Gelin gitme, lütfen yardım...

Eskiden titan grubu vardı ya milleti dolandırıp kaçmışlardı. O aklıma geldi. zincir şeklinde bağlanıyorlar güya birbirlerine. Tüm sülale, kaynın evleneceği gelin - ki bir de çalışmazsa evlere şenlik olur- hepiniz bir zincir yumağı şeklinde birbirinize bağlı hayatınızı idame ettirirsiniz :KK70: Zaten kaynın evini siz alacaksınız, kayın şanslı anlaşıldı. Olması gereken de budur zaten. Ev almışken araba almazsanız terbiyesizlik yapmış olursunuz. Bir de araba alın. Sen yürüyerek sefer tasınla işe gidip gelmelisin, olması gereken budur. Sen gelinsin onlar ne isterse yapacaksın yavrucum. Kırbacını yanında taşıman gerekli istediklerinde hazır olmalı :21: Senin ailen ise takılsınlar kafalarına göre yarın bir gün başları derde girip az buçuk borç isterlerse felan aman sakın yardım edeyim deme, tüm paranı kocişinin ailesi yemeli.
Etinden,sütünden,derinden faydalanmaları gerekli ticket micket gözünde büyümeyecek yok öyle şey. Madem seviyorsun, 5 yıl sevgililik yaşadın, bu güzell çağlarını bekar kalarak heba etmek istemiyorsun GEREKİRSE AÇ KALACAKSIN.
Hafta sonları part time iş bul, kocişinin ailesine yük olma :KK59: İnsanlar seni sömürürken yoruluyorlar, işte yaptırayım deme!!!
Son sözü makul koca memoşko söylesin!!
makul-koca-memosko_96007.jpg

Eskiler olmusla olmuse care yok demisler, sizin nisanliniz olmus artik Geri donusu zor, zaten fikri bu kadar cabuk degisiyorsa konusursunuz tamam der annesi konusur onlara tamam der sizi iknaya gelir aci ama bu gercegi Kabul etmeniz lazim

sakın sakın kabul etme senin maaşın altınlarına kadar konmuşlar, kayınvalide ile arkadaş gibiyiz demişsin ne arkadaşı böyle insanı Allah düşman başına vermesin.
damat beyle bir şekilde iletişim kur konuş ve SAKIN KABUL ETME GEREKİRSE EVLENME.

O ne ya paket program gibi herşey planlı programlı ..
Hergün sıkıntı çekeceğine , kötü gelin ol ..
Ailene söyle onlarla muhattap olsunlar ya da.
Uf çok sinirlendim !

benim ilk sevgilim rahmetli....
hey gidi o da böyle planlar yapardı, bu durumdan farkı bizim iki çift (ben ve o, arkadaşı ve eşi) aynı evde oturmamızdı.
hepimiz maaş alacakmışız da kavanozda (?) birikecekmiş de sonra her çifte sırayla ev alınacakmış filan.
işin en güzel tarafı sabit bir işte ve nispeten yüksek maaşla çalışan da bendim.

nişanlınızın ailesi de aşağı yukarı aynı kafada.
kv ile beraber oturmanın negatif etkileri bir yana, kuruşu kuruşuna maaşınızı hesaplamış olmaları da ayrıca rahatsız edici.
aileler araya girsin biz buna müsaade etmeyiz desin.
yoksa kendinize ait bir hayatınız olmayacak çok belli
aaaa o kavanoza adile naşit para biriktirirdi
hey gidi günler hey

Ben bu şekilde istemiyorum de nişanlına rest çek...
Yoksa ömür boyu mutsuz olucaksın...

Sanki eve gelin değil de ek banka cüzdanı alıyorlar. Ayıp ya vallahi. Kabul etme, olur mu öyle saçmalık.

Merhaba;
Biliyorum bu konu çok işlenmiş burada bende zaten bunları okuyarak buraya yazma cesaretini buldum. Çünkü kayınvalidemin, nişanlımın bunları açıp okuyacakları gibi paranoyakça düşüncelere dalarım, hiç de zorlanmam :)
23 Yaşındayım ve 1 senelik nişanlıyım. 5 yıllık bir ilişkimiz var damat bey ile. Askerden daha yeni geldi. Ve bu sene eylül ayında yıl dönümümüzde sade bir nikahla (düğün çok masraflı gelirmiş) evlenmeyi düşünüyoruz. (Sadece ben böyle düşünüyormuşum ya)
Damat Bey askerden gelirgelmez koşa koşa onlara gittim. Kayınvalidemle arkadaş gibiyizdir. Çook iyidir gerçekten. Onunda kayınvalidesi aynı evdeler. (Babaanne, Anne, Baba, Kardeş, DamatBey 5 kişilik bir aile) Hafta sonu orada kaldım. Ve büyük tuzağa düştüm.
Oturdukları ev Eylül ayında(nedense ben eylül ayında nikah istediğimi belirtince eylül oldu) yıkılıyormuş ve onlarda ev almayı düşünüyorlarmış. Biraz düşünmüşler eğer bende kabul edersem (Aloo? Herşey herkesce düşünülmüşşş) Dublex bir ev alınarak ben ve diğer 5 kişi burada oturacakmışız. Ayrıca bu evin parası benim altınlarımla, Damat Bey'in arabası ve benim veya Damat Bey'in üzerine çekilecek kredi ile alınacakmış. Zaten kayınvalidemin bütün eşyaları mobilyaları temiz ve yeniymiş. Çeyizlerim ise gelir ama kullanılmasına gerek yokmuş. (Benim canım annemin o kadar uğraştığı para verdiği herşey!) Zamanla bu kredi bitince Küçük Kayın Bey'e de bir ev alınması gerekirmiş.
Ben altınlarımı ya da Damat Bey'in çekeceği krediyi kendime de ev kurmak için kullanırım zaten!
Lütfen birşeyler söyleyin, benden hemen "evet" bekliyorlardı ama o kadar şok oldum ki sanki başkasından bahsediyorlarmış gibi TV izledim.
Ne yapabilirim, 'kötü gelin', 'istemeyen gelin', 'geçimsiz gelin' olmaktan nasıl kurtulurum?

Teşekkürler :KK43:
Kurtulamazsın cnm ...sen onların istediğini yapmayacaksın onlarda seni sevmeyecek ..
Eşine bu ev işini istemediğini uygun ve kesin dille anlat ..oda ailesine söylesin ..kabul edilmezse sen bılırsın

Arkana bakmadan kac bu aileden bence. parazit gibiler omur boyu mutsuz olursun...

Yok artik nufusuna al istersen bide. Iki gun sonra ne ask kalir ne sevgi kacacak yer ararsin

Damat beye rest cekmelisin.Hatta nisani at ve hic umrunda degilmis gibi davran.Pisman olur kesin evet ama şunu unutma bu adam her zaman ailesini tutacak savunacak,evlendiginde bile kazandigi maasi bile ailesinee verebilir hatta senin maasini bilr almak icin sana siddet uygulayabilir.Annesi bunlari soyledigine gore anllayissiz ve para icin herseyi yapacak biri,kim bilir kocanla aram kac kere daha onlar yuzunden acilacak ve kac kere kocan seni karsina alacak..İlk bu durumu annene anlat,sahipsiz degilsin.Annen bir kez duyunca uzulur ama konuyu ele alir.Ama anlatmiyim diyip evlenir mutsuz olursan annen omur boyu uzulur bunu dusun ve aptallik etme hangi devirde yasiyoruz..Simdi ki en vasifsiz kotu gelinler bile neler neler istiyor,senin onlardan ne farkin var?

• Beğen
Reactions: anu
Bu kadar tuhaf talepler ve sizin hiçbir tepki vermemeniz , bana gerçeklikten biraz uzak göründü..

O bu durumda onları yalnız bırakamazmış. Hem zaten onlarla olursak maddi olarak çok iyi olurmuşuz. Ben onlara okudum da didindim sanki.. Ayrıca hem bu sayede hemen 3-5 ayda hamile kalıp çocuk yapabilirmişim. Zaten kayınvalidem bana çocuğu ayrı evlerde olsak bile vermezmiş. Damızlığım ben. :KK57:
çocuğu vermemek :) gerçekten ilginçmiş
benimki de diyorrdu ben kızımı kendi nufüsuma geçireceğim sütten kesilince vermeme size haftasonu gelir görürsünüz vs tın tın tın..
doğum yaptım hastaneden çıktım babamı çağırdım gel beni götür ben boşanıyorum diye :) tabi kaynana pıstı şimdi torunu da verdim bak diye çalışıyorum .şimdi torundan kaçacak yer arıyor küfürler hakaretler havada ki kendi adı bide :KK70:D

Son durum nedir konu sahibi?

Son durum kötü ya. Nişanlımla konuştuk o ailesini savundu. O yüzden düzgünce nişanı atma kararı verdik fakat hala ikimizde ailelerimize açılamadık. Sanırım kendi çapında hala çözümler üretiyor ama ailesinin bu tavrına destek verdiği için ben hala beraber olmak istiyor muyum karar veremiyorum. :KK43:

Son durum kötü ya. Nişanlımla konuştuk o ailesini savundu. O yüzden düzgünce nişanı atma kararı verdik fakat hala ikimizde ailelerimize açılamadık. Sanırım kendi çapında hala çözümler üretiyor ama ailesinin bu tavrına destek verdiği için ben hala beraber olmak istiyor muyum karar veremiyorum. :KK43:
Hadi geçmiş olsun

Sakın sakın kararınızdan dönmeyin ve o yiyici akbaba ailesinden kurtulduğunuz için şu mübarek günlerde oturun dua edin

X