Fikirlerinize İhtiyacım Var

Hiroko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2015
3
2
Merhaba Hanımlar,

Forum kısmını hep sessiz sedasız takip ediyordum ve belki benim sorunumda da bir türlü göremediğim bir yön vardır, sayenizde farkederim düşüncesiyle yazmaya karar verdim.
Bugüne kadar düşünmediğim ancak son zamanlarda bazı insanların bir konu hakkında dile getirdiği bir görüş nedeniyle çok üzgün hissediyorum.

Ben otuz yaşında bir kadınım ve bu yaşa kadar hiç bir erkekle duygusal ve fiziksel yakınlık kurmadım, fiziksel olarak çekici bulduklarım oldu ama beni harekete geçirecek bir duygu hiç oluşmadı.
Üniversiteden beri yoğun bir iş temposunda çalısıyorum hep çok yorgun hissediyorum ve kendime, aileme bile vakit ayırmak zor geliyor biraz da bu nedenle çok önemsemedim bu durumu, belkide kendimce bahane mi yaratıyorum bilmiyorum.

Bir sohbet ortamında ilişkilerden konu açıldı ve devamında bu yaşa kadar kimseyle birlikte olmayan bir kadın problemli biridir, erkeklerden hoşlanmıyordur yoksa imkansız bu, bu yaşta cinsel deneyimi olmayan birini deneyimli bir erkek istemez vb. konuşmalar geçti.
Bu konuşmalardan beri kendimi kötü hisseder oldum.

Ben içedönük bir yapıya sahibim ve yalnız olmak, kendi düşüncelerim içinde olmak, tek başına hareket etmek benim normalim. Sosyal fobim yok, iletişim kurmakta zorlanmıyorum ya da utanmıyorum.
Muhafazakar bir düşünce yapısına sahip değilim.
Eşcinsel değilim.
Aynaya bakınca ne çirkinim ne de güzelim, çok sade bir giyim tarzına sahibim genelde bu nedenle eleştiri alırım.
Ne kadar duygusal biri olsam da her zaman mantıklı düşünme konusunda kendimi telkin ederim ancak bu durumda kendime dışardan bakıp mantığımı çalıştıramıyorum.

Yazdıklarımı okuyunca durumum norm dışı mı, sorunları olan birini mi görüyorsunuz, profesyonel bir destek mi almalıyım sizce?

Tamamen tercih..
Bence arkadaşının yaptığı genelleme düşüncelerini bulandirmis.
Ayrıca erkekler amiyane bir tabirle "el değmemiş" kızlar için deliriyor.
Arkadaşın kendi içini ferahlatip,kendi fark edilirligini arttirmak adına boyle bir yorum getirmis .Özetle kendi davranışlarını normal ve doğru ilan etmiş.🤔
Zaten bu zamanda, kim işine nasıl gelirse öyle konuşup yorumluyor hadiseleri.

Hayatı erkekler ve ilişkilerden ibaret sanan sığ çevrenizden uzaklaşsanız daha iyi 😌 Şöyle söyleyeyim eğer bir şeyler hissetmiş aşık olmuş olsanız ama hiç iletişime geçememiş kaçmış olsanız evet sorun var derdim ama aşık olmamışsınız. Hatta şanslı bile diyebilirim size 😂

Siz kendinizi mutlu hissediyorsanız soru yok demektir. Ama eğer yalnız hissediyor bunu kendinizde eksiklik görüyorsanız değişmesi gereken şeyler vardır. Bir de dediklerinin tam tersine erkekler her haltı yiyip tecrübe edinir evlenmek içinde tecrübesiz kadın ararlar. 😂😂

Arkadaşınız deneyimli erkekler için kendini deneyim kazanmak mecburiyetinde hissediyor olabilir. Bu fikir neden sizi bağlasın ki. Sosyal açıdan sorunlarınız yoksa herkese atlayamadım gibi endişelerinz gereksiz. Karşınıza gerçekten değer verdiğiniz birisi çıkınca bir şeyler yaşamayı tercih ediyor olabilirsiniz. Her tercih gibi bu da normaldir. Yeter ki özgüveninizi kaybetmeyin.

Sorun sizde değil etrafınızdaki kişilerde. Onlar istiyor diye bir kalıba girmek zorunda değilsiniz. Kişinin kendi tercihidir, başkalarını bağlamaz.

Tamamen tercih..
Bence arkadaşının yaptığı genelleme düşüncelerini bulandirmis.
Ayrıca erkekler amiyane bir tabirle "el değmemiş" kızlar için deliriyor.
Arkadaşın kendi içini ferahlatip,kendi fark edilirligini arttirmak adına boyle bir yorum getirmis .Özetle kendi davranışlarını normal ve doğru ilan etmiş.🤔
Zaten bu zamanda, kim işine nasıl gelirse öyle konuşup yorumluyor hadiseleri.
Yanıtınız için teşekkür ederim.
Gerçekten de aklım karıştı.
Sohbet ortamında bir kaç kişiydik ve hepsi benzer fikirleri ortaya koyunca kendime şüpheyle yaklaştım.

Hayatı erkekler ve ilişkilerden ibaret sanan sığ çevrenizden uzaklaşsanız daha iyi 😌 Şöyle söyleyeyim eğer bir şeyler hissetmiş aşık olmuş olsanız ama hiç iletişime geçememiş kaçmış olsanız evet sorun var derdim ama aşık olmamışsınız. Hatta şanslı bile diyebilirim size 😂
Aynı yerde çaşıyoruz ama mümkün olduğunca az iletişime geçmek iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Siz kendinizi mutlu hissediyorsanız soru yok demektir. Ama eğer yalnız hissediyor bunu kendinizde eksiklik görüyorsanız değişmesi gereken şeyler vardır. Bir de dediklerinin tam tersine erkekler her haltı yiyip tecrübe edinir evlenmek içinde tecrübesiz kadın ararlar. 😂😂
Kendimi o konuşmaya kadar normal hissediyordum aslında ve erkekleri anlamakta zorlanıyorum :)

Arkadaşınız deneyimli erkekler için kendini deneyim kazanmak mecburiyetinde hissediyor olabilir. Bu fikir neden sizi bağlasın ki. Sosyal açıdan sorunlarınız yoksa herkese atlayamadım gibi endişelerinz gereksiz. Karşınıza gerçekten değer verdiğiniz birisi çıkınca bir şeyler yaşamayı tercih ediyor olabilirsiniz. Her tercih gibi bu da normaldir. Yeter ki özgüveninizi kaybetmeyin.
Birden fazla kişi benzer fikirler ifade edince kendimde yanlış bir şeyler varmış gibi hissettim.
Herkesin böyle düşünmüyor olması rahatlattı şu an.

Bu grubunuzda herkes cinsel deneyim ile ilgili mi yorum yaptı yani anlamadım.
Orası saçma geldi duygusal deneyim diyen olmadı mı?
Bir kadın olarak düşününce sizin yaşlarınıza kadar sevgilim olmadı hatta hoşlandığım biri olmadı dese flörtleştiğim biri bir dururum ben yani.
Erkek,kadın farklıdır diyen olur belki ama ben öyle düşünmüyorum.

Klasik yaptığına kılıf uydurma durumu.

Kadın ya da erkek fark etmiyor, bazı insanlar yaptığı şeylerden rahatsızlık duyar ama ondan da bir türlü vazgeçmez. Sonra kendini bunun normal olduğuna inandırır, en sonunda da çevresini inandırmaya çalışır. Bu süreçte de ilk hedefi kendi gibi düşünmeyenler olur.

Arkadaşınızın da kendi yaşam tarzını normal göstermek için size çamur atmaya çalıştığı hissine kapıldım.

Herkesi normali farklıdır arkadaşım. Normallik görecelidir. Zevkler ve renkler olayı gibi. Sen böyle mutlu isen, mutlu olduğun gibi kal. Bu hayatı sen yaşıyorsun, kimsenin normali ve düşüncelerine göre yaşamak zorunda değilsin. Ayrıca erkekler hayatında olması mutlak gerekli varlıklar değil, cinsellik istemiyor olman da acayip bir şey değil. O sığ düşünceli arkadaşınızdan uzaklaşmanız en doğrusu bence 😊

Bu grubunuzda herkes cinsel deneyim ile ilgili mi yorum yaptı yani anlamadım.
Orası saçma geldi duygusal deneyim diyen olmadı mı?
Bir kadın olarak düşününce sizin yaşlarınıza kadar sevgilim olmadı hatta hoşlandığım biri olmadı dese flörtleştiğim biri bir dururum ben yani.
Erkek,kadın farklıdır diyen olur belki ama ben öyle düşünmüyorum.
Kimseyle birlikte olmayan derken aslında hayatında hiç kimse olmama durumundan bahsetmeye çalışıyordum tam ifade edemedim sanırım sadece cinsel deneyim ile ilgili konuşulmadı.

Merhabalar

Fiziksel yakınlığa bir şey diyemem de duygusal yakınlıktan kastınız flört ya da sevgili olmak vs gibi mi ?
30 yasında birinin hiç hoşlandığı ya da flört ettiği birinin olmaması bana da biraz değişik gelirdi ama sonuçta belki de umduğunuzu bulamadınız ya da ikili ilişkiler size göre değildi.

X