Fikirlerinize ihtiyacım var

Boş boş muhabbet işte
Ya konuya daha önce de yazdım. Sana takana denk takmaya çalışırsın bu insani bir şeydir.

Ama ben banka kasası mıyım al bunu ben evlenene kadar sakla diye taksın?

Yani illa dönecek diye takı takılır mı? Belki evlenmeyecek takı takan kişi? Ne yapacak gidip taktıklarını mı toplayacak? Ya da çocuğu olmayacak belki?

Eşimin sünnet düğününde taktığı 20 senelik altınları gelip istedi kadın kv demden altınları alacağı düğünü olmadı diye. Bu normal mi gerçekten yani? Görgüsüzlük.

Ya konuya daha önce de yazdım. Sana takana denk takmaya çalışırsın bu insani bir şeydir.

Ama ben banka kasası mıyım al bunu ben evlenene kadar sakla diye taksın?

Yani illa dönecek diye takı takılır mı? Belki evlenmeyecek takı takan kişi? Ne yapacak gidip taktıklarını mı toplayacak? Ya da çocuğu olmayacak belki?

Eşimin sünnet düğününde taktığı 20 senelik altınları gelip istedi kadın kv demden altınları alacağı düğünü olmadı diye. Bu normal mi gerçekten yani? Görgüsüzlük.
Tabiki normal değil. Bunu mevzu etmek görgüsüzlük bencede.

Olur mu kul hakkiymis aynısıni takmamak. 😁 Allah'a çok şükür ki böyle şeyleri kullar değil rabbim belirliyor ❤️ yükün altında essek ezilirmis 😁😁 siz her düğünde takin madem 6000-7000 ne diyelim🤷 şahsen taktiğim altının peşine dusmem. Naapiyosunuz mesela birisi götürdüğünüz altını getirmeyince gunlerce uyku tutmaz herhalde burda gördüğüm kadarıyla bazilarini 😁🤭 durum varsa aynısı takılır yoksa daha azı da takılabilir, içinden gelir fazlasını yaparsın sana gelenden. Benim anlayışım bu şekilde.

"Cumhuriyeti hazır et amca oluyorsun" diyen biri kendisi de arkadaşına cumhuriyeti hazır etmeli. Altının miktarına varana kadar ne istediğini söylüyorsa o gönülden kopma olmuyor.
Genel olarak da ben bu tür şeyleri karşılıklı buluyorum eğer takmak istemiyorsanız ya kabul etmeyeceksiniz ya da bozdurup harcamayacaksınız. Faize yatırsanız bile daha kârlı.
Pahalı hediye talep edip ucuzunu vermek gibi bir şey bu ve ben şahsen gururuma yediremem. Ayıp olduğunu düşünüyorum. Mesela senelerdir aynı kişiyle birlikteyim evleneceğimiz belli, annemin tam altın taktığı biri ekonomiden dolayı çeyrek takıyoruz falan dese bozuluruz. Çünkü bir anda ortaya çıkan bir hadise değil. Doğum da böyle.

Son düzenleme:
Olur mu kul hakkiymis aynısıni takmamak. 😁 Allah'a çok şükür ki böyle şeyleri kullar değil rabbim belirliyor ❤️ yükün altında essek ezilirmis 😁😁 siz her düğünde takin madem 6000-7000 ne diyelim🤷 şahsen taktiğim altının peşine dusmem. Naapiyosunuz mesela birisi götürdüğünüz altını getirmeyince gunlerce uyku tutmaz herhalde burda gördüğüm kadarıyla bazilarini 😁🤭 durum varsa aynısı takılır yoksa daha azı da takılabilir, içinden gelir fazlasını yaparsın sana gelenden. Benim anlayışım bu şekilde.
Benim ölmem lazım ozaman
Yıllarca türkiyede yaşadım. Ne düğünlere ne bebek görmelere gittim. Getirdiğim altınların hesabı yok.
Şimdi yurtdışındayım. İlerde çocuklarım evlense tutup kimse geri getirmeyecek, eyvah hepsi kayıp. Nolcak şimdi iflas vereyim en iyisi, hele takıyı geri getiremeyecek olanlar yandı hepsi kul hakkından direk gidecekler bu bakış açısıyla 🤦🏻‍♀️

Benim ölmem lazım ozaman
Yıllarca türkiyede yaşadım. Ne düğünlere ne bebek görmelere gittim. Getirdiğim altınların hesabı yok.
Şimdi yurtdışındayım. İlerde çocuklarım evlense tutup kimse geri getirmeyecek, eyvah hepsi kayıp. Nolcak şimdi iflas vereyim en iyisi, hele takıyı geri getiremeyecek olanlar yandı hepsi kul hakkından direk gidecekler bu bakış açısıyla 🤦🏻‍♀️
Bizde de eşim görev yerinde sayısız takmış arkadaşlarına. Düğün, doğum vs. İki tanesi geri takti diğer kimse takmadı, göndermedi. Kul hakkimiza girdiler 😁😁 yada annemler bir sürü takti çok az bı kısmı geri geldi. Böyle düşünürsek bize zarar bence. Ki bence böyle beklenti içinde olanlar çoğunlukla ilk sayfadaki yorumumda olduğu gibi avuclarini yalarlar yani 😁 atıyorum 15 sene önce evlenen o zaman tam takılan birisi şimdi tam taksın yani oyle mi? Bı gidin işinize ya derim :)))

Bizde de eşim görev yerinde sayısız takmış arkadaşlarına. Düğün, doğum vs. İki tanesi geri takti diğer kimse takmadı, göndermedi. Kul hakkimiza girdiler 😁😁 yada annemler bir sürü takti çok az bı kısmı geri geldi. Böyle düşünürsek bize zarar bence. Ki bence böyle beklenti içinde olanlar çoğunlukla ilk sayfadaki yorumumda olduğu gibi avuclarini yalarlar yani 😁 atıyorum 15 sene önce evlenen o zaman tam takılan birisi şimdi tam taksın yani oyle mi? Bı gidin işinize ya derim :)))
Ben taktıklarımı helal ediyorum.
Zaten çetelesini tutmuyorum kime ne getirdim hiç biri ezberimde yok en fazla geçen yazı hatırlıyorum ondan öncesini bilmiyorum. Önemide yok, gönlümden geçmiş takmışımdır. Durumum olmazsa takmazdım. Bukadar basit. Kafama takacağım onca şey varken takı toka işleri en sonlarda bile yer alamaz.

13 yıl oldu.kusura bakma sattik..sen her düğünde 6000 tl borca gir madem
Yooo girmem, bana takılanı takarım, cumhuriyet takıldıysa cumhuriyet takarım. yok ilk gidiyorsam da bütçeme göre takarım. Bütçeme göre taktığımı da ilerde benim bir ev, çocuk görme vb olursa beklerim.
Enayi mi millet?

Yooo girmem, bana takılanı takarım, cumhuriyet takıldıysa cumhuriyet takarım. yok ilk gidiyorsam da bütçeme göre takarım. Bütçeme göre taktığımı da ilerde benim bir ev, çocuk görme vb olursa beklerim.
Enayi mi millet?
Verdiği takıyı alamayınca enayi olacağını düşünen zihniyet takı takmasın zaten. Kasa mı millet?

Enayi mi millet?
Hem yooo girmem diyorsun hem bana yapılanı takarım diyorsun ..yaz geliyor ,sana cumhuriyet takan 2 kişi düğün yapacak ve sen 12000 tl borca girecen..bu mantıklı yani..arkadaş benim zamanımda yarim maaşla tam altın alınırdı.simdi yemeden içmeden 1.5 aylık maaşını vereceksin..aradaki uçurumun farkında değilsin herhalde..
Kendini enayi gibi hissedeceksen sen birşey takma...al, kendine sakla..devir artık eskisi gibi değil..

Arkadaşlar eski altınla bugünkü altın bir değil demişsiniz ama bir :p bu altının gramı değişmedi, içeriği değişmedi. Parası değişti derseniz ayçiçek yağı da aynı ayçiçek yağı değil derler o zaman :p onsa göre öyle çok artan bir durum yok altında. Biz fakirleştik sadece. Eskiden 1 maaşımla ben 5i 1 yerde alıyordum şimdi 3 maaş biriktirmem lazım ama altın arttığından değil, lira değersizleştiğinden dolayı olayı. Dolar ve euro açısından bakarsanız da maaşlarınızın çok düştüğünü görürsünüz zaten. Olay altının artması değil, liranın değerinin düşmesi.

Onun dışında evet o size ne getirdiyse sizin de ona aynı şeyi götürme durumu geleneksel olarak var. Bu nedenle benim durumum götürdüklerimden iyi olduğu zaman özellikle belirtirim bunu yardım için getirdiğimi ve asla karşılık beklemediğimi söylerim ki durumlarını zorlamasınlar. Zorla götürmüşsem zaten kayınvalidem veriyor :p tanımadığım insanlar bize şunu getirmiş, sizden de aynısını götürüyorum deyip kendi takıyor :)

Yani konu sahibi ve arkadaşı arasında maddi olarak eskiden beri fark olsaydı, altın istenmemiş olsaydı ve küslük olmasaydı yarım götürün denilirdi rahatlıkla (çok çok kötüyse durumları çeyrek bile denilirdi :p) ama altın istenmiş, küslük girmiş. Hiç laf vermeye gerek yok ki belli ki lafı yapılacak. Bir de ikinciyi yapıyorlar diye arkalarından konuşulacak :p (konu sahibi evet anladım korunurken yanlışlıkla olmuş da sonuçta olmuş. Hiç bakamayacak durumdaysanız 2 koruma birden kullanabilirdiniz derler yani) neyse ki konu sahibi de almış kurtulmuş. İki tarafında bebekleri sağ salim doğsun inşallah :)

Arkadaşlar eski altınla bugünkü altın bir değil demişsiniz ama bir :p bu altının gramı değişmedi, içeriği değişmedi. Parası değişti derseniz ayçiçek yağı da aynı ayçiçek yağı değil derler o zaman :p onsa göre öyle çok artan bir durum yok altında. Biz fakirleştik sadece. Eskiden 1 maaşımla ben 5i 1 yerde alıyordum şimdi 3 maaş biriktirmem lazım ama altın arttığından değil, lira değersizleştiğinden dolayı olayı. Dolar ve euro açısından bakarsanız da maaşlarınızın çok düştüğünü görürsünüz zaten. Olay altının artması değil, liranın değerinin düşmesi.

Onun dışında evet o size ne getirdiyse sizin de ona aynı şeyi götürme durumu geleneksel olarak var. Bu nedenle benim durumum götürdüklerimden iyi olduğu zaman özellikle belirtirim bunu yardım için getirdiğimi ve asla karşılık beklemediğimi söylerim ki durumlarını zorlamasınlar. Zorla götürmüşsem zaten kayınvalidem veriyor :p tanımadığım insanlar bize şunu getirmiş, sizden de aynısını götürüyorum deyip kendi takıyor :)

Yani konu sahibi ve arkadaşı arasında maddi olarak eskiden beri fark olsaydı, altın istenmemiş olsaydı ve küslük olmasaydı yarım götürün denilirdi rahatlıkla (çok çok kötüyse durumları çeyrek bile denilirdi :p) ama altın istenmiş, küslük girmiş. Hiç laf vermeye gerek yok ki belli ki lafı yapılacak. Bir de ikinciyi yapıyorlar diye arkalarından konuşulacak :p (konu sahibi evet anladım korunurken yanlışlıkla olmuş da sonuçta olmuş. Hiç bakamayacak durumdaysanız 2 koruma birden kullanabilirdiniz derler yani) neyse ki konu sahibi de almış kurtulmuş. İki tarafında bebekleri sağ salim doğsun inşallah :)
Bende korunurken nasıl hamile kalınıyor onu anlamıyorum.. 😀

Bende korunurken nasıl hamile kalınıyor onu anlamıyorum.. 😀

Ben de anlamıyorum ama benim doğurganlığım az :p 3.tüp bebekle ancak hamile kaldım herhalde o yüzden anlamıyorum :p değil korunarak korunmadan neredeyse bir amuda kalkmadığım kalmıştı 😂😂

Korunurken hamile kalan gördüm ama :p kuzenim takvim yöntemiyle korunurken ilk çocuğuna hamile kaldı :p ikincisine de emziriyorum süt korur derken hamile kaldı :p (süt korur dediği emzirilen çocuk 2 yaşındaydı) yani koruma dedikleri böyle şeyler olabiliyor tabi. Bir de prezervatifi yanlış kullanan var o da olabiliyor. Çok çok çok çok nadir olarak da gerçekten korunurken hamile kalan var ama öyle nadir ki olduğunda vaka oluyor :p

Neyse konuyu dağıttık :)

Ben evleneli tam 11 sene oldu bize ne takildiysa küçük veya büyük hepsini aynı şekilde yapıp götürüyoruz niye altın 11 sene öncede değerli ve pahalıydı şimdide öyle belki insanlar bana takarkende zorlukla taktılar şimdi nasıl derim hadi canım geç o işleri diye ama şunu dedim altın bu kadar pahaliyken eşimin ailesinde çok cocgu olanlar hepsini birinde istemeyin hepsine paylaştırın yoksa diğerlerinde bı çöp takmam dedim

Merhaba hanımlar konuyu uzatmadan baslayim 5 yıllık evliyim ve 2. Çocuğuma kaza ile hamile kaldım korunma ile oldu eşimle evlenirken herşeyi kendimiz yaptık ve ev kredisi çekip ev aldık üstüne 1.5 yıl sonra doğum yaptım tam topladık derken eve hırsız girdi geçen yıl 1 Mart ve hala mahkemesi sürüyor sonuçlanmadı bidaha da toplayamadik yakamizi derken ikinci hamileliğim i öğrendim bı şekilde idare ederiz dedik ama bu sürede herşeyden kistik zaten borçlu evlendigimiz için (ev kredisi düğün masrafı) derken lux hayatımız olmadı acaba korunmaya rağmen hamile kaldım zor gebelik geçiriyorum sağlık sorunlarım ve 2 buçuk yaşında kızım var diye aldırmayı düşünmedik değil ama kıyamadık korktuk ve ben benimsemiş herşeye sabretmeye başlamıştım benim ailem yok eşimin ailesi 3 5 de olsa şükür sıkışık durumumuzda yardım etti ama artık onlarında şu dönemde edecek durumu kalmadı eşimle bu akşam konuştuk mecbur ikinci bı kredi cekicez öbür türlü ekşi hesap kartlar derken daha çok faize girip 3 Ken 5 oldu daha çok dağıldık şimdi kredi cektigimizde odeyebilcegimiz rakam vs belli hesap yaptık ve bebek geleceği için kenara da 10 bin ayırmak istedik çünkü sıkıştığı mız da artık kimse yardım etmez eşimin ailesi dile getirdi bunu ve bende çalışamıyorum hem bebeğime bakan olmdigi için hem sağlık sorunlarından dolayı bı dönem calistigimda hırsız girdiğinde çalındı zaten en çokta buna üzüldüm asıl konuya geleyim
Eşimin liseden beri arkadaşı var şuan eşi ile ben 1.yildir bı konu yüzünden konuşmuyoruz ve konusmayizda artık buyuzden eşimle de arkdasi artık nadir yada dışarda görüşmeye başladı bu arkadaş benim ilk dogumumda cumhuriyet altını takmıştı ve ozaman 1850 TL idi hatta bozdurup mama almıştım çünkü eşim şakasına müjde verirken cumhuriyet i hazırla amca oluyorsun demiş doğumda getirdiğinde ben şaşırdım ve kabul etmedim bak bunu geri oduyemeyiz diye de dile getirdim bu yigenime feda olsun dedi bizim ile karsilastirdigimizda maddi durumu evi arabası borçsuz aldı ve eşimin iki katı maaş alıyormuş eşimle konuşurken duymuştum şimdi eşim kredi cekersek verelim mi dusuncesine girdi fakat onu verirsek şuan 5800 lira gibi bi rakam cumhuriyet bizim bebek için elimizde kalan para gidiyor ve sikistigimizda kimse destek olmucak bu çok net yaşadık çünkü bende küçük altın yapalım dedim gücümüz buna yetti deriz biraz topladığımız da belki oda ikinciyi yapar ozaman bidaha yaparsın dedim eşime yanlismi düşünüyorum
Birde biz eşi ile konusmadigimiz için (aramızda 5 hafta var ) çocuğu göstermeye bilir eşimde pek üstüne düşmez kız öyle biri çünkü anca resimlerine bakar arkadaşı atarsa ki bunu aralarında konuşmuşlar hatta bende sizin ikinciyi görmeye gelemeyebilirim uzun bı sure demiş doğumlar cakiscagi için siz olsanız ne yapardınız eşimin çocukluk arkadaşı diyebilirim kendisinde severim ama eşiyle anlasamadik ve 1 yıldır konuşmuyoruz 7 yıldır arkadaşı çocuk istiyordu kız istemiyordu ilk cocuklari şuan
o degil de neden o kadinla konusmuyorsunuz merak ettim dogrusu :KK70:

bilmiyorum ama, bence bu zamanda ayni altini geri goturmek gercekten cok cok zor. onlarin verdigi parayla ne kadar mama aliniyorduysa o donem, ona gore geri goturun bence. Yada para takin altin yerine. O bozdurdugunuz altinla o denemde ne kadar mama aliniyorduysa, o kadar para takin.

Gerçekten en sevmediğim konulardan biri bu ya. Resmen yatırım olsun diye takı takıyorlar. Ben hediye zannediyordum ve kendim takarken de borç diye takmıyordum ama düğünümden sonra benden aynılarını istediklerinde şok oldum meğer borçmuş bozduklarıma da pişman oldum zararına almak gerekiyor. Kimse birbirine bir şey takmasa keşke bana faydasından çok zarar gibi geldi. Neyse ki çok takım yoktu da daha rahatım takmayanlara teşekkür ederim :halay: Bence 5 sene önceki cumhuriyetle bugünkü asla bir değil.
İsteyenler kimler ki hepsi bekâr o zaman takı takanlarin

Merhaba hanımlar konuyu uzatmadan baslayim 5 yıllık evliyim ve 2. Çocuğuma kaza ile hamile kaldım korunma ile oldu eşimle evlenirken herşeyi kendimiz yaptık ve ev kredisi çekip ev aldık üstüne 1.5 yıl sonra doğum yaptım tam topladık derken eve hırsız girdi geçen yıl 1 Mart ve hala mahkemesi sürüyor sonuçlanmadı bidaha da toplayamadik yakamizi derken ikinci hamileliğim i öğrendim bı şekilde idare ederiz dedik ama bu sürede herşeyden kistik zaten borçlu evlendigimiz için (ev kredisi düğün masrafı) derken lux hayatımız olmadı acaba korunmaya rağmen hamile kaldım zor gebelik geçiriyorum sağlık sorunlarım ve 2 buçuk yaşında kızım var diye aldırmayı düşünmedik değil ama kıyamadık korktuk ve ben benimsemiş herşeye sabretmeye başlamıştım benim ailem yok eşimin ailesi 3 5 de olsa şükür sıkışık durumumuzda yardım etti ama artık onlarında şu dönemde edecek durumu kalmadı eşimle bu akşam konuştuk mecbur ikinci bı kredi cekicez öbür türlü ekşi hesap kartlar derken daha çok faize girip 3 Ken 5 oldu daha çok dağıldık şimdi kredi cektigimizde odeyebilcegimiz rakam vs belli hesap yaptık ve bebek geleceği için kenara da 10 bin ayırmak istedik çünkü sıkıştığı mız da artık kimse yardım etmez eşimin ailesi dile getirdi bunu ve bende çalışamıyorum hem bebeğime bakan olmdigi için hem sağlık sorunlarından dolayı bı dönem calistigimda hırsız girdiğinde çalındı zaten en çokta buna üzüldüm asıl konuya geleyim
Eşimin liseden beri arkadaşı var şuan eşi ile ben 1.yildir bı konu yüzünden konuşmuyoruz ve konusmayizda artık buyuzden eşimle de arkdasi artık nadir yada dışarda görüşmeye başladı bu arkadaş benim ilk dogumumda cumhuriyet altını takmıştı ve ozaman 1850 TL idi hatta bozdurup mama almıştım çünkü eşim şakasına müjde verirken cumhuriyet i hazırla amca oluyorsun demiş doğumda getirdiğinde ben şaşırdım ve kabul etmedim bak bunu geri oduyemeyiz diye de dile getirdim bu yigenime feda olsun dedi bizim ile karsilastirdigimizda maddi durumu evi arabası borçsuz aldı ve eşimin iki katı maaş alıyormuş eşimle konuşurken duymuştum şimdi eşim kredi cekersek verelim mi dusuncesine girdi fakat onu verirsek şuan 5800 lira gibi bi rakam cumhuriyet bizim bebek için elimizde kalan para gidiyor ve sikistigimizda kimse destek olmucak bu çok net yaşadık çünkü bende küçük altın yapalım dedim gücümüz buna yetti deriz biraz topladığımız da belki oda ikinciyi yapar ozaman bidaha yaparsın dedim eşime yanlismi düşünüyorum
Birde biz eşi ile konusmadigimiz için (aramızda 5 hafta var ) çocuğu göstermeye bilir eşimde pek üstüne düşmez kız öyle biri çünkü anca resimlerine bakar arkadaşı atarsa ki bunu aralarında konuşmuşlar hatta bende sizin ikinciyi görmeye gelemeyebilirim uzun bı sure demiş doğumlar cakiscagi için siz olsanız ne yapardınız eşimin çocukluk arkadaşı diyebilirim kendisinde severim ama eşiyle anlasamadik ve 1 yıldır konuşmuyoruz 7 yıldır arkadaşı çocuk istiyordu kız istemiyordu ilk cocuklari şuan
Merhaba; umarım çocuklarınızı sağlıkla büyütürsünüz. Bana kalırsa mantıklı olan elbette eşinizin de arkadaşının bebeğine bir şey takması. Ama ben bu mantığı anlamıyorum; onların durumu iyiymiş ve size cumhuriyet takmışlar. Sizin de durumunuz iyi olsaydı; karşılık olsun diye değil ama iyi niyetli bir arkadaşınız olduğu için siz de cumhuriyet takardınız. Sizin durumunuz belli. İnsanlar düğünde, doğumda -bence gereksiz yere- karşılığını alacağız diye takı takıyorlar ve kendi düğün derneklerinde aynısını bekliyorlar. Ya bu şeyler karşı taraf bir ihtiyacını karşılasın diye yapan kişinin durumunu göz önünde bulundurarak yapması gereken bir şey olmalı. Karşı taraf illa da taktığı şeyi beklememeli. Ben bunda en ufak bir iyi niyet görmüyorum. O kişi hiç bir şey takmasa daha mutlu olurum ben. Siz de durumunuzu kurtaracak şekilde bir şey takın. Siz zor duruma düşecekseniz ne anlamı var. Anladığım kadarıyla eşiniz arkadaşına çeyrek de yaksa onun durumu çok etkilenmeyecek ama siz sarsılacaksınız. Önce kendinizi düşünün; daha doğrusu çocuklarınızı... Umarım her şey gönlünüzce olur.

Geldi seneler once taktiği altinlari ayni şekilde bekleyenlerden biri. Bencede fetva verecek son kişi olabilirsin :) Altın 1800 Ken gelmiş 7000 e dayanmış şuanda kadın bütçem yok diyor okuma yazmanız yok mu? Sence keyfinden mi yapmiyor? Siz kimsinizde gelen altını bozdurup bozdurmayagimizi size sorucaz :))
Ozamanın 1.800 ü değerli bir paraydı ve adam almış yine de tam altın getirmiş. Üstelik eş kendi ağzıyla istemiş, belki getiren kişi de sıkıştı zor durumda kaldı.
Şuan 1.800 gözünüze az gelebilir ama ozaman da büyük paraydı.

Aslında şu takı olayı biraz ahlâk meselesi gerçekten... Daha önce de bir konu oldu, yazmıştım. Biz nişanlıykendi sanırım, eşimin çok yakın arkadaşı evlendi eşim yarım altın götürdü, 1 sene sonra biz evlendik. Adam bizim düğünümüze gelmedi ya, ayrıca bahsettiğim bu kişi çok zengin bulunduğum şehrin saygın ailelerinden birinin çocuğu... Biz evleneli 2.5 sene oldu... Geçen hafta eşimi bir sebeple arayıp sana çok mahcubum yaaaaaa dedi.
Ben böyle insanların samimiyetine de inanmam. O gün gelememiş olabilirsin, ama daha sonra görüşüp ufakta olsa bir hediye verebilirdi.
Eşim bir diğer arkadaşına çeyrek götürdü, bizim düğün zamanı o arkadaşı bedelli askerlikteydi, dönünce hiç umruna bile gelmedi.
2 hafta önce de başka bir arkadaşı evlendi, bu kişi de yakın arkadaş fakat o da bizim düğün zamanı bedelli askerlikteydi, dönünce eşimle defalarca görüştü ama bir hediye vermedi. Bizi düğününe çağırdı, biz de bu insanlara değmez diyip 200 TL taktık.
Bizim diğer arkadaşa taktığımız yarım ve çeyrek çöpe gitti. Kimse kusura bakmasın ama takı taktığım kişiden durumu itibariyle aynısı olmasa da bir hediye beklerim. Bazıları ne alsam kârdır diyip kenara çekiliyor, karşıdaki insanı asla önemsemiyor.

X