Gebelik kayiplari ve abdominal serklaj

Sumeyyecakmakk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2019
104
44
26
Merhabalar. Bundan 4 sene önce 21 haftalik erken doğumla kızımı kaybettim. Geçen sene ikiz gebelik yaşadım ve 16. Haftada bu sefer vajinal serklaj olmama rağmen ikiz bebeklerini suyum gelmesiyle kaybettim. Bundan sonraki süreçte tekrar gebelik düşünmeden önce abdominal serklaj olmam gerektiği doktorum tarafından bana söylendi. Olanlar nasıl Bi süreçten geçti? Bilgilendirir misiniz?

Merhabalar. Bundan 4 sene önce 21 haftalik erken doğumla kızımı kaybettim. Geçen sene ikiz gebelik yaşadım ve 16. Haftada bu sefer vajinal serklaj olmama rağmen ikiz bebeklerini suyum gelmesiyle kaybettim. Bundan sonraki süreçte tekrar gebelik düşünmeden önce abdominal serklaj olmam gerektiği doktorum tarafından bana söylendi. Olanlar nasıl Bi süreçten geçti? Bilgilendirir misiniz?
Çok geçmiş olsun 😔😔 bizde serklajlı olduğumuz halde bizimde suyumuz geldi bebeğimizi kaybettik . Bütün elimizden geleni yaptığımız halde biliyorduk serklaj kesin bi çözüm değil önlemdi çok umutluyduk bu sefer olacağından ama olmadı nasip değilmiş :KK43: daha sonra düşünürsem nasıl olur nasıl yaparız diye de bi bilgi almadık açıkçası artık korkuyorum 😔

Çok geçmiş olsun 😔😔 bizde serklajlı olduğumuz halde bizimde suyumuz geldi bebeğimizi kaybettik . Bütün elimizden geleni yaptığımız halde biliyorduk serklaj kesin bi çözüm değil önlemdi çok umutluyduk bu sefer olacağından ama olmadı nasip değilmiş :KK43: daha sonra düşünürsem nasıl olur nasıl yaparız diye de bi bilgi almadık açıkçası artık korkuyorum 😔
Size de onerebilirler abdominal serklaj işlemini doktorunuzla Bi görüşün isterseniz

Merhaba ben ilk gebeliğimde 21.haftada hafif kanama ve su gelme şikayetiyle acile gittim açıklığımin olduğunu ve acil serklaj yapmaları gerektiğini söylediler acil serklaj yapıldı sonra enfeksiyon kaptım ve cep degerim çok yükseldi dikisi almaları gerektiğini söylediler dikişi aldiklari an doğum başladı bebeğim çok küçük olduğu için dayanamadı 6saat sonra vefat etti. Sonra yine hamile kaldım serklaj yapıldı yine 1 ay geçti üstünden yine enfeksiyon kaptım hastaneye yattım bebek aşağıya inmiş değerlerim yine çıkmış ve sonlandirildi sonra kızım da gitti:KK43: sonrasında 3.ye hamile kaldım bu sefer abdominal serklaj yaptilar İzmir Tepecik barış bey takip etti sağolsun her şey çok iyi ilerledi ve evde riskli dönem gecene kadar yattım sadece lavaboya kalktım sonra kızımi 8. Aya kadar tutmaya çalıştık ama yine 1 ay erken doğdu 8 gün yogunbakimda kaldı çok şükür şuan sağlıklı ben de iyiyim bazen kötü şeyler oluyor ama eninde sonunda mutlaka güzel şeyler de oluyor

Ben hamileyken abdominal serklaj oldum gayet başarılı geçti öncesinde olursanız çok daha kolay olur

X