Geç gelişen gelişme geriliği ACİL

Endiselenmeyin, strese girmeyin. Haftaya kadar 3 kiloyu gecer bebeginiz. Dogum yaptigimda kizim 3.330du. Meme ucu duzlesmesi yasadim, dogru duzgun beslenemedi, acliktan cok agladi. ertesi gun hatta ertesi gun bile degil 12 saat sonra 3 kiloya düşmüştü. Dogum kilosu cok onemli degil zaten ilk ay neredeyse 1 kilo alacak. Sizin icin su an en onemli sey dogum sekliniz. 3.doktorunuz sezaryen istiyorsa lutfen onu dinleyin. Kiloyu kafaniza takmayin. Sagdan soldan sacma sapan birsuru yorum geliyor bilmem kimin ki normal dogurdu bisey olmadi gibi, o yorumlara kulaginizi kapatin.

Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah o güzel bebeğini sağlıkla kucağına alırsın. Tek doktora bağlı kalmanı önermem. Başka bir hekime de git sorunu söyleme bırak rutin kontrol olarak doktor yorum yapsın. Ben hem devlete, hem özele gittim hamileyken özel beni korkutup 37. haftadan itibaren 1 hafta içinde karar verip sezaryen doğuma yönlendirdi. Resmen öyle çok ısrar etti ki. Aynı gün devlete gittim çok güzel gebelik normal doğum için sıkıntı yok dedi. 40. haftada normal doğum yaptım. Bebeğim 2900 olarak doğdu. Özel hastaneler sezaryen doğuma yönlendiriyor orada doktor 10 saat sancıda başında beklemek istemiyor. Korkma sağlıkla doğum yapacağına inanıyorum. Kilosuna takılma zaten kilo alacak. Ayrıca doğumdan sonra şişlik oluyor sen istemesende 300 gr kadar bir iki gün içinde zayıflama olabiliyor. Sonra büyüyüp gider inşallah.

Doğum şeklinde şu an en sağlıklısı neyse o olsun diyorum tabi ki. Sadece anne karnında geçirilen 1 gün bile çok önemli dendiği için en fazla ne kadar durabilir diye düşünüyorum. Kendi doktorum da ne erken ne geç tam zamnında almamız lazım demişti. Bakalım hayırlısı

Teşekkür ederim. Evet sezaryeni daha çok tercih ediyorlar. Ama ben normal deneyecektim doktorumla da bu şekilde planlamıştık. Tek doktora bağlı kalmayacağım bakalım bir fikir daha alıp karar vereceğiz.

Teşekkür ederim. Evet sezaryeni daha çok tercih ediyorlar. Ama ben normal deneyecektim doktorumla da bu şekilde planlamıştık. Tek doktora bağlı kalmayacağım bakalım bir fikir daha alıp karar vereceğiz.
Dediğim gibi ben 30 saat sancılı doğum yaptım. Tam 30 saat sürdü. Ama özelde bunu beklemek istemiyorlar. Panikle karar veriyorsun o an. Korkma..

Evet anne karninda cok cabuk gelisiyor. Ama bu haftalarda ne sekilde dogum yaparsaniz yapin bebisiniz saglikla gelecek. Hayirli dogumlariniz olsun insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…