Gelinlik Modelleri Gelinlik Kiralama-Satın Alma?

Bende özel diktirdim satın aldım, umarım aklındaki gelinliği bulursun ❤️ ben şuan ihtiyaçtan dolayı kendi gelinliğimi 1000₺ ye satışa çıkardım ihtiyacı olan varsa özelden yazabilir, bulunduğum ilin en iyi gelinlikcisine 3800₺ ye diktirdim şimdi boşa duruyor evde güzelim gelinlik ☹️

ben ankamall oleg cassiniden aldım. kiralama yok orada. satın alma ile kiralama arasında çok fiyat farkı yok yani yarı yarıya filan gelmiyor. ben öyle butik butik gezip araştırmadım açıkçası ki o butikler bana hiç güven vermiyor. ilk girdiğim mağaza olegdi ve aynı gün beğendim. ben de 2019 ağustosta evlendim. nisan ortasındaydı beğenip aldım. 36 beden, yoktu. mayıs başı gibi bedenim geldi. orda ölçü alındı. haziran gibi de teslim aldım. daha sonra ücretsiz ütü hizmetleri de vardı ancak ütüye gerek görmediğim için götürmedim. çalışan da çok ilgili bi hanımefendiydi. ismi haticeydi sanırım. mutlaka uğramalısın ankamall oleg cassiniye. 2700 tlye aldım ben gelinliği. 200 tl de duvak için ödedim.

hatta şöyle ilanımı da bırakayım :) ölçüler uyuyorsa indirim de yaparım :)

ben ankamall oleg cassiniden aldım. kiralama yok orada. satın alma ile kiralama arasında çok fiyat farkı yok yani yarı yarıya filan gelmiyor. ben öyle butik butik gezip araştırmadım açıkçası ki o butikler bana hiç güven vermiyor. ilk girdiğim mağaza olegdi ve aynı gün beğendim. ben de 2019 ağustosta evlendim. nisan ortasındaydı beğenip aldım. 36 beden, yoktu. mayıs başı gibi bedenim geldi. orda ölçü alındı. haziran gibi de teslim aldım. daha sonra ücretsiz ütü hizmetleri de vardı ancak ütüye gerek görmediğim için götürmedim. çalışan da çok ilgili bi hanımefendiydi. ismi haticeydi sanırım. mutlaka uğramalısın ankamall oleg cassiniye. 2700 tlye aldım ben gelinliği. 200 tl de duvak için ödedim.

hatta şöyle ilanımı da bırakayım :) ölçüler uyuyorsa indirim de yaparım :)

Canım çok teşekkürler Ankamall de aklımda, ahh nerden başlayacağım :emir_bebek:Gelinliğin aşırı yakışmış çok asil, benim boyum 174 kilo da 60 maalesef.. bir de hem yazın yakmayacak hem de bir tık daha kapalı bulmak lazım sanırım karşı taraf muhafazakar :KK52:
senin gibi ben de aynı gün beğenir hallederim gibi geliyor ama :)

Bende özel diktirdim satın aldım, umarım aklındaki gelinliği bulursun ❤ ben şuan ihtiyaçtan dolayı kendi gelinliğimi 1000₺ ye satışa çıkardım ihtiyacı olan varsa özelden yazabilir, bulunduğum ilin en iyi gelinlikcisine 3800₺ ye diktirdim şimdi boşa duruyor evde güzelim gelinlik ☹
çok teşekkürler kuzum :oops: özel dikim 3800 gayet uygunmuş valla, tebrikler.bana şimdi düğün sonrasında arada giyip eğlenirmişim gibi geliyor ama fazlalık oluyo demek ki Hoppa

Bende kadıkoyde bır gelıklıkcıye özel dikim yaptırmıstım..dolapta cok yer kaplıyor dogru ama pısman olmamıştım satın aldığıma... Kiralama ıle satın alma arasında cok bır fark yok zaten.. Hayırlı olsun bu arada 😉
Teşekkürler tatlış, bana özel dikim çok riskli geliyor şuan bakınca, sanki asla dikemeyecekler hazırı tadilat yaptırayım gibi :)

Canım çok teşekkürler Ankamall de aklımda, ahh nerden başlayacağım :emir_bebek:Gelinliğin aşırı yakışmış çok asil, benim boyum 174 kilo da 60 maalesef.. bir de hem yazın yakmayacak hem de bir tık daha kapalı bulmak lazım sanırım karşı taraf muhafazakar :KK52:
senin gibi ben de aynı gün beğenir hallederim gibi geliyor ama :)
zaten 100 yeri de gezsen en fazla 20 değişik model görürsün. orasının danteli burasının taşı vs çok farketmiyor. ama gitmeden mutlaka internetten araştır, kafanda bir model olsun.

umarım kolay atlatırsın. tüm bu süreç içinde benim en kolay hallettiğim şey gelinlikti.

İcimden kendisine birakin demek geliyor ama ben de uzun saçtan ciddi anlamda nefret ederim erkekte, nasil duruyor olursa olsun hicbir sekilde dunya yakisiklisi olsa o uzun saç gozumu tirmaliyor👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽
ve tanistigimizda eşim uzun sacliydi 🙄
Cok minicik bir imayla bir dahaki buluşmamiza saclarini kisacik kestirip gelmişti de adama oyle alici gozuyle bakabilmistim 😂😂😂😂

Bu işler teoride "o bir birey ve sacina bari karisma" diyor ama pratikte pek oyle olmuyor. Asiri etkilenmeyecekseniz karismamaya calisin yine de.
Bir de saclari dokulmeye basladiysa kestirsin yani yarisi kelleşmiş sekilde uzun sac pek hoş durmaz saniyorum.
Teşekkürler tatlış, bana özel dikim çok riskli geliyor şuan bakınca, sanki asla dikemeyecekler hazırı tadilat yaptırayım gibi :)

Korkunda haklısın ılk ve bır defa giyeceksin sonucta ama hazırda alabılırsın

Ben kira taraftarıyım. Arada fiyat farkı oluyor bence. Çok muhteşem bir gelinliği ilk giyen ben olmuştum. Gelinlikçim de harika biriydi. Fiyatı, istediğim aksesuarları her şeyi muhteşem ayarlanmıştı.

Merhaba kızlar, 2020 ağustos geliniyim. Ankara'da yaşıyorum henüz hiç bakmaya çıkmadık, biraz daha zayıflamayı bekliyorum. :)
Kafama takılan şu oldu, gelinlik satın alma gereksiz bir masraf mıdır? Kiralamayı düşünsek tadilat vs yapıyorlar değil mi?
Gerçekten değer bir fiyat farkı oluyor mu?
Oleg cassini vs gelinlikçilerde de kiralama oluyor mu?
Şimdiden paylaşımlarınız için teşekkürler :KK54:
merhabalar
Bence satın almak gereksiz. Sadece parası da değil evde yer kaplayan bi daha giymeyecegin bir şey. Sıfır kiralanan gelinliklere bakmani tavsiye ederim. Daha önce kimse giymemis sen giydikten sonra başkasına kiralanıyor.ve evet senin üzerine gore ayarlanabiliyor.

Merhabalar bende haziran başında evleneceğim gelinliğimi gardıropstan ikinci el olarak satin aldım 400 lira gibi düşük paraya. Birazcık tadilat ile çok güzel oldu. Tadilat dediğim dekoltesini istediğim gibi yaptık. Evlenecek olan bayanlara fikir olsun. Ben Kocaeli ve İstanbulda çoğu yeri gezdim dikmek için 4000 istediler.

Merhaba kızlar, 2020 ağustos geliniyim. Ankara'da yaşıyorum henüz hiç bakmaya çıkmadık, biraz daha zayıflamayı bekliyorum. :)
Kafama takılan şu oldu, gelinlik satın alma gereksiz bir masraf mıdır? Kiralamayı düşünsek tadilat vs yapıyorlar değil mi?
Konuyu takipteyim bende ankarada yaşıyorum temmuzda düğünüm var. Henüz hiçbir gelinlik mağazasına gidip bakmışlığım yok anca oturuyorum evde :olamaz: Diktirme mi daha ucuz hazır mı henüz o aşamadayım ama kk'da henüz o konuma cevap bulamadım :KK64:İlk aklımda dai'ye gitmek vardı ama şimdilerde etraftan kalitesiz olduğunu duymaya başladım oysaki instagramda ki gelinlikler falan ok hoşuma gidiyordu. Burada okumuştum sanırım dai'ye girdiğin zaman hemen kontrat imzalatmaya çalışıyorlarmış gidersen dikkat et :KK16: Birde gelinlikleri pahalı diyorlar sanırım 5binden başlıyormuş ama gidip bakmak gerek bi randevu ayarlamak gerek. Lütfen birbirimizle paslaşalım :KK23:

Sıfırdan diktiriyorsunuz ama kiralık oluyor ben 2300 tlye işlemeli falan birsey diktirdim istanbulda. Herkes de cok begenmişti. İstanbulda bu işlerin piyasası var aynı gelinlikler fatihte 8 9 bin Eminönünde 6 gbi. Sultanbeylinde (sadece tesettür düşünmeyin) 3 bine bayagı abartılı bişi diktirebilirainiz. Ankarada da vardır böyle yerler sadece bulmak zaman alır. Bi de erken anlasın ama son Bi ay kala dikiliyor zaten daha uyguna gelir.
İstanbulda tavsiye edebileceğiniz bir yer var mi acaba ? Gelinliğimi ordan baksam diye düşünüyorum ancak istanbulda yaşamıyorum nişanlım orda birlikte bakarız diye düşündük ☺️

İstanbulda cok pahali, en cirkinleri bile 5 liradan basliyor. Ama ankara bu konuda daha uygun.. bence satin al, kiralamak neredeyse ayni fiyat, soyle bir sey yapabilirsin ikinci el alabilirsin, kadinlarin gelinliklerini nisanliklarini satisa cikardiklari siteler vardi duymustum. Bence mantikli. Verirsin kuru temizlemeye mis

İstanbulda cok pahali, en cirkinleri bile 5 liradan basliyor. Ama ankara bu konuda daha uygun.. bence satin al, kiralamak neredeyse ayni fiyat, soyle bir sey yapabilirsin ikinci el alabilirsin, kadinlarin gelinliklerini nisanliklarini satisa cikardiklari siteler vardi duymustum. Bence mantikli. Verirsin kuru temizlemeye mis
Ankarada nereleri önerebilirsiniz 😇

Konuyu takipteyim bende ankarada yaşıyorum temmuzda düğünüm var. Henüz hiçbir gelinlik mağazasına gidip bakmışlığım yok anca oturuyorum evde :olamaz: Diktirme mi daha ucuz hazır mı henüz o aşamadayım ama kk'da henüz o konuma cevap bulamadım :KK64:İlk aklımda dai'ye gitmek vardı ama şimdilerde etraftan kalitesiz olduğunu duymaya başladım oysaki instagramda ki gelinlikler falan ok hoşuma gidiyordu. Burada okumuştum sanırım dai'ye girdiğin zaman hemen kontrat imzalatmaya çalışıyorlarmış gidersen dikkat et :KK16: Birde gelinlikleri pahalı diyorlar sanırım 5binden başlıyormuş ama gidip bakmak gerek bi randevu ayarlamak gerek. Lütfen birbirimizle paslaşalım :KK23:
Aynı durumdayız canım ben de hiç bakmadım, herkes sorup duruyor kilo vercem diyorum :63:
Dai'yi ben de instagramda bayılarak takip ediyorum, bisürü ekran görüntüsü kayıtlı bak hiç duymamıştımmm dikkat edeyim o zaman :KK43:
Ben ilk olarak Tunalı'ya gidip tek tek gezmeyi düşünüyorum :KK15:

Aynı durumdayız canım ben de hiç bakmadım, herkes sorup duruyor kilo vercem diyorum :63:
Dai'yi ben de instagramda bayılarak takip ediyorum, bisürü ekran görüntüsü kayıtlı bak hiç duymamıştımmm dikkat edeyim o zaman :KK43:
Ben ilk olarak Tunalı'ya gidip tek tek gezmeyi düşünüyorum :KK15:
Ama hazır almayacaksak artık totomuzu yerinden kaldırıp gidip bakmamız gerek 😫 zaten genellikle tunalıda çok var ama çekincem bütçe konusunda çok zorlar mı acaba 🤨 bir de takip ettiğim bir yeni gelin vardı bi yere diktirmiş kızılayda oraya da gidip bakıcam tek sorun ne zaman yerimden kalkcam 🤣😂

Arkadaşım kiralamıştı. Sıfır gelinliği onun bedenine göre ayarladılar ilk o giydi sonra geri verdi. Satın alsaydı 3000 idi fiyatı 2800 e kiraladı.

X