Galiba yolumdan dönmek zorundayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
11.464
39.146
32
Sanırım eşiniz sizi aldatmıştı, başka konularda mesajlarınıza denk gelmiştim de. Öz aileniz eşinizden daha mı az katlanılabilir? Ofis açtım bak gel diyen adam sizin ona neden gelmeli olduğunuzu biliyor; ortak iş ile ayağınızı bağlayacak, bir de tam gününü denk getirip hamile bıraktı mı tamamdır, artık canının istediği gibi davranmasının önünde hiçbir engel kalmaz, annenizi ve bu günlerinizi mumla ararsınız.

Son düzenleme:

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Esila09

Nirvana
Pro Üye
1 Ekim 2010
12.423
23.142
Esinizi basamak olarak kullanmayi dusunmeniz.... yok olmaz bence, is begenmemeyi birakip calismaniz size daha iyi gelecektir hem o evden uzaklasmis olursunuz
Kpss ile atamanin garantisi yok esi esinizle birlesip kpss atamasi bence su an cok hayalperestlik
Sizin aksiyon almaniz harekete gecmeniz gerekiyor

Aybush

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
7.364
12.181
31
Boşanma kararınızın nedeni nedir? Söylerseniz daha iyi fikirler üretilebillinir.Çok zor durumdasın anladığım kadarı ile aileniz yıldırma politikası uyguluyor resmen, yük olarak görmeye başlamışlar seni. Eşine dönersen Dilleri ile döverken içlerinden oh çekecekler gibi geldi bana, biran önce iş bulmak zorundasın malesef.

Goklerce

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
2.439
10.721
30
Az çok demeden işe girip eve çık diyorsunuz, teşekkür ederim tavsiyeleriniz için ama İstanbul’da yaşamıyorum ki daha küçük bir yerdeyim.
Ne ailem ne de eşim rahat vermez burda ayrı evim olsa. Zaten bu yüzden atanma-tayin isteme-kaçma şansım olsun diye kpss’ye yöneldim biraz da.
Kpss isini yarim biraktim yazmissinz, ya ailenize kulaklarinizi kapatip kpss odaklanin ya da asgari ucretle ise girin, su donemde ara vermis bile olsaniz yeni ise giren herkes asgari ile giriyor tabii ciddi bir cvniz yoksa, zamanla yukselir maasiniz, malesef hayatta hersey bizn istedigimz gibi olmuyor sabretmek zorundasiniz, ise girdiginzde belki ailenizn baskisi da azalir
Sadece şu noktaya takıldım, buraya gelip boşanmak isteyenlere ''donuna kadar al!'' diye bastırıyorsunuz. Nafakayı almak isteyenlere bilginiz seviyesince kırk yol gösteriyorsunuz. Ben eşimin verdiği parayı kabul edince neden tuu kaka oluyorum? İlla zorla mı almak gerekiyor, rızasıyla verince kıymeti olmuyor mu?
Bakin yanlis anliyorsunuz burda mesele esinizden para almaniz degil onu basamak olarak kullanmak istemeniz yani eve donup barismis gibi orda kpss ye hazrlanmaktan bahsediyorsun di mi ? Hadi o arada adam cinsellik istedi icin alacak mi bunu ? Peki farz et hamile kaldin ne yapacaksin ? Ya da ailen o zaman daha sert tepki verdi baristin simdi niye dondin diye

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :78 Kg. Şimdiki Kilom :63.6 Kg.

rapunzelmatmazel

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
326
673
İş konusunda tam net açıklama yapamadım. Ben tecrübeli olduğum için sanırım asgari ücretle başlayan yeni mezunları bana tercih ediyorlar genelde. İş görüşmelerinden dönüş alamıyorum. Açıkça söylemem gerekiyor galiba ''asgariye de okeyim yeter ki beni alın'' şeklinde. Ama bunu söylemek de patrona gel iliğimi kemiğimi sömür buyur, demekten farksız.

Eşimle ayrılma sebebimiz şiddet alkol vb. değil. Aldatma sayılabilecek ama sonradan ortaya çıktığı üzere aldatma olmayan bir durum. Ama arada güvensizlik oluştu ve bu yüzden evliliği devam ettirmek istemiyorum. En basitinden çocuk sahibi olduğumu hayal bile edemiyorum korkunç geliyor, burayı fazla okumanın da etkisi sanırım bu durum. Biraz mantıken aldım boşanma kararını, pek duygusal değil yani. Duygusal yönden bakarsam özleyip işin içinden çıkamıyorum zaten o yüzden bastırdım duygularımı elimden geldiğince. Cinsellik konusunu ne yapacaksın diyorsunuz, ben de size özlüyorum diyeyim orada kalsın.

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
7.829
23.437
Az çok demeden işe girip eve çık diyorsunuz, teşekkür ederim tavsiyeleriniz için ama İstanbul’da yaşamıyorum ki daha küçük bir yerdeyim.
Ne ailem ne de eşim rahat vermez burda ayrı evim olsa. Zaten bu yüzden atanma-tayin isteme-kaçma şansım olsun diye kpss’ye yöneldim biraz da.
Mesleğiniz nedir

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
7.829
23.437
İş konusunda tam net açıklama yapamadım. Ben tecrübeli olduğum için sanırım asgari ücretle başlayan yeni mezunları bana tercih ediyorlar genelde. İş görüşmelerinden dönüş alamıyorum. Açıkça söylemem gerekiyor galiba ''asgariye de okeyim yeter ki beni alın'' şeklinde. Ama bunu söylemek de patrona gel iliğimi kemiğimi sömür buyur, demekten farksız.

Eşimle ayrılma sebebimiz şiddet alkol vb. değil. Aldatma sayılabilecek ama sonradan ortaya çıktığı üzere aldatma olmayan bir durum. Ama arada güvensizlik oluştu ve bu yüzden evliliği devam ettirmek istemiyorum. En basitinden çocuk sahibi olduğumu hayal bile edemiyorum korkunç geliyor, burayı fazla okumanın da etkisi sanırım bu durum. Biraz mantıken aldım boşanma kararını, pek duygusal değil yani. Duygusal yönden bakarsam özleyip işin içinden çıkamıyorum zaten o yüzden bastırdım duygularımı elimden geldiğince. Cinsellik konusunu ne yapacaksın diyorsunuz, ben de size özlüyorum diyeyim orada kalsın.
E aldatmamış ortaya çıkmış işte. Niye bitirdiniz evliliğinizi

Sutvekurabiye

Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2020
123
233
27
Yorumlari okumadım direk konu sonucu yorum yaptım oda asgari ücreti kabul edin oldu. Suan baktım evet zor bir durum yaşadığınız. Kisa bir süreliğine acaba mesleginize yakin işlere mi yonelseniz yada bir ofis asistani vs vs gibi . Para biriktirip is bulana kadar.?

Son düzenleme:

Baldakituzz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2015
398
582

Aldatma olmadığı ortaya çıktı demişsiniz. Eğer sağlam kaynaklarla ortaya çıkmışsa yerinizde olsam gemileri yakmam. Şartlarımı belirtir, psikolojik destek gerekirse çift terapisi alarak evliliğini yoluna koymaya çalışırım. Ama dediğim gibi tek sorun buysa. Eşinize şimdi uzaktan yeni tanıyormuş gibi bakın uyum sağlayıp sağlamadığınıza, zevklerinize, gününüzü nasıl geçirdiğinize kısacası hepimizin evlenmeden önce kör gözlerle göremediği ama aslında çok önemli olan kriterleri şimdi değerlendirin ve artılar ağır basıyorsa şans verin. Bu cümleleri ailenizle yaşadığınız durumlar olmasa da kurardım. Onları okuduktan sonra bence evliliğiniizin bir şansı hakettiğini düşünüyorum

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :78.8 Kg. Şimdiki Kilom :66.5 Kg.

boza

...
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Temmuz 2006
4.594
8.473
35
Nerede yazıyor 4 yıl ara? Bana da gösterir misiniz ben de öğreneyim 4 yıl ara verdiğimi :KK70:
Bir de şu noktaya takıldım, buraya gelip boşanmak isteyenlere ''donuna kadar al!'' diye bastırıyorsunuz. Nafakayı almak isteyenlere bilginiz seviyesince kırk yol gösteriyorsunuz. Ben eşimin verdiği parayı kabul edince neden tuu kaka oluyorum? İlla zorla mı almak gerekiyor, rızasıyla verince kıymeti olmuyor mu?
Pardon ya sizi pohpohlamadığım için özür dilerim. Benim burada hiç kimseye nafaka peşine koş dediğimi göremezsiniz. Bılun, üyeliğimi iltal edeyim. Kadın dediğin ayağının üzerine sağlam basacak. Başkasının kendisini geçindirmesini beklemeyecek. İş beğenmiyorsunuz, maaş beğenmiyorsunuz, istiyorsunuz ki evde oturun eşiniz size baksın. Pardon ya.

Fil Bo Riva

Egoma sponsor ol.
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2014
2.431
8.578
Sadece şu noktaya takıldım, buraya gelip boşanmak isteyenlere ''donuna kadar al!'' diye bastırıyorsunuz. Nafakayı almak isteyenlere bilginiz seviyesince kırk yol gösteriyorsunuz. Ben eşimin verdiği parayı kabul edince neden tuu kaka oluyorum? İlla zorla mı almak gerekiyor, rızasıyla verince kıymeti olmuyor mu?
Eşinizden aldığınız paraya birşey demiş miyim ki? Bundan sonrası için adamı basamak olarak kullanmayı düşünüp evliliğe devam etme düşünceniz çirkin dedim. Ayrıca ben donuna kadar al'cı değilim. Çocuk yoksa nafaka vermek zorunda değil erkek sırf bir kaç yıl evli kaldığı birine.

Başka bir yorumunuzu gördüm şimdi, özledim demişsiniz. Özlemek tekrar birleşmeye karar vermek ayrı, durumumu toparlayana kadar adamı basamak yapayım demek ayrı. Siz de biliyorsunuz da demagoji yapmak daha kolay tabi.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
11.464
39.146
32

Aldatma sayılabilecek ama sonradan aldatma olmadığı ortaya çıkan durum ne gibi mesela? Siz yapsanız o ne düşünürdü? Amaaan aldatma değilmiş işte diyecek miydi? Bu sorunun cevabı olumlu ise ortada gerçekten büyütülecek bir durum yok. En azından sadakat konusunda. Aldatmamış, özlüyorsunuz, bunun için dönersiniz bunu anlarım. Size karşı kabahati yok madem, neden adamı basamak olarak kullanmak istiyorsunuz? Bu haksızlık değil mi? Bunun yerine, patrona iliğini sömürtmek daha çok kulağa hoş geliyor. Sizi geri getirmek için ofis açtım gel diyen adam, sizin onu kullanmaya geldiğinizi bilmez mi? Ava giderken avlanabilirsiniz, dikkatli olun.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

muhtesemgatsby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
951
4.195
Yorumunuz denk geldi. Konuyu okumadım yorumlarında sadece sizin yorumunuz istinaden yazacağım. Kk da öyle bir güruh varki konu açanı ti ye alır gülücükler koyar dalga geçer aşağılar. Çok denk geldim. Bir iki konu açtım bin pişman oldum. Aylar önce açtığım Bi konuda eşim ile alakası olmayan Bi konu ile okadar üzerime geldiler ki az kalsın adamı boşsyacaktım. Birisi haddini aşıp köpek dedi eşime. Ciddi olarak ss alıp dava açacaktım.mune ile konuşmaları ve girişimleri kendisine attım. Bu kez kendisi köpek gibi yalvarmaya başladı özür dilerim eşim çok kötü hergün dövüyor boşanamıyorum çocuk var vs vs. Zaten biliyordum da emin oldum özelinde problemi olan insanlar burada konu açıp yardım isteyen kişilere saldırıyor. Burada kelimeleri iyi seçeceksin, kendini iyi pazarlayacaksın biraz da baskın karakter olacaksın ki saygı duyasın.mesela Bi üye herkese saldırıyor ama istisnasız herkese. Cümleleri düzgün kuran biri. Şimdi dikkat ettim konu açmış. Lütfen taşlamadan yorum yapın demiş. Kendisi ilk taşlayan kitleden. Uzun uzun da yazmış. Baktım konu açanları linç eden tayfa uzun olanlara ayyy okuyamadım niye böyle uzun yazmışsın diye tayfa bu kadına cınınmm uzun olmuş özür dilerim okoyomodommm.. Ben şunu anladım dersini duvara anlat akan suya anlat ama burada yazma. Sizin vesile iz ile iç te dökmüş oldum
Şimdi konu sahibi sizin yorumunuzun altına ona destek vermişsiniz gibi yazınca emin olamadım taşın kime gittiğine 😂 ama olsun önemli değil sonuçta sizin yazdığınızla benim demek istediğim aynı anlama geliyor.

Konu sahibi ikimizin farklı olduğundan bahsetmiş ama kendisine kurulmasından rahatsız olduğu cümle ile bana kurduğu cümle aynı o yüzden olayların değişik olmasının bir önemi yok benim için.

Üstelik benim konuma yazılana da bozulmadım çünkü gerçekten de ailemde 'senin evin, benim evim' olayı yoktur. Hiç yaşamadığım durum üzerine de empati yapamadım belki o yüzden.

Sadece demek ki hep kendisine söylenen şeyi başkasına söylemek için fırsat bulmuş diye düşündüm. Tuhaf yani.

Loveintheice

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
639
638
26
Esinizle ne yaşadiniz bilmiyorum ama aile evi cok boğucu evlada böyle söylemek, istenmedigini belli etmek. Mesleginiz nedir bu arada kpss evet fikir ama ne olacagi da bilinmeyen dipsiz bir kuyu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.