Geleceğim hakkında fikirlerinize ihtiyacım var!!! Çok kararsızım.

Sakaryaya giderek okul bitirmen daha makul 4 yil öyle böyle geçer ..diger turlu eşinden ayri kalicaksin gerek yok
Okul bitirir bitirlmez atanilmiyor bu da bir gerçek
Evet atanilmiyor cok iyi biliyorum da ben en azından atanamasamda kreslerde ozel anaokullarinda is bulurum devlet olmazsa alternatifi olan bi bolum istiyordum okul oncesini o yuzden dusundum. Sakarya da okursam orda Turkce ogr var onu bitirince atanamazsam ozelde is zor bulurum

Azminizi takdir ettim...
Ben olsam sil baştan başlamayı, annemin düzenini bozmayı, eşimden ayrı kalmayı göze alamayabilirdim.
Yozgat da öğretmenlik için 4 yıl yaşar mıydım buna da emin değilim.
Ama siz her şeyi göze almış görünüyorsunuz.
Anneniz de sizi yarı yolda bırakacak biri değilse bir yerlerden başlayın.
Öğretmenlikler hakkında pek bir fikrim Yok. Hangi bölümde atanmanız ve iş bulmanız daha kolaysa ona yonlenin. Okul öncesi daha mantıklı gibi. Atanamazsanız da anaokulları, rehabilitasyon merkezleri gibi çalışma alanları da var...
Cok sıkıntı çektiğim icin ugrasip katlancam. Tek maasla hayat zor ozel sektörde mutlu degilim hic. Esim ogretmen bende ogr olursam tatillerimiz uyar diye dusundum. Omrumden 4 yili verip gelecegimi degistrenlme ihtimalim var. Su an yasadigim yer de istanbulun girişi ve cok guzel bi yer degil havası cok pis icim çürüdü pis kokudan kanser olcaz diye korkuyorum.Zaten cok sosyal bir aile değiliz gezip tozma acisindan. Genelde evde vakit geciriyoruz zaten. Tek zorlugu memlekete git gel zor olcak o da her zaman gitmiyoruz sadece yazlari. İns pisman olmam

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar. Hayatımla ilgili çok önemli bir karar alma aşamasındayım ve çok kararsızlık çekiyorum. Durumum bi çoğunuza saçma gelebilir ama ben bu uğurda mücadele edecek gücü kendimde buluyorum ve eşimde ilk kez bu konuda destekçim.
KK’nın fikirlerine güvendiğim için burda size bahsedip kararsızlığımı yenmem de yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Yaşım tam 30 ve ben bu yaştan sonra örgün ünv okumak istiyorum. Vaktiyle meslek lisesine yolladı ailem dikiş nakış bölümü ve ben okulu kaç kez bırakmak istedim ama izin vermediler çünkü kız lisesi erkek yok okulda…. Onların derdi benim meslek sahibi olmamdan ziyade erkelerle görüşüp konuşmamamdı. Daha sonra Açıköğretimden lisans bitirdim ve maalef kpss de düz memur olmak için bile minimum 85 almam gerek ve kaç yıldır uğraşıyorum olmuyor. Ben hep öğretmen olmak istemiştim aslında şimdi düz memur olarak onca uğraşıp atansamda işimi çok severek yapmayacağımı biliyorum ben öğretmen olsam daha mutlu olurum diye düşünüyorum daha önce ücretli öğretmenlik yaptım 1 yıl ve çok sevdim. Eşimde öğretmen bu arada… Eğitim fak. İstiyorum ve bu yıl sözelden girdim YKS’ye…. 53,900 lerde sıralamam Okul öncesi öğr istiyorum ama sadece Yozgat ikinci öğr gelme ihtimali var sanırım. Şu an İst. tuzla da yaşıyorum ve beni buraya bağlayan bişey yok havası da çok kötü sırf tayinden ötürü burdayız ama burdan evde almıştık evdende hiç memnun değiliz dubleks ev ve pişmanız zaten aldığmıza…. Kiraya verip tayın isteyip yozgata gitsek diyorum ama eşim şu an tayin isteyemiyor tayinler açık değil şu an… Bu arada tayin ister gidersek annemde gelcek benle çocuğuma bakacak derse gidince… Vaktiyle meslek lisesine yollayıp önümü kapattıkları için pişmanlar ve telafi etmek istiyor annem. Eşim şu an tayin isteyemiyor napıcam bilmiyorum annemle gitsek eşim nasıl gel git yapacak oğlum küçük babasını özler hem biz eşimle hiç ayrı kalmadık nasıl olur bilmiyorum. Ortaokul Türkçe öğr. de geliyor ama en yakın sakarya ünv geliyor ve hendek kampüsü bana 2 saatten fazla sanırım nasıl gidip gelcem hep içimde ukteydi örgün ünv okumak. Aslında çoğu yerde Türkçe öğr tutuyor ama bi bu civarda puanlar yüksek… Şu an tayin isteyemiyoruz da. 1 yıl bekleyip zaman kaybetmek de istemiyorum yaşım 30 malum. Okul öncesini çok istiyordum ama o sadece Yozgat ya da sinop geliyor. Nasıl olcak bilmiyrum. Daha önceden ünv mezunu oldğum için muaf derslerim var her dönem 2-3 ders eksik olcak hem. 34 yaşında öğretmen olabliirm diyorum kendime atama konusunda okul öncesnden atanamazsam da kreşlerde iş bulabilirim diye düşünüyorum. Türkçe öğr okursam atanamazsam o zaman sorun olabilir onu da düşünüyorum. Ama çok çalışırsam atanırsam ömür boyu rahat ederim diyorum. Eşimde öğretmende bende öğretmen olursam tatillerimiz uyar. Şimdi okumazsam fabrikaya markete işçi olarak girebilirim ya da kursa falan gidip ön muhasebede çalışırım ama 4 yıl feda edip hayatımı değiştirebilirim diye düşünüyorum. zaten emekli olmam için 20-25 yıl çalışmam lazım ve marketlerde orda burda 20 yıl geçmez :KK43: 35 yaşında işe girsem gene geç sayılmam sanırım. Sizce naapayımm yerimde olsanız naapardınız?
valla tek cocukla bu siralamayi aldiysan pasalar gibi de atanirsin. Sakarya yaz oradan ev tut. Annen de gelsin ayni yozgat gibi. Esin daha kolay gidip gelir. Helal olsun sana.

Iyi yapmışsın ama tercihlerle ilgili bir öğretmenden yardım al esinin mutlaka rehber Öğr arkadası vardır . Sıralamaya göre en yakın yerleri yaz bence oku
Esim ortaokulda calisiyor ortaokul da ki pdr ciler yks konusunda cok bilgili değilmiş. İnternetten arastriyorum ins en doğru karari vermk nasip olur

Çocuk öğretmenliği okuyun diğerinin ataması zor.
Kuzenim bu yıl da atanamadi açıkta çok kişi var.

Okul öncesi eğitim daha gelecek vaad ediyor.

Tercihinizi siz yapin. Esiniz atama istegi acilacagi zamana kadar ayrı kalsin bi süre.

Teknoloji gelişti görüntülü aramalar ile mecbur bi süre geçecek.

Erteleyin demek isterdim vaktiniz yok bence şu an tam zamani.

35 yasinda hayatini böyle degistirdi bi tanidigim özel sektorde müdür iken gitti memur oldu.

Hayat size bir sans vermis kacirmayin.

Hem tas catlasa bi sonu var ve belli.
Universiteyi üç senede falan bitirenler de duyuyoruz.

Bence bu fırsatı kacirmayin.

Çocuk öğretmenliği okuyun diğerinin ataması zor.
Kuzenim bu yıl da atanamadi açıkta çok kişi var.

Okul öncesi eğitim daha gelecek vaad ediyor.

Tercihinizi siz yapin. Esiniz atama istegi acilacagi zamana kadar ayrı kalsin bi süre.

Teknoloji gelişti görüntülü aramalar ile mecbur bi süre geçecek.

Erteleyin demek isterdim vaktiniz yok bence şu an tam zamani.

35 yasinda hayatini böyle degistirdi bi tanidigim özel sektorde müdür iken gitti memur oldu.

Hayat size bir sans vermis kacirmayin.

Hem tas catlasa bi sonu var ve belli.
Universiteyi üç senede falan bitirenler de duyuyoruz.

Bence bu fırsatı kacirmayin.
Evet okulöncesi dersleri biraz daha zevkli oldugu icin yarim donem erken bitirenler varmış bi de onceden unv mezunu olduğum icin muaf derslerde var disimi cok siksam 3 senede biteblr. İns nasip olur bana da arkadasiniz gibi atanmak

Sadece sozelden girmistim sinava.. belki yozgat bile zor gelcek :KK43: Turkce ogr çoğu yer rahat geliyor ama okuloncesi yozgat %85-90
Yine de sizin önünüzde EA ve Sayısalcılar var.
Tıp , hukuk isteyenler tüm dersleri yapıyor ve sizin önünüze geçiyor.
Bi rehberlikçiden yardım alın.

Evet atanilmiyor cok iyi biliyorum da ben en azından atanamasamda kreslerde ozel anaokullarinda is bulurum devlet olmazsa alternatifi olan bi bolum istiyordum okul oncesini o yuzden dusundum. Sakarya da okursam orda Turkce ogr var onu bitirince atanamazsam ozelde is zor bulurum
Özelde öğretmenlik daha zor maaşlar çok düşük oluyor buna okul öncesi de dahil yine de hakkinizda hayirlisi olsun

Merhaba hanımlar. Hayatımla ilgili çok önemli bir karar alma aşamasındayım ve çok kararsızlık çekiyorum. Durumum bi çoğunuza saçma gelebilir ama ben bu uğurda mücadele edecek gücü kendimde buluyorum ve eşimde ilk kez bu konuda destekçim.
KK’nın fikirlerine güvendiğim için burda size bahsedip kararsızlığımı yenmem de yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Yaşım tam 30 ve ben bu yaştan sonra örgün ünv okumak istiyorum. Vaktiyle meslek lisesine yolladı ailem dikiş nakış bölümü ve ben okulu kaç kez bırakmak istedim ama izin vermediler çünkü kız lisesi erkek yok okulda…. Onların derdi benim meslek sahibi olmamdan ziyade erkelerle görüşüp konuşmamamdı. Daha sonra Açıköğretimden lisans bitirdim ve maalef kpss de düz memur olmak için bile minimum 85 almam gerek ve kaç yıldır uğraşıyorum olmuyor. Ben hep öğretmen olmak istemiştim aslında şimdi düz memur olarak onca uğraşıp atansamda işimi çok severek yapmayacağımı biliyorum ben öğretmen olsam daha mutlu olurum diye düşünüyorum daha önce ücretli öğretmenlik yaptım 1 yıl ve çok sevdim. Eşimde öğretmen bu arada… Eğitim fak. İstiyorum ve bu yıl sözelden girdim YKS’ye…. 53,900 lerde sıralamam Okul öncesi öğr istiyorum ama sadece Yozgat ikinci öğr gelme ihtimali var sanırım. Şu an İst. tuzla da yaşıyorum ve beni buraya bağlayan bişey yok havası da çok kötü sırf tayinden ötürü burdayız ama burdan evde almıştık evdende hiç memnun değiliz dubleks ev ve pişmanız zaten aldığmıza…. Kiraya verip tayın isteyip yozgata gitsek diyorum ama eşim şu an tayin isteyemiyor tayinler açık değil şu an… Bu arada tayin ister gidersek annemde gelcek benle çocuğuma bakacak derse gidince… Vaktiyle meslek lisesine yollayıp önümü kapattıkları için pişmanlar ve telafi etmek istiyor annem. Eşim şu an tayin isteyemiyor napıcam bilmiyorum annemle gitsek eşim nasıl gel git yapacak oğlum küçük babasını özler hem biz eşimle hiç ayrı kalmadık nasıl olur bilmiyorum. Ortaokul Türkçe öğr. de geliyor ama en yakın sakarya ünv geliyor ve hendek kampüsü bana 2 saatten fazla sanırım nasıl gidip gelcem hep içimde ukteydi örgün ünv okumak. Aslında çoğu yerde Türkçe öğr tutuyor ama bi bu civarda puanlar yüksek… Şu an tayin isteyemiyoruz da. 1 yıl bekleyip zaman kaybetmek de istemiyorum yaşım 30 malum. Okul öncesini çok istiyordum ama o sadece Yozgat ya da sinop geliyor. Nasıl olcak bilmiyrum. Daha önceden ünv mezunu oldğum için muaf derslerim var her dönem 2-3 ders eksik olcak hem. 34 yaşında öğretmen olabliirm diyorum kendime atama konusunda okul öncesnden atanamazsam da kreşlerde iş bulabilirim diye düşünüyorum. Türkçe öğr okursam atanamazsam o zaman sorun olabilir onu da düşünüyorum. Ama çok çalışırsam atanırsam ömür boyu rahat ederim diyorum. Eşimde öğretmende bende öğretmen olursam tatillerimiz uyar. Şimdi okumazsam fabrikaya markete işçi olarak girebilirim ya da kursa falan gidip ön muhasebede çalışırım ama 4 yıl feda edip hayatımı değiştirebilirim diye düşünüyorum. zaten emekli olmam için 20-25 yıl çalışmam lazım ve marketlerde orda burda 20 yıl geçmez :KK43: 35 yaşında işe girsem gene geç sayılmam sanırım. Sizce naapayımm yerimde olsanız naapardınız?

Merhaba,
Tuzla'da Okan Üni var, burslu bölümleri inceleyebilirsiniz.
İstanbul Medeniyet Üni devlet üniversitesi, bu yıl ilk kez okul öncesi alacak, Tuzla Orhanlı kampüsünde. İlk sıraya yazarsınız, ne olur ne olmaz , gelir belki.
Onun dışında Şehir Üni falan var Kartalda.
Hatta Kocaeli üniversitesi de yakın ve İstanbul'a servisleri oluyor.
Sıralamanız çok iyi değil ama şöyle yapabilirsiniz, önce 2 yıllık çocuk gelişimi, sonra DGS ile okul öncesine geciş.

Yine aklıma gelmişken yazmadan duramadım.
Eğitim Fakültesi mezunu olduğum için yardımcı olmak da istiyorum.
Okan Üni Özel Eğitim Öğretmenliği de yazın mutlaka, en kötü %50 indirimle girseniz, ortalama kasıp yatay geçişle devlete geçersiniz. Çok pahalı bir okul da değil, özel eğitimde iş bulma ihtimaliniz çok yüksek.

Ben de özel eğitim demeye geldim. Özel Eğitim okulunda çalışan branş öğretmeniyim. Manevi olarak yıpratıcı olabilir ama hazzı normal öğretmenlikten çok daha fazla

Tebrik ediyorum düşünceniz için
Ama Yozgat'a gidip atansaniz bile zorunlu hizmet zamanı var. Onu ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Eğer karariniz kesinse hiç düzeninizi bozmayın. Birkaç haftada bir uçakla gidip o haftanın derslerine girip geri dönebilirsiniz. KYK'nin ya da özel bir yurdun misafirhanesinde.
Oradan birilerini bulur , sınav zamanı fotokopi , tüyo falan.. destek olmasını istersiniz.
Gurur duyulacak birşey değil ama benim de hiç girmeden, fotokopiler- geçen senenin çıkmış sorularıyla gectigim derslerim olmuştu. Olur yani, çok da zor değil.
Hocalarla konuşursan hepsi devamsızlığıni görmezden gelir, hiç merak etme.
Bizim 3. Sınıfta bir arkadaş infaz koruma memuru oldu. Öğretmenlerle konuştu . Hiç devamsız yazılmadığı gibi yetişebildigi zamanlar ikinci öğretilerin dersine girdi. Yani neredeyse derse gitmeden bir şekilde toparladı
Zorunlu stajini da yapabilirsen sizin oralarda ayarlarsın , bir şekilde problemler çözülür.
Ama tek bir kişi için hem eşinin hem çocuğunun hem annesinin hem dolaylı yoldan babasının ve birlikte yaşayan diğer kardeşlerin düzenini bozmak bence yanlış bir karar. Dünyanın merkezinde siz yoksunuz cünkü

Ekleme: Özel okulda burslu özel öğrenim fikrine bayıldım. Onca gidiş geliş/ yatış kalkış/ şu bu masrafindansa aynı şehirde özel üniversite okumak çok daha mantikli

X