EYALET 3 ///Berlin Paylasim Alani(Tanisma)

arkadaşlar merhaba... Berlin konusunda sizlerden yardım rica ediyorum...

temmuz başında bir fuar için Berline geleceğim...

Fuar Tempelhof hava alanı yakınında... kalacağım otel de Mitte'de...
çok uzak gibi görünmüyor haritadan... ama tabii nasıl ulaşım sağlayacağım bilmiyorum...
taksi ücretleri nasıl Berlinde? ya da metro mu kullanmalıyım; bana kısaca bilgi vereniniz olur mu?

bir de bir arkadaşım da yine Mitte de başka bir otelde kalacak... Museumsinsel tam ortamızda kalıyor... Mitte çok büyük bir semt mi ?

bu arada Almanca bilmiyorum ; yabancı dilim İngilizce... sorun yaşar mıyım?
bir de hava nasıl olur 7-10 temmuz civarı ; yani nasıl kıyafetler getirmeliyim?

bir de nereleri gezmeliyim ?

çok sordum ama biliyorum ki KKlı hatunlar sever yardım etmeyi olumunekankayizsmile

Merhaba,

ben berlin i cok iyi taniyorum, bana kalacaginiz oteli özelden yazarsaniz, size cok iyi bir yol tarifi verebilirim..
Bu arada taxi fiyatlari oldukca yüksek, en iyi ulasim metro ile burada..herkes ingilizce bilmiyor burada.Kiyafet konusunda ; buranin havasina güven olmaz, mesela 2 gün önce 30 dereceydi, simdi ise 15 :KK43: Siz her tür havaya uygun bir seyler koyun bavulunuza bence.Museum insel tarafi muhtesemdir, sansliniz. Daha baska sorulariniz olursa yardimci olurum ...Sevgiler

Merhaba,

ben berlin i cok iyi taniyorum, bana kalacaginiz oteli özelden yazarsaniz, size cok iyi bir yol tarifi verebilirim..
Bu arada taxi fiyatlari oldukca yüksek, en iyi ulasim metro ile burada..herkes ingilizce bilmiyor burada.Kiyafet konusunda ; buranin havasina güven olmaz, mesela 2 gün önce 30 dereceydi, simdi ise 15 :KK43: Siz her tür havaya uygun bir seyler koyun bavulunuza bence.Museum insel tarafi muhtesemdir, sansliniz. Daha baska sorulariniz olursa yardimci olurum ...Sevgiler

süper yardımcı oldun yaaa... tabii benim tam anlamam için biraz üzerinde çalışmam lazım sanırım... bu arada ben fuara ziyaretçi olara katılıyorum... o yüzden burdan istediğin birşey varsa seve seve getirir sana iletirim bir şekilde opuyorumnanaktan

süper yardımcı oldun yaaa... tabii benim tam anlamam için biraz üzerinde çalışmam lazım sanırım... bu arada ben fuara ziyaretçi olara katılıyorum... o yüzden burdan istediğin birşey varsa seve seve getirir sana iletirim bir şekilde opuyorumnanaktan

Ziyaretci olarak geliyorsan ,bol bol gez bu sehri, zaten otelin süper bir yerde...HArika bir semtte...Otobüsle sehir turu falan da yaparsan iyi olur..Bir de Berlinin güneyini iyi bir gezersen harika olur...Bergama müzesi (Pergamon museum) Friedrich strasse tarafinda oraya git de, almanlara hediye ettiklerimizi de gör..Eger kulaklikla gezersen 3 saati bulur :)
Aslinda sonsuz bu sehir , gez gez bitmez, ben evlendikten sonra berline yarim saat uzaklikta baska bir sehre tasindim, burada da bol bol orman , göl vs. var ama benim gönlüm berlin de:)Sorularin olursa daha yazarsin, sevgiler :)

Selam kizlar ben geldim sempatiksalakcinni hava cok ama cok sicak bunaldim resmen ve gecen yil biraktigim rejime yarim dunya olunca geri dondum acim dolayisi ile keyifsizim biraz.

Havalar guzelken bir gun kismet olsada 3-5 kisi bulussak bir dondurma yemeye gitsek yada göl kenarinda piknik yapsak :mymeka: tabii ben anca salata yerim :sinifsinif:

Bu arada sayfadan uzun suredir ayri kaldigim icin kisa dip notlar gecim tatile gittim geldim ehliyetimi aldim, tekrar almanca kursu ariyorum cunki bildiklerimi de unuttum konusmaya konusmaya :eek:klava: kedim 1yasini doldurdu ve kizginlik donemi geldiginden hormon ignesi oldu p.tesi, o gun bu gundur aramiz nanemolla sevdirmiyor kendini...

Esim yine yogun calisiyor ama artik ehliyet oldugu icin arada göl kenarina gidiyor kitap okuyup keyif yapiyorum bazen alisverise gidiyorum bazen arkadaslarla bir kahve icip sohbet ediyoruz eskisi kadar yalniz ve sikintili degilim boshayallersmile ama yine de Istanbul`u cok ozluyorum senağlama

Gorusmek uzere yerimsenibenturkbayragi

Ben aktas da yaptim....DIreksiyon icin belli bir sinir yok senin becerine bagli.ben ilk fahrimda ilk defa soför koltuguyla tanistim.ben sanirim 25 fahr yaptim...mecburiler haric....benim alma sürem 4 ay sürdü...ama o senin aldigin fahr lara bagli ..

türkis buralardaysan haberin olsun benimde bitti ama bende bittim pc de cd sorunu olmustu biliyorsun, teori dersleri o kadar zor bitti ki gerildim resmen cunki turk ogrenciler kafalarina gore geliyorlar dersler surekli iptal oldu!, ardindan tr ye gidip geldim kisin :KK43: nasil becerdiysem zaturre oldum ... Ozellikle ugrassan bu kadar olur yanii ne diyim ama teoriyide direksiyonuda ilk sinavda kazandim.
Direksiyon icin malesef esimle calisamadik cunki bir kez (saatligi 15euroya bir yer bulmustuk trafige kapali egitim alani) beni deli etti 1saatlik suremin 10-15dk. si surekli bir seyler anlatti tabii bende kullanmak istedim :KK43:( surekli o anlatti durdu sinir etti beni biraktim bir daha da gitmedim.
Kurstan genel olarak memnun kaldim ama malesef her yer para goz son 3derste hocam hata var mi sorun var mi diye sormaya basladim cunki hic bir sorun yoktu! onceden sorunlari anlatan insan 3ders hic ses cikarmazsa ne dersin yanii buna ragmen direksiyon termini yazdiriyordu kem kum ediyordu mecburiler dahil 20yada22 derste bitti.

Son 3dersi yok yere yaptim 150euro bosa gitti ona yaniyorum :KK70: yazlik alisverise katkisi olurdu o paraninda :)))

kızlar kesin dönüş yapanlara bir sorum olacaktı...kısmetse 2013 te kesin dönüş var....türkiye deki evime mutfak yaptırmam gerek...biraz araştırdım türkiye de kaliteli bir mutfak yaptırayım desen en az 5milyon .İçinde de hiç bir ankastre ürün yok.ama burada Höffnerden baktım 3000euroya harika bir mutfak içinde ankastre ürünleri de dahil...ne dersiniz almanyadan türkiye ye mutfak getirsem mi?

canım türkiyedede var hazır mutfaklar üstelik cokta güzeller araştır bence tr'den..boşuna getirme oradan derim...

X