Evlilikte Sorunlar ...

Asla boşanmaz. Hala eşim iyidir , şöyledir böyledir diyor. Hem aileme laf edecek hem üzerime yürüyecek hem anasına laf geçiremeyecek.
Bende evliyim ve böyle bir durumu asla çekmem.
Kemalim yapmaz kafası 🥲
Siz boyle büyük buyuk konuşun bakalım ama ben sizin kadar kötü kalpli değilim .Siz ne yaşadınız da böyle etrafa saldiriyorsunjz yayık yayık kelimelerle .Umarım aynisini yaşamak zorunda kalmazsınız .

Evet evliyim.
Üstelik es ailesi problemi yaşamış ve eşimin tutumuyla problemi atlatmış bir evli.
O yüzden gayet empati ve dürüstlükle yorumladım konuyu.
Siz de benim actigim konuyu okursanız eşimin problem karsisindaki tavrini da okumuş olursunuz.
Eger benim esim aile problemi icin uzerime yürüyüp siddete teşebbüs etseydi, o kisi suanda eşim olmaya devam etmezdi.
Size neden boşanmadınız demiyorum ama yanlis anlamayin, size kocaniz sutten cikmiş ak kaşık degil bu kadar aklamayın diyorum.
Öncelikle seviyeli bir şekilde yazdığınız için çok teşekkür ederim. Seviye yerlerde çünkü açtığım konuda .Eşimi aklamadim .Her seferinde yazdım.Bosanmak istedim.Kendisi beni ikna etti ve bir şans istedi .Düzelmeye de başladı .Ben beklemedeyim şu an .Kaç kere de ekleme yaptım açıkladım neden anlaşılmıyor anlamıyorum .

Maalesef çok iyi bir psikoljiye sahip olmadan onlarla başetmeniz mümkün değil..
Kayınvalideniz iyi bir oyuncu..taktik uygulayıp sizinde öyle olmanız lazım..hamileyken de bu çok mümkün değil
Yani Allahın cezaları ne istiyorlar gelinlerden gerçekten bilmiyorum sakin kalın şimdilik doğumdan sonra mümkünse psikolojik destek alın..sonrasına bakarız
Çok teşekkür ederim cevabınız için malesef bir de gelip burda kadinlardan linç yiyorum .Yaşamadığı şeyler hakkında yorum yapıyor insaar.Ben de zamanında çok büyük konuşurdum.Esimi aklamiyorum o da suçlu ama kadın duygu somurusu yapıyor .Acindiriyor kendini .Biraz olsun moral oldu yazdiklariniz.Bundan sonra cekmeyecegim zaten çünkü kaldıracak psikoloji kalmadı .Beklemedeyim .

Beş yıllık bir evliliğim var . 2 yaşında bir kızım var ve hamileyim .Eşimle birbirimizi çok severek evlendik .Kultur farkı var .Büyüdüğümüz aileler arasında uçurum var .Ben batili yım .O doğulu .ama eşim öyle değildi .Hep çok anlayışlı ,uyumlu idi .Çok iyi anlasiyorduk,hâlâ da öyleyiz .Benim sorunum kayınvalidem,bitmeyen istekleri memnuniyetsiz olması .Görümcem için ayrı bir konu açmıştım zaten tam bir şeytan .Kayınvalidemin tek farkı toplum içinde bu huyunu belli etmemesi .Kayınvalidem yüzünden kaç kere boşanmanın eşiğine geldik.Psikolojim bozuldu.Zavalli gibi ,beni çok seviyor gibi görünüp alttan alta psikolojimi mahvetmesine dayanamıyorum .Artık kendisinden tam anlamı ile nefret ediyorum .Her şeyime karışmaya çalıştı ve ben hep izin verdim .Bu yüzden kendime de kiziyorum .Eşim de hep buna çanak tuttu,bana yapılanları görmezden geldi .Hiç sesini çıkarmadı .Sen haklısın dedi.Onlarla konuşup sonra gelip üzerime yürüdü .Ben dolduruyormus gibi olmayayım dedim .Kadın aileme kadar dil uzattı ama gücü sadece bana yetiyor .Herkese söyleyeceğini gelip bana söylüyor .Sürekli laf sokma ,sitem ,yanıma gelin özledim özledim diyor gidince yüzüme bakmiyor ,son gidişimde bir hoşgeldin demedi .Bana nasıl böyle yapar diye evde bir sürü kavga çıkıyor .Sürekli anneligimi eleştiriyor .Bu yuzden boşanma aşamasına geldik.Evimize alınan eşyalara karışıyor ,her şeyime evime cagirdigim gundelikciye bile.Su an biraz daha iyi gibi ben biraz dişimi gosterdim ama kadın evet ben haksizim deyip hatasını anlayıp susmuyor ve ben mücadele vere vere gercekten yıprandım .Kaç kere evi terk edecektim .Hatta eşimle bosanma konuşması yaptım yakın zamanlarda yalvar yakar affet her şey farklı olacak dedi ama ben inanmıyorum .Sevmiyorum ,aynı ortamda bulunmak ölüm gibi geliyor .Sürekli hasta numarası ,oran ağrıyor buram ağrıyor ama yaptığı hiçbir şey yok .Evime zorla bir şeyler yapıyordu .Elini ayağıni cektirttim evimden .Bana bir akıl verin her şeyi yazamadım o kadar uzunki .Yaşadıkların çok da ağır değil sen buyutuyorsun deyin ya da ne bileyim tavsiye bekliyorum .
esin bunlara canak tutuyir annesine yaoma etme demiyor ama cok anlayisli cok uyumlu adam . ok

Siz boyle büyük buyuk konuşun bakalım ama ben sizin kadar kötü kalpli değilim .Siz ne yaşadınız da böyle etrafa saldiriyorsunjz yayık yayık kelimelerle .Umarım aynisini yaşamak zorunda kalmazsınız .
Hahaha mağdur kadın edebiyatı. En sevdiğim. Sonra da yırtıcı davranıp ikile yazmanız. Ben nefret falan etmiyorum. Siz keşke bu tavrınızı biraz eş ve ailesine de gösterseniz. Cidden komik verdiğiniz tepkiler.

Merak etmeyin .O seviyesiz mesajlarınızı ben de şikayet ettim .Çünkü burda üzerime çamur gibi sıçrayan sizsiniz .Seviyesiz mesajlarınıza bakınca bunu anlar modlar zaten.
Bi de bayılın isterseniz. Ben banlanacak bir şey yaptıysam zaten banlanırım. Ama siz biraz daha kendinizi acındırırsanız size like atmaya başlayacağım. Sizin yaptığınızın tam tersine :KK70:

Hahaha mağdur kadın edebiyatı. En sevdiğim. Sonra da yırtıcı davranıp ikile yazmanız. Ben nefret falan etmiyorum. Siz keşke bu tavrınızı biraz eş ve ailesine de gösterseniz. Cidden komik verdiğiniz tepkiler.
Ya göstermediğimi nerden çıkarıyorsunuz .Ne mağduru oynayacağım.Ben yaşadıklarımin sadece üste birini yazdım .Bunu yaşayıp yaşamamayi seçmek de benim elimde .Ben sizden hakaret ,eleştiri değil tavsiye istedim .Bu kadar zor olmasa gerek değil mi.Kinadiginiz şey umarım başınıza gelmez bir gün.O zaman siz de gelip mağduru oynamayın.Bunun nesi mağdur edebiyatı bana söyler misiniz ?İlk zamanlar aşktan surunuyordum ve malesef arkamı dönüp gidemedim .Düzelir diye düşündüm ama daha sarpa sardı .Önce yok saymayı denedim olmadı daha fazla üstüme geldiler .Sonra dişimi gosterdim .Herkes tepeme bindi.Daha beter oldular .İşi inada bindirdim .İlla eşim düzelecek diye duusnudm .Hayatınızda hiç mi yanilmadiniz .Böyle emin laflar edebiliyorsunuz.Bu saldırı nedir gerçekten anlayamiyorum .Yasamasaniz bile empati kurmak bu kadar mı xor?Ya da size ters gelen bir konu varsa da kendi gorusunuzu kırmadan yazmak bu kadar mı zor ?

Eğer karşınızda halden anlayan insanlar varsa, kırmadan kendinizi ifade edersiniz.
Nezaketten anlamayıp tavırdan anlayan insanlar varsa, araya mesafe koyar ve sık görüşmezsiniz, arada görüşür yüzeysel iki hoşbeş edip eve dönersiniz.
Ama bazı insanlar hiçbirşeyden anlamayıp insanı bezdiriyor, çirkefleşiyor ve konunun sonu nereye giderse gitsin onlar da sonuna kadar gidiyor.
Bu üçüncü türden insanlara karşı sizin yapacağınız şey çelik gibi sağlam durmak, ezilmemek, korkmamak, eşin dengeyi sağlamıyor ve ailesine gosterdiğin tavırda sana hak vermiyorsa kaybetme korkun olmadigini gostermek, kendini sevmek, kendine değer vermek, bu deger icin gerekirse esinden bile vazgececek olmak ve bunu acikca belirtmek.

Bazen korkmamak, cesur ve güçlü olmak gerekiyor işte, insana güclü olmaktan baska secenek kalmıyor.
Yani bence böyle..

Cunku bu evliligi birlikte mutlu olmak icin yapiyoruz, mutlu olamiyorsak ve mutsuzlugumuzun sebebi birbirimizsek o zaman evliliklerin de bir anlamı yok.

Sizin en yakın zamanda o memleketten gitmeniz lazım. Aksi takdirde sürekli elleri, gözleri üstünüzde olur. Yılanın başını küçükken ezmeniz gerekiyordu. Belki yaşınız daha küçüktü bilemem ama ben 30umda evlendim. Düğünden sonraki ilk ziyaretimizde ben diğer odada dinlenirken, kayınvalidenin ailem hakkında abuk subuk konuştuğunu duydum. Konuşması bitince yanlarına gittim, kayinvalideyi balkona çekip elti, erkek kardeşi ve eşimin de duyacağı şekilde hakaret etmeden ama çok sert bi şekilde haddini bildirdim. O gün eşim de ona eşlik etseydi ipleri atabilirdik. Ona da biraz gözdağı oldu açıkçası. Gücüne gitti elbet ama herkes yerini bilecek. Azıcık dişinizi gösterin. Hanimefendilik anlayan insana yapılmalı bu zamanda.

X