Fazla ödün vermenin sonucu

Şimdiden solmaya başladım. O kadar yoruyor ki.. Hani bu hazırlıklar tatlı olurdu. Çok sıkıldım.
Baştan bu kadar üzen şey sonradan mutluluk getirmez. Bu sözümü unutma lütfen ve şimdi ayrilmak çok daha kolayken kaç kurtar kendini bu odundan. Hem odun hem cimri inan bu adamdan hayır gelmez. 10 yıllık evli biri olarak söylüyorum cimri erkek ve kadın ruhundan anlamayan bir erkekle evli olmak ruh emici biseydir bence. Herşeyin tam olduğu evlilikte bile bazen sorunlar olabiliyor böyle bı adamla evlilikte sorun bitmez. Çünkü sorun kendisi zaten. Sen baştan mütevazı oldugun için böyle işine gelmiş. Umarım bu yanlışından döner kendini kurtarirsin🙏 Hadi sen bir şekilde evlensen yarın öbür gün çocukların için bile cimri ve odun baba çekilmez olur. Hiç bu kadar olumsuz konusmamistim ama en güzel tatlı telaslarda bunu yapıyorsa normal zamanda ailesinin yanında burnundan getirir.

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
Bu adam seni sevmiyor , isyedi sey evxe bedava hizmetci ve cinsel ihtiyaclarini karsilayacak bir kadin .Sevseydi o cicekler falan onceden gelirdi zaten .adamda heves yok .yanlis anlasilmasin siz se ilmeye layik degilsiniz gibi bir anlam cikmasin ama bu adam sizi sevmiyor .

O aile evine bir girdiniz mi “ayrı eve ne gerek var burda yaşıyoruz ne güzel kira yok elektrik yok” diyecek, biliyorsunuz di mi? 26 yaşındaymışsınız daha kurtarın kendinizi. 26 yaşındaki sevgilimi geçen instagramda gördüm tanıyamadım, o kadar yabancı olacak 7-8 yıla
Kendimi anlamaya başladım . Evlilik baskısı yüzünden yaptıklarını görmezden gelmişim. Bundan sonra başkasını sevemem gibi takıntı haline getirdim. Oysaki hayat devam ediyor. Unuturum geçer. Dediğiniz gibi yıllar sonra tanımayacak kadar yabancılaşırız.

Kendimi anlamaya başladım . Evlilik baskısı yüzünden yaptıklarını görmezden gelmişim. Bundan sonra başkasını sevemem gibi takıntı haline getirdim. Oysaki hayat devam ediyor. Unuturum geçer. Dediğiniz gibi yıllar sonra tanımayacak kadar yabancılaşırız.
Ayrı ev açamayan erkekle evlenilmez. Ne özel hayatınız olur ne de rahatca birlikte bir yere gidebilirsiniz. Hem kendi mutfağınız bile olmayacak aynı evi kabul ederseniz. Cocuk doğduğunda lohusayken yeri geliyor insan kendi ailesini istemiyor.
O 6 altı ay asla altı ay değil. Madem 6 ay sonra ev açacak o zaman evlenin. Bahanesi ne beyefendinin 6 ay sonra ayrı eve çıkarız diyor.
Keşke 26 yaşıma dönebilsem ama geçen zaman asla geri gelmiyor. Yazık etmeyin kendinize daha hayatın başındasıniz 💕

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
Keşke bende nişanlıyken bu konuyu açabilseydim … evlendim bana daha beterini yaşattı lütfen evlenmeyin bu piremsesle, evlenince koca siz olacaksınız bir kuruşunu görmeyeceksiniz kendisi piremses gibi yaşayacak , sevgiliyken taleplerimiz olmadığı için yüzünü göstermedi hiçbiri, ama iş başa düşünce sıkışıyorlar değer verseydi sizden önce planlardı her şeyi, bu süreci eğer devam ettirirseniz herşeyi tek başınıza ve ailenizle yapacaksınız hatta düğünü bile.. sonradan kendinize kızacağınız şeyleri yapmayın ben bazen affedemiyorum kendimi, neden kendime bunu reva gördüm çok mu erkeksiz kalmıştımda bana böyle davranan birini alıp göklere çıkardım diye kendimi yiyorum lütfen yol yakınken dönün çok üzgünüm kendimi okudum sizde.. ben 2yıla yakın donra boşadım kendi piremsesimi

Keşke bende nişanlıyken bu konuyu açabilseydim … evlendim bana daha beterini yaşattı lütfen evlenmeyin bu piremsesle, evlenince koca siz olacaksınız bir kuruşunu görmeyeceksiniz kendisi piremses gibi yaşayacak , sevgiliyken taleplerimiz olmadığı için yüzünü göstermedi hiçbiri, ama iş başa düşünce sıkışıyorlar değer verseydi sizden önce planlardı her şeyi, bu süreci eğer devam ettirirseniz herşeyi tek başınıza ve ailenizle yapacaksınız hatta düğünü bile.. sonradan kendinize kızacağınız şeyleri yapmayın ben bazen affedemiyorum kendimi, neden kendime bunu reva gördüm çok mu erkeksiz kalmıştımda bana böyle davranan birini alıp göklere çıkardım diye kendimi yiyorum lütfen yol yakınken dönün çok üzgünüm kendimi okudum sizde.. ben 2yıla yakın donra boşadım kendi piremsesimi
Ben de kendime çok kızıyorum. Karşıma o kadar çok insan çıktı kala kala buna mı kaldım diye paralıyorum kendimi. Ama zararın neresinden dönersek kâr.

isteme çiçeğini bile almak istemeyen adam ağır pintidir. sana ayrı ev açmaması düğün yapmam demesi fotoğrafçı yok demesi ... hepsi fakir bir adam olsaydı kabul ama isteme çiçeği bile alamayan bir adamda ne bileyim. bir kadına bir çiçek bile almayan adam da evlenmesin. sormadan alması lazımdı. havalara uçup sizi onurlandırması lazımdı. her hayalinizi mahvetmiş. böyle insanlarla muhattap olmayın. ileride başka mutlu evliliklere bakarken sürekli ağlarsınız. millet karısına araba alıyor hanımefendi bu adam bir çiçeği çok görmüş.

Hemen koşarak uzaklaş bu ilişkiden bu nasıl bi insan canım evlenince hayatı burnundan getirir senin

Ya cimrilikten ya da sevmiyor dediği gibi bazı insanlar böyle kendin gibi düşünen biriyle birliktelik kurabilirsin ancak.
Ama bir istemeye çiçek almaya bile layık görmemesi çok iğrenç hevesini kursağında bırakır bu tipler millet 3-5 kez evlense bile yapıyor.

Şimdiden solmaya başladım. O kadar yoruyor ki.. Hani bu hazırlıklar tatlı olurdu. Çok sıkıldım.
Ayrılın,aile evinde oturmak asla kabul edilemez bence.
6 ay sonra gelecekse ailenizin evinde kalın madem,gelince bir ev ayarlanir ama asla kabul etmeyin şu durumu.
Öte yandan kuaföre bile gitme diyebilmesi çok tuhaf,tamam tabi ki güzelsinizdir ama özel günlerde kadınlar kuaföre gider yani bu böyledir. Ona gerek yok,buna ne gerek var diyecek bu adam hep belli ki. Hayat boyu bu mücadeleyi vermek isteyeceğinizi sanmıyorum.

Günaydın kafam allak bullak. Sevgililer gününde çiçek göndermiş. Bizden vazgeçme her şey hayal ettiğin gibi olacak diye not düşmüş.
Ailesi de bizimkileri arayıp çocuk oyuncağı mı diye trip attı.
Hiç yumuşamadım. Geçen yıl da böyle gelmişti. Ama çok üzgünüm. 🥺

Günaydın kafam allak bullak. Sevgililer gününde çiçek göndermiş. Bizden vazgeçme her şey hayal ettiğin gibi olacak diye not düşmüş.

Ailesi arayıp haklıymış gibi tripler atsın siz bir çiçeğe tav olup üzülmeye başlayın.

Siz de umut görmüyorum artık. Barışacaksanız da barışın en azından başka bir genç kızı yakmasını engellemiş olursunuz.

Kanmaya pek meyillsiniz siz de ama. 🙄

Bir buket çiçek ve tutulmayacağını bildiğiniz bir söz için hayatınızı yakmayın derim. Madem geçen yıl da aynısı olmuştu, artık devamının nasıl geleceği konusunda da tecrübelisinizdir. Sonuçta o size en fazla 6 ay daha rol yapmak zorunda kalacak, nikahtan sonra aynı özensizlikle devam edecektir. Ama sonrasında bu özensiz tavırlara bir ömür maruz kalacak olan da sizsiniz. Yok illa barışacağım derseniz de en azından nikah falan yapmayın, o 6 aylık sürede nasıl davranıyor gözlemleyin.

Not: Nişanlınız bir yana, ailesinin de tavrı hiç hoş değil. Kabahatli olan nişanlınız olduğu halde, suç sizin üzerinize yıkılıyor. Kararınızı verirken bunu da göz önünde bulundurun derim.

Geçen yıl da bu taktiği kullanmış ve işe yaramış ki barışmışsınız, yine aynısı yapıyor çünkü barışacağınızdan emin, böyle böyle istediğim kıvama getiririm diye düşünüyor, barışırsanız hiç kaçarınız yok hemen nişan ve nikah olur, evlendiğinizi bile anlamadan ailesinin evinde bulursunuz kendinizi, sonrası geçmiş olsun.

"Batık maliyet yanılgısı" diye bir şey var. Bu bilişsel bir yanılgı. Geçmişte bir şey için harcadığın zaman veya emek nedeniyle yanlışı sürdürmekte ısrarcı olmak. Yani mesela lokanta açarsın. Çok masraf yaparsın. Çok da emek vermişsindir. Ama senin lokanta iş yapmıyordur. Ama sen bir türlü batmak üzere olduğunu kabullenip o lokantayı kapatamazsın ve zararın büyüdükçe büyür.

Yaşadığın şey tam olarak bu. Bunca sene, bunca emek vs...Şimdi yapmanız gerekeni yapmadıkça da o emek ve zaman artıyor işte. 1-2 sene sonra mahkeme kapılarında ayrılmaktansa nişanlılıktan ayrılmak iyidir.

X