Fransa'ya gelin gidenler ? =)

Nikahtan sonra hemen vizeye mi başvuracaksınız ?
Öyle nasıl oluyor bilmiyorum ama önce eta civil denen süreci tamamlamanız gerekiyor sanırım burdaki amaç da nişanlının Fra evet hemen vizeye başvurcaz da siz nasıl yaptınız

Öncelikle sitede bizden istenen evrakları tamamladık verdik konsolosluğun sitesinde yazıyor hepsi evrakları bıraktık evlilik cüzdanını bekliyoruz ama öncesinde bizim de türk nikahımız vardı
Evlilik cüzdanı gelince vizeye basvurucaz nasıl olcak bende bilmiıorum

Öncelikle sitede bizden istenen evrakları tamamladık verdik konsolosluğun sitesinde yazıyor hepsi evrakları bıraktık evlilik cüzdanını bekliyoruz ama öncesinde bizim de türk nikahımız vardı
Evlilik cüzdanı gelince vizeye basvurucaz nasıl olcak bende bilmiıorum
biz direk başvurcaz konsolosluğa kaç ay oldu başvuralı evlilik cüzdanına

dilaaaaaaaan :)
nasılsın neler yapıyorsun işlemler ne durumda ?
biz istenen evlilik sonrası evraklarını büyük bir zarfa koyup konsolosluğa bıraktık.
şimdi fransız evlilik cüzdanını bekliyoruz o arada cagırmıyorlar sanırım:/
inşallah 6 haftada alıırız uzamaz işler.

bu arada mail attık randevu almanıza gerek yok evrakları kapıya bırakın dediler öyle yaptık bizde bekliyourz bakalım.
sen ne durumdasın ?

e süpermiş hemen evlilik cüzdanınızı versinler de vizeye başvur :)
vize randevuları vfs globalden alınıyor diye biliyorum. telefon ettiğinde götürmen gereken belgeleri de söylüyorlar.

bu arada ben bu ofii sürecini öğrencilik için gittiğimde kısmen atlatmıştım. öğrenci olarak da aynı vize tipine başvurmak gerekiyor çünkü. kısmen dememin sebebi de, bu kurs-sınav olayının olmaması. vizeye evraklarımı vermiştim, 1 hafta sonra pasaportunu al demişlerdi. aynı gün ofiiden mail geldi, taksim verem savaşa gidip röntgen çektirmek için randevu, bi de tophanedeki merkezlerine gitmek için. tophanede de doktor kontrolü olmuştu ve doktor oraya vardığında ofii ye göstermen için sağlık raporu yazıyordu.
şimdiki süreç de sanırım buna benzer olacak, artı olarak bir de dil yeterlilik sınavı olacak.

taksimdeki olaylar sebebiyle konsolosluk geçtiğimiz hafta kapalıydı. biz bu pazartesi bekarlık belgesini teslim aldık ve işlemlerimize başladık, nikah tarihimizi aldık :) nikah sonrası süreç senin şu an yaptığınla aynı olacak sanırım, evrak teslim edip fransız aile cüzdanı beklemece :)

merhaba
ofii nin istanbuldaki dil kursu sertıfıcamı aldım ve konsolosluga teslım ettım
şu andada ofii nin beni aramasını beklıyorum vısıte medıcal ıcın.
aranızca bu surecı yasayanlar varsa dıl kursundan sonra ne kadar beklıyorum vısıte medıcal ıcın

e süpermiş hemen evlilik cüzdanınızı versinler de vizeye başvur :)
vize randevuları vfs globalden alınıyor diye biliyorum. telefon ettiğinde götürmen gereken belgeleri de söylüyorlar.

bu arada ben bu ofii sürecini öğrencilik için gittiğimde kısmen atlatmıştım. öğrenci olarak da aynı vize tipine başvurmak gerekiyor çünkü. kısmen dememin sebebi de, bu kurs-sınav olayının olmaması. vizeye evraklarımı vermiştim, 1 hafta sonra pasaportunu al demişlerdi. aynı gün ofiiden mail geldi, taksim verem savaşa gidip röntgen çektirmek için randevu, bi de tophanedeki merkezlerine gitmek için. tophanede de doktor kontrolü olmuştu ve doktor oraya vardığında ofii ye göstermen için sağlık raporu yazıyordu.
şimdiki süreç de sanırım buna benzer olacak, artı olarak bir de dil yeterlilik sınavı olacak.

taksimdeki olaylar sebebiyle konsolosluk geçtiğimiz hafta kapalıydı. biz bu pazartesi bekarlık belgesini teslim aldık ve işlemlerimize başladık, nikah tarihimizi aldık :) nikah sonrası süreç senin şu an yaptığınla aynı olacak sanırım, evrak teslim edip fransız aile cüzdanı beklemece :)
İnşallah biran evvel halledersin canım .
Sana özel mailimi yazmıştım beni gelişmelerden haberdar et lütfen :)
merhaba
ofii nin istanbuldaki dil kursu sertıfıcamı aldım ve konsolosluga teslım ettım
şu andada ofii nin beni aramasını beklıyorum vısıte medıcal ıcın.
aranızca bu surecı yasayanlar varsa dıl kursundan sonra ne kadar beklıyorum vısıte medıcal ıcın
Henüz aramızda o aşamaya gelen yok maalesef hayırlı olsun bu arada .

merhaba herkese
yok mu aranızda vıze dosyasını teslım edıp vısıte medıcal ıcın bekleyenler?

Selam, vize için kağıtlarını ne zaman teslim ettin? Ofii en son maille bildirim yapıyordu, sık sık vize başvurusunda verdiğin mail adresini kontrol et, spam/ bulk/gereksiz mail kutularına da bak.

Son düzenleme:
selam
ben butun belgeleri teslim edli bir ay oldu bir cevap almadım henuz.maillerime duzenli olarak bakıyorum hiçbir cevap yok.ilk rdv umden bu yana 2 ay oldu. beklemedeyim

selam
ben butun belgeleri teslim edli bir ay oldu bir cevap almadım henuz.maillerime duzenli olarak bakıyorum hiçbir cevap yok.ilk rdv umden bu yana 2 ay oldu. beklemedeyim

Öğrendiğime göre ofii yi sen arıyormuşsun. Sana bilgilendirme yapmadılar mı?
OFII
Représentation en Turquie
0212 334 87 05/06/07
Numaralı telefonlardan arayıp sor istersen. Bunlar İstanbul numaraları tabii.

X