GEBELİKTE AŞIRI ÖDEM (FOTOĞRAFLI) LÜTFEN YARDIM EDİN KIZLAR

Arkadaşım seni korkutmak istemem ama yakın bir arkadaşım senin gibiydi. Ayakları falan aynı böyle şişti. Gebelik zehirlenmesi geçiriyormuş meğer. Doktor da anlamadı. Hem kendisi hem bebeği hayati tehlike atlattı. Sakın ihmal etme.

Maddi durumunu bilmiyorum ama eğer devlet hastanesi tetkikleri çok geç tarihlere atıyorsa mümkün mertebe kendini zorlayıp özelde yaptır tüm tetkiklerini. Gebelik zehirlenmesi olabilir mi diye de özellikle sor. Tansiyonunu da sürekli takip et. Sakın ihmal etme çok geçmiş olsun sağlıcakla kucağına alırsın inşallah bebeğini 🙏🏻
Zaten bununla karşılaşmaktan çok korkuyorum inşallah korktuğum başıma gelmez maddi durumum özelde tüm bu tetkikleri yaptırmaya pek müsait değil herşey almış başını gidiyor o yüzden el mahkûm devletin araştırma bölümlerine kaldım

Zaten bununla karşılaşmaktan çok korkuyorum inşallah korktuğum başıma gelmez maddi durumum özelde tüm bu tetkikleri yaptırmaya pek müsait değil herşey almış başını gidiyor o yüzden el mahkûm devletin araştırma bölümlerine kaldım
Anlattığın her şey maalesef onun yaşadıklarına çok benziyor. Sadece o hamileliğin daha ileri zamanlarında yaşadı bunları.

Ayağındaki şişlikler dışında onun da tansiyonunda sıkıntı vardı. Ve onu da doktor sürekli bir şeyin yok diyip yolluyordu. Sonra bir gece aniden çok rahatsızlandı. Çok büyük tehlike atlattı hem kendisi hem bebeği. Özele gidemiyorsan bile daha çok ilgilenecek, ciddiye alacak bir doktor bulmaya çalış.

14/9 tansiyonun uzeri gebelikte asiri tehlikeli.
Siz preklempsi (gebelik zehirlenmesi) geciriyorsunuz buyuk ihtimalle.
Cok erken haftada baslamis, acilen bir riskli gebelik uzmanina gorunmelisiniz. Tez vakitte maddi durumunuz varsa ozel hastaneye gidin, eger yoksa acilden sehir hastanenize giris yapin.

Gebelikte 15/17 tansiyonu ciddiye almayan doktoru da birakin. Hatta kendisi meslegi de biraksin. Gebelik zehirlenmesi anne ve bebek acisindan hayati risk tasir.

Anlattığın her şey maalesef onun yaşadıklarına çok benziyor. Sadece o hamileliğin daha ileri zamanlarında yaşadı bunları.

Ayağındaki şişlikler dışında onun da tansiyonunda sıkıntı vardı. Ve onu da doktor sürekli bir şeyin yok diyip yolluyordu. Sonra bir gece aniden çok rahatsızlandı. Çok büyük tehlike atlattı hem kendisi hem bebeği. Özele gidemiyorsan bile daha çok ilgilenecek, ciddiye alacak bir doktor bulmaya çalış.
Eğer iletişim halindeyseniz hangi doktorla çözüme ulaştığını öğrenme şansınız olur mu acaba en azından hangi bölüme gitmem gerektiğini bilsem o bile yetecek

14/9 tansiyonun uzeri gebelikte asiri tehlikeli.
Siz preklempsi (gebelik zehirlenmesi) geciriyorsunuz buyuk ihtimalle.
Cok erken haftada baslamis, acilen bir riskli gebelik uzmanina gorunmelisiniz. Tez vakitte maddi durumunuz varsa ozel hastaneye gidin, eger yoksa acilden sehir hastanenize giris yapin.

Gebelikte 15/17 tansiyonu ciddiye almayan doktoru da birakin. Hatta kendisi meslegi de biraksin. Gebelik zehirlenmesi anne ve bebek acisindan hayati risk tasir.
Yarın ki gideceğim endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları benim için bir çözüm olmayacak mı yani tek ümidim bu bölümdü dedikleriniz çok mantıklı ama bu sonuçları henüz kendi kadın doğum doktorum görmedi yarın herşeyi detaylıca anlatıcam ona

Yani devlet hastanesinde belli ki takmamislar sizi. Hem sizin hem bebeğinizin hayati riski söz konusu, gerekirse borç harç bulup ilgilenenilecek bir hastaneye gidin. Korkmuyor musunuz bu kadar yüksek bir tansiyon ve odemden? Ödem için çok erken bir haftasiniz çünkü, hadi hamileliğin son haftaları vs olsa neyse.

Riskli gebelik bölümüne gitmeniz gerekiyor acilen etrafınızdaki devlet hastanelerinin aciline gidin tansiyon gebelikte çok zararlı birşeyler yapılması lazım biran önce

Eğer iletişim halindeyseniz hangi doktorla çözüme ulaştığını öğrenme şansınız olur mu acaba en azından hangi bölüme gitmem gerektiğini bilsem o bile yetecek
Şöyle bir durum var kendisinin gebelik zehirlenmesini gebeliğini takip eden doktor asla anlamadı. 34-35. Hafta gibi baygınlık geçirince başka bir hastanede acil sezeryana aldılar. Yani bir doktora gitti de o tespit etmedi. Gebelik zehirlenmesine kadın hastalıkları ve doğum doktoru bakar. Doktorun böyle bir şeyden şüphelenmedi mi hiç? Endokrine gidin dedilerse ona da git tabi o da baksın

En iyisi perinatolojiye (riskli gebelik bölümü) gitmeniz aslında. Profilinizde bursada yaşadığınız yazıyor. Bursa yüksek ihtisas eğitim ve araştırma hastanesinde varmış bu bölüm googledan baktım şimdi

Son düzenleme:
bence sen acile git orada tüm tetkikleri yaparlar. yeniden idrar da alırlar. ama şöyle bir şey var şehir hasstanesi üni hastanesi araştırma hastanesi olması gerek normal devlet hastanesine gitme kapsamlı olana git. cok geçmiş olsun sağlıkla kavusun insallah miniğinle🙏🏻🌸

Yarın ki gideceğim endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları benim için bir çözüm olmayacak mı yani tek ümidim bu bölümdü dedikleriniz çok mantıklı ama bu sonuçları henüz kendi kadın doğum doktorum görmedi yarın herşeyi detaylıca anlatıcam ona

Gebelik zehirlenmesi gecirdim.

35 haftalik gebeydim. Yasim 35ti.
Ilk gebeligimdi.
Bir haftada aniden 5 kg almistim, tansiyonum ilk kez 15/10 olmustu. (Hayatimda da ilk kez bu kadar yukselmisti)

Ayaklarim sizinki gibi sismisti, ellerimde.
Nefes alamiyordum, bulanik goruyordum.

Doktorumla randevumuz vardi, daha kapidan girerken, gozlerim bulanik goruyor gebelik gozleride etkiliyor muydu diye sordum, gülerek. Bakin muayene dahi etmeden hastaneye yatisimi yapti benim.

Siz riskli gebelik uzmanına (perinatoloji) gidin. Vakit kaybetmeden randevu alın. İdrar tetkiklerinizi aile sağlığı merkezinde yaptırabilirsiniz Mevcut doktorunuza devam etmeyin. Durumunuz ciddi.

Ay kıyamam ya.
Tecrübem yok ama çok çok geçmiş olsun 🥹🥹
Özele gitme şansınız yokmu

Nereye gitmem gerektiğini ah bir bilsem hangisine gitsem benim hastam değilsin diyorlar kafayı yemek üzereyim
Benimde aynı şişliklerim var. Dizime kadar şiş haldeyim yürüyemiyorum. Benimde dr um tansiyon ve protein kaçağı yoksa dert etme dedi. Ben kendim endokrine gittim o da kötü bişey söylemedi. Sizin son durumunuz ne oldu acaba?

X