Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

Marasguli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
646
835
30
Merhaba güncel 67.5 , almaya devam🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 7 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin rengi, kırmızımsı ve pembemsi tondan, beyaz ve mavimsi pembe tonuna doğru değişmeye başladı. (bebeğinizin cildi koyu tonlarda olcak olsa bile) Bebeğinizin cildinin rengindeki değişikliğin sebebi cildinin altında depolanan yağın kalınlığının artmasıdır. İshal, bulantı ve hazımsızlık doğum işaretleri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

S_ddemir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2018
354
242
Ben 7.haftama gircem şimdiden 3 kilo aldım 65kiloyla hamile kaldım doğuma kadar 100 geçerim herlade 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-12-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 205 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin göz kapakları birleşecek ve geçici bir süre kapalı olarak kalacaktır. Annelerin, sabah bulantısı sonucu atladıkları öğünler, mide bulantısına sebep olacaktır. Öğün atlamak yerine küçük öğünler yiyin. Diğer kültürlerde doğum : İsveçde tüm doğumlar yüksek eğitimli ebeler tarafından yönetilen hastanelerde gerçekleştirilir. Doğum öncesi her türlü bakım, kontrol ve sağlık giderleri her kadın için ücretsizdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Filiz1693

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
684
797
27
Güncel kilo 73.15 dahiliye doktorum asla kilo alma bu kiloyla doğum yap dedi. Nasıl mümkün olur asla kilo almadan 😑 ilk gebelikte çok kilo alıp tansiyon yüksekti. Erken doğum oldu. Bunda da erkenden dogurursun kilo alırsan dedi. 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-06-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
archimom archimom canım bana +500gr ekleyebilirsin 😊
Gayet iyisin canım
Merhaba ben de bugün tartıldım 60.3’üm. İlk trimesteri bu kiloyla tamamlamış olacağım inşallah. Tabi doktorum ölçüm yaptığında tokken kıyafetlerle ve botlarım varken yapıyor. O biraz fazla çıkıyor🙈😅
İlk trimester bitmek üzere olduğu için doktorum yürüyüşlere de başlayabileceğimi söyledi. Haftada en az üç gün bir saat yavaş tempoda yürümeyi planlıyorum. Umarım olumlu etkilerini görürüm🙏
+800 Gr yani nerdeyse hiç kilo almadan ilk trimestar i tamamlıyorsunuz.Kilonuz da ideal zaten..Bence harika👍
Selam archimom archimom kilom aynı neyse ki bu kadar tatlı yemeye kilo almamak da muhteşem.
Canım ben de almıyorum ama vermiyoruz da vermemiz lazım artık 😒
Merhaba güncel 67.5 , almaya devam🙄
İyisin canım sen ...Ne kaldı zaten surda..
Ben 7.haftama gircem şimdiden 3 kilo aldım 65kiloyla hamile kaldım doğuma kadar 100 geçerim herlade 😂
Evet hızlı gitmişsiniz
Güncel kilo 73.15 dahiliye doktorum asla kilo alma bu kiloyla doğum yap dedi. Nasıl mümkün olur asla kilo almadan 😑 ilk gebelikte çok kilo alıp tansiyon yüksekti. Erken doğum oldu. Bunda da erkenden dogurursun kilo alırsan dedi. 😁
canım haftana göre biraz hızlı gidiyorsun hele ki böyle bir risk varsa bence de gaz kessen iyi olacak

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :80 Kg. Şimdiki Kilom :79.8 Kg.

Denny03

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
35
18
Merhaba arkadaşlar ben de gebelikte kilo kontrolümü sağlamak için sizinle takip etmek istiyorum.
Başlangıç : 57.6
Boy:1.67
İki haftalık Bi tatil sonrası tartılmaya korkuyorum 😭🙈 haftaya güncel bildireceğim 😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Filiz1693

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
684
797
27
Gayet iyisin canım

+800 Gr yani nerdeyse hiç kilo almadan ilk trimestar i tamamlıyorsunuz.Kilonuz da ideal zaten..Bence harika👍

Canım ben de almıyorum ama vermiyoruz da vermemiz lazım artık 😒

İyisin canım sen ...Ne kaldı zaten surda..

Evet hızlı gitmişsiniz

canım haftana göre biraz hızlı gidiyorsun hele ki böyle bir risk varsa bence de gaz kessen iyi olacak
Evet ama normal besleniyorum. Sanırım ekmeği komple kesmek gerekecek .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-06-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Evet ama normal besleniyorum. Sanırım ekmeği komple kesmek gerekecek .
Evet karbonhidrat tüketme bence de.Bebege de faydası yok sana da..Gereken karbonhidratı tahıllardan alırsın.Bu şekilde kilo kontrolünü rahatlıkla sağlarsın.Birdenbire kesme sabah kahvaltısında 3 dilim ekmek yiyorsan mesela 1 dilim ye 1 tane domates salatalık fazladan ye ya da yarım elma ye ne bileyim yarım yumurta ekle kalorisi biraz daha az olsun faydali gruptan olsun doyamam dersen

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Merhaba arkadaşlar ben de gebelikte kilo kontrolümü sağlamak için sizinle takip etmek istiyorum.
Başlangıç : 57.6
Boy:1.67
İki haftalık Bi tatil sonrası tartılmaya korkuyorum 😭🙈 haftaya güncel bildireceğim 😔
Peki ekliyorum listeye sizi..İsterseniz şu an en son bildiğiniz kilonuzu yazalım geçici olarak

Mom42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
923
1.166
28
Ben senin temiz 2 kg vereceğini düşünüyordum açıkçası başındaki sıkıntı itibariyle
Yok canım maalesef o öyle olmuyor eşim gece bile meyve doğradı getirdi ilaç da kullanmıyorsun C vitamini diye diye yemekler geç saate kaldı vs derken ben alacağımı bile düşünmüştüm açıkçası

Denny03

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2020
35
18
Peki ekliyorum listeye sizi..İsterseniz şu an en son bildiğiniz kilonuzu yazalım geçici olarak
Valla en son 63 tüm şimdi tartıldım 67.6 😢 umarım toparlayabilirim..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

archimom

Otomatik pilotta
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
2.395
2.946
Valla en son 63 tüm şimdi tartıldım 67.6 😢 umarım toparlayabilirim..
Evet haftaniza göre +10 kg biraz fazla..Hız kesmek lazım.107.sayfada gebelikte yapılabilecek sağlıklı beslenme ve diyet listelerini paylaşmıştık göz atın isterseniz.Bahar geldi evet yasaklar da var ama yürümek çok iyi gelecektir yapabilirsiniz

tildamilda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
1 Haziran 2012
10.943
2.314
archimom archimom ben dün sabaha karşı doğum yaptım canım. Son tartım 74.5 di ama pazar tatılmamıştım. İstersen düz hesap 75 yazabilirsn :KK14:
Bu sabah yani doğum sonrası ilk kilom 70.9

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 30 gün geçti.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :64.5 Kg.