Fransa'ya gelin gidenler ? =)

canım biz daha tarih almadık da haziranın basına nisanlım gelicek evraklarını da getircek gelirkjen ve hemen basvurucaz o kağıdı almak için işte evlilik ehliyetnamesi için 2 ayı gözden cıkardık zaten vize içinde 1 ay dedik maksimum düğüne yetişicez inşallah tabi.
Hayırlı olsun senin işlerinde biran önce hallolur inşallah.
Nişanın oldu mu senin ?

inşallah yetişir canım, evlilik ehliyetnamesi için nişanlının istanbul'daki fransız konsolosluğunda yer alan etat civil'den "etat-civil.istanbul-fslt@diplomatie.gouv.fr" randevu alması gerekiyor, hemen mail atıyosun aynı gün geri dönüyorlar zaten. istediğiniz tarihi de söylesin nişanlın mailde, onlar da saat söylüyorlar. randevusuz çalışmıyorlar maalesef.

daha önce de söylemiştim, bu linki gönder nişanlına: Formalités à accomplir avant le mariage - Consulat général de France à Istanbul

toplamanız gereken evrakların listesi ve aynı zamanda her ikinizin de ayrı ayrı doldurması gereken form: http://www.consulfrance-istanbul.or...BINATIONAL_actualisee_au_11_decembre_2012.doc

sen zaman kaybetmeyesin diye senin toplaman gerekenleri hemen söylüyorum:
1 adet fransızca doldurulacak form
1 adet resim (forma yapıştırılacak)
nüfus kayıt örneği
kimlik fotokopisi
ikametgah
boşanıldıysa boşanma kararı
daha önceki eş ölmüşse, öldüğüne dair yazı

bu arada benim nişan oldu, şimdi beklemedeyiz :)

Son düzenleme:
inşallah yetişir canım, evlilik ehliyetnamesi için nişanlının istanbul'daki fransız konsolosluğunda yer alan etat civil'den "etat-civil.istanbul-fslt@diplomatie.gouv.fr" randevu alması gerekiyor, hemen mail atıyosun aynı gün geri dönüyorlar zaten. istediğiniz tarihi de söylesin nişanlın mailde, onlar da saat söylüyorlar. randevusuz çalışmıyorlar maalesef.

daha önce de söylemiştim, bu linki gönder nişanlına: Formalités à accomplir avant le mariage - Consulat général de France à Istanbul

toplamanız gereken evrakların listesi ve aynı zamanda her ikinizin de ayrı ayrı doldurması gereken form: http://www.consulfrance-istanbul.or...BINATIONAL_actualisee_au_11_decembre_2012.doc

sen zaman kaybetmeyesin diye senin toplaman gerekenleri hemen söylüyorum:
1 adet fransızca doldurulacak form
1 adet resim (forma yapıştırılacak)
nüfus kayıt örneği
kimlik fotokopisi
ikametgah
boşanıldıysa boşanma kararı
daha önceki eş ölmüşse, öldüğüne dair yazı

bu arada benim nişan oldu, şimdi beklemedeyiz :)

evet biz bunları okuduk canım ama rabdevu için direk site vermen iyi olmus evrakları da yazmıstık tek tek sağol yine de :)
hayırlı ugurlu olsun inşallah foto bekliyorduk gelmedi :KK9:

evet biz bunları okuduk canım ama rabdevu için direk site vermen iyi olmus evrakları da yazmıstık tek tek sağol yine de :)
hayırlı ugurlu olsun inşallah foto bekliyorduk gelmedi :KK9:

umarım her şey gönlünce olur :)
fotoyu foruma koyarsam nişanlım kızabilir, ben sana maille yollarım :KK66:

selam, durumun hakkında daha net bilgi verebilirsen yardımcı olabiliriz sanırım sana da:KK66:
nişanlı mısın/ evli misin?
nişanlın ya da eşin fransız vatandaşı mı vb.

dilaaaaaaaan :)
nasılsın neler yapıyorsun işlemler ne durumda ?
biz istenen evlilik sonrası evraklarını büyük bir zarfa koyup konsolosluğa bıraktık.
şimdi fransız evlilik cüzdanını bekliyoruz o arada cagırmıyorlar sanırım:/
inşallah 6 haftada alıırız uzamaz işler.

bu arada mail attık randevu almanıza gerek yok evrakları kapıya bırakın dediler öyle yaptık bizde bekliyourz bakalım.
sen ne durumdasın ?

merhbalar
bende vızeye başvurdum yakında aneamde rdv um var.var mı aranızda ofii nin dil kursunu bekleyen

öncelikle merhaba :KK3:
ben henüz vizeye basvurmadım dolayısı ile ofi kursuna daha vaktim var.şuan fransız evlilik cüzdanını bekliyoruz sonra basvvuru yapmamız gerekiyormuş vize için sanırım.
siz bu aşamalardan gectiniz mi ?:44:

ben henüz vizeye basvurmadım dolayısı ile ofi kursuna daha vaktim var.şuan fransız evlilik cüzdanını bekliyoruz sonra basvvuru yapmamız gerekiyormuş vize için sanırım.
siz bu aşamalardan gectiniz mi ?:44:[/QU

ben evliik cuzdamı nıkahta aldım beklemedım. Sanırım sızın eşiniz cifte vatandaş. evlilik cuzdanına başvuralı çok oluyor mu ?
umarım işlerin erkenden olur
benim merak ettiğim bu dil kursu istanbul fransız kültür merkezi ,taksim de mı yapılıyor?

siz bu aşamalardan gectiniz mi ?:44:[/QU

ben evliik cuzdamı nıkahta aldım beklemedım. Sanırım sızın eşiniz cifte vatandaş. evlilik cuzdanına başvuralı çok oluyor mu ?
umarım işlerin erkenden olur
benim merak ettiğim bu dil kursu istanbul fransız kültür merkezi ,taksim de mı yapılıyor?

Siz nikahınızı konsoloslukta kıydınız o zaman doğru mu anladım ?
Bizim normal türk nikahımız vardı şimdi Fransız olanı bekliyoruz iste

Evet aynen dediğiniz gibi anlaşmalı dil kurslarında yapılıyor demişler anlaşmalı oldukları yerde taksimdeki konsolosluğun içindeki kültür merkezi.
Eğer istanbulda iseniz tabi

Siz nikahınızı konsoloslukta kıydınız o zaman doğru mu anladım ?
Bizim normal türk nikahımız vardı şimdi Fransız olanı bekliyoruz iste

Evet aynen dediğiniz gibi anlaşmalı dil kurslarında yapılıyor demişler anlaşmalı oldukları yerde taksimdeki konsolosluğun içindeki kültür merkezi.
Eğer istanbulda iseniz tabi

evt
hafta için de de ofıı rdv um var

Son düzenleme:
vıze başvurusundan iki üç un sonra da ofii den rdv alıyorsun zaten hemen veriyorlar
umarım en yakın zamanda işlerin yoluna girer
paylaşırım burdan süreçleri

hhorata burdan da cevap vereyim hatta burdan konuşalım da diğer arkadaşlarda faydalansın

Siz nikahınızı yaptınız mı aldınız mı evlilik cüzdanını ?

selam, durumun hakkında daha net bilgi verebilirsen yardımcı olabiliriz sanırım sana da:KK66:
nişanlın ya da eşin fransız vatandaşı mı vb.

nişanlın ya da eşin fransız vatandaşı mı vb.[/QUOnişanlıyım nişanlım fransız vatandaşı
burdan konuşalım

X