Galiba yolumdan dönmek zorundayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nomunomuchua

Susaysan sus, susmaysan afkur!
Pro Üye
3 Eylül 2012
20.601
51.189
Eşinizle sorununuz ne tam olarak peki?
Neden boşanma kararı aldınız.
Olduramadiginiz nedir?
 

zorunlunick

Kalbinizin ekmeğini yeyin ... Mideniz alırsa 😉
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
10.847
14.323
İçimi dökmek istedim kızlar, çaresizim. Uzun olacak ama sabırla okursanız sevinirim. Çocuk yok boşanma aşamasındayım, yaşım 30.
1 senedir ailemin yanındayım, Temmuzdan beri eşimle ayrıyız. Boşanmayı kabul etmediği için dava uzuyor. Mesleğim var ama işsizim.

Başta bana destek olan ailem zamanla hayatımı cehenneme çevirmeye başladı. Boşanma kararı aldığımda yanındayız kızım, çok daha iyi olacak her şey vs vs.
Sonra sıkıştırma moduna geçtiler neden yavaş ilerliyor dava diye. Sonra işe başlasana neden çalışmıyorsuna evrildi durum, hatta davayı açmadan başladılar işe başlasana demeye. Sanki çok iş var ben istemiyorum... ayrıca ben zaten kafamı toplayamıyordum söylenenleri algılayamıyordum, banyoya girecek dermanım bile yoktu. Mesleğim beyin gücü ve ağır sorumluluk istiyor öyle kafam dağılsın modunda çalışamam zaten 2 sene oldu ara vereli, tamamen kopmuş olmasam da uzaklaştım ister istemez çünkü yurtdışındaydım. Durumu izah ediyorum ama sürekli başa sarıyolardı ablam bi taraftan annem babam bi taraftan. Ve ablamın kocasının iğneleyici lafları... eskiden beri kabaydı ama davadan beri devamlı çam deviriyor yuh artık diyeceğiniz çirkin şeyler söyledi yüzüme karşı, ben de tavrımı koydum hiçbir iletişim kurmuyorum artık. Ablam da sesini çıkarmıyor, arkasından “sen ona bakma boşver vıdı vıdı” modunda ezik rolde yani.

Kpss kursuna yazıldım(eşimin gönderdikleriyle geçiniyorum) gidiyorum, dişimi sıkıp buradan atanıp giderek kurtulmak istiyorum ama galiba yolun devamını getiremeyeceğim. Bıktım yalnız başıma savaşmaktan, kendimi anlatmaya çalışmaktan yorulduğumu farkedince boşver dedim it ürür kervan yürür sen devam et. Ama dediklerine tepki vermedikçe he diyip geçtikçe üstüme geldiler. Annem evin hakimidir, mutfağa girip canımın istediği bir şeyi pişiremiyorum mesela. Nevresimlerimi değiştirsem “daha yeni yıkandı yazık günah” diyor. Deterjanı kendim aldığım halde. Kardeşime de öyle, “bunlar yeni yıkandı neden kirliye attın!” Ama kendisi 1 saat giymiş olsa da tek bluzunu atıyor makineye mesela.
Bişey almak-değiştirmek istesem babam hemen muhalefet “kendi evin olunca yaparsın burda biz istemiyoruz” kaç sefer dedim bu laf ağır geliyor söylemeyin diye. İlk yaptığında bilemedim ağzımdan kaçtı dedi özür diledi, sonra tekrar tekrar yaptı ama.

İnanın öyle absürt şeyler de yapmıyorum. Mesela led ışıklar yerleştirdik kardeşimle odamızın penceresine, işitmediğim laf kalmadı ama çıkarmadım. Çalışma masası aldım odaya, saymadıkları laf kalmadı yine. Tahammül edemiyolar güzel olan şeyler yaptığımda. Arada eve aldığım bir sokak kedisi var, annem içeri alın yazık diyordu alıştı eve hayvan, ama sonradan ne olduysa bas bas bağırıyor çığlık atıyor eve alırsam resmen(odamdan çıkarmadığım halde) Zaten son kavga da bu oldu (yine kendi evine al biz istemiyoruz vs) ve tek kelime konuşmuyorum artık annemle ve babamla.

Mesele kedi, led ışık, her gece tam yatağımın aldığı açıda “uyuyamıyorum odanıza gece lambası taksanız olmaz mı” dediğim halde ısrarla yaktıkları pasparlak gündüz lambası değil. Mesele saygı görmemem, yok sayılmam. Ve sürekli “allah belanı versin, annene babana itaat etmeyince işin böyle rast gitmez işte, keşke doğmasaydın” laflarını duymak.

Diğer yandan eşim de tekrar birlikte olmak istiyor, ama ona asla güvenmiyorum birlikte olma niyetim kesinlikle yok. Evet çok özlüyorum bu şartlar altında ayrılmak çok zor benim için, ama defalarca ayrıldık barıştık hep aynı şekilde oluyor dönüşü. Yaşamak istemiyorum bunları tekrar. Ofis açacakmış, benim de onunla çalışmamı istiyor(şu an zaaf noktamdan vurmaya çalışıyor farkındayım)
Ama ne yapayım ben?

Çocukluğumdan beri ailem hep yarım iş yaptı böyle, asla güven vermediler bana. Sözlerini asla tutmazlar. Maddi problemleri olmadığı halde bana inanılmaz yokluk çektirdiler öğrenciliğim boyunca. Başlarda eşimden aldığım paraya da laf ediyorlardı onların canı sıkıldıkça ayda- 2 ayda bir verdikleri 100₺ ile geçineceğimi sanıyorlar. Ha kendilerine baksan her gün alışveriş yapılır mutfağa torunlara ev gereçlerine her zaman yenilerini alırlar. Mesleğimi yapabilsem inanılmaz rahatlayacağım, iş aramaya da devam ediyorum aylardır ama asgari ücretten fazlasını vermek istemiyor kimse Cumartesi dahil çalıştırarak üstelik. Zaten bu yüzden kpss’ye niyetlendim.

Eşimi basamak olarak kullanmalı mıyım kpssye kadar, veya düzgün bir iş bulana kadar? Kötülük yapmak istemiyorum ama bu şartlar altında inanın çok zorlanıyorum. Aynı eve girersek boşanma davası gider, ama ben daha huzurlu bir ortamda olurum en azından sınava kadar hemen kavgalar başlamaz heralde sşkdjfşn Ve tekrarlayan her hatasında yeniden dava açabilirim, belki o da sıkılmış olur artık kabul eder. İş konusunu nasıl çözsem, iyi kötü az çok demeden bir yere girmeli miyim? Ama işimde de huzursuz olursam nefes alacak yerim kalmamış oluyor şuan...

Nolur güzel bir şeyler söyleyin bana, çok mutsuzum :KK43:
Ben olsam kendimi cinsel olarak kullandırmak durumunda kalacağım için
Bunu rol icabı basamak icabı filan yapamazdim.
Birisi bana ben istediğim için dokunabilmeli.
 

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
24.695
16.150
Boşanmam doğru karar sonra iş beğemmemezlik yapma annenin lafları çok ağır işe gir en azından akşam işten gelince onlarla fazla muhatap olman çok rahatına düşkün hallerin var çok ince ayrıntılara takılma sanırım takıntılı bir insansın , aileni çok fena böyle annem olda bana ağır konuşan sanırım bende küser konuşmazdım işe girmeye odaklan belli yaştan sonra işe almıyorlar patronlar hep genç kız olmasını istiyorlar
 

Fil Bo Riva

Egoma sponsor ol.
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2014
2.431
8.578
Düşünceniz yanlış. Adamdan boşanmayı göze almışsınız demek ki yanlış giden bir evlilikti. Çocuklar olsa bir derece eşinizi bir süre daha idare etmek istemenizi anlayabilirim ama şu durumda adamı para ve barınak ihtiyacı olarak kullanmak karşılığında karı koca münasebetinin devam etmesi hem kendinize hem de eşinize büyük saygısızlık.
 

demetc

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
1.443
1.785
Aileyle yaşamak zordur kim ne derse desin eşle yaşamak daha zordur çünkü cinsel beraberlik bekler düşük maas olsun bir işe girin boş zamanlarında kpss çalışırsın sevdiğin yemeği dışardan söylersin milletide az görürsün eve kedi eşya alma o evden gidici gözüyle bakmak istiyorlar ama sen kalacakmış gibi davranıyorsun haliyle sinirleniyorlar
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 478 gün geçti.Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :94 Kg. Şimdiki Kilom :85 Kg.

boza

...
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Temmuz 2006
4.594
8.473
35
Sizin yerinizde olsam az cok demeden bir işe girerdim. Zaten aile yanındasınız. Kira yok. Bu büyük bir kalem demek. Biriktirin. Harcayın. Belki eve maddi katkınız olsa onlar da susarlar.
Ancak, boşanma davanız olan bir adamdan hala nasıl para alıp geçinmeye çalışıyorsunuz ben gerçekten bunu anlamadım. Boşanacağınız adamdan para alacağınıza asgari ücretle işe girin. Kimse 4 yıl ara vermiş birine hadi gel sana 5000₺ işe başla demez kusura bakmayın.
 

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
3.514
8.791
Turkiyenin şartları malum, malesef çoğu iş yerinde ilk çalışmaya başlanıldığında verilen para asgari ücret oluyor..
Bence az cok demeden bir ise girip çalışmaya başlarsanız, hem ailenizi akşamdan aksama görürsünüz, hemde belki daha yüksek maaşlı bir iş bulabilirsiniz.
 

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
4.280
8.303
Ya konu sahibi şimdi fark ettim nickiniz tanıdık gelince, tartışma amaçlı sormuyorum yanlış anlamayın 😊

Benim annem ile ilgili konuma bunu yazmışsınız:

Kendi konunuza da bunu:


Niye ailenizin size söylemesini istemediği şeyi bana söylemişsiniz, merak ettim 😅
Yorumunuz denk geldi. Konuyu okumadım yorumlarında sadece sizin yorumunuz istinaden yazacağım. Kk da öyle bir güruh varki konu açanı ti ye alır gülücükler koyar dalga geçer aşağılar. Çok denk geldim. Bir iki konu açtım bin pişman oldum. Aylar önce açtığım Bi konuda eşim ile alakası olmayan Bi konu ile okadar üzerime geldiler ki az kalsın adamı boşsyacaktım. Birisi haddini aşıp köpek dedi eşime. Ciddi olarak ss alıp dava açacaktım.mune ile konuşmaları ve girişimleri kendisine attım. Bu kez kendisi köpek gibi yalvarmaya başladı özür dilerim eşim çok kötü hergün dövüyor boşanamıyorum çocuk var vs vs. Zaten biliyordum da emin oldum özelinde problemi olan insanlar burada konu açıp yardım isteyen kişilere saldırıyor. Burada kelimeleri iyi seçeceksin, kendini iyi pazarlayacaksın biraz da baskın karakter olacaksın ki saygı duyasın.mesela Bi üye herkese saldırıyor ama istisnasız herkese. Cümleleri düzgün kuran biri. Şimdi dikkat ettim konu açmış. Lütfen taşlamadan yorum yapın demiş. Kendisi ilk taşlayan kitleden. Uzun uzun da yazmış. Baktım konu açanları linç eden tayfa uzun olanlara ayyy okuyamadım niye böyle uzun yazmışsın diye tayfa bu kadına cınınmm uzun olmuş özür dilerim okoyomodommm.. Ben şunu anladım dersini duvara anlat akan suya anlat ama burada yazma. Sizin vesile iz ile iç te dökmüş oldum
 

rapunzelmatmazel

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
326
673
Yorumunuz denk geldi. Konuyu okumadım yorumlarında sadece sizin yorumunuz istinaden yazacağım. Kk da öyle bir güruh varki konu açanı ti ye alır gülücükler koyar dalga geçer aşağılar. Çok denk geldim. Bir iki konu açtım bin pişman oldum. Aylar önce açtığım Bi konuda eşim ile alakası olmayan Bi konu ile okadar üzerime geldiler ki az kalsın adamı boşsyacaktım. Birisi haddini aşıp köpek dedi eşime. Ciddi olarak ss alıp dava açacaktım.mune ile konuşmaları ve girişimleri kendisine attım. Bu kez kendisi köpek gibi yalvarmaya başladı özür dilerim eşim çok kötü hergün dövüyor boşanamıyorum çocuk var vs vs. Zaten biliyordum da emin oldum özelinde problemi olan insanlar burada konu açıp yardım isteyen kişilere saldırıyor. Burada kelimeleri iyi seçeceksin, kendini iyi pazarlayacaksın biraz da baskın karakter olacaksın ki saygı duyasın.mesela Bi üye herkese saldırıyor ama istisnasız herkese. Cümleleri düzgün kuran biri. Şimdi dikkat ettim konu açmış. Lütfen taşlamadan yorum yapın demiş. Kendisi ilk taşlayan kitleden. Uzun uzun da yazmış. Baktım konu açanları linç eden tayfa uzun olanlara ayyy okuyamadım niye böyle uzun yazmışsın diye tayfa bu kadına cınınmm uzun olmuş özür dilerim okoyomodommm.. Ben şunu anladım dersini duvara anlat akan suya anlat ama burada yazma. Sizin vesile iz ile iç te dökmüş oldum
Aynen öyle:) okuduğunu anlama problemi de var maalesef, yazdığım şeyleri yorumlarda tekrar soruyorlar mesela en çok buna bayılıyorum :KK70:
 

rapunzelmatmazel

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
326
673
Sizin yerinizde olsam az cok demeden bir işe girerdim. Zaten aile yanındasınız. Kira yok. Bu büyük bir kalem demek. Biriktirin. Harcayın. Belki eve maddi katkınız olsa onlar da susarlar.
Ancak, boşanma davanız olan bir adamdan hala nasıl para alıp geçinmeye çalışıyorsunuz ben gerçekten bunu anlamadım. Boşanacağınız adamdan para alacağınıza asgari ücretle işe girin. Kimse 4 yıl ara vermiş birine hadi gel sana 5000₺ işe başla demez kusura bakmayın.
Nerede yazıyor 4 yıl ara? Bana da gösterir misiniz ben de öğreneyim 4 yıl ara verdiğimi :KK70:
Bir de şu noktaya takıldım, buraya gelip boşanmak isteyenlere ''donuna kadar al!'' diye bastırıyorsunuz. Nafakayı almak isteyenlere bilginiz seviyesince kırk yol gösteriyorsunuz. Ben eşimin verdiği parayı kabul edince neden tuu kaka oluyorum? İlla zorla mı almak gerekiyor, rızasıyla verince kıymeti olmuyor mu?
 
Son düzenleme:

owll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2019
978
2.030
31
İçimi dökmek istedim kızlar, çaresizim. Uzun olacak ama sabırla okursanız sevinirim. Çocuk yok boşanma aşamasındayım, yaşım 30.
1 senedir ailemin yanındayım, Temmuzdan beri eşimle ayrıyız. Boşanmayı kabul etmediği için dava uzuyor. Mesleğim var ama işsizim.

Başta bana destek olan ailem zamanla hayatımı cehenneme çevirmeye başladı. Boşanma kararı aldığımda yanındayız kızım, çok daha iyi olacak her şey vs vs.
Sonra sıkıştırma moduna geçtiler neden yavaş ilerliyor dava diye. Sonra işe başlasana neden çalışmıyorsuna evrildi durum, hatta davayı açmadan başladılar işe başlasana demeye. Sanki çok iş var ben istemiyorum... ayrıca ben zaten kafamı toplayamıyordum söylenenleri algılayamıyordum, banyoya girecek dermanım bile yoktu. Mesleğim beyin gücü ve ağır sorumluluk istiyor öyle kafam dağılsın modunda çalışamam zaten 2 sene oldu ara vereli, tamamen kopmuş olmasam da uzaklaştım ister istemez çünkü yurtdışındaydım. Durumu izah ediyorum ama sürekli başa sarıyolardı ablam bi taraftan annem babam bi taraftan. Ve ablamın kocasının iğneleyici lafları... eskiden beri kabaydı ama davadan beri devamlı çam deviriyor yuh artık diyeceğiniz çirkin şeyler söyledi yüzüme karşı, ben de tavrımı koydum hiçbir iletişim kurmuyorum artık. Ablam da sesini çıkarmıyor, arkasından “sen ona bakma boşver vıdı vıdı” modunda ezik rolde yani.

Kpss kursuna yazıldım(eşimin gönderdikleriyle geçiniyorum) gidiyorum, dişimi sıkıp buradan atanıp giderek kurtulmak istiyorum ama galiba yolun devamını getiremeyeceğim. Bıktım yalnız başıma savaşmaktan, kendimi anlatmaya çalışmaktan yorulduğumu farkedince boşver dedim it ürür kervan yürür sen devam et. Ama dediklerine tepki vermedikçe he diyip geçtikçe üstüme geldiler. Annem evin hakimidir, mutfağa girip canımın istediği bir şeyi pişiremiyorum mesela. Nevresimlerimi değiştirsem “daha yeni yıkandı yazık günah” diyor. Deterjanı kendim aldığım halde. Kardeşime de öyle, “bunlar yeni yıkandı neden kirliye attın!” Ama kendisi 1 saat giymiş olsa da tek bluzunu atıyor makineye mesela.
Bişey almak-değiştirmek istesem babam hemen muhalefet “kendi evin olunca yaparsın burda biz istemiyoruz” kaç sefer dedim bu laf ağır geliyor söylemeyin diye. İlk yaptığında bilemedim ağzımdan kaçtı dedi özür diledi, sonra tekrar tekrar yaptı ama.

İnanın öyle absürt şeyler de yapmıyorum. Mesela led ışıklar yerleştirdik kardeşimle odamızın penceresine, işitmediğim laf kalmadı ama çıkarmadım. Çalışma masası aldım odaya, saymadıkları laf kalmadı yine. Tahammül edemiyolar güzel olan şeyler yaptığımda. Arada eve aldığım bir sokak kedisi var, annem içeri alın yazık diyordu alıştı eve hayvan, ama sonradan ne olduysa bas bas bağırıyor çığlık atıyor eve alırsam resmen(odamdan çıkarmadığım halde) Zaten son kavga da bu oldu (yine kendi evine al biz istemiyoruz vs) ve tek kelime konuşmuyorum artık annemle ve babamla.

Mesele kedi, led ışık, her gece tam yatağımın aldığı açıda “uyuyamıyorum odanıza gece lambası taksanız olmaz mı” dediğim halde ısrarla yaktıkları pasparlak gündüz lambası değil. Mesele saygı görmemem, yok sayılmam. Ve sürekli “allah belanı versin, annene babana itaat etmeyince işin böyle rast gitmez işte, keşke doğmasaydın” laflarını duymak.

Diğer yandan eşim de tekrar birlikte olmak istiyor, ama ona asla güvenmiyorum birlikte olma niyetim kesinlikle yok. Evet çok özlüyorum bu şartlar altında ayrılmak çok zor benim için, ama defalarca ayrıldık barıştık hep aynı şekilde oluyor dönüşü. Yaşamak istemiyorum bunları tekrar. Ofis açacakmış, benim de onunla çalışmamı istiyor(şu an zaaf noktamdan vurmaya çalışıyor farkındayım)
Ama ne yapayım ben?

Çocukluğumdan beri ailem hep yarım iş yaptı böyle, asla güven vermediler bana. Sözlerini asla tutmazlar. Maddi problemleri olmadığı halde bana inanılmaz yokluk çektirdiler öğrenciliğim boyunca. Başlarda eşimden aldığım paraya da laf ediyorlardı onların canı sıkıldıkça ayda- 2 ayda bir verdikleri 100₺ ile geçineceğimi sanıyorlar. Ha kendilerine baksan her gün alışveriş yapılır mutfağa torunlara ev gereçlerine her zaman yenilerini alırlar. Mesleğimi yapabilsem inanılmaz rahatlayacağım, iş aramaya da devam ediyorum aylardır ama asgari ücretten fazlasını vermek istemiyor kimse Cumartesi dahil çalıştırarak üstelik. Zaten bu yüzden kpss’ye niyetlendim.

Eşimi basamak olarak kullanmalı mıyım kpssye kadar, veya düzgün bir iş bulana kadar? Kötülük yapmak istemiyorum ama bu şartlar altında inanın çok zorlanıyorum. Aynı eve girersek boşanma davası gider, ama ben daha huzurlu bir ortamda olurum en azından sınava kadar hemen kavgalar başlamaz heralde sşkdjfşn Ve tekrarlayan her hatasında yeniden dava açabilirim, belki o da sıkılmış olur artık kabul eder. İş konusunu nasıl çözsem, iyi kötü az çok demeden bir yere girmeli miyim? Ama işimde de huzursuz olursam nefes alacak yerim kalmamış oluyor şuan...

Nolur güzel bir şeyler söyleyin bana, çok mutsuzum :KK43:
Asgari ucreti kabul edio bir an once baslayin bana kalirsa. Suan mantikli dusunemiyor olabilirsiniz ama bu ulke sartlarinda kendi hayatiniza devam edebilmeniz icin asgari ucreti kabul edio para biriktirmeye baslayin. Hem calisir hem de is ararsiniz. Calisinca daha saglikli olursunuz zaten ulkenin neresine giderseniz gidin rahat edemezsiniz. Insanlae is hayatinda ayni.
 

rapunzelmatmazel

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
326
673
Düşünceniz yanlış. Adamdan boşanmayı göze almışsınız demek ki yanlış giden bir evlilikti. Çocuklar olsa bir derece eşinizi bir süre daha idare etmek istemenizi anlayabilirim ama şu durumda adamı para ve barınak ihtiyacı olarak kullanmak karşılığında karı koca münasebetinin devam etmesi hem kendinize hem de eşinize büyük saygısızlık.
Sadece şu noktaya takıldım, buraya gelip boşanmak isteyenlere ''donuna kadar al!'' diye bastırıyorsunuz. Nafakayı almak isteyenlere bilginiz seviyesince kırk yol gösteriyorsunuz. Ben eşimin verdiği parayı kabul edince neden tuu kaka oluyorum? İlla zorla mı almak gerekiyor, rızasıyla verince kıymeti olmuyor mu?
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.