Gebeliğe Hazırlık FoLİK ASİT KULLANIMI HAKKINDA YARDIM

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

doakolik

Guru
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2011
4.353
4.865
Herkese iyi akşamlar. 2 aydir düzenli olarak folik asit kullanıyorum. Çocuk düşündüğümüz için. Fakat henüz hamile kalmadım. Folik asit kullanımına devam etmeli miyim yoksa ara mı vermeliyim? Bu şekilde bir süreç yaşayan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi akşamlar. 2 aydir düzenli olarak folik asit kullanıyorum. Çocuk düşündüğümüz için. Fakat henüz hamile kalmadım. Folik asit kullanımına devam etmeli miyim yoksa ara mı vermeliyim? Bu şekilde bir süreç yaşayan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanmanız gerekiyor diye biliyorum ben, olası gebelik durumunda önceden folik depoları dolu olsun diye. Doktorum böyle açıklamıştı bana çünkü folik fazlası idrarla atiliyormus vücut ihtiyaç duyuyormuş. Gerçi bir arkadaşım plansız hamile kaldı hiç kullanmamisti öğrendiğinde çocuk neredeyse 1.5 aylık olmuştu hiç bir sorun yasamadi maşallah sağlıklı bir evladı var. Hangi ilacı kullanıyorsunuz? Ben folbiol kullaniyordum doktor kestirdi şimdi folidoceye geçtik

Folik asit gebelik için değil canm gebelikte bebekte oluşabilecek nörolojik vs sorunlarin oluşmaması için verilen takviyedir. Kullanmak istemiyorsan bol yeşillik tüket

X