Gebelik hazırlığım hormon tahlili-hsg(narkozsuz)klomen-çatlatma iğnesi)

hosbess

Guru
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2013
1.144
1.239
EŞİM:Merhaba kızlar erkek nedenli infertitiz. Bir varikosel amelyatı olduk .3senedir beklemedeyiz. Eşimin değerleri doğal denemeyle gebeliğe müsayit durumda ama şans artırmak için ürolojicisi bu ay itibariyle 3aylık günde bir klomen başlattı .

BEN :bende hormon tahlili ve rahim filmimi yumurt takibimi yaptırdım.bendede herşey bir iki minik detay dışında normal değerlerde görünüyormuş Jşnekoloğumun önerisi 5günlük günde 2 aldığım klomen tedavimi bitirdim . Yarın çatlatma iğnemi vurulucam Gebelik yolundaki deneyimlerimi paylaşacağım.:KK3:

Çatlatma iğnemi uyguladım ovitrelle .doktorun tavsiye ettiği gün ve saatte.
iğne küçüktü uygulamada paniklediğim kadar bir acı ağrı yanma hissiyatım oluşmadı .36saat sonra çatlamanın gerçekleşeceğini umuyoruz.12.ve 36.saatte korunmadık.

Insallah guzel guzel sonuclar alirsiniz

Merhaba Kızlar bende klomefen fayda etmedi gonal f iğneye geçtim bu ikinci kullanmışım geçen hafta salı çatlatma iğnemi vurdum bugün 7. Günüm

Ama ben dayanamayıp erken testlerde yaptım silik çift çizgi çıktı ama sevinemedim hamilemiyim yoksa iğne etkisi mi

Eklentiler

• IMG_2229.JPG
    IMG_2229.JPG
    39 KB · Görüntüleme: 142
Ilk bas ilac kullanip sonra mi igne olunuyo

Yok canım 4 ay önce klomifen kullandım 2 ay kadar fayda görmeyince gonal-f diye iğneye başladım geçen ay erken çatladı için tedavi yarım bırakıldı bu ay 19mm de çatlatma iğnesi vurdum geçen hafta salı şuna beklemekteyim sabah dayanamayıp test yaptım ama cuma merkezde randovüm var tam belli olacak

Benimde bu ay catlamadigini ogrendik bir tane catlamis ama 11 cm olmus doktor pek umitli degil ama yinede persembe yi bekliyelim persemde catlatmak ici. Birseyler yazicam dedi ama ne vericek bilmiyorum

Bende 19 mm de çatlatıldı riske atmamak için geçen ay 9-10 mm gibiydi kendiliğinden çatladı ama zaten dr bu ay olmaz çok küçük demişti bakalım hakkımızda hayırlısı

Ozaman bana sadece igne mi yapicak bir suru yumurtan var ama buyumemis catlama olmamis dedi

Bende 19 mm de çatlatıldı riske atmamak için geçen ay 9-10 mm gibiydi kendiliğinden çatladı ama zaten dr bu ay olmaz çok küçük demişti bakalım hakkımızda hayırlısı
Insallah guzel sonuclar alirsi. Canim

Evet benimde 15-20 adet vardı ama sagdece 1 büyümeyi becerdi oda 19 mm di .. zaten çatlatma iğnesini kendin yapıyorsun ... ama benim dr iğne yaptım gün ve ertesi günü ilişki tavsiye etti ama başka dr lar 36 saat sonra mı ne diyor galiba

Evet benimde 15-20 adet vardı ama sagdece 1 büyümeyi becerdi oda 19 mm di .. zaten çatlatma iğnesini kendin yapıyorsun ... ama benim dr iğne yaptım gün ve ertesi günü ilişki tavsiye etti ama başka dr lar 36 saat sonra mı ne diyor galiba
Evet cogu yerde 36 saat sonra die duydum

Benim doktor tam tersi iğne vuruldum gün ve ertesi günü diye tavsiye etti en önemli iki gün dedi ama biz her iki günde devam yaptık tam olarak nezaman çatladıgını bilmedimiz için riske atmadık
Oyle birsey olursa bende oyle yaparimm

X