Geç mi kalıyorum? Lütfen akıl verin

creamole123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2023
33
10
28
Merhaba. 1.5 yıldır evliyim sürekli forumdayım anne olmak istiyorum ama hedefim seneye kışı beklemekti iyice sıkılıp tamam artık gezdik eğlendik demekti ama Bir yandan da hemen olmaz diye çok korkuyorum. Nisanda 28 yaşında olacağım. Sanırım yaş ilerledikçe daha da zorlaşıyormuş. Adetlerim çok düzensiz, bazen aylarca olmuyorum doktor tam pko diyemeyiz dedi ama sanırım hormonlarım bozuk ve korkularım var bu konuda. Tedavi gerektiren durumlar olabilir. Sizce şimdiden denemeye başlamalı mıyım? En azından ovülasyon testi alıp duruma bir bakayım diyorum ama adet olamadım bir türlü. Gerçekten nerden başlasam bilmiyorum

Doktora gittiniz mi? Yani tedavi gerektiren durumları illa hamilelik durumunda kontrol ettirmek zorunda değilsiniz, önceden bi baktırıp takviye almaktan zarar gelmez. 28 de 29 da 30 da 35 de geç değil 🤷🏿‍♀️
Gittim fakat çok ciddiye alınmadım şu an İstanbul anadolu yakasında iyi bir doktor arayışındayım. Vajinal ultrason baktı iyi iyi bak yumurtaların orda çocuğun olur dedi. Regl 3. Gün gelirsin hormon yaparız dedi ama adet olmuyorum hala :) zaten ileri tetkikler için genelde önce 1 yıl deneyin diyorlar

Ben 9 sene bekledim, 34 yaşında hamile kaldım. Çocuk hevesim yoktu ondan bekledim, ama bazen bakıyorum kendime halim yok, enerjim yok. Belki gebelikten doğunca bı enerji gelir ama şuan böyle teyzeler gibi sürekli ağrı sikayetindeyim. Çocuk seviyorsanız yapın erkenden ikinciyede fırsatınız olur.

Gittim fakat çok ciddiye alınmadım şu an İstanbul anadolu yakasında iyi bir doktor arayışındayım. Vajinal ultrason baktı iyi iyi bak yumurtaların orda çocuğun olur dedi. Regl 3. Gün gelirsin hormon yaparız dedi ama adet olmuyorum hala :) zaten ileri tetkikler için genelde önce 1 yıl deneyin diyorlar
Gebelik için değil ya yani aylarca adet olmamanızı "tam pko diyemeyiz" diye açıklayan bi doktor bana mantıksız geldi o anlamda diyorum. Başka bir doktora gidin bence, bi tiroid vs bakılsın tekrar yumurtalık rahim kontrolü yapılsın bi adet olun hormonlara bakılsın vs. Yine ovülasyon deneyin tabii istiyorsanız ama pcos varsa hep pik görürsünüz iyice kafanız karışır

Anadalo yakası Central Hospital fatmanur temel randevu bulmak zor ama efsane ilgili hoca

A akrepkadini35 gizemligunler gizemligunler ikinize de çok teşekkür ederim, bu boyutunu düşünmemiştim. 34 de hala genç bir yaş ama 28 yaşındayım benim de geçen seneki enerjim bile yok maalesef. Kötüyü çağırmak gibi olmasın ama ilk aydan kalamazsın muhtemelen biraz uğraşırsın ama olur diye doktor da demişti zaten. Bunları hesaba katınca akıp giden zaman ekstra değerli oluyor. Çok teşekkür ederim tekrardan, bunu da hesaba katacağım

Gebelik için değil ya yani aylarca adet olmamanızı "tam pko diyemeyiz" diye açıklayan bi doktor bana mantıksız geldi o anlamda diyorum. Başka bir doktora gidin bence, bi tiroid vs bakılsın tekrar yumurtalık rahim kontrolü yapılsın bi adet olun hormonlara bakılsın vs. Yine ovülasyon deneyin tabii istiyorsanız ama pcos varsa hep pik görürsünüz iyice kafanız karışır
Gerçekten öyle, pco yok neden aylarca adet görmüyorum. Tiroid normal. Önceden yine doktora gitmiştim adet günüm değildi buna rağmen fikir sahibi olmak için hormona bakmıştı. Yani çok ciddi bir şey yok yasmin kullan adet olmak için dedi gönderdi o da. Doktordan yana yüzüm gülmedi maalesef.

A akrepkadini35 gizemligunler gizemligunler ikinize de çok teşekkür ederim, bu boyutunu düşünmemiştim. 34 de hala genç bir yaş ama 28 yaşındayım benim de geçen seneki enerjim bile yok maalesef. Kötüyü çağırmak gibi olmasın ama ilk aydan kalamazsın muhtemelen biraz uğraşırsın ama olur diye doktor da demişti zaten. Bunları hesaba katınca akıp giden zaman ekstra değerli oluyor. Çok teşekkür ederim tekrardan, bunu da hesaba katacağım
Rica ederim benim ilk kızım 7 ay denemeden sonra oldu 11 yaşında sonra kızım anne kardeşim olsun dedi 4 ay sonunda hamile kaldım Allah acılarını göstermesin ama o kadar aradan sonra biraz zorlandim

Rica ederim benim ilk kızım 7 ay denemeden sonra oldu 11 yaşında sonra kızım anne kardeşim olsun dedi 4 ay sonunda hamile kaldım Allah acılarını göstermesin ama o kadar aradan sonra biraz zorlandim
Allah yavrularınızı size bağışlasın, mutlu ve uzun bir ömür diliyorum🙏🏼 Sizde pco gibi bir durum var mıydı peki? Her şey normalken mi 11 ayda oldu?

Ben Mayıs ayında doktora gittim, kan ve ultrason smear vs gibi testleri oldum. Yaşıma göre yumurtalarım çok iyiydi, bir iki düşük değer için takviye aldım. hormonlarımda iyiydi. Eşimde sperm testi verdi ondada sorun çıkmadı. Kilomda vardı. Doktorum zayıfla dedi. Haziranda 93 kg ile denemelere başladık, Ekim'de 85 kg ile hamile kaldım. Egerki ocağa kadar olmasaydı rahim filmi çekilecektim.
Yani bu tamamen sizde biten, çocuk isteğiniz var ise saglik sorununuz yok ise yaşınız çok ideal. Ben anne olmayacağım demiştim, sonradan eşimle yaşadığımız bir iki tecrübeden sonra anne ve baba olmaya karar verdik, nasip bu yastaymis. Allah'ta nasip etti. Umarım sağlıkla bitiririm bu 9 ayı.

Ben Mayıs ayında doktora gittim, kan ve ultrason smear vs gibi testleri oldum. Yaşıma göre yumurtalarım çok iyiydi, bir iki düşük değer için takviye aldım. hormonlarımda iyiydi. Eşimde sperm testi verdi ondada sorun çıkmadı. Kilomda vardı. Doktorum zayıfla dedi. Haziranda 93 kg ile denemelere başladık, Ekim'de 85 kg ile hamile kaldım. Egerki ocağa kadar olmasaydı rahim filmi çekilecektim.
Yani bu tamamen sizde biten, çocuk isteğiniz var ise saglik sorununuz yok ise yaşınız çok ideal. Ben anne olmayacağım demiştim, sonradan eşimle yaşadığımız bir iki tecrübeden sonra anne ve baba olmaya karar verdik, nasip bu yastaymis. Allah'ta nasip etti. Umarım sağlıkla bitiririm bu 9 ayı.
Çok sevindim 🧿Kendinizi hazır hissettikten sonra olması daha anlamlı bence, ben de çok büyük konuştum evlenmeden önce anne olmak bana göre değil diye ama yaş oturdukça kafa yapısı değişiyor tabii insanın. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, kuzunuzu size bağışlasın 🙏🏼🧿

İşte bu tür şeyler beni düşündürüyor.. tabii ki herkeste farklı işliyor süreç ama akıl, mantık, anatomi diye bir şey var. Sizin bile ilk aydan olmamışken ben kendimi bu konuda çok şanslı hissetmiyorum. Gerçekten keşke istediğimiz an olabileceğini bilsek
Kimisi zevk suyu ile bile hamile kalıyor kimisi çok istediği halde kalamiyor

X