Geçici Kemik Erimesi, kemik iliği ödemi

Amin canim cümlemize inş cok kotu bir hastalikti tekrarlamaz inş senin cok ağrin varmi
Amin inşallah düşünsene felç gibi oloyosınsonra oturabilsgne şükredyn sonra ayakta surabılmene sonra adım atabilmene sonra yürüyebilmene bebek gibi şaka gibi bi dönem atlattık..şükür... Ben ilaçlarlada minimuma düşürdüm ageıları işte zorladgmda agrı hiissdyrm bide yattıgımda

Amin inşallah düşünsene felç gibi oloyosınsonra oturabilsgne şükredyn sonra ayakta surabılmene sonra adım atabilmene sonra yürüyebilmene bebek gibi şaka gibi bi dönem atlattık..şükür... Ben ilaçlarlada minimuma düşürdüm ageıları işte zorladgmda agrı hiissdyrm bide yattıgımda
aynen canim öyle bir acıydıki yaşamayan bilemez
Bende cok yoruldugumda hissediyorum bacagimin eklem yerinde cok korkuyorum allahim bi daha yaşatmaz ins

aynen canim öyle bir acıydıki yaşamayan bilemez
Bende cok yoruldugumda hissediyorum bacagimin eklem yerinde cok korkuyorum allahim bi daha yaşatmaz ins
Demekki bizde böyle sınanıyoruz canim ne dogumumdan bişe anlayabildim nede bebegimden eşim bile tahammül edemiyordu kuzucuguma oglumda hic durmazdi cok gazliydi ee bir tane daha oglum var 2 yaşinda cok zorlandik 3 4 ay annemlerde kaldim kaynanamlar hic yardimci olmadi evin birtek oglu olmasina ragmen 2 de gorumcem var rezil olduk bir tek oglum var diyodu hep..cok sukur eşimde gördü gercek yüzlerini kaç aydır konuşmuyor kötü gunde belli oluyor zaten insanlar ben biliyordum ama eşimde ögrenmis oldu cok şükür

Kesinlikle kötü gunde anlıyosun ne oldgunu canım bende bazılarınn ne mal oldgnu ögrndm kaynım olrk... Kaynanamdan Allah razı olsun benm ben orda kalmak istmdm anneme gtrim cunku tuvalete bile kucakta giderken kaynanamın götürmesini istmzdm. Allah bidaha yaşatmasın inşaAllah bende kurban bayramndan bi hafta önce anneeme geldm işte deyneklerle yürüyblme kıvamına gelnce eve gttm çünkü eşim eve gelmemi istyodu cok fazla ayrı kalmıstık eve gittim en fazla 3 gun dayanabldm tekrar anneme derken erken dogum başladı oglum kuvezde kaldı ıkı hafta o sırada kndımı toparldm baya tek deynek derken oglumu cıkardık zorda olsa bakabldgmı grnce eve gectim 1 bucuk aydır evimdeym.. Cok sukur zaman gectikçe toparladık. Sende hiç takma.. İyi gün dostlarını...

Kesinlikle kötü gunde anlıyosun ne oldgunu canım bende bazılarınn ne mal oldgnu ögrndm kaynım olrk... Kaynanamdan Allah razı olsun benm ben orda kalmak istmdm anneme gtrim cunku tuvalete bile kucakta giderken kaynanamın götürmesini istmzdm. Allah bidaha yaşatmasın inşaAllah bende kurban bayramndan bi hafta önce anneeme geldm işte deyneklerle yürüyblme kıvamına gelnce eve gttm çünkü eşim eve gelmemi istyodu cok fazla ayrı kalmıstık eve gittim en fazla 3 gun dayanabldm tekrar anneme derken erken dogum başladı oglum kuvezde kaldı ıkı hafta o sırada kndımı toparldm baya tek deynek derken oglumu cıkardık zorda olsa bakabldgmı grnce eve gectim 1 bucuk aydır evimdeym.. Cok sukur zaman gectikçe toparladık. Sende hiç takma.. İyi gün dostlarını...
Takmiyorum artik getcektende herkesin getcek yüzunü görmüs olduk mutfaga gidip su bile içemiyordum uçan kuştan medet umdum ben kaynanam ve görümcelerimin ne olduklarini biliyordum eşim görmüs oldu darma dagın olmuştuk lohusalugim falan hergun agliyarak geciyirdu buyuk oglumla ilgilenemiyordum elimden tutup beni götürmek istiyordu kalkamiyordum yerimden bana cok düşkundü çocuk benden soğumuştu artij yanima gelmiyordu biz altli üstlü oturuyorduk taşindik biliyormusun il bile degistirdik

Ben gebeligimde cok cektım dogumdan sonra baya hafiflmştm.. Bak onu dogru diosun ınsan ucan kustan medet umuo.. Valla iyi yapmışsınız dicem ama ne olursa olsun anne oda nebilim ya.. İnsanlık ölmüş artık.. Senin bitane daha evladının olmasıda kötü ya.. Ben o halımde mahvolmstm ccgmn olmamasna ragmen gercktn ama Allah güç verio işte gecti ve gitti

Merhaba, bende eylül ayında doğum yaptım. Hamileliğimin son 2 ayı sağ bacağımda aksamayla başladı. Bebeklerim ikiz olduğundan ağırlıktan oluyor sandık. Doğum sonrası çekilen mr sonucunda avasküler nekroz dendi eşim birkaç doktor gezdi.kimisi ameliyat dedi kimisi bekle dedi. 30 seans hiperbarik oksijen tedavisi gördüm. Doğum sonrası tam 4 ay oldu şimdi geçici osteoporoz diyorlar ama kemiğin yük taşımayan kosmında 2 cm’lik bir alanda nekrozlu alan var. Yük taşımayan bölgede olduğu için doktor seni çok etkilemez geçebilirde geçmeyebilirde artık bas yavaş yavaş diyor basınca aksama olmuyor şimdilik hafif ağrı ve batmalar var hala.. egzersiz rahatlatıyor eklemden sesler geliyor hareket yaparken oturup kalkarken umarım tez zamanda atlatırız.inanılmaz zor bir durummuş..

Merhaba, bende eylül ayında doğum yaptım. Hamileliğimin son 2 ayı sağ bacağımda aksamayla başladı. Bebeklerim ikiz olduğundan ağırlıktan oluyor sandık. Doğum sonrası çekilen mr sonucunda avasküler nekroz dendi eşim birkaç doktor gezdi.kimisi ameliyat dedi kimisi bekle dedi. 30 seans hiperbarik oksijen tedavisi gördüm. Doğum sonrası tam 4 ay oldu şimdi geçici osteoporoz diyorlar ama kemiğin yük taşımayan kosmında 2 cm’lik bir alanda nekrozlu alan var. Yük taşımayan bölgede olduğu için doktor seni çok etkilemez geçebilirde geçmeyebilirde artık bas yavaş yavaş diyor basınca aksama olmuyor şimdilik hafif ağrı ve batmalar var hala.. egzersiz rahatlatıyor eklemden sesler geliyor hareket yaparken oturup kalkarken umarım tez zamanda atlatırız.inanılmaz zor bir durummuş..
Benimkide osteoporoz du çok sukur daha iyiyim evimin işini cocuklarima bakabiliyorum zamanla geciyor canim

Benimkide osteoporoz du çok sukur daha iyiyim evimin işini cocuklarima bakabiliyorum zamanla geciyor canim
İnşallah iyi olur zamanla canım..benimde şimdiki teşhis transiet osteoporoz ödemler baya yok denecek kadar azalmış ama kemiğin ön yüzündeki o nekrozlu alan düşündürüyor tabi beni..doktor etkilemez seni diyor kalıcı olsa bile diyor radyoloji raporunda da avasküler nekroz demiyor subkondral kistik dejenaratif değişiklik diyor artık ama bilmiyorum inş geçer zamanla egzersizleri yaptıkça kasığımdaki batmalar hafifliyor sanki daha rahat hareket ettirebiliyorum bacağımı. Senin ne kadar sürede iyileşti çocuklarına bakabilecek duruma geldin canım?benim doktorum 6 ay 1 sene arası değişiyor diyor iyileşme süresi

5 ay k
İnşallah iyi olur zamanla canım..benimde şimdiki teşhis transiet osteoporoz ödemler baya yok denecek kadar azalmış ama kemiğin ön yüzündeki o nekrozlu alan düşündürüyor tabi beni..doktor etkilemez seni diyor kalıcı olsa bile diyor radyoloji raporunda da avasküler nekroz demiyor subkondral kistik dejenaratif değişiklik diyor artık ama bilmiyorum inş geçer zamanla egzersizleri yaptıkça kasığımdaki batmalar hafifliyor sanki daha rahat hareket ettirebiliyorum bacağımı. Senin ne kadar sürede iyileşti çocuklarına bakabilecek duruma geldin canım?benim doktorum 6 ay 1 sene arası değişiyor diyor iyileşme süresi
5 ay kadar sürdü bacagimin ust eklem yeri agriyor arada dengesiz hareket edincemi agriyor bilmiyorum çok korkuyorum yine başlar eskisi gibi kotu olmaktan tekrardan yeniliyormuymus bu illet acaba canim

5 ay k

5 ay kadar sürdü bacagimin ust eklem yeri agriyor arada dengesiz hareket edincemi agriyor bilmiyorum çok korkuyorum yine başlar eskisi gibi kotu olmaktan tekrardan yeniliyormuymus bu illet acaba canim
Ilk basta hamileligimin son iki ayaginda sag kalcamda ödem vardi sol ayaga yuklenince bu sefer sol a gecti agri simdi iki tarafin eklem yeride agriyor arada tamamen ne zaman geçecek bilmiyirum benimde bir mr çektirmem lazim aslinda gerci girdigimde dr.ilac bile verememisti çocuk emziriyorum diye amaliyat demisti sonra bekliyelim dedi sadece istirahat edecen ayagini basmican diyordu

Ilk basta hamileligimin son iki ayaginda sag kalcamda ödem vardi sol ayaga yuklenince bu sefer sol a gecti agri simdi iki tarafin eklem yeride agriyor arada tamamen ne zaman geçecek bilmiyirum benimde bir mr çektirmem lazim aslinda gerci girdigimde dr.ilac bile verememisti çocuk emziriyorum diye amaliyat demisti sonra bekliyelim dedi sadece istirahat edecen ayagini basmican diyordu
Genelde bu hastalığı yaşayanların hikayeleri hemen hemen aynı anladığım kadarıyla canım o yüzden tekrar etmiş gibi hissediyor olabilirsin belki. 3-5 ayda ağrılar bıçak gibi azalmıyor yürünüyor belki ama ağrıların tamamen geçmesi 1-2 yıl bulabiliyor anladığım kadarıyla bende bir gün iyi oluyırum unutuyorum ertesi gün hatırlatıyor kendini ne yazıkkı yürüme alıştırması yapıyorum şimdi yavaş yavaş ama takılma hissi ve küt sesleri rahatsız ediyor beni.

Merhabalar,
banada çok yeni avasküler nekroz teşhisi konuldu. ne olduğunu öğrenince başımdan aşağı kaynar sular döküldü sandım. tedavisi çok zor bi hastalık denildi. herkes ameliyat olmalısın dedi.. bacağımın üzerine basamıyordum her iki taraf da var ama sağ daha fazla ağrıyordu.. önce bel fıtığıdır dediler. fizik tedaviye gönderdiler ağrılar geçmeyince MR çekildi o zaman avasküler nekroz teşhisi konuldu. kemiğime kan gitmiyormuş. kanlandırma ameliyatı olmalısın dediler, ben hiç ameliyat olmak istemiyordum.
bu arada 28 yaşındayım. şimdiye kadar öyle ciddi bi ilaç kullanmışlığım yok. sadece bi kaç sene önce bel ağrısı için iğne yaptırmıştım. galiba o iğneler sebep oldu. böyle başıma iş açacağını bilseydim o ağrıları çeker otururdum. kimsede uyarmadı. en çok ona üzülüyorum.
henüz evli değilim ama ilerde evlenip coçuk sahibi olmak istiyorum Allah izin verirse..
forumlarda hamilelik sonrası gecici osteporoz, kemik iliği, avasküler nekroz olanları görünce gözüm korkmadı desem yalan olur.
Daha yeni yeni avasküler nekrozu geride bırakıyorum, tekrar mı o kabusa dönecem dedim. Allah yazdıysa bozsun.

ben çok tesadüfen ostokini buldum. kendisi de kullanan bir doktordan ismini duyunca hemen peşine düştüm. öyle fazla bilen eden yok maalesef. herkes ameliyat diyor hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar kızlar,
gece bizim kızla mesai olunca uykum kaçtı.nette dolanırken rastladım. Meğer bi tek beni bulmamış bu hastalık. şimdi çok şükür iyiyim. şurda iki satırda olsa yazayım istedim. damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış. benimde hamileliğimin 7 ayında şiddetli ağrılarım olmaya başlamıştı. biz hep hamilelikte aldığım kilolara bağladık. sen iki can taşıyorsun kızım diyip diyip yedirdiler annemler sağolsunlar. bende yedikçe yedim. doğumdan sonra ağrılarım geçer diye bekledik ama geçmeyince doktora gittik mecburen. Geçici osteoporoz / kemik iliği ödemi dediler. istirahat verdiler, ağır kaldırma, dinleneceksin dediler. ama yeni doğum yapmışsın. heves edip bir dolu hazırlık yapmışsın. ben hiç böyle hayal etmemiştim. kendi ağrımdan, kendi canımla uğraşmaktan canımla, kızımla ilgilenemiyordum. hem bana hem kızıma annem bakıyordu. yaşadığım stresten sütüm kesildi. Ancak 3 ay kadar oda yarım yamalak emzirebildim kızımı. en son gittiğim Türkiye hastanesinde doktor bana ostokin diye bişey verdi. D vitamini ile birlikte. yalnız hamile ve emzirenler kullanamıyor. ben zaten sütten kesilmiştim. çok şükür hızlıca toparladı beni ostokin. 3 ay kadar devam ettim. kontrolde her şey normal çıktı.
zaten benimde ne ağrım ne sızım kaldı. kızıma kendim bakıyorum şimdi hiç yardımsız :)
Cümleten geçmiş olsun.

merhabalar kızlar,
gece bizim kızla mesai olunca uykum kaçtı.nette dolanırken rastladım. Meğer bi tek beni bulmamış bu hastalık. şimdi çok şükür iyiyim. şurda iki satırda olsa yazayım istedim. damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış. benimde hamileliğimin 7 ayında şiddetli ağrılarım olmaya başlamıştı. biz hep hamilelikte aldığım kilolara bağladık. sen iki can taşıyorsun kızım diyip diyip yedirdiler annemler sağolsunlar. bende yedikçe yedim. doğumdan sonra ağrılarım geçer diye bekledik ama geçmeyince doktora gittik mecburen. Geçici osteoporoz / kemik iliği ödemi dediler. istirahat verdiler, ağır kaldırma, dinleneceksin dediler. ama yeni doğum yapmışsın. heves edip bir dolu hazırlık yapmışsın. ben hiç böyle hayal etmemiştim. kendi ağrımdan, kendi canımla uğraşmaktan canımla, kızımla ilgilenemiyordum. hem bana hem kızıma annem bakıyordu. yaşadığım stresten sütüm kesildi. Ancak 3 ay kadar oda yarım yamalak emzirebildim kızımı. en son gittiğim Türkiye hastanesinde doktor bana ostokin diye bişey verdi. D vitamini ile birlikte. yalnız hamile ve emzirenler kullanamıyor. ben zaten sütten kesilmiştim. çok şükür hızlıca toparladı beni ostokin. 3 ay kadar devam ettim. kontrolde her şey normal çıktı.
zaten benimde ne ağrım ne sızım kaldı. kızıma kendim bakıyorum şimdi hiç yardımsız :)
Cümleten geçmiş olsun.
Sizi okadar iyi anlyrm ki benimde hamillgmn 25. Haftasnda başladı ilk bi ay felç gibi bişey olmuştum parmagımı dahi kıbırdatamıyodum benimki sakroiliak kemiğinde ödem sonra sonra toparladım doğuma bile deyneklerle girdim ve hala agrı ve şişiklik var az derecede tabi

Mrh yorumlarinizi okudum bendede ayni durum soz konusu ama bana gecici diye birsey demediler 7 yildir kalsiyum kullaniyorum -2 skorum herhangi bir duzelme olmuyor. 2 cocuk düşünüyorum acaba siz bu durumda cocuk yaptiniz mi merak ediyorum ?

Mrh yorumlarinizi okudum bendede ayni durum soz konusu ama bana gecici diye birsey demediler 7 yildir kalsiyum kullaniyorum -2 skorum herhangi bir duzelme olmuyor. 2 cocuk düşünüyorum acaba siz bu durumda cocuk yaptiniz mi merak ediyorum ?
Merhaba sanada geçmiş olsun ben bu acıyı çeneli bir sene oldu hamileliğimin 7 ayında başladı 4 ay resmen inlettirdi çok şükür şimdi daha iyiyim sağ kalçamda hâlâ hafif bir ağrı var çorabımi falan zor giyiyorum 3 ay önce mr çektirmistim dr.emzirme dönemin bitince ağrı gider dedi dr.cok az kalmış açıklık...ben doğumdan sonra kalsiyum ilacı alamadım oğlumda çok gaz yaptı dr.bebege kum döker gibi ağrı yapar dedi bende bırakmıştım ama keşke ortapedi dr.sorsaymisim bende merak ediyorum tekrar hamile olunsa tekrarlarımı diye bende çok isterdim birde kızım olmasını ama aynı şeyleri yaşamaktan korkarım birde oğlumda daha cok kucuk belki bir sene sonra dr.gorusup öyle bakarim

Merhaba arkadaşlar bende de gebelik sonrası kemik erimesi var ve buna bağlı olarak omurgada kırık var.3 ay oldu doğum yapalı ve 1 aydır korse kullanıyorum ama ağrılarım ve hareket kısıtlılığım devam ediyor . Sürekli istirahat etme şansım yok bebekle. Siz nasil bir tedavi uyguladiniz ve şu an durumunuz nasıl kırıklarla ilgili ne kadar sürede hareket

Merhaba bendede aynı durum Doğumdan 1 ay sonra bel Ağrım basladı omurgamda kırık ve kemık erımesı varmıs sız duzeldınızmı

X