Fazla ödün vermenin sonucu

Kaç gündür konuşmuyorum. Tamam ne istiyorsan yaparız dedi. Farkettim ki olması gereken şeyler için mücadele ediyorum. Başkasının olmazsa olmazı benim küsüp trip atmamla olacak.
Asla size istediğinizi vermeyecek. Maddi değil sadece manevi olarak da. Hep dilenmek zorunda kalacaksınız. Verirse lütfettiğini söyleyip başınıza kakacak. Sonra da sizi doyumsuz olmakla suçlayacak. Konuşmamak yetmiyor bitirmek lazım. Yalvarırsa da inanmamalısınız. Tekrar eski haline dönecek. Yapacak olsa yapardı. Sevseydi yapardı.

Bitirdim kızlar. Kabul etmedi yalvardı. Dün sabaha kadar uyumadım. Şuan başım çatlıyor. Ailesi ile de konuştum ki barışma ihtimalini aklından geçirmesin.
Çok doğru bir karar olmuş, kendine yaptığın en büyük iyilik olduğunu ilerleyen yıllarda daha iyi anlayacaksın. Kafeste değilsin işine gelmediği an çıkabileceğin bir kapı vardır ilişkilerde sadece görmek istemezsin. Kapının varlığını hiçbir ilişkinde aklından çıkarma.
Söyledim onlar da şaşırdı kaldı. Sonra da belki sen abartıyorsundur dediler.
O şaşırma rol değilse ben de zemo değilim. Aileler işin içine girdikten sonra böyle bir değişim olduysa kesinlikle ailenin parmağı vardır. Bir defa daha geçmiş olsun, ailesinin ağzına bakan bir adamdan kurtuldun büyük ihtimalle

Çok doğru bir karar olmuş, kendine yaptığın en büyük iyilik olduğunu ilerleyen yıllarda daha iyi anlayacaksın. Kafeste değilsin işine gelmediği an çıkabileceğin bir kapı vardır ilişkilerde sadece görmek istemezsin. Kapının varlığını hiçbir ilişkinde aklından çıkarma.

O şaşırma rol değilse ben de zemo değilim. Aileler işin içine girdikten sonra böyle bir değişim olduysa kesinlikle ailenin parmağı vardır. Bir defa daha geçmiş olsun, ailesinin ağzına bakan bir adamdan kurtuldun büyük ihtimalle
Evet ailesi geri planda gibi duruyor. Bu kadar masum olduklarını sanmıyorum. Ah herkesi kendim gibi ailem gibi zannediyorum.

Kaynana yanına gittin mi cikamazdın amaçları oydu.Nasılsa çok seviyor herşeyi kabul eder diye cepte görmüş seni..barissan dasenin zorunla yaptıklarını da başına kadar ileride
Siz Nİsan 2023 de de ayrılmışsiniz adam kaçalım demiş yine sizle masrafsız evlenmek için

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.

Ayyy bu işkenceyi kendine neden yapıyorsun.
Bas tekmeyi.

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
Yontulmamis bir odunla evlenmek üzeresin. Sen onu birakmazsan hayat boyu seni yontacak haberin olsun...

Ona gerek yok, buna gerek yok. Ee o zaman evlenmeye hiç gerek yok.

İstemediği bir iki şey olsa duruma göre anlayışlı olabilir de hiçbir şey istemiyorsa zaten evlenmek de istemiyordur. Ayrıca anasının dizinin dibinde kendisi kalsın, elin kızını beraberinde sürüklemesin.

Bitirdim kızlar. Kabul etmedi yalvardı. Dün sabaha kadar uyumadım. Şuan başım çatlıyor. Ailesi ile de konuştum ki barışma ihtimalini aklından geçirmesin.

Hayırlı olsun.

Duyulur diye çekindiğiniz bir şey de yok ortada. Daha nişan bile olmamış yolun başında duyulsa ne duyulmasa ne.

Hem geçen yıllara kıyamıyorum hem de çevrem duydu. Nasıl yaparım atlatır mıyım bilemiyorum. Ama biterse bu yükten kurtulacak.
Ee iyi ya , çok meraklilarsa çevrene ayrılma sebebini söylersin. Sana hak vermeyen tek kişi bile olmaz. Çünkü adam her şeye hayır dediğine göre evlenmek istemiyor. Bariz belli. Evlenmek isteyen en kötü der ki " tabii ki istediğin her şey olsun, hiçbir şey içinde kalmasın. Ama bütçemiz şu kadar. Ona göre her şeyi bütçemize uygun yapalım"

X