Fazla ödün vermenin sonucu

Ruhurevani

Kafesteki kuş misali.
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
172
251
Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.
Ailenizi hakli buldum, ona ne gerek var buna ne gerek var diyen biriyle ömür geçmez, ruhunuz solar 😔

Birine ayrıl demeyi ben kendi adıma uygun bulmuyorum.ama farkettigin gördüğün şeyleri iç dünyada öğütme. Basbayağı masraftan kaçıyor ve en aza indirmeye çalışıyor en son 6 ay da ayrılacağız diyen bir.tanidgim 15 yıldır kv ile oturuyor.akilli alın gözden geçirin görmezden gelmeyin..

Birine ayrıl demeyi ben kendi adıma uygun bulmuyorum.ama farkettigin gördüğün şeyleri iç dünyada öğütme. Basbayağı masraftan kaçıyor ve en aza indirmeye çalışıyor en son 6 ay da ayrılacağız diyen bir.tanidgim 15 yıldır kv ile oturuyor.akilli alın gözden geçirin görmezden gelmeyin..
Evet güvenmediğimi söyledim vay efendim nasıl bana güvenmezsin dedi.

Cimri adamla ömür geçmez. Ailen haklı

Şimdiden solmaya başladım. O kadar yoruyor ki.. Hani bu hazırlıklar tatlı olurdu. Çok sıkıldım.
Gelecekte "evlilik yildonumu saçma, aman ne gerek var tatile gitmeye, ben sana evlenirken çiçek almamisim simdi mi istiyorsun, buna mı ağlıyorsun, cocuğa bu kadar kiyafet almana ne gerek var" vb vb cümleleri duyacaginiza çok eminim maalesef 😔
Size kiymet vermeyen biriyle olmayin.

Evet güvenmediğimi söyledim vay efendim nasıl bana güvenmezsin dedi.
Dediğimiz gibi tolere etmeye kalkışmayın.ben 35 yaşındayım ilk defa bir erkeğin söz çiçeğine utanirim ben dediğini duydum.1 yaşına daha girdim.tamam bakın çok masraf etmeyelim paramızı gereksiz harcamiyalim şatafata gerek.yok diyebilri.ama belli başlı literaturler de vardır yani olması gereken şeyler.olmasi gerekir.

Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar.
Aileniz haklı, tayin mayin de hikaye, ailesiyle yaşamayı bir kere kabul ederseniz o evden kolay kolay çıkamazsınız çünkü adam başka bir eve kira vermek de istemiyor eşya yapmak da istemiyor.

Gelecekte "evlilik yildonumu saçma, aman ne gerek var tatile gitmeye, ben sana evlenirken çiçek almamisim simdi mi istiyorsun, buna mı ağlıyorsun, cocuğa bu kadar kiyafet almana ne gerek var" vb vb cümleleri duyacaginiza çok eminim maalesef 😔
Size kiymet vermeyen biriyle olmayin.
Ne zaman ki aileler tanıştı böyle oldu. Geçen dedim ki sevgililer gününe az kaldı, özel bir şeyler yapalım. Ben ömrümü sana verdim bundan özeli var mı ? Allah'ın odunu...

Dediğimiz gibi tolere etmeye kalkışmayın.ben 35 yaşındayım ilk defa bir erkeğin söz çiçeğine utanirim ben dediğini duydum.1 yaşına daha girdim.tamam bakın çok masraf etmeyelim paramızı gereksiz harcamiyalim şatafata gerek.yok diyebilri.ama belli başlı literaturler de vardır yani olması gereken şeyler.olmasi gerekir.
Sana sonra alsam olur mu dedi. Herkesin içinde nasıl çiçek veririm.

Yaşlar kaç acaba? Okuyunca zamanı geldiği için evleniyor gibi hissettim. Sizi sevdiğinden emin misiniz? Zira seven insanın davranışları değil bunlar.

Bir de umarım " dediklerini yaparsak bize nazar değer, bir haftaya ölürüz " lafını ciddi söylemiyordur. Ciddi ciddi söylüyorsa beyni de yok bu adamın diye düşüneceğim çünkü.

Böyle şeyler hevesle aşkla yapılır , adım adım ilerlenir ha tam olmaz ama eksikte olmaz tatlı tatlı , evet sıkıntılar çıkar genelde ama herşeyde bir kulp bulunmaz . Danışıklı dönüşüklü olur saygı duyarak ilişki dediğin karşılıklı olur tek tarafın istedigiyle değil
Ailesi iyiyse 6 ayliksa oturulur ama sabrın varsa yada olabilecek olumsuzluklara göğüs gerilebilinirse he yoksa olmaz zaten ki bence hiç yüz göz olma mesafe iyidir
Nişan için zaten küçük şeyler diyorsunuz parasında değilse neden izin vermiyor nazar degecekse ailesi bile degdiriyor insana kaldı ki akraba.
Hem siz istiyorsunuz hayatım ben sevmem ama sen istiyorsun diye yapalım diyebilir
Gelelim çicek olayına yani sizi seven insanin gözüne gelmeyeceği şeyler bence ilişkinizi tekrar gözden geçirin . İçiniz de zaten birşeylere cevap vermişsiniz daha da netlesirsiniz . Hayata bir kez geliyoruz ve yaşayan ne olursa olsun sizssiniz. Hayatınızı istediğiniz gibi yaşayın oda yanınızda olmak isterse olur istemezse 🖐️🖐️ bence.

X