Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
Son üç ay kilo almamanız çok iyi gerçekten, inşallah ben de başarabilirim 🙏boyum 1.72
Listeye ekledim.Kolaylıklar dilerim
Güncel kilom 60. 4
Bu hafta biraz aldım ama geçen hafta eksideydim , birbirini tolere etsin artık 😜
Olsun haftaya göre kilon iyi senin canım
Canım ben 26 sı gibi tekrar doktora gidicem tartılırım gün vericek bakalim haftaya artık artılardan eksilere gecebilsem iyi olucak 😂 Doğumdan sonra evdeki tartımı alıcam archimom archimom
Tamamdır.İnşallah
Günaydın ben de bu hafta 65.3 ☺️
Değişiklik yok süper
archimom archimom bu hafta itibariyle 78 kiloya ulaşmış bulunuyorum sanırım haftaya artıya geçerim 😃
Evet geçersin artık nihayet :halay:
archimom archimom bu hafta sadece +300 canım 😁
Tamamdır

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :81 Kg.

Naksigul

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
39
31
Merhaba güncel kilom 64.5 🙈 dikkat etmeye çalışsam da ipin ucu kaçtı, diyetisyen vs hiçbiri bana kar etmedi 🤪Umarım kalan 7 8 haftada makul bir sayı görürüm tartıda, neyse sağlık olsun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-03-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 9 gün kaldı.

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
GonulSenligim GonulSenligim Doğum sonrası evdeki ilk tartın ve güncel kilonu alalım :halay: :dondurma:

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

succulentaski

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
2.880
5.221
32
Listeye ekledim.Kolaylıklar dilerim

Olsun haftaya göre kilon iyi senin canım

Tamamdır.İnşallah

Değişiklik yok süper

Evet geçersin artık nihayet :halay:

Tamamdır

canım kusura bakma ya tartı günü pazar ama ben atlıyorum hep. Güncel kilom 61.6 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-06-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.723
2.003
Güncel kilom 64.8 :KK14: Daha dün 64.4 tü ya:KK53:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-04-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :62.3 Kg. Şimdiki Kilom :68.9 Kg.

zafer64

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2020
211
944
34
mrb 5. takımda listeye girmeyi beklerken hamile olduğunu öğrendim bugün.162 boy.82 kilo ödüm kopuyor aşırı kilo alcam diye .beni de araniza alirmsnz neler yediginizi hangi sporları yaptığınızı öğrenmek istiyorum.3. bebegin olccak
ilk 2 kızlarım da hiç dikkat etmedim nasıl.olsa sonrasında veririm diye öyle olmuyormuş.bu kez daha bilinçli olmak istiyorum

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
mrb 5. takımda listeye girmeyi beklerken hamile olduğunu öğrendim bugün.162 boy.82 kilo ödüm kopuyor aşırı kilo alcam diye .beni de araniza alirmsnz neler yediginizi hangi sporları yaptığınızı öğrenmek istiyorum.3. bebegin olccak
ilk 2 kızlarım da hiç dikkat etmedim nasıl.olsa sonrasında veririm diye öyle olmuyormuş.bu kez daha bilinçli olmak istiyorum
Merhaba.Hamileliğin ilk dönemi sonbahara geldiği için ben yürüyüş yaptım şahsen ve diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenme programı uyguladım.İlk aylar 4 kilo kadar verdim sonra biraz aldım...Son haftalar kilo almadım...80 kilo ile hamile kalıp 88 ile tamamladım.Doğum yapalı 19 gün oldu,şu an yine 80 kiloyum.107.sayfada hamilelerin uygulayabileceği diyet programlarını paylaşmıştık faydalanabilirsiniz.

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.723
2.003

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-04-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :62.3 Kg. Şimdiki Kilom :68.9 Kg.

ebse26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
659
539
Kızlaar dün akşam doğdu oğlum tansiyondan 37+0 da muayene sonrası yatışımız yapıldı suni sancıyla tam 9 saatte oldu. Ufak problemimiz var küvezde bi kaç gün ben yarın taburcu olucam kilo bildirimi bir ara yaparım evde :) darısı başınıza

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 45 gün geçti.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
Kızlaar dün akşam doğdu oğlum tansiyondan 37+0 da muayene sonrası yatışımız yapıldı suni sancıyla tam 9 saatte oldu. Ufak problemimiz var küvezde bi kaç gün ben yarın taburcu olucam kilo bildirimi bir ara yaparım evde :) darısı başınıza
Aaa şaşırdım.Tebrik ederim ve geçmiş olsun.Ne probleminiz var canım? Sağlıkla büyüsün kuzucuk

ebse26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
659
539
Aaa şaşırdım.Tebrik ederim ve geçmiş olsun.Ne probleminiz var canım? Sağlıkla büyüsün kuzucuk
Tansiyondan dolayı 37+0 da muayenem vardı canım hazır gel demişti zaten yine muayene öncesi 16 /11 cıkınca doğuma geçtik direk. Bebeğimde iniltili nefes alıyodu doğunca akçiğerleri tam gelişmemiş olabilir diye kontrol amaçlı koydular bugün oksijen desteğini kapattılar kensi başına rahat nefes almaya başlamış çok şükür emme refleksine göre 3günle 7 gün arasında çıkartırız dediler aksilik olmazsa inşallah olmaz

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.185
2.632
Tansiyondan dolayı 37+0 da muayenem vardı canım hazır gel demişti zaten yine muayene öncesi 16 /11 cıkınca doğuma geçtik direk. Bebeğimde iniltili nefes alıyodu doğunca akçiğerleri tam gelişmemiş olabilir diye kontrol amaçlı koydular bugün oksijen desteğini kapattılar kensi başına rahat nefes almaya başlamış çok şükür emme refleksine göre 3günle 7 gün arasında çıkartırız dediler aksilik olmazsa inşallah olmaz
Tamam canim toparlar merak etme,üzülme..Tekrar çok geçmiş olsun.Sütünü 2 saatte bir sağ ki süt üretimi azalmasın.En kısa zamanda kavuşman dileğimle

ebse26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
659
539
Tamam canim toparlar merak etme,üzülme..Tekrar çok geçmiş olsun.Sütünü 2 saatte bir sağ ki süt üretimi azalmasın.En kısa zamanda kavuşman dileğimle
Teşrkkür ederim canm. 2-3 saatte bi deniyoruz artar inşallah şuan çok az geliyo