Gebeliğe Hazırlık GEBE KALAMAMA DERDİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eşiniz çok bencilmiş gerçekten. Umarım mesele sadece çekinmesidir, bana sanki sorunun kendisinden kaynaklanmasından korkuyor olabilir gibi geldi. Erkeklerin üreme sistemiyle ilgili sağlık sorunlarını gurur meselesi yapmalarını da anlamıyorum. Adamların tek “erkeklik” kriteri birini “hamile bırakabilmek” Hamile bırakamıyorsa eksik sayıyorlar kendilerini. Dalak böbrek nasıl tedavi oluyorsa bu sorun da tedavi oluyor, ne zaman anlayacaklar acaba?

eşime gelirsek sperm testinden çekindiğ
Yumuşatarak söylemişsin ama kendinde bir problem olmadığını düşünen erkek modeli işte.
Senin 4 senelik evlat sahibi olma çabana bir gram bile yardımcı olmayan herifi baba yapmak için uğraşma. Eşinden kaynaklı olmuyorsa yazık günah dünyanın ilacını kullanmışsın :KK43:

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu kötü günlerde Rabbim yar ve yardımcımız olsun.Umarım sabır ve selamet içinde biran evvel kurutuluruz bu illetten..Herkesin kendisine iyi bakmasını temenni edip sözlerime başlıyorumm..

Kızlar ben 4 senelik evliyim.Gebelik denememe rağmen hala gebe kalamadım.
*Kan tahilili yaptırdım
*ultrasonda bi sıkıntı yok
*Rahim filminde sağ tüp açık sol tüp kapalı.Doktorum sağ taraftanda kendım deneyerek gebe kalabileceğimi söyledi.Aşılamaya gerek görmüyorum dedi
*ovulasyon denedim.defalarca aylarcaa.. benim pik 2 gün sürüyor.yani 2 gün boyunca T çizgisini koyu görüyorum.piki çatlama gününü değerlendirdim.
*1 saat ayağa kalkmadım.totomun altına yastık koydum.duş almadım.bekledım.Bacaklarımı karnıma çekip bekledım. Neredeyse amuda kalkıcam.varsa işe yarar diyen onuda yapıcam:işsiz:
*C life kullandım 1kutu (kist yaptı)
*hayıt suyu içtim
*vitamın kullandım( B,Q10,E,D )
*folik asit kullaıyorum
*Klomen kullandım 1 kere çatlatma iğnesi ile
*sadece çatlatma denedim.
*bazen sadece yumurtlama günlerini denedim.Mesela bu ay 1boş 1 dolu denedim.PİK VE ÇATLAMA sadece ard arda oldu.Sonra 2 günde 1olarak devam ettim.ama yine regl belirtilerim aynı.

*eşime gelirsek sperm testinden çekindiği için keçiboynuzu pekmezi,keçiboynuzu kuruyemiş gibi olan şekilde yedi.havuç suyu içti.havuç suyuna portakal elme karıstırdım vıtamın eksikliği vs.olur diye
* kuruyemiş(fındık fıstık ceviz badem)
*bitter çikolata
*kabak çekirdeği

Tamam eşimin sperm için gitmesi gerek kabul ediyorum.Ama 4 senedir hiçmi denk gelmez.varmı yapılan yanlış-eksik bişey.?Tabiki bazen hersey takdiri ilahi ama insan sorgulamıyor değil.Klasik bi cümle ama benden sonra evlenenlerın 2.cocugu doğdu yahuu..ee şimdi bu lanet virüs çıktı bi yere kımıldayamıyorum.aklımda olup yapmadıgım bir evde aşılama kaldı.sanırım önümüzdeki ay son olarakta onu yapıcam.
Hadi bana akıl verin biraz..Yeni bir umuda ihtiyacım var sanırım:cry::KK42:
Eşimin kuzeni 7 senlik evliydi. Olmadı bebekleri. Görünürde bi sorun yoktu. En son doktor eşini varikosel ameliyatı olacaksın dedi. Adam ameliyat oldu bi hafta sonra kız hamile olduğunu öğrendi. Sanırım yaşadığı stres azalmıştı nasıl olsa olmuyo diye düşündü galiba.

Bence herhangi bir ilaç ve tedaviye başlamadan önce eşlerin mutlaka sperm testi vermesi gerekiyor, eğer onlarda bir sorun varsa boşu boşuna vücudumuza hormon yükleyip düzenini bozmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Biz de 1 sene denemenin ardından doktora gitmeye karar verdik eşimin değerleri normaldi benim de ultrasonda pko görünmüştü, ama önceki ve sonraki kontrollerimde herhangi bişey yoktu. Sonra doktorumu değiştirdim yine bazen çok sayıda yumurta oluşuyordu ama adetlerim düzenli olduğu için hafif düzeyde yumurtalık tembelliği var dedi doktor. 2 kere klomen denemem oldu ilkinde tutmadı 1 ay ara verdim ocak ayında rahim filmi çektirdim tüplerim açıktı yine bir sorun yoktu.

Bu sırada hacamat yaptırmaya başladım, ilk ay genel bir vücut temizliği için her bölgeye kupa vurdurdum, ikinci ay yani şubatta tekrar klomene başladım çatlatma iğnesiyle beraber o ay da hacamat yaptırdım ama özellikle kuyruk sokumu rahim bölgesine yaptırdım. Sonuç olarak yine negatifti. Mart ayında tekrar klomen deneyecektik ama başlama tarihini kaçırdım ve doktorum bu ayı es geçelim sonraki adetinde gel dedi. Bende ümidi kesmiştim bu aydan, ama hacamata ara vermedim tekrar kasık üstü ve kuyruk sokumundan yaptırdım.

Hamilelik düşüncesi de aklımdan çıkmıştı ilacı kullanmadığım için. Sonra içime gelen bir hisle adetime 3 gün kala idrar testi yaptım sonuç çok şükür ki pozitif çıktı :) toplamda 1 buçuk senelik bekleyişin ardından nasip oldu, tabi şuan tek duam sağlıklı olması ve sağ salim kavuşabilmek.

Bu minikler geleceği günü bekliyor ve eminim ki sende kavuşacaksın yavruna 🙏💕

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu kötü günlerde Rabbim yar ve yardımcımız olsun.Umarım sabır ve selamet içinde biran evvel kurutuluruz bu illetten..Herkesin kendisine iyi bakmasını temenni edip sözlerime başlıyorumm..

*Kan tahilili yaptırdım
*Rahim filminde sağ tüp açık sol tüp kapalı.Doktorum sağ taraftanda kendım deneyerek gebe kalabileceğimi söyledi.Aşılamaya gerek görmüyorum dedi
*ovulasyon denedim.defalarca aylarcaa.. benim pik 2 gün sürüyor.yani 2 gün boyunca T çizgisini koyu görüyorum.piki çatlama gününü değerlendirdim.
*1 saat ayağa kalkmadım.totomun altına yastık koydum.duş almadım.bekledım.Bacaklarımı karnıma çekip bekledım. Neredeyse amuda kalkıcam.varsa işe yarar diyen onuda yapıcam:işsiz:
*hayıt suyu içtim
*folik asit kullaıyorum
*bazen sadece yumurtlama günlerini denedim.Mesela bu ay 1boş 1 dolu denedim.PİK VE ÇATLAMA sadece ard arda oldu.Sonra 2 günde 1olarak devam ettim.ama yine regl belirtilerim aynı.

*eşime gelirsek sperm testinden çekindiği için keçiboynuzu pekmezi,keçiboynuzu kuruyemiş gibi olan şekilde yedi.havuç suyu içti.havuç suyuna portakal elme karıstırdım vıtamın eksikliği vs.olur diye
*bitter çikolata
*kabak çekirdeği

Tamam eşimin sperm için gitmesi gerek kabul ediyorum.Ama 4 senedir hiçmi denk gelmez.varmı yapılan yanlış-eksik bişey.?Tabiki bazen hersey takdiri ilahi ama insan sorgulamıyor değil.Klasik bi cümle ama benden sonra evlenenlerın 2.cocugu doğdu yahuu..ee şimdi bu lanet virüs çıktı bi yere kımıldayamıyorum.aklımda olup yapmadıgım bir evde aşılama kaldı.sanırım önümüzdeki ay son olarakta onu yapıcam.
Eşinizin sıkıntısı olabilir mutlaka gitmeli

Bence herhangi bir ilaç ve tedaviye başlamadan önce eşlerin mutlaka sperm testi vermesi gerekiyor, eğer onlarda bir sorun varsa boşu boşuna vücudumuza hormon yükleyip düzenini bozmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Biz de 1 sene denemenin ardından doktora gitmeye karar verdik eşimin değerleri normaldi benim de ultrasonda pko görünmüştü, ama önceki ve sonraki kontrollerimde herhangi bişey yoktu. Sonra doktorumu değiştirdim yine bazen çok sayıda yumurta oluşuyordu ama adetlerim düzenli olduğu için hafif düzeyde yumurtalık tembelliği var dedi doktor. 2 kere klomen denemem oldu ilkinde tutmadı 1 ay ara verdim ocak ayında rahim filmi çektirdim tüplerim açıktı yine bir sorun yoktu.

Bu sırada hacamat yaptırmaya başladım, ilk ay genel bir vücut temizliği için her bölgeye kupa vurdurdum, ikinci ay yani şubatta tekrar klomene başladım çatlatma iğnesiyle beraber o ay da hacamat yaptırdım ama özellikle kuyruk sokumu rahim bölgesine yaptırdım. Sonuç olarak yine negatifti. Mart ayında tekrar klomen deneyecektik ama başlama tarihini kaçırdım ve doktorum bu ayı es geçelim sonraki adetinde gel dedi. Bende ümidi kesmiştim bu aydan, ama hacamata ara vermedim tekrar kasık üstü ve kuyruk sokumundan yaptırdım.

Hamilelik düşüncesi de aklımdan çıkmıştı ilacı kullanmadığım için. Sonra içime gelen bir hisle adetime 3 gün kala idrar testi yaptım sonuç çok şükür ki pozitif çıktı :) toplamda 1 buçuk senelik bekleyişin ardından nasip oldu, tabi şuan tek duam sağlıklı olması ve sağ salim kavuşabilmek.

Bu minikler geleceği günü bekliyor ve eminim ki sende kavuşacaksın yavruna 🙏💕
ellerin yüreğine sağlık bu kadar ugrasıp yazmışsın
bende umutla onu bekliyorum bıran evvel annesine gelsin.bende özendiğim içimin gittiği o anları yasıyım bende içime çekebileyim kokusunu.burda gelişi güzel yazıp geçiyoruz ama tek basına kalıp düşününce insanın yaşamı çok zorlaşıyor.
Rabbim sağlıkla doğum nasip etsin.hayırlı evlat olsun

Yumuşatarak söylemişsin ama kendinde bir problem olmadığını düşünen erkek modeli işte.
Senin 4 senelik evlat sahibi olma çabana bir gram bile yardımcı olmayan herifi baba yapmak için uğraşma. Eşinden kaynaklı olmuyorsa yazık günah dünyanın ilacını kullanmışsın :KK43:
sanırım öyle yapmışsım haklısın

Haklısın cok haklısın..Bazı erkekler sanırım bu durumu bızım kadar derınden isteyemıyor yada hissedemiyor.
O zaman hiç evlenmeseydi. Kafaya bak ya. Cidden üzüldüm sizin adınıza, emeklerinize. İnşallah en kısa zamanda dileğinize kavuşursunuz.

bende sizin gibi 2 sene ayni yontemleri denedim saatlerce kimildamadan yattim altima yastik koydum hatta bir seferinde esim amuda kaldirdi sonra asilamaya gittik 5 dk bile yatmadim demekki yatmakla amuda kalkmakla alakasi yokmus.
esinizin sperm kalitesiyle ilgili bir bilginiz yok belkide boşa zaman kaybediyorsunuz.
yok illa gitmeyecekse ben esimin sperm kalitesini caksir otuyla duzenledim
bide bunu deneyin

Kuzum esin mutlaka test versinnn bizi biliyorsundur hiç ihtimal bile vermiyorduk oligoastenospermi çıktı eşimde ve tüp bebek dışında şansımız ypk tüp bebeğe başlıyoruz ve ilk teste göre daha da azalmıştı değerlerimiz zaman kaybetmeyin bir an önce test yaptırın esine 🙏🏽

ellerin yüreğine sağlık bu kadar ugrasıp yazmışsın
bende umutla onu bekliyorum bıran evvel annesine gelsin.bende özendiğim içimin gittiği o anları yasıyım bende içime çekebileyim kokusunu.burda gelişi güzel yazıp geçiyoruz ama tek basına kalıp düşününce insanın yaşamı çok zorlaşıyor.
Rabbim sağlıkla doğum nasip etsin.hayırlı evlat olsun

Haklısın beklemek zor ama sabrın sonu selamettir. Rabbim mübarek üç ayların hürmetine bir an önce sana da diğer tüm isteyenlere de hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah ❤️
amin çok teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar,

*Kan tahilili yaptırdım
*hayıt suyu içtim
*folik asit kullaıyorum

*bitter çikolata
*kabak çekirdeği

Çok hassas bi konu evet ama sen elinden geleni yapmışsın 4 senede sperm testi çoktan verilmiş olmalıydı diye dusunuyorum
Şu süreci bi atlatalim bence ilk işiniz sperm testi olmali aslında doktora bu sebeple gitmişseniz istemiş olması lazımdı ona gore tedavi uygulanıyor ben adetin 3.günü kan vermiştim vajinal ultrason bakilmisti aynı zamanda eşimden de sperm testi istenmişti bi yıllık evliyim o zaman
Sperm testinde hareketliliği yavaştı o dönem sigarayi bıraktı çakşır suyu vb. Aktardan bi cok sey alip denedik bende klomen kullanmıştım 3 ay biraktigim 4. ayda gebeligi öğrenmiştim Rabbim sizede istediginizde dogru zamanda nasip etsin inşallah
Şuan hamileyim agrım sizim var yürüyemiyorum resmen ama doktora gidemiyorum doğuma kadar da sancim olmadıkça gitmeyecegim boyle olacağını bilemiyor insan kesinlikle şu zamana denk getirmezdim 30.haftadayım iki aya zirveyi göreceği söylentisi var ve tam doğum yapacağım zamanda denk geliyor elimden gelse evde doğuracağım o kadar cekiniyorum hastaneden

Hic mi denk gelmez demişsiniz ya evet gelmez.Hani deniyor ya 1 sperm degilmi lazim olan evet oyle ama o zaman neden yuzmilyonlarca var.Elene elene yolculuk yapiyorlar.Ve esiniz yaptirmadan asla neden olmuyor sorusunu sormayin bile.Bir de siz zaten tedaviye baslarsaniz histeroskopi yapilmali.rahme detayli bakiliyor ultrason gibi bir sey degil.Vakit kaybetmeyin derim

Sizim yaşadığıniz durumu ben de yaşadım. Bende hicbir sorun bulunmadı. Sorun eşimde cıktı. Küçük bir operasyonla sorun da düzeldi.
Oğlum şimdi 3 yaşında...

Takipler, vitaminler, spor yap kilo ver, sigarayı azalt, proseedler gelsin, neofortiller gitsin... Ateş takibi, ovulasyon testlerinin envai çeşidi. Olmadı... Sonra erken doğumla kaybedilen tüp bebek denemesi. Bıraktık bebek işini. Hele eşim kesinlikle istemiyordu. Gebelik testimi yaptığımın bir gece öncesi dahil olmak üzere hemen hemen günde 1.5 paket sigara içtim üstüne de defalarca alkol aldım. Asıl şaşırtıcı olan ay içinde sadece bir kez birlikte olduk. Masa mi taşımadım, kucağıma çocuk mu gezdirmedim. Reglim gecikince menopoza girdim sandım da bi test yapayım doktora gitmeden beni boşuna strese sokmasınlar, dedim. Sonuç pozitif. Eşimle hala geyiğini yapıyoruz bu çocuk kimden diye. Belki sizlere de moral olur. Bazen vazgeçmek gerekiyor ulaşmak için istediğine galiba. Dilerim ki sizlerin de en beklemediğiniz anda yüzünüz gülsün.

Televizyonda denk geldiğim tüm kadın doğum doktorları şu an için gebelik tedavilerini durdurduklarını söylüyorlar. Yanlış anlamayın ama siz de bu dönemde keşke düşünseniz bunu. Test yapmak için hastaneye gitmekten bahsediyorsunuz ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. Üstelik yine dinlediğim tüm doktorlar bu hastalıkla alakalı gebelerde sadece son 3 aylık dönemin gözlemlendiğini, yeni başlayan gebeliklere etkisinin bilmediklerini ve bunun tehlikeli olduğunu söylüyorlar.

X