Gerçekten çirkin olanlar bakabilir mi?

Guzel olanlar degil ozguveni olanlar basliyor.turkiyede kadinsan cok da ahim sahim olmana gerek yok.bi havan olsun,iyi giyin yeterli.sacin duz fonlu olsun,giy ustune yakisan bisi,giy topuklunu.alimli hisset kendini tamamdir

ŞUAN DİYETTEYİM EVET AMA BUNU UZUN SÜRELİ YAPAMİYORUM KİLO AL VER ŞEKLİNDE DEVAM EDİYOR BİR ARA TÜP MİDE OLMAK İSTEDİM EŞİM İSTEMEDİ ONUDA ÇOCUKLARIMIZ VAR FİLAN BU SEFER DİYET KARARLIYIM :KK43: İNŞ BAŞARIRIRIM VE ÖZGÜVENİM YERİNE GELİR :KK43:

Canım en baştan özgüvenli hissetmelisin :KK200: :KK19:

Eşini seviyorsun o seni seviyor çocuklar da öyle.
Değerlisin bunu unutma ve iyi hislerle başla.
Önce mutlu ve keyifli hissetmeye çalış kendini ve ne kadar değerli olduğunu hatırla.
Sonra istediğin güzel şeyler de gerçekleşir.

Son düzenleme:
ya neden burdayım neden bu konuyu okudum onu bile bilmiyorum bu herkesde dönem dönem olan bişey galiba şu sıra bende olduğu gibi ben genç kızlıgımdan beri tombul biriydim 15 yşındabiri ile tanıştım çok sevdik 20aşında evlendik tabi yıllar üstüne kilo olarak eklendi 2 de çocuk şuan 28 yaşında 116 kilo kısa saçlı esmer göz altları mor bir bayanım çalışıyorum çokta zeki ve akılı oldugumu cevremde söyler eşimle uyumuluyuzdur beni sevdiğini biliyorum ve güveniyorum son zamanlarda gözüme çarpan birkaç olay oldu avm nike ve puma magazasında calısan kızlar bilirsiniz hepsi güzel zayıf v.s v.s v.s bana onları söyledi çokta takılmadım allah sahıbıne bagıslasın dedi ama biz o sıra sohbet ediyoruz ya ben abartıyorum yada iyice tımarhaneye bağladım sanki yanımda güzel bir kız görünce onu süzüyor gibi hissediyorum bu kadar zamandır kilomla ilgili hiç rahatsızlık bahsetmedi hatta 3. çocugu çok istiyor aynı işteyiz ama neden son zamanlar bunu hissediyorum onuda anlamadım aslında şuan diyetteyim inş kilo verebilirim saçımı boyatacağım karamel tonlarında giyime dikkat edeceğim sizce neler yapmalıyım fikir verin bana :KK43: :KK43:

Siz zayıf olsanız da insan bu gözü kayar. Size de oluyordur eminim abarttığınızı düşünüyorum. Güzellik göreceli bir kavramdır ama şüphesiz kilo verdiğinizde siz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz gibi gözüküyor ki çok gençsiniz, kilo vermek sizin için çok zorlayıcı olmayacaktır. Çocuklar var vakit bulamıyorum, günlük işlerin içinde boğuluyorum, kendime ayıracak vaktim yok demeyin iyi bir diyetisyene gidip düzenli bir spor programı uygulayın çok daha mutlu olacaksınız. Hayata bir kere geliyoruz kendinizi daha çok sevmeniz için kendinizi hayatınızın merkezi yapıp bir süre kendiniz için bir şeyler yapın. Mutluluk peşinden gelecektir.

Gelin konudaki kilolu hanimlar hep beraber hirs yapip incelelim.kilo verelim.var misiniz🤗
Kilom 60 hedef 50👍 kendime 2 ay veriyorum 2 ay sonra yazacagjm sizlere verebildim mi diye

Gelin konudaki kilolu hanimlar hep beraber hirs yapip incelelim.kilo verelim.var misiniz🤗
Kilom 60 hedef 50👍 kendime 2 ay veriyorum 2 ay sonra yazacagjm sizlere verebildim mi diye
Hatta eger zayiflayabilirsek kendimizenodil verelim.bi kiyafet olur kiloluyken yakismayan...mesela ben ust bacaga jartiyer dovmesi yaptirabilirim incelirsem🤭

Rabbim sana vermiş o güzelliği sen kendini sevmezsen kimse seni sevmez ilkönce kendini sevmekten baslaman gerekir dış güzelliği göreceli bana göre bakış acıya göre değişebiliyor ruh güzelliği önemli eğer sen kalbini temiz tutarsan herzaman acılacak kapı seni görebilecek mutlaka birileri vardır emin ol buna bende senin gibi düşünüyordum burdan örnek vermem gerekirse özgüven eksikliği vardı onu kaldırdım dogal bırakmak istiyorsan dogal bırak makyaj istiyorsan kendin için yap baskası beğenecek diye değil içinden geliyorsa yüzünü veya vücut seklini oranı buranı değişim sağla ama baskası istedi fikir verdi diye değil emin ol hiçkimse senden değerli ve kıymetli değil

Siz zayıf olsanız da insan bu gözü kayar. Size de oluyordur eminim abarttığınızı düşünüyorum. Güzellik göreceli bir kavramdır ama şüphesiz kilo verdiğinizde siz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz gibi gözüküyor ki çok gençsiniz, kilo vermek sizin için çok zorlayıcı olmayacaktır. Çocuklar var vakit bulamıyorum, günlük işlerin içinde boğuluyorum, kendime ayıracak vaktim yok demeyin iyi bir diyetisyene gidip düzenli bir spor programı uygulayın çok daha mutlu olacaksınız. Hayata bir kere geliyoruz kendinizi daha çok sevmeniz için kendinizi hayatınızın merkezi yapıp bir süre kendiniz için bir şeyler yapın. Mutluluk peşinden gelecektir.
TEŞEKKÜR EDERİM İNŞALAH ZAYIFLARIM BELKİDE ABARTIYORUM :KK43: AMA ÜZÜLÜYORUM

buraya kEnDiNi sEv veya gÜzeLLiK GöReCeLİdİr yazmayacağım ama şunu söylemek istiyorum. bi şeye kafanı çok takarsan çok düşünürsen gözünde o kadar büyür ki pireyi deve yapmış olursun burayı okurken öyle yapmıyorum diye düşünme çünkü bu senin elinde olmaz psikolojinin bir oyunudur. başkalarına da dikkat etme çünkü sen ne kadar güzel olursan senden daha güzelleri her zaman olur her zaman her şeyin bir üst seviyesi olur bu güzellikte de çirkinlikte de geçerli. her şeyin hayırlısı diyelim seni tanıyıp görmediğim için bi şey diyemeyeceğim ama sorunlarınızı tedavi etmeye çalışmak yerine onlarla yüzleşmelisin yaratıcı sana öyle bir yüz verdiyse öyle olması gerekiyordur eminim bi yerden alıp bi yere vermiştir kendindeki güzel yönleri bulmaya görmeye çalış. sevgiler <3

Başlık komik oldu ama gerçekten benim gibi olanlara bir içimi dökmek konuşmak istiyorum.
Gerçekten çok çirkinim. Sana öyle geliyordur, değilsindir belki de ne güzel özelliklerin vardır diyenler olacaktır ama inanın ki yok. İnsan aynaya baktığında bariz bir şekilde her şeyi görüyor, kendimi de kandırmama gerek yok. Güzellik göreceli evet ama gerçekten şu yaşıma kadar güzellikle alakalı bir iltifat dahi almadım. Güzel kokmaya, kıl tüy olaylarına, saçlarıma vs her şeye çok önem verip dikkat ediyorum. Ama küçücük gözler, genetik mor koyu halka ve çökük mü çökük göz altları, soluk eşitsiz bir ten, sıfır kirpik..cilt bakımına aşırı önem veriyorum gitmediğim dermatolog da kalmamıştır. Ama yok yok o aldığım aşırı pahalı kremler bile bir çare olmadı ya hepsini sinirle çöpe attım. İçeriğine bile çok dikkat ederdim her kremin, her bulduğumu da kesinlikle kullanmazdım. Herkese çare olan şeyler bana sıfır etkiydi. Göz altı ışık dolgusu zımbırtısından bile yaptırdım göz altıma torba takmışlar gibi oldum bir süre sonra, gülünce hele komedi..koyu halkalı hali daha iyiydi. Yapayım ben yapayım buradayım ben diye bağırıyorlardı bariz. mezoterapi de yaptırdım, alerjiye sebep oldu. dayak yiyip günlerce ağlamışım gibi gezdim haftalarca. Bünyemde iriteye sebep oluyorlar kısacası. Ve hepsini ömür boyu yeniletmem gerekiyor, çok sinir bozucu..ve ucuz şeyler değil ki buna bütçe mi dayanır. Yani düzeltilebilecek şeyler de düzelmedi. Kirpiklerime ipek kirpik yaptırdım, hiç memnun kalmadım. O az olan kirpiklerimi de aldı götürdü, kel gibi. Sonra dedim hadi badem yağı hint yağı e vitamini kaş kirpik serumları aban.. göz altlarımda nur topu gibi yağ bezeleri oluştu. Kirpiklerde aynı üstelik, fark yok. Artık ıvır zıvır krem şu bu bıraktım. Çirkinliğimi tam anlamıyla kabul ettim. Varsa var yoksa yok.

Hep makyaj yapmak zorunda olmadan mis gibi makyajsız da güzel olmak isterdim. Zibilyon tane şey kullanmak istemezdim bunun için. Arkadaşlarıma bakıyorum makyajsız bebek gibiler ya, insan bakmaya doyamıyor. Beni görseniz tüm samimiyetimle söylüyorum "gerçekten hiç güzel değilmiş" dersiniz, o kadar eminim ki. Üniversite zamanlarımda hoşlanıp açıldığım kişiler bile arkamdan "ıy kezban surata bak" derlerdi kendi kulağımla dahi şahit olurdum. Yani bu çirkin hissetmek değil çirkin olmak. İlk kez girdiğim bir arkadaş ortamında bile çok sıcakkanlı ve konuşkan olmama rağmen hep daha güzel olan arkadaşlarımla ilgilenirler mesela. Bilemiyorum artık hayat enerjim sıfır. Her konuda beni etkiliyor bu. Kimse beni güzel görmesin ama ben kendimi güzel göreyim kafasındayım. Herkes çirkin görse bile kendimi iyi hissedeyim yeter, ama imkansız..Benim gibi olanlar siz nasıl bunun üstesinden geliyorsunuz? lütfen bir şey deyin. Yani her şekilde kendinizi sevebiliyor musunuz? bu sizi ben de olduğu kadar etkiliyor mu?
Eğer mutsuzsan estetik dene bence. Estetikli bile olsan milletin gözüne güzel görünmen bu problemleri çözecektir

Ay inanmıyorum bende 60 Lara inersem düşünüyorum sol bacagima hemde sanırım akıl arkadasimi buldum 🤣
Hadi bakalim o zaman istanbuldaysan iyi bi dovmeci biliyosan bana da yazar misin?ben bacagi inceltmeliyim once ust bacak 58 cm🤷‍♀️dobme yap yap bitmez.eskisi gibi 52 cm olunca yaptirtcam.2 ay verdim kendime

Hadi bakalim o zaman istanbuldaysan iyi bi dovmeci biliyosan bana da yazar misin?ben bacagi inceltmeliyim once ust bacak 58 cm🤷‍♀️dobme yap yap bitmez.eskisi gibi 52 cm olunca yaptirtcam.2 ay verdim kendime
Şuan yok ben kayninim arkadaşına yaptırmıştım ama beğenmedim yani ayak izi seklimin içleri boş kaldı doldurturucam bayan dövmeci arıyorum :)

buraya kEnDiNi sEv veya gÜzeLLiK GöReCeLİdİr yazmayacağım ama şunu söylemek istiyorum. bi şeye kafanı çok takarsan çok düşünürsen gözünde o kadar büyür ki pireyi deve yapmış olursun burayı okurken öyle yapmıyorum diye düşünme çünkü bu senin elinde olmaz psikolojinin bir oyunudur. başkalarına da dikkat etme çünkü sen ne kadar güzel olursan senden daha güzelleri her zaman olur her zaman her şeyin bir üst seviyesi olur bu güzellikte de çirkinlikte de geçerli. her şeyin hayırlısı diyelim seni tanıyıp görmediğim için bi şey diyemeyeceğim ama sorunlarınızı tedavi etmeye çalışmak yerine onlarla yüzleşmelisin yaratıcı sana öyle bir yüz verdiyse öyle olması gerekiyordur eminim bi yerden alıp bi yere vermiştir kendindeki güzel yönleri bulmaya görmeye çalış. sevgiler <3

Tabi "kEnDiNi sEv veya gÜzeLLiK GöReCeLİdİr" demeyelim "her şeyin hayırlısı" diyelim :KK9::KK9::KK9:

bunu sana yazılmış uzun bir mektup gibi düşün. umarım duygularına hislerine iyi gelir. ama onun da ötesinde bakış açını değiştirmesini umarak başlıyorum.

.

bunlardan birincisi, ermeni bir kadın model. kendisi gucci runwaylerinde boy gösteriyor farkettiysen. ve toplumsal güzellik normlarına hiç bir şekilde yakın değil. bebeksi değil yani. bildiğin çirkin kaşlarını bile almıyor.
ikincisi ise yine bir başka siyahi model. vitiligo rahatsızlığı yüzünden yıllarca iş bulamıyor. lakin şu anda dünya çapında bir süpermodel.
üçüncüsü ise, tüm vücudu yanmış bir kadın. kocası ve çocuğu var. linkte birliktelikleri anlatılıyor. ve yanık haliyle yüzündeki mutluluk yüzünden ne kadar güzel ve özgüvenli göründüğünü incelemeni isterim.
sonraki linkte de genetik bir bozukluk yüzünden yüz hatları çirkin bir başka model. süpermodel. ameliyat şansı da yok.
sonuncu ise obez bir modelin cosmopolitan dergisindeki kapak fotoğrafı. çok çirkin bir vücut gerçekten. hele bacaklar.

neden bunları paylaştığımı anlamışsındır belki. ama daha net açıklamaya çalışayım. benim bir arkadaşım var, aynı senin gibi kendisini özellikle yüzünü çok çirkin buluyor. hiç bir şekilde güzel olmadığını düşünüyor. benim gözümde ise bu çok sevdiğim arkadaşım o kadar güzel ki.
burada örnek verdiğim modeller de, güzelliğin ana unsur olduğu hatta kapitale çevrildiği, insanların güzellik üzerinden kariyer yaptığı bir sektördeler. fotoğrafları en ince ayrıntısına dek inceleniyor, binlerce fotoğraf çektiriyorlar, kendilerini dünyanın her yerinde görüyorlar. bu fotoğraflara baktıklarında çok çirkinim diye düşünselerdi, bu sektörde çalışamazlardı. çünkü özgüvenli olmaları gerek. demem o ki, bu babyface güzellik kriteri de aslında üretildi, yaratıldı ve tüm dünyaya kabul ettirildi. şimdiyse işler tersine dönüyor. çünkü ürünlerini satamıyorlar. çünkü insanlar artık sattıkları görüntülerdekine asla benzemeyeceklerini farkettiler. kremler o kadar da işe yaramıyor, diyetler sürdürülemiyor, kimse sıfır beden ve altın sarısı saçlı, çilsiz, renkli gözlü, fındık burunlu, mükemmel göğüslü ve kalçalı değil. parasız hele asla değil.
ürünlerini satabilmeleri için, insanlardaki farklılıkları ön plana çıkarmaları gerektiğini anladılar. dove reklamları buna bir örnek mesela. ama tabii bunu da bizim hayrımıza yapmıyorlar, kendi ürünlerinin satışını arttırmak tek amaçları.

güzel olmak istiyorsan, ameliyata, kreme vs. bel bağlamak yerine, sadece kendine değer vermen, ruhen-zihnen-bedenen sağlıklı olman, hayatında sağlıklı ilişkiler kurduğun insanları bulundurman ve tüm bunların toplamında mutlu olman yeterli. hepimizin dna'sının farklı olmasının bir nedeni var. hepimizin farklılıkları var. onları benimsemek ve kendimizi onlarla beraber ortaya çıkarmak, gizlemeye çalışmamak, yeterli olacaktır güzel olman için.
bunlar bir anda olacak şeyler değil, ama emin ol zamanla sen de farkedeceksin. hayatı mutsuz geçirmenin anlamı yok, nasılsa hepimiz çirkinleşecek, göbeklenecek, kırışacak, altımıza yapacak ve öleceğiz. gençliğini bunları takarak heba etmemelisin. yavaş yavaş bu konuda perspektifini değiştirmelisin. okumalar yapmalısın. çirkinliğin güzelliğin topluma ya da piyasaya göre değil de, gerçekten ne olduğu konusunda kendini geliştirmelisin. toplumun geneline uymak zorunda olmadığını öğrenmelisin.
son bir not: erkek arkadaşımda çok ender görülen bir deri farklılığı var (rahatsızlığı demiyorum dikkatini çekerim) sırtı ve bacaklarının derisi simsiyah, çok sık tüylerle kaplı. küçükken bunları aldırmak için ameliyat da ettirmişler bacaklarında yara izleri var. ayrıca erkek arkadaşım biraz kilolu yani göbekli. yüzü kesinlikle brad pitt yüzü değil. tombul yanaklı, küçük çeneli, gözlerinin altı uykusuzluktan mor, siyah benleri var. üstelik hiç zarif bir yanı yok. lisede üniversitede beğendiğim, hoşlandığım erkeklerden çok farklı yani.
ben de muhtemelen senin çevrende görsen ne güzel kadın diyeceğin tipte biriyim. kendimi özellikle göbeğimi ve burnumun birazcık aşağıya doğru sivriliğini beğenmesem de. üstelik saçlarım çok cılız ve ayak serçe tırnaklarım çok çirkin. yaştan ötürü ufaktan kırışıklıklar da çıktı artık. neyse, demem o ki, kimse muhtemelen onu bana yakıştırmaz bu toplumda.
ama, onun sırtına yüzümü dayayıp uyumak, ellerimi o sık sırt tüylerinde gezdirmek (ki kedi tüyü gibi yumuşak tuhaf bir şekilde sakinleştirici) o kadar güzel geliyor ki bana. hele gülüşünde gözlerinin içi, gamzesi, yamuk ve çıkık ön dişlerinin beyazlığını görmek. kendisinin çirkinliğini de kafaya takmıştı çok eskiden. ama artık umursamıyor. ben de umursamıyorum. mutluyuz çünkü ve hayat bunları umursamaktan çok daha önemli.
demem o ki, sen de benim için güzelsin. çok güzelsin hem de. bunu hala birinin sana iltifat etmesine ihtiyaç duyduğun için söylüyorum, ama duymayacağın günler de gelecek. o zaman iltifat yağmuruna tutulacaksın işte.
sevgiler.

Seyrek kaşlı kısa kirpikli açık tenli bir insan olarak makyaj yapmayınca ben de çok eksik hissediyorum ama bu çirkinlik değil ki yurdumuz kadınları bize göre şanslılar ve makyajsızken de kaşları kirpikleri var. Şunu da unutmayın açık ten renk eşitsizliğini çok gösterir. Eminim sizi güzel bulan da vardır, siz her güzel bulduğunuz insana bunu söyler misiniz?

Bende gerçekten çirkinim çevrem bebek yüzlüsün sadece kilon var diye beni yalanlarla çocuk avutur gibi avutur.Allah'a isyan edemem ama çirkinim arkadaş.Saçlarımı deyim yerindeyse erkek gibi kestirdim artık hiçbir şey umrumda değil makyajla bile çirkin olduğumu biliyorum.Çevrem bu sefer de saçlarını uzat daha da güzelleşirsin diyor velhasıl çevrem de ne dediğini bilmiyor ama herkes güzel olmak zorunda değil be arkadaşım.

X