FAKTÖR V LEİDEN HETEROZİGOT HAMİLELER İÇİN İLAÇ DOZU

Lila1982

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2020
24
26
47
Arkadaşlar slm ben 8+3 günlük hamileyim . Kilom 74 . (aşağıdaki tedavilerden ve stresten arttı) Hamile kalır kalmaz günde 1 oksapar 0,4 iğne ve 1 adet coraspirin ilaç verdi doktorum.

Ancak bu konuda forumlarda aşırı farklı şeyler okudum. Neredeyse pıhtılaşmanın tamamını okudum. Lütfen factor V leiden heterozigot hamile olanlar kullandıkları dozu doğuranlar vs bilgilerini paylaşabilir mi? bazı hamileler 0,6 iğne kullanmış. Heterozigot olup 0,4 yeten oldu mu?

Sağlıklı bir doğum yapmak istiyorum. 39 yaşımdayım 5 tüp bebek ,6 yumurta toplama bir hsg bir histeroskopi , 4 pgd yaptırdım. çocuğum yok.

ilk hamileliğim. lütfen yardımcı olun ve deneyimlerinizi paylaşın. Ayrıca pıhtılaşma için gerekli dozu belirleyen testten bahsettiler böyle bişey var mı? bunun dışında bebeğin ilerleyen aylarında tehlikeye girmemesi için sezeryanla aldırmayı düşünüyorum. 34. haftada doktoruma danışarak . bir de bebeğe kan akışında problem olup olmadığını ilerleyen aylarda doppler ultrasonla anlaya biliyor muyuz?

0,6 ilaç kullan diyen doktorlarımda oldu. Ancak şu anki doktorum zaten hem coraspirin hem de iğnen var gerek yok dedi. Yabancı kaynaklar da da factor V leiden gebelerde başarı oranının 0,4lük iğne ve coraspirinle arttığını okudum acil yardım:)

Son düzenleme:
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun sağ sağlim kucağınıza alırsınız inşallah. 22 haftalık hamileyim ve bu ikinci gebeliğim. İlkini preeklampsi yüzünden erken doğum sonucu kaybettim 25+1 de. Gelişimi geriden geliyordu ve uterin arterlerde direnç vardı yani bebeğime kan ve besinler tam gitmiyordu. Kaybimizdan sonra yaptırdığım testler sonucunda factor v de ve mthfrlerde heterozigot mutasyon çıktı. Gebe kalmayı planladigim zaman aspirine ve keseyi görür görmez de 0.4 lük iğneye başladık. 48 kiloydum gebe kaldığımda ve bu doz senin için yeterli demisti doktorum. Son zamanlarda her gittiğimiz kontrollerde kan akışına bakılıyor özellikle. Çok şükür bir akım problemi görülmedi. İnşallah böyle devam eder 🙏

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun sağ sağlim kucağınıza alırsınız inşallah. 22 haftalık hamileyim ve bu ikinci gebeliğim. İlkini preeklampsi yüzünden erken doğum sonucu kaybettim 25+1 de. Gelişimi geriden geliyordu ve uterin arterlerde direnç vardı yani bebeğime kan ve besinler tam gitmiyordu. Kaybimizdan sonra yaptırdığım testler sonucunda factor v de ve mthfrlerde heterozigot mutasyon çıktı. Gebe kalmayı planladigim zaman aspirine ve keseyi görür görmez de 0.4 lük iğneye başladık. 48 kiloydum gebe kaldığımda ve bu doz senin için yeterli demisti doktorum. Son zamanlarda her gittiğimiz kontrollerde kan akışına bakılıyor özellikle. Çok şükür bir akım problemi görülmedi. İnşallah böyle devam eder 🙏
Sizde de mi factor v heterozigot
E

merhabalar benimde 3 gende heterezigot var 2 dusukten sonra test yaptirip ogrendim 2 cocugum var 2. yi yeni doğum yaptım 0.4 luk igne ve coraspirin kullandim igne kilona gore veriliyo diye biliyorum Allah yardımcınız olsun zor bir süreç ben ikisini de erken dogum yaptım ilki 36 ikinci 34 haftalık

belki de hem kilo hem de bebeğin haftasına göre veriliyor. Ancak ben doktoruma 0,6 iğne dediğimde bu sana olur zaten coraspirin kullanacaksın aynı şeye denk geliyor dedi. şimdi doktorlar görüş ayrılığı yaşıyor bu konuda şehir hastanesinde perinatologa gittim bana işte daha önce pıhtı attın mı,sigara içiyo musun , ailenden biri bişi oldu mu felan deyip bu ilaçlar zararlı hiç masum değil dedi. kullanmama gerek olmadığını söyledi. başka kadın doğumcuya gidince direkt yazdı. sanki hemen hamile kalabiliyorum çok kolay oldu.

merhabalar benimde 3 gende heterezigot var 2 dusukten sonra test yaptirip ogrendim 2 cocugum var 2. yi yeni doğum yaptım 0.4 luk igne ve coraspirin kullandim igne kilona gore veriliyo diye biliyorum Allah yardımcınız olsun zor bir süreç ben ikisini de erken dogum yaptım ilki 36 ikinci 34 haftalık
siz kaç kiloydunuz hamileliğiniz boyunca . yani ne kadarla başladınız . benim kilom fazla maalesef 74.

Merhaba kan akışına nasıl bakılıyor kan filan mı alıyorlar

X