Fotoğraf Makinesi Önerileriniz...

ya bizde sevgilim ile fotoğraf çekilmek istiyoruz günlük bi fotoğraf makinesi kiralıcaz ama ne almalıyız analog fotoğraf makineleri iyi mi?Canon AE-1 SLR Analog Fotoğraf Makinesi Polaroid Z340 Instant Digital Camera Şipşak hakkında bi fikiriniz var mı

bende nikon d3100 aldım henüz çok fazla kullanmak nasip olmadı ama yine de daha üst modelini alsaydım daha iyi olurdu çünkü makinalar ucuz değil almışken en iyisini almak lazım o nedenle iyi düşünmenizi tavsiye ederim.

Giriş seviyesi için Canon 550D önerebilirim . Ancak kaliteli bir şeyler bekliyorsanız Mark iii ve güzel bir lens seti almanızda fayda var ...

Kızlar yeni satın almış olduğumuz DSLR Sony A57 nedeniyle artık kullanmadığımız ve gözümüz gibi baktığımız üzerinde, lensinde veya herhangi bir yerinde en ufak bir çizik darbe olmayan sıfır gibi makinemizi satıyorum. Panasonic DMC FZ28 Panasonic firmasının efsane modelidir. Çektiği resimleri gördüğünüzde sizde hak vereceksiniz.Ürünle birlikte verilecek olanlar aşağıdadır.

1- Panasonic DMC FZ28 Fotoğraf Makinası

2- Lens Kapağı

3- Lens Kapağı için İp (Lens Strap)

4- 1 adet orjinal Panasonic Batarya

5- 1 adet yedek batarya

6- 1 adet Lens adaptörü

7- Kullanım Klavuzu

8- Şarj Adaptörü

9- Pc bağlantı USB kablosu

10- TV bağlantı Kablosu

11- 1 adet Parasoley

Böyle temiz ve tam komple bir seti kolay kolay bulamazsınız. İstanbul içi elden teslim edebiliriz.

İstediğimiz fiyat 399TL

Birçok kişi compact makine al biraz öğren sonra
evet herkesin marka ve model tercihleri farklıdır...
bütçesine ve gönlüne uyan model onun için en iyisidir...
fotoğraf makinelerini sınıflandıracak olursak...
compact makineler
dslr like makineler
dslr makineler
ve bence fotoğrafçılığın ruhunu yansıtan analog makineler...

makine almadan önce makineyi ne için kullanacağınızı ve kriterlerinizi iyi belirlemeniz gerekir.

fotoğraf çekimlerimiz anı ve birkaç manzara dışına çıkmıyorsa compact makineler işimizi görecektir.
gelişen teknoloji ve artan pazar payı ile compact makinelerde artık ikiye ayrılıyor;
tamamen otomatik ve manuel kullanıma izin veren compactlar...
compact makinelerin bir altı fotoğraf çekebilen telefonlardır (gerçi onlarından artık çok mp lileri de çıktı ama:KK1:)
bir üstü ise dslr like makinelerdir...
fiyat olarak da en uygun fotoğraf makineleri bu gruptadır...

anı ve manzara çekimlerimizin yanında makro çekmeyi seviyorsak ve farklı kompoziyonlarla nesneleri fotoğraflıyabiliyorsak manuel ayarlar ile çekmek bizim için daha keyifli ise ama profesyonel değil de öğrenme aşamasındaysak bence dslr like makineler bizim için uygun olacaktır.
dslr like makineler bu sanata yeni başlayanlar için bence hem kalite hem de fiyat olarak uygundur, dslr like makineler dslr makinelere benzer ancak objektifleri değişmez yani ihtiyaca göre lensleri ile oynayamaz aynı lensle farklı fotoğraflar çekmek durumunda kalırsınız. profesyonelliğe bir adım kala bu makineler manuel ayarları ve senaryolarınızı geliştirmek için size yeterli gelecektir...

dslr makineler objektifleri ihtiyaca ve çekeceğiniz fotoğrafa göre değişen profesyonel kullanım için üretilmiş makinelerdir. fiyatları her ne kadar uç olsada artık gelişen pazar ile uygun fiyatlı dslr bulmakta mümkün olmaktadır. tabii ki bu yine sizin bütçenizle ilgili bir durumdur.makine uygun olsada dslr makinelerde önemli olan lenslerdir aynı lensle makro çekimler mükemmel iken zoom kötü gece çekimi berbat olabilir bu makineden değil kullanılan lens ile ilgilidir. yani dslr makine almak yeterli değil başlangıçtır. bu işi ciddi manasıyla yapmayacaklar dslr olsun madem demekle bu makinelerden almaları onları hayal kırıklığına uğratacaktır.

veee analog makineler eskilerde kalsa da ben digital geldi mertlik bozuldu diyorum...
çünkü analog makinelerde neyi nasıl çekmişsiniz ışık nasıl olmuş diyafram iyi ayarlanmış mı vs gibi detayları fotoğrafı banyo etmeden öğrenemezdik ama digitallerde hemen bakıp beğenmediğimizde del tuşu ile emeğimizi bir anda çöpe atabiliyoruz... bu yüzden olsa gerek analog makineler bana daha hoş gelir her ne kadar artık bende digital kullansamda...:KK1:

son olarak da şunu belirtmek isterim;
"güzel fotoğrafı makine çekmez siz çekersiniz":nazar:

evet herkesin marka ve model tercihleri farklıdır...
bütçesine ve gönlüne uyan model onun için en iyisidir...
fotoğraf makinelerini sınıflandıracak olursak...
compact makineler
dslr like makineler
dslr makineler
ve bence fotoğrafçılığın ruhunu yansıtan analog makineler...

makine almadan önce makineyi ne için kullanacağınızı ve kriterlerinizi iyi belirlemeniz gerekir.

fotoğraf çekimlerimiz anı ve birkaç manzara dışına çıkmıyorsa compact makineler işimizi görecektir.
gelişen teknoloji ve artan pazar payı ile compact makinelerde artık ikiye ayrılıyor;
tamamen otomatik ve manuel kullanıma izin veren compactlar...
compact makinelerin bir altı fotoğraf çekebilen telefonlardır (gerçi onlarından artık çok mp lileri de çıktı ama:KK1:)
bir üstü ise dslr like makinelerdir...
fiyat olarak da en uygun fotoğraf makineleri bu gruptadır...

anı ve manzara çekimlerimizin yanında makro çekmeyi seviyorsak ve farklı kompoziyonlarla nesneleri fotoğraflıyabiliyorsak manuel ayarlar ile çekmek bizim için daha keyifli ise ama profesyonel değil de öğrenme aşamasındaysak bence dslr like makineler bizim için uygun olacaktır.
dslr like makineler bu sanata yeni başlayanlar için bence hem kalite hem de fiyat olarak uygundur, dslr like makineler dslr makinelere benzer ancak objektifleri değişmez yani ihtiyaca göre lensleri ile oynayamaz aynı lensle farklı fotoğraflar çekmek durumunda kalırsınız. profesyonelliğe bir adım kala bu makineler manuel ayarları ve senaryolarınızı geliştirmek için size yeterli gelecektir...

dslr makineler objektifleri ihtiyaca ve çekeceğiniz fotoğrafa göre değişen profesyonel kullanım için üretilmiş makinelerdir. fiyatları her ne kadar uç olsada artık gelişen pazar ile uygun fiyatlı dslr bulmakta mümkün olmaktadır. tabii ki bu yine sizin bütçenizle ilgili bir durumdur.makine uygun olsada dslr makinelerde önemli olan lenslerdir aynı lensle makro çekimler mükemmel iken zoom kötü gece çekimi berbat olabilir bu makineden değil kullanılan lens ile ilgilidir. yani dslr makine almak yeterli değil başlangıçtır. bu işi ciddi manasıyla yapmayacaklar dslr olsun madem demekle bu makinelerden almaları onları hayal kırıklığına uğratacaktır.

veee analog makineler eskilerde kalsa da ben digital geldi mertlik bozuldu diyorum...
çünkü analog makinelerde neyi nasıl çekmişsiniz ışık nasıl olmuş diyafram iyi ayarlanmış mı vs gibi detayları fotoğrafı banyo etmeden öğrenemezdik ama digitallerde hemen bakıp beğenmediğimizde del tuşu ile emeğimizi bir anda çöpe atabiliyoruz... bu yüzden olsa gerek analog makineler bana daha hoş gelir her ne kadar artık bende digital kullansamda...:KK1:

son olarak da şunu belirtmek isterim;
"güzel fotoğrafı makine çekmez siz çekersiniz":nazar:

Merhaba. Bu günlerde Fotoğraf makinesi alma niyetindeyim. Ama makine çeşitleri hakkında pek bilgim yok. Ve seçenek de çok. Haliyle seçim yapmak iyice zorlaşıyor.
Sadece makine ile ilgili değil, birşey alırken biraz daha bütçe ayırıp daha gelişmişni alma fikrinde olmusumdur hep. Ama hayal kırıklığı cümleniz kafamı karıştırdı.
Şimdi iki sorum var.
1. Dslr makine daha gelişmiş değil mi, okuduklarımi yanlış mı yorumladım?
2. Dslr ile compact bir makina ile yapabileceğimiz çekimleri elde edemez miyiz?
Yani başlangıç için compact alıp, bellibir zaman sonra tekrar dslr almak da maddi olarak zorlar diye bir düşüncem de var.

Birçok kişi compact makine al biraz öğren sonra

Merhaba. Bu günlerde Fotoğraf makinesi alma niyetindeyim. Ama makine çeşitleri hakkında pek bilgim yok. Ve seçenek de çok. Haliyle seçim yapmak iyice zorlaşıyor.
Sadece makine ile ilgili değil, birşey alırken biraz daha bütçe ayırıp daha gelişmişni alma fikrinde olmusumdur hep. Ama hayal kırıklığı cümleniz kafamı karıştırdı.
Şimdi iki sorum var.
1. Dslr makine daha gelişmiş değil mi, okuduklarımi yanlış mı yorumladım?
2. Dslr ile compact bir makina ile yapabileceğimiz çekimleri elde edemez miyiz?
Yani başlangıç için compact alıp, bellibir zaman sonra tekrar dslr almak da maddi olarak zorlar diye bir düşüncem de var.
merhaba ben cevap vereyim. öncelikle ne için kullanacaksınız ve ne kadar para ayırabilceksiniz? fotoğraf hastalık gibidir. varını yogunu ona harcarsın.
dslr profosyonel makinelere verilen isim.
biraz daha para biriktireyim biraz daha derken bu işin ucu yok malesef. ben eğer kazandırmıyorsa yani meslek olarak yapmıyorsanız makineye çokta para harcamama taraftarıyım. hatta başlangıç için çok temiz 2. el bi makine ve lens bile işinizi görür. bütçe söylerseniz öneri de yapabilirim. sevgiler

1500u çok geçemez bütçem. Halihazırda mesleğim var. Hobi olarak yapmak istiyorum. Ama baktım oluyor. Para kazanmak için de yapmaya başlayabilirim neden olmasın.

Peki değişik değişik Lensler almak sart mi?
Lens çeşitliliği bize ne sağlar?

Peki değişik değişik Lensler almak sart mi?
Lens çeşitliliği bize ne sağlar?
Sizin ne cekmek istediginize bagli. Makro lensler ile cok yakin cekimler yapabilrsiniz. Haricinde genis aci dar aci sabit lens vs birsuru detayi var.zoomlamadan diyaframa kadar birsuru etki var

Arkadaşlar yeni başlayanlar için ne önerirsiniz? Dubai'den almayı düşünüyorum daha uygunmuş sanırım orda

Arkadaşlar yeni başlayanlar için ne önerirsiniz? Dubai'den almayı düşünüyorum daha uygunmuş sanırım orda

Ben fujifilmin yari profesyonel bi midelylr baslamstm daha snr canon 1100d aldm suan memnunum eskide kalsa bile nikon kesinlikle stüdyo icin kullanilabilr onuda kullandm ama sattm dıs cekim yapcaksanz Canon almalisnz

X