Gelen telefon

Kardeşim büyük ihtimalle dolandırıcı. Bir şey olsa zaten evin yurdun bellidir. Gelir iş yerinden veya evinden alırlar. Yine de bir karakola gidip durumunu anlat. İçin rahat eder.

Merhaba hanımlar. Bugün işyerindeyken telefonum çaldı emniyet amirliğinden arıyoruz diye o sırada telefonum kapandı şarz bitti. Daha sonra bi kaç kere aradım. Aradığınız numara kullanılmamaktadır dedi. Anlamadım gitti. Acaba dolandırıcı falan olabilir mi?
Polis sizi aramış olsa neden kullanılmayan numaradan arasın?
Dolandırıcılardan kurtulmuşsunuz geçmiş olsun.

Beni de aradılar hemde 0850 li.numaradan kartımda 350 puan birikmiş.baakkkk seennn.o puanın birikmesi için herhalde ayda 100 000 tl falan harcamam lazım.destekli sallayın bari..
Bir diğer olay da kartından para çekmişler.yahu nasıl ceksinler ,kart tika basa dolu.ben çekemiyorum onlar nasıl cekiyor😁
Benim bankada hesabım bile yok herif çogul eki kullanıp hesaplarınızdan terör örgütüne para akışı var dedi ama daha geçen gün parayı dolar hesabına cevirdim banka uyarmadı dedim kerizler yaaa

Böyle 2 defa arandım, birisinde siz komiser değil dolandırıcısınız dedim yüzüne kapattım, adam geri aradı siz devletin komiserine dolandırıcı diyemezsiniz diye üste çıkmaya çalıştı, yine kapattım. Aradı aradı açmadım, en sonunda sabit hattı fişi çektim, öyle de ısrarcıydı. İkincisinde de yüzüne kapattım, sonra polisi aradım dedim böyle böyle bir numara aradı, para vs yolladınız mı dediler, hayır deyince bir işlem yapamayacaklarını söylediler.

Tabi ki dolandirici.
Bir defa beni de evdeki sabit telefondan aradilar. Birisi kendini emniyet amiri diye tanitti.
Bana telefonun benim adima mi kayitli olduğunu sordu.
Ben 'koskoca emniyet amiri oldunuz ve bir numaranin kimin adina kayitli olduğunu bulamayıp bana mi soruyorsunuz?' deyince yuzume kapatti 😂

X