin eve gelmiş gelir gelmez hoş beşten sonra demiş ki eşine, arkadaş seninle hayatımızı birleytirdik..hayırlı olur inşalalllahx
ama kafamda bir soru var.. sen gelene kadar bu evde kavga gürültü olmazdı kardeşlerim ve anne babamla geçinip giderdik o yüzden bundan sonra bu evde kavga gürültü olur ise senden bilirim demiş

dönmüş annesine

demişki anacağım.. bildiğin gibi biz bu zamana kadar kavga gürültü görmedik bu evde, bundan sonra da olmayacağını düşünüyorum
ama eğer kavga olur ise, senden bilirim demiş
o arada belki ev halkından diğerlerine de bir şeyler söylemiştir
dönmüş karısına..
demişki karıcığım.. senin annen olduğu gibi benim de annmem senin baban kardeşlerin olduğu gibi benimde kardeşlerim babam var.. zaman zaman seni kızdıracak şeyler de olabilir bu ev de..
kendi ailenin her ferdine davrandığın, hatta onlara tahammül ettiğin kadar benim aileme tahammül edecek, onlara davrandığın gibi davranacaksın .. senden başka bir şey istemem demiş..

dönmüş anne sine ve babasını ailerin diğer fertlerine

demişki, bakın bir kişi daha arttık.. lokmalarımız bile bölünecek yapacak bir şey yok hayat böyle devam ediyor..
bu yüzden.. yeni gelin gelen kız, bu evin adetini örfünü , geleneğini bilemez
zaman zaman sizi kızdıracak, bu evdeki alışkanlıklardan geleneklerden uzak davranışlarda bulunabilecektir
o halde siizden ricam, sizler birbirinize nas ıl davranıyor, nasıl tahammül ediyorsanız, bu el kızı olan bu kıza da o şekilde

muamele edeceksiniz.. başka bir şey istemiyorum sizden demiş
her ikisine ayrı ayır tembihledikten, taleplerini ilettikten sonraı da zaman zaman bir takım şikayetler olsa da aralarında,
çevresindekilerden daha dirayetli daha mutlu daha istikrarlı bir hayat yaşamışlar başta koydukları küçük ölcülerden dolayı

Önce KAVGA edelim sonra Konuşalım diye bir söz avrdı aynı onun tıpkısının aynısı olmuş :Roflol: NE güzel mişşşşş BUNU ÖGRENEMEM EYİ OLDU EVLENİNCE İLERDE BİR GÜN TABİ :)))))) BU YÖNTEMİ UYGULUYUM UMARIM BAŞARILI OLURUM ( DÜNYAYI MOR GÖRME ETKİSİ YOKTUE UMARIM) :Roflol:

ELLERİNE SAĞLIK COK HOŞTUUUUUUUUUU

bence çok güzeldi.insanlar birbirlerine karşı baştan bu kadar dürüst davransalar bence prolemlerin çözümü daha basit olurdu.

valla ben bölesni evligin çok nadir oldugunu dşünüyorum.....ama yazı süperdi arkadaşim keşke böle olsa

Çok güzel bir yazı. Eşi ile ailesi arasındaki dengeyi çoğu zaman erkek sağlar. Keşke gerçek hayatlarda da böyle olsa. Ne yazık ki böyle erkek sayısı çok az.

Ben bayıldım bu sözlere , galiba eşin ne kadar dengeli ve adetli olması gerektiğini belirtiyor.Keşke gerçek hayatta da erkekler bunu bilerek ve bu tutm içinde olsalar ...

canım çok güzel yazı...keşeke herkes böyle olsaaaa...evlilikler daha güzel ve sorunsuz olur..a.s

X