Fazla ödün vermenin sonucu

Aileniz çok haklı hem cimri hemde odun... ömür geçer mi bu şekilde iyi düşünün. Ayrıca o gelene kadar nişanlı kalın tabiki, neden onun ailesi ile yaşayacakmışsınız... nerden tutsanız elinizde kalır.. bu kafada adamla yıllarca ilişkinizi sürdürebilmeniz bile mucize bence..
 
Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
ee sana da gerek yok o zaman deseydin. bu ne ya, çok sinirlendim
 
Adam toplamda çok iğrenç geldi bana. Ama bu evlenirken yapılan şeylerin tamamına yakinindan tiksinen biri olarak, onu istemem bunu istemem lafları bana normal geldi. Ben de istemedim, benim de arkamdan bu laflar edildi muhtemelen 😅 cimrilikse cimrilik, salak sulak şeylere paramı da vaktimi de harcamam. Sevmemekle de ilgisi yok, çok seviyorum eşimi ama istiyor diye de saçma bulduğum şeyleri yapamam. Ama keşke şu, nazar değer bir haftaya ölürüz fikri benim aklıma gelseymis çok yaratıcı buldum😂
 
Sana sonra alsam olur mu dedi. Herkesin içinde nasıl çiçek veririm.
Bu nasıl bir kafa yapısı. Biz ayrıl dediğimiz için ayrılacağınızı sanmıyorum. Ama kendinizi seviyorsanız yol yakınken dönersiniz.
Aileler ve çevre öğrendi artık ayrılamaz diye düşünüyor geri kafalı onun için gerçek yüzünü göstermiş.
Bugün bunları size çok gören evlendikten sonra size ve doğurduğunuz çocuklara herşeyi çok görecek, ailesine karşı ezdirecek bir tip.
Eşinizin size verdiği değeri ailesinden göreceksiniz bunu unutmayın yoksa kimse geline bayılmıyor. Utanıyorum ayağına sizi yok sayacak, insanların yanında iki güzel söz söyleyip sizi onure de etmeyecektir. Kocasının kıymet verdiği kadınlar kıymetlidir eş ailesinin gözünde.
 
Bitirmeniz en iyisi olmuş sizin için. Bu dönemde kafanızı dağıtmak için elinizden geleni yapın. Bol bol gezin arkadaşlarınızla. Spor, sanat vb. etkinliklerde bulunun. Terapiste gidin mutlaka. Hayırlı olsun🙏
 
Sevgiliyken nasıl davranıyodu ozmnlarda gereksiz saçma bulıyımuydu ? Bçde demişsiniz ya kendşni çirkin buluyı yaa siz bu adamla aynı evde yaşıcaksınız yeri gelicek toplantıya davete gideceksiniz o zmnda mı krndini herşeyden geri çekecek. Siz hep cıvıl cıvıl mutlu olacağınız bişler isticeksinzş yapalım edelim gibi ama o herşeye gereksiz diyip siiznde moodunuzu düşürecek. İnsanın yaşam enerjisi tükenir. Valla herşeyin hayırlısı bi insana ayrıl dmekte çok kötü bişe. Ama çevrende bu kadar insan özrllikle ailen ayrıl diyosa dinlemelisin. Herkes aynı şeyi diyosa inan doğrudur. Bazen aşkımzıın sevgimizin hatıralatın yaşanmışlığın verdiği duygusallık seni acabalara itecektir ama aldığın karardan vazgeçme.
 
Ne şanslısınız.Şansiniza parmak ısırdım.Onu istememiş bunu istememiş.Resmen benimle evlenirsen ömür boyu burnundan getiririm demiş.Hiç bu kadar erken kendini gizlemeyenini görmedim (malum köprüyü geçene kadar dayanıyorlar)Kızım olsanız ben bu düğüne gelmiyorum deyip ayırmak için elimden geleni yapardım.Siz naparsiniz bilemem.Aslinda her şey ortada
 
Ya sevgiliyken hiç belli etmedi mi .gittiğiniz mekanlar hediyeler .arada yaptığı jestler nasıldı .böyle bir adam rol yapmaz ya
Öyle gösterişli hediyeler almazdı. Ama çiçek eksik etmezdi. Buluştuğumuz mekanlarda da zorla yedirirdi. Atanınca sürekli ihtiyacın var mı harçlık göndereyim derdi hiçbir zaman kabul etmedim tabi zaten bende belli aralıklarla çalışıyorum.
 
X