Gayrimeşru sayılan çocuk ve sevgilim

20 yaşında hiç istemeden çocuk sahibi olmuş,o yüzden maddi yardımını yaptığı sürece manevi babalık yapmamasını çok garipsemedim. Çünkü o çocuğu istememe gibi bir hakkı vardı, ama karşısındaki insan yüzünden bu hak elinden alınıp ömür boyu bakması gereken bir sorumluluk verilmiş ona. O yüzden bence çocuğuna sahip çıkmıyor demek doğru değil. Bile isteye yaptığı bir çocuk yok ki ortada.
Sadece ben de kızın rahat bir yaşam tarzı var yorumunu gereksiz buldum, eğer böyle bir bakış açısı varsa çok sağlıklı bir ilişki olmayabilir. Kız seviştiyse o da sevişti o da rahat o zaman. Ne farkı var yani?

Erkek arkadaşınızın kumaşı bu işte. Sizden önce yaşansa ne olacak. Ipin ucunu tutup ilerleyince hiç güzel yerlere çıkmıyor.

Hakir gördün demedim. O kızın yaşadıkları sana ipucu vereblir diye dedim. Yaşayabileceklerinin fragmanı gibi düşün

Ne demek rahat yaşam tarzı, öyle olmamıştır o, rahat yaşam tarzı olsa ailesinin baskısıyla evlenmez!
Kız da daha çok gençmiş bilmemiştir ve ya bilerek kalmıştır ne fark eder. Tek başına yapmamış bebeği. Ortada babasının başını okşamadığı bir evlat var. Koca 13 sene geçmiş. O çocuğun ne günahı var. İnsan yolda bir bebek görünce sevmek ister, kendi evladının oldugunu bile bile nasıl dayanmış. Yok öyle merhametli şöyle böyle diye allayıp pullamayın. Ha evlenseniz size karşı çok iyi olsa bile ki inanmıyorum hepsi göstermelik. Allah o yavrunun ve o kızın ahını dilerim sevgilinizde bırakmasın..

20 yaşında evet kız 24 yaşında . Benim aklımdaki soru işareti şu aslında çocuğuna sahip çıkmayan adam sana ve seninle olan çocuğunada aynısını yapar mı?

Bence çocuk sahibi olma sadece sevişmeye indirgenebilir mi sorusunun cevabı bu sorunuzun cevabı

çünkü adam bir çocuk sahibi olmayı düşünmemiş yani kendini bir çocuk büyütmeye hazır hissetmemiş, buna rağmen gelip haberi dahi olmayan bir çocuğu sadece sahip olmuş

çocuk sahibi olmak doğurmak değil onu geliştirmek, yetiştirmek, onunla bir arada yaşamak

Nasıl evlat edinenler için önemli olan doğurmak değil büyütmek, bence bu olayda önemli olan sperme sahip olmak değil o çocukla bireysel ilişki kurmak

Bu nedenle o çocuğa sahip çıkmadı bundan sonrakilere sahip çıkmaz gibi bir ön yargıda bulunmayı ben çok doğru bulmuyorum

Oh ne guzel bütün suç kızın yani. Kendisi korunsaymış madem.

hadi 20 yaşinda bir hata yapti o zaman kirktu kabullenemedi 13 yıl gecmis su an 33 yasinda demekki hala cocugu gormemekte nedir?

Ayrıca bence elinden gelse bu olaydan hic sorumluluk almadan sıyrılmaya çalısırdı ama becermemis nikah kıyıp nafaka vermeye zorlanmış iyide olmuş.

Ayrıca kız beni kandırdi diyor soylediklerinin dogru olduğu nereden malum?

Kurduğu cümlelerde kadına bakış acısını beli ediyor. Kız rahatti çocuk gayri meşru kendisi melaike. 33 yasindaki adam bu konuyu bu kadar basitlestirmez hem nikah kiyip bosanma gerceklesmisse zamanında basimdan bir evlilik gecti 13 yasinda oğlum var derdi kapatirdi konuyu. olgunluk bunu gerektirir çünkü.

Ben empati yaptım okurken açıkçası . Ben olsam aynı durumda müthiş bir öfke duyardım o kadına. Resmen tuzak çünkü bu. Hapla hamile kalınabilir evet,bu çok sık rastalanan bir durum ama 6 aylık aramak ne demek. Artık alınamaz , düşmez, doğsa bile yaşar ,tamam garanti demiş aramış kadın. Aile zoruyla evlilik, ailenin çocuğa maddi desteği falan muhtemelen hepsi erkek arkadaşınızı sarstı. Erkeklerde bizim gibi ebeveynlik duygusu da yok. Babalık hissi sonradan bebekle zman geçirince oluyor. O yüzden bence hiç yokmuş gibi düşünüyor, size de sonradan öğrenmeniz sıkıntı olmasın diye söylemiş. Yani zor bir durum tabi ama olmuş 13 yıl, adam farklı , ilişki farklı falan direk yargılamak yanlış geldi bana.

Burada herkes kızın hap kullanıp kullanmamasını sorgulamış, kimse adam çocuk istemiyorsa neden prezervatif kullanmamış diyen yok. Çünkü adamın zevki önemli değil mi, her daim kadın korunmalı. Hayır efendim 20 yaşında çocuk istemeyen bir ergense o da prezervatif kullanmak zorunda. Kendi hayatını kıza bırakırken iyi, çocuk olunca vay efendim kandırıldım, yok ya.

Bazı kadınlarda erkeğin eskiden yaptığı ettiğini kendi yaşamaz zannetme huyu var, diğer kadın tu kakaymış, hak etmiş ama kendileri prenses, ideal kadın oldukları için başlarına gelmez hissi.
ben farklıyım bana yapmaz kafaları...

öyle ya da böyle ortada bir çocuk varsa ve ilgilenilmiyorsa o çocuğun bir kabahati yok.
senin yarın çocuğun olsa onunla ilgilense tam diğer çocuğa haksızlık değil mi?
ileride o çocuğun ahı sizi bulmaz mı?

Aynen ve direkt adamın söyledigini doğru addedip yapılmış yorumlar.

Ben seviyorum ama gelecek korkusu sarıyor. Gelecekte bu adam ben neden zamanında sahip çıkmadım diyip travmada geçirebilir . Tekrar baba olduğunda benim çocuğumu sever okşarken aklına diğer çocuğu gelip onu etkileyebilir. Şimdi karşısına ben babanım diyip çıkması da ne kadar dopru bilmiyorum ama üzülüyorum benim çocuğum değil ama hem kadına hem çocuğa üzülüyorum.

Aynen ve direkt adamın söyledigini doğru addedip yapılmış yorumlar.
Aynen öyle.
Belki kız ilk haftalarında söyledi adam inanmadı, belki başka birşey oldu bunu bilemeyiz. Adam çocuğuna bakmayan merhametsizin teki her söylediğinin doğru olduğunu zannetmiyorum. Velev ki bu konuda söylediği doğru, madem kızın yaşantısı "rahat" e sende korun o zaman, sadece çocuk için değil cybh için korun. Ama yok illa et ete değecek, adam zevkinden mahrum kalmayacak, kadın hap kullanıp vücuduna kimyasal alsın, iğne kullanıp düzenini bozsun yeter ki korunsun, çünkü erkeğin zevki önemli. Olduu ya oldu. Burada millet erkekle empati yapadursun kimse aslında ne yaşanıldığını bilmiyor, kimse kendini o çocuğun annenin yerine koyan yok. Çocuğuna bakmayan adama ne kadar güvenilebilir ki?

Konu shaibi madem sevgiliniz çocuk istemiyordu neden korunmamış, bunu sordunuz mu?

Polemiğe gerek yok saygı çerçevesinde fikrinizi yazabilirsiniz elbette. Dediklerinizin bazılarına katılıyorum ( adamın korunması gerektiği gibi) ki zaten yazdığım şeyde de belirttim. Bazılarına ise katılmıyorum. Benim “zihniyetime” göre, dünyaya bir çocuk getireceksem bunun kararını tek başıma veremem. Kazara meydana gelmiş bir gebelikte de bu şekilde. Çünkü sizin de dediğiniz gibi çocuğu tek başıma yapmadım. Eğer çocuk istemiyorsa cinsel birliktelik yaşamasaymış sözüne de kesinlikle katılmıyorum. Bu sadece üreme için yapılan bir eylem değildir, çocuk sahibi olmak istemeyen insanların da cinsel hayatları olabilir. Sadece prezervatifle korunan bir sürü insan var, yeterli mi hayır ama sonuçta adam ne kadar yanlış olsa da kadının korunduğuna güvenerek yaşamış birlikteliği. Ki kadın yalan söylemese ve ikisi de korunsalar dahi çocuk olabilirdi, öyleyse çocuk sahibi olmak zorundalar mı, ben bu zihniyete katılmıyorum maalesef. Sizin dediğiniz şeyi sizden daha çok savunuyorum aslında, çocuk yapmak çok büyük bir sorumluluk. İki ebeveynin de bunun altından kalkacak maddi manevi gücü olmalı. “Seks yapıldı” diye bu senin çocuğun dememeli kimse. Ben mesela kendimde bir anne göremiyorum, bundan emin olmadan çocuk sahibi olup hiçbir çocuğu mutsuzluğa mahkum etmek istemem. Sorumluluğu tek başına almak derken de maddi olanaklardan bahsetmemiştim aslında, elbette yardım talep edilir ve bu yasal bir haktır. Manevi konuda da haklı mısınız, evet haklısınız. Ama baba olmaya hazır olmayan bir insanı seks yaptı diye baba yapamazsınız. Acımasız gelebilir, zalimce gelebilir, haksızlık diyebilirsiniz fakat gerçek bu. Son olarak gayrimeşru ifadesi kullanmadım, bu tanımı etik bulmuyorum. Kadın kandırmamış da olabilir tabi ki fakat taktir edersiniz ki ben bu insanları tanımıyorum, konu sahibinin yazdıklarına hitaben yaptım yorumumu.

Sevgilin sana Yalan dan hikayeler anlatmış... Sende masal gibi dinlemişsin... Adam sana İlerdeki Hayatını anlatıyor tatlı tatlı farkında mısın? Çocuğuna Sahip çıkmayan adam sana sahip çıkar mı? Elde etmek için Seni yerden gökyüze çıkartır Uçarken Yere yapıştırır...

Konu sahibi siz sadece esevgilinize inanmak istiyorsunuz, onun dışında yapılan yorumlara cevap vermiyorsunuz bile. İnanın ya da inanmayın o kız rahat yaşantısı olan bir kızsa sevgilinize kendi zevkine düşkün, keyfine korunmadan ilişkiye girip çocuk olunca kaçan merhametsiz bir adam. İleride sizin çocuğunuza böyle yapmaz korkmayın, aynı örnekte biri var diğer çocuklarının üzerine titreyip ilk çocuğuyla görüşmüyor. Ama sizin vicdan nasıl rahat eder bilemem işte. Böyle bir adamı baba yapmak istemem şahsen, zira bir anlaşmazlık durumunda benim çocuğuma da sırtını çevirebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…