Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.196
2.645

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :81.7 Kg.

GonulSenligim

Sen gül ki; hayat devam ediyor diyeyim ♥ ♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
5.949
11.563
Torvi Torvi , GonulSenligim GonulSenligim , Z zezesu , B bynsyma Doğum yaptık ama kilo vereceğiz bundan sonra nerde bildirimler ?😎 Devam etmiyor musunuz kilo kontrolüne
Ay canım tartılıyorum devam etmem olur mu hiç.doğuma 62 kilo ile girdim. Doğumdan sonra 58 kilo idim. Şuanki güncel kilom 55,6 kg . Zaten 53,5 ile hamile kalmıştım. Son 2 kilom kaldı. Ama bu gidişle daha aşağısına da inerim ☺

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 59 gün geçti.

Torvi

Boşuna arkana bakma, çünkü o yöne gitmiyorsun..
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2017
1.667
4.164
31

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 37 gün geçti.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.196
2.645
Sen kac ile doğuma girmiştin bu arada? Ben son haftalarda fena şiştimdi. 91 ile girdim, 1 haftada tam 8 kilo gitti. 83 oldum..
88 le girdim canım 80 le hamile kalmıştım yine 80 e indim.Bundan sonra ciddi diyet yapmak lazım artık.Normalde olduğum kilo 58 benim

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

Torvi

Boşuna arkana bakma, çünkü o yöne gitmiyorsun..
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2017
1.667
4.164
31
88 le girdim canım 80 le hamile kalmıştım yine 80 e indim.Bundan sonra ciddi diyet yapmak lazım artık.Normalde olduğum kilo 58 benim
Hic sorma ya.. beni de normal kilom 60 lardaydi hep.. nasil bu hale geldim bilmiyorum 🙁

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 37 gün geçti.

oxfordlu

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
562
844
35
archimom archimom canım sürekli emmek istiyor çok da uyuyamıyorum yemek yiyorum ama kek börek tatlı yapan yok tahin bal filan yiyorum bakalım ne kadar gidecek toplamda ben de 55e dönmek istiyorum en fazla 50 olsam daha iyi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 65 gün geçti.

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.196
2.645
Sen kac ile doğuma girmiştin bu arada? Ben son haftalarda fena şiştimdi. 91 ile girdim, 1 haftada tam 8 kilo gitti. 83 oldum..
iyi kilo kaybetmişsin.Duseriz tekrar 58 lere 60 lara ya şimdi geçiş dönemi hamilelik bitimi emzirme başlangıcı bolca yiyoruz
archimom archimom canım sürekli emmek istiyor çok da uyuyamıyorum yemek yiyorum ama kek börek tatlı yapan yok tahin bal filan yiyorum bakalım ne kadar gidecek toplamda ben de 55e dönmek istiyorum en fazla 50 olsam daha iyi
Aynen ben de aynı durumdayım.Hunharca yiyorum sekerimi de ölçmüyorum

Sarellam

Neye niyet yine mi diyet?
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2017
915
2.785
27
Canım ben dün gittim dr 76 cıktım 1 şubatta doğum olcak nasipse archimom archimom

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 35 gün geçti.

Mom42

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
834
946
28
archimom archimom Canım tartıldım bu sabah tam 60 çıktım aşırı tatlıya düştüm kısabilsem daha iyi olacak aslında emzirmek gerçekten aşırı acıktırıyormuş ama ben direk tatlıya acıkıyorum resmen

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.196
2.645
Canım ben dün gittim dr 76 cıktım 1 şubatta doğum olcak nasipse archimom archimom
Aa az kalmış gerçekten de..Son heyecanlı günler 🤗🤗🤗
archimom archimom Canım tartıldım bu sabah tam 60 çıktım aşırı tatlıya düştüm kısabilsem daha iyi olacak aslında emzirmek gerçekten aşırı acıktırıyormuş ama ben direk tatlıya acıkıyorum resmen
Ya ben de ilk oğlumda 7/24 emzirmeme rağmen çok dikkat ediyordum yediklerime..Bu sefer ne mümkün :KK57: Nasıl yapıyormuşum acaba

Mom42

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
834
946
28
Aa az kalmış gerçekten de..Son heyecanlı günler 🤗🤗🤗

Ya ben de ilk oğlumda 7/24 emzirmeme rağmen çok dikkat ediyordum yediklerime..Bu sefer ne mümkün :KK57: Nasıl yapıyormuşum acaba
Valla inşallah bu süreçte de hep birlikte zayıflar veririz kiloları keşke sütü etkilemeden zayıflayacağımız bi liste bulsak 🙄

archimom

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.196
2.645
Valla inşallah bu süreçte de hep birlikte zayıflar veririz kiloları keşke sütü etkilemeden zayıflayacağımız bi liste bulsak 🙄
Ben lohusa iken kilo vermiştim yine sağlıklı beslenme yapabilirsin.Hamile iken yaptığımız diyetlerle aynı