Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondotenin gerçekten cildi yaşlandırma etkisi var mı?

E

EU3

Ziyaretçi
kızlar ben 2 yıldır fondoten kullanıyorum.gece yatmadan tabiki iyice temizliyorum ama arkadaşlarım bunun etkisinin 10 yıl sonra çıkacağını söylüyolar yani bu doğru olabilir mi?uzun zamandır fondoten kullanan arkadaşlaaarrr cildinizde nasıl etki bıraktı?paylaşırsanız çok memnun olucam aklım çok karıştıkafamçokkarıştı

bende öyle duymuştum ben bazen kullanıyorum ve yatmadanda siliyorum yüzümü

yıllardır kullanıyo artistler.marka iyi olduktan sonra korkma .çok iyi bir makyaj malzemesi olmasına rağmen cildin hava almasını engelediği için ben kullanamıyorum.kaşıntı yapıyor

nekadar iyi marka olursa olsun yan etkileri olduğuna eminim..gerek 10 yıl sonra gerek hemen..bu ciltten cilde değişir bence.sanatçıların ciltleri çok mu güzel sanki.fontotensiz halleri berbat bence.bu da sürekli fontoten kullanmak zorunda kaldıklarından da kaynaklanıyor bence..çok sık kullanılmamasını tavsiye ederim.özel günlerde nadiren.ben hiç kullanmıyırum.sadece pudara sürüyorum.pudranın çok fazla zararlı olduğunu da düşünmüyorum.

evet haklısın canım sanatçılar fondotensiz berbat ama onlar sanırım bizimkinin baya bi fazlasını sürüyolar yani daha kalın bi tabaka oluyo onların yüzü bana öyle geliyo.keşke bende sürmesem ama alıştım işte napimfisfisfis

Kaliteli bir fondöten bence zarar vermekten çok cilde yararlı bile olabilir. Çünkü gözenekleri kapatmayan cildin nefes almasını sağlayan kaliteli fondötenler var. Hem bu fondötenler bence kaliteliyse eğer, cildi bi bakıma dış etkenlerden koruyor. Benim bi arkadaşım 9-10 yıldır fondöten kullanıyor yani 17 yaşından beri. Fakat cildi benden ve eminim bi çoğumuzunkinden çok daha güzeldir. Bebek gibi çünkü.

bende cildi güzel olduğu halde fontoten kullananları anlamam.yazık değil mi o cilde.madem bebek gibi cildi var niye gerek duyuyor ki fontotene..yanlış anlamayın fontotene karşı değilim özel günlerde sürüyorum fakat hergün kullanılan fontotene karlşıyım.gerçekten cilde faydası olan fontotenin varlığına da inanmıyorum.ama öyle bşy olsa bende kullanırdım..onun dışında yan etkileri olduğuna eminim.

Kaliteli bir fondöten bence zarar vermekten çok cilde yararlı bile olabilir. Çünkü gözenekleri kapatmayan cildin nefes almasını sağlayan kaliteli fondötenler var. Hem bu fondötenler bence kaliteliyse eğer, cildi bi bakıma dış etkenlerden koruyor. Benim bi arkadaşım 9-10 yıldır fondöten kullanıyor yani 17 yaşından beri. Fakat cildi benden ve eminim bi çoğumuzunkinden çok daha güzeldir. Bebek gibi çünkü.

arkadaşın hangi markayı kullanıyo canım?

Shisedio, id falan sanırım ama emin değilim.

bence yaşınız gençse (ben 19 yaşındayım mesela) sadece özel günlerde kullanın o da kalitelisinden olsun oyle 10 20 liralık fondotenleri sürmeyin içinde ne oldugu belli değil.paraben varsa içinde SAKIN sürmeyin.
eğer yaşınız 25 30 falansa iş hayatına falan atıldıysanız her gün sürmek zorunda kalabiliyorsunuz burdada yine gözenekleri tıkamayan cildi kaşındırmayan kaliteli bir fondoten kullanılabilir. shiseido, mac, dior, make up forever, benefit, vs...

X