Gerçekten çirkin olanlar bakabilir mi?

Başlık komik oldu ama gerçekten benim gibi olanlara bir içimi dökmek konuşmak istiyorum.
Gerçekten çok çirkinim. Sana öyle geliyordur, değilsindir belki de ne güzel özelliklerin vardır diyenler olacaktır ama inanın ki yok. İnsan aynaya baktığında bariz bir şekilde her şeyi görüyor, kendimi de kandırmama gerek yok. Güzellik göreceli evet ama gerçekten şu yaşıma kadar güzellikle alakalı bir iltifat dahi almadım. Güzel kokmaya, kıl tüy olaylarına, saçlarıma vs her şeye çok önem verip dikkat ediyorum. Ama küçücük gözler, genetik mor koyu halka ve çökük mü çökük göz altları, soluk eşitsiz bir ten, sıfır kirpik..cilt bakımına aşırı önem veriyorum gitmediğim dermatolog da kalmamıştır. Ama yok yok o aldığım aşırı pahalı kremler bile bir çare olmadı ya hepsini sinirle çöpe attım. İçeriğine bile çok dikkat ederdim her kremin, her bulduğumu da kesinlikle kullanmazdım. Herkese çare olan şeyler bana sıfır etkiydi. Göz altı ışık dolgusu zımbırtısından bile yaptırdım göz altıma torba takmışlar gibi oldum bir süre sonra, gülünce hele komedi..koyu halkalı hali daha iyiydi. Yapayım ben yapayım buradayım ben diye bağırıyorlardı bariz. mezoterapi de yaptırdım, alerjiye sebep oldu. dayak yiyip günlerce ağlamışım gibi gezdim haftalarca. Bünyemde iriteye sebep oluyorlar kısacası. Ve hepsini ömür boyu yeniletmem gerekiyor, çok sinir bozucu..ve ucuz şeyler değil ki buna bütçe mi dayanır. Yani düzeltilebilecek şeyler de düzelmedi. Kirpiklerime ipek kirpik yaptırdım, hiç memnun kalmadım. O az olan kirpiklerimi de aldı götürdü, kel gibi. Sonra dedim hadi badem yağı hint yağı e vitamini kaş kirpik serumları aban.. göz altlarımda nur topu gibi yağ bezeleri oluştu. Kirpiklerde aynı üstelik, fark yok. Artık ıvır zıvır krem şu bu bıraktım. Çirkinliğimi tam anlamıyla kabul ettim. Varsa var yoksa yok.

Hep makyaj yapmak zorunda olmadan mis gibi makyajsız da güzel olmak isterdim. Zibilyon tane şey kullanmak istemezdim bunun için. Arkadaşlarıma bakıyorum makyajsız bebek gibiler ya, insan bakmaya doyamıyor. Beni görseniz tüm samimiyetimle söylüyorum "gerçekten hiç güzel değilmiş" dersiniz, o kadar eminim ki. Üniversite zamanlarımda hoşlanıp açıldığım kişiler bile arkamdan "ıy kezban surata bak" derlerdi kendi kulağımla dahi şahit olurdum. Yani bu çirkin hissetmek değil çirkin olmak. İlk kez girdiğim bir arkadaş ortamında bile çok sıcakkanlı ve konuşkan olmama rağmen hep daha güzel olan arkadaşlarımla ilgilenirler mesela. Bilemiyorum artık hayat enerjim sıfır. Her konuda beni etkiliyor bu. Kimse beni güzel görmesin ama ben kendimi güzel göreyim kafasındayım. Herkes çirkin görse bile kendimi iyi hissedeyim yeter, ama imkansız..Benim gibi olanlar siz nasıl bunun üstesinden geliyorsunuz? lütfen bir şey deyin. Yani her şekilde kendinizi sevebiliyor musunuz? bu sizi ben de olduğu kadar etkiliyor mu?
Bence çirkin insan yok, kalbi çirkin olabilir insanın anca( ki kalbi çirkin olanların bile kalbinde güzellik vardır muhakkak) takılmayın sağlıklıyım ohhhh ne mutlu deyin. Ha bir de gerçekten hetkes bana güzelsin der, girdiğim ortamda dikkat çekerim illaki ama kaderim güzel olsa keşke.

Niye kendinize çirkin diyorsunuz yahu herkes aşırı.guzel olmak zorunda değil değişiklikler yapılabilir yani
Ne bilim hiçbir kadınının kendine çirkinim demesini yakıştıramıyorum ben şahsen.
hiç makyaj yapmıyorum makyajsiz işe gidiyorum.
sifir..

yüzümde kendimde çok güzel bulmuyorum bide kilolarim var.
buna çirkin demeyeyim. Bakimsizlik diyeyim.

hiç makyaj yapmıyorum makyajsiz işe gidiyorum.
sifir..

yüzümde kendimde çok güzel bulmuyorum bide kilolarim var.
buna çirkin demeyeyim. Bakimsizlik diyeyim.
Ben de hiç makyaj yapmam ama nemlendirici kalem maskara hafif yeterli
Kilo az ya da çok hepimizde var yürüyüş vs yapıyoruz artık sabitlemek için.
En çok alimlilik katan bı kadına mutluluk özgüven kendiyle barışık olmasi sadece daha tok duruyor

Bende çok çirkinim. Gerçekten çok çirkinim. Insan çirkin olunca özgüven diye bir şey de olmuyor. Çirkin şansı diye bir şey var bari o olsaydı diyorum. Ama o da yok. Kurban olduğum her yerden kesmiş,vermeyince vermiyor.

Bence giyim en önemlisi. Çirkin olduğumu ya da güzel olduğumu düşünmüyorum ama paspal giyinince tabiri caizse kimse sallamiyor. Ama güzel giyinince kadinlarin bile bakışını yakalıyorum. Giyimine ve saçına dikkat et. Evet fön maşa yıpratıyor ama yapacak bişey yok. Hergün yap demiyorum ama Arada sırada arkadaşlarınla buluşurken yapabilirsin. Bende böyle bilmiş bilmiş yazdım ama gunluk genelde eşofman ve yüzümü kapatan bir kasketle gezerim🤣

Fiziğe yüklen bence fizik güzel olunca yüzdeki kusurları görmezsin :KK15:

Toplumun dayattığı şeyler aslında bunlar. Sizi görmedik çirkin misiniz bilmiyoruz ayrıca şu da var ki sosyal medyada gördüğümüz dünya güzeli dediğimiz kadınlarda filtre güzeli. Sizin kalbiniz güzel olsun, ne güzel yüzler gördüm içleri pis çirkin. Arkanızdan Kezban diyenlere gelecek olursak Allah’a havale derim. Hepimiz insanız, kusurlarımız var, önemli olan güzel kalp. Lütfen kendinizi bu kadar üzmeyin.

Fotoğraf görmeyi çok isterim açıkçası,isterseniz özelden atın.
Bu tür konular çok arttı forumda,eskiden de ziyaretçi olarak bakardım arada bir ama böyle konular pek yoktu.Şimdi her hafta bir çirkinlik konusu mutlaka var.Bunun muhakkak bir sebebi olmalı.
Ayrıca kimmiş o makyajsız bile bebek gibi olanlar ya,dünyaca ünlü güzeller bile makyajsız o kadar da güzel değil.Full estetik olanlar hariç.
Bence siz başkalarını da fazla üstün görüyorsunuz.
Hem,”ıy surata bak kezban” diyen her kimse ona da diyecek bir şey bulamadım.Bir insana ne olursa olsun böyle şeyler denmez.Sorun çevrenizde de olabilir.Belki de düzgün insanlarla karşılaşmamışsınızdır.Sizi seven ve güzel görenler henüz girmemiştir hayatınıza ?

bir de gerçekten özensiz giyim,bakım yapılmayan cilt alınmayan kaş,fönlenip maşalanmadan direkt sadece taranmış boyasız saç,sıfır makyaj gezip de çok güzel olan var mı ki ? Ben hiç görmedim,Ciltleri ve fizikleri güzelse fena görünmüyorlar o kadar.Onun dışında ben gerçekten hiç karşılaşmadım hiçbir şey yapmadan çok dikkat çekici güzel olanlarla.

Doğu toplumlarında güzellik gerçekten büyük bir tabu.Bunun da etkisi var.Bizde kadınlar (erkekler de öyle ama kadınlar daha çok) büyük baskı altında bırakılıyor.Hem erkekler tarafından hem birbirleri tarafından.Büyük şehirlerde bir çıkıyorsun dışarı herkes Kylie Jenner gibi.Koyu rujunu allığını sürmeden iddialı elbisesini giymeden çıkan yok resmen.
ABD’ye bakıyorum çoğu insan fast fooddan olmuş 100 kilo ama umurlarında değil.Giyiyor kapüşonlusunu ve kot pantolonunu gezip tozup eğleniyor.Hepsinin de arkadaş çevreleri,sevenleri var.Dünya güzelleri dediğimiz Rus kızları İskandinav kızları bile gayet sade dolaşıyor.”Aa o kadar da abartı güzel değillermiş” diye düşünmüştüm ben hatta bazılarını tanıdığımda ve programlarda izlediğimde.
Toplum da kesinlikle çok önemli.Özellikle Uzak Doğu çok katı bu konuda.

Başlık komik oldu ama gerçekten benim gibi olanlara bir içimi dökmek konuşmak istiyorum.
Gerçekten çok çirkinim. Sana öyle geliyordur, değilsindir belki de ne güzel özelliklerin vardır diyenler olacaktır ama inanın ki yok. İnsan aynaya baktığında bariz bir şekilde her şeyi görüyor, kendimi de kandırmama gerek yok. Güzellik göreceli evet ama gerçekten şu yaşıma kadar güzellikle alakalı bir iltifat dahi almadım. Güzel kokmaya, kıl tüy olaylarına, saçlarıma vs her şeye çok önem verip dikkat ediyorum. Ama küçücük gözler, genetik mor koyu halka ve çökük mü çökük göz altları, soluk eşitsiz bir ten, sıfır kirpik..cilt bakımına aşırı önem veriyorum gitmediğim dermatolog da kalmamıştır. Ama yok yok o aldığım aşırı pahalı kremler bile bir çare olmadı ya hepsini sinirle çöpe attım. İçeriğine bile çok dikkat ederdim her kremin, her bulduğumu da kesinlikle kullanmazdım. Herkese çare olan şeyler bana sıfır etkiydi. Göz altı ışık dolgusu zımbırtısından bile yaptırdım göz altıma torba takmışlar gibi oldum bir süre sonra, gülünce hele komedi..koyu halkalı hali daha iyiydi. Yapayım ben yapayım buradayım ben diye bağırıyorlardı bariz. mezoterapi de yaptırdım, alerjiye sebep oldu. dayak yiyip günlerce ağlamışım gibi gezdim haftalarca. Bünyemde iriteye sebep oluyorlar kısacası. Ve hepsini ömür boyu yeniletmem gerekiyor, çok sinir bozucu..ve ucuz şeyler değil ki buna bütçe mi dayanır. Yani düzeltilebilecek şeyler de düzelmedi. Kirpiklerime ipek kirpik yaptırdım, hiç memnun kalmadım. O az olan kirpiklerimi de aldı götürdü, kel gibi. Sonra dedim hadi badem yağı hint yağı e vitamini kaş kirpik serumları aban.. göz altlarımda nur topu gibi yağ bezeleri oluştu. Kirpiklerde aynı üstelik, fark yok. Artık ıvır zıvır krem şu bu bıraktım. Çirkinliğimi tam anlamıyla kabul ettim. Varsa var yoksa yok.

Hep makyaj yapmak zorunda olmadan mis gibi makyajsız da güzel olmak isterdim. Zibilyon tane şey kullanmak istemezdim bunun için. Arkadaşlarıma bakıyorum makyajsız bebek gibiler ya, insan bakmaya doyamıyor. Beni görseniz tüm samimiyetimle söylüyorum "gerçekten hiç güzel değilmiş" dersiniz, o kadar eminim ki. Üniversite zamanlarımda hoşlanıp açıldığım kişiler bile arkamdan "ıy kezban surata bak" derlerdi kendi kulağımla dahi şahit olurdum. Yani bu çirkin hissetmek değil çirkin olmak. İlk kez girdiğim bir arkadaş ortamında bile çok sıcakkanlı ve konuşkan olmama rağmen hep daha güzel olan arkadaşlarımla ilgilenirler mesela. Bilemiyorum artık hayat enerjim sıfır. Her konuda beni etkiliyor bu. Kimse beni güzel görmesin ama ben kendimi güzel göreyim kafasındayım. Herkes çirkin görse bile kendimi iyi hissedeyim yeter, ama imkansız..Benim gibi olanlar siz nasıl bunun üstesinden geliyorsunuz? lütfen bir şey deyin. Yani her şekilde kendinizi sevebiliyor musunuz? bu sizi ben de olduğu kadar etkiliyor mu?
Bende sizinle benzer kaderi paylaşıyorum. Çevrem ailem herkes gözümün içine baka bak ablan güzel kız derdi. Hatta ablama sen güzelsin kardeşin çirkin demişler, o zamanlar günlerce ağladım. Bana çirkin imaları oldukça kendimi iyice salmıştım değersiz hissediyordum. Ablam bile tartışırken tipine bak önce derdi. Yıllaryılı bu eziklik psikojyle yaşadım. Kendimi eğitimime adadım, kıyafet uyumunu hep yakalamaya çalıştım ve kendimi biraz toparladım. Evet ben ablam kadar güzel değilim ama güzellik kendi elimizde olan birşey değil. İnsanların çirkin bkışlarını endemde hssettiğim anları hatırladım başlığınızı okuyunca. Karşıma beni sevenlerde çıktı, buna çok şaşırmıştım. Sizi çok iyi anlıyorum, insanların davranışlarıyla nasıl kırdığını bilirim bende çook yaşadım. Şimdilerde kabullendim. Bana o imada bulunacak insanları hayatımdan çıkarıyorum.

Bende sizinle benzer kaderi paylaşıyorum. Çevrem ailem herkes gözümün içine baka bak ablan güzel kız derdi. Hatta ablama sen güzelsin kardeşin çirkin demişler, o zamanlar günlerce ağladım. Bana çirkin imaları oldukça kendimi iyice salmıştım değersiz hissediyordum. Ablam bile tartışırken tipine bak önce derdi. Yıllaryılı bu eziklik psikojyle yaşadım. Kendimi eğitimime adadım, kıyafet uyumunu hep yakalamaya çalıştım ve kendimi biraz toparladım. Evet ben ablam kadar güzel değilim ama güzellik kendi elimizde olan birşey değil. İnsanların çirkin bkışlarını endemde hssettiğim anları hatırladım başlığınızı okuyunca. Karşıma beni sevenlerde çıktı, buna çok şaşırmıştım. Sizi çok iyi anlıyorum, insanların davranışlarıyla nasıl kırdığını bilirim bende çook yaşadım. Şimdilerde kabullendim. Bana o imada bulunacak insanları hayatımdan çıkarıyorum.
Yaa çok üzüldüm 🥺 Ailenize de çok şaşırdım.
Bence siz güzelsinizdir resminizi görmek isterdim.

Yaa çok üzüldüm 🥺 Ailenize de çok şaşırdım.
Bence siz güzelsinizdir resminizi görmek isterdim.
Benim içinde o yıllar çok üzücü geçti. Sürekli ablamın çirkin demesine maruz kalıyordum. Gecelerce ağladığımı biliyorum. Özgüvenimi de kaybetmiştim. Akrabalarımızdan da ablan güzel kız maaşallah falan derlerdi bu içime dokunurdu. Ablam tarafından yıllarca çirkinlik mobbingine maruz kaldım. Çok sancılı bir süreçti. Kim ne derse desin insan o süreci atlatamıyor. Şimdi kocaman bir kız oldum ama mazi kalbimde yaradır hesabı yaşıyorum.

Benim içinde o yıllar çok üzücü geçti. Sürekli ablamın çirkin demesine maruz kalıyordum. Gecelerce ağladığımı biliyorum. Özgüvenimi de kaybetmiştim. Akrabalarımızdan da ablan güzel kız maaşallah falan derlerdi bu içime dokunurdu. Ablam tarafından yıllarca çirkinlik mobbingine maruz kaldım. Çok sancılı bir süreçti. Kim ne derse desin insan o süreci atlatamıyor. Şimdi kocaman bir kız oldum ama mazi kalbimde yaradır hesabı yaşıyorum.
Haklısınız sizi anlıyorum benim de kilom fazlaydı diye hep gereksiz kilo muhabbetlerine ve şakalara maruz kalırdım daha çocukken.
Atlatması gerçekten zor,insanları anlamak daha da zor.Nedir yani bunları yaşatmanın amacı ? Ellerine ne geçiyor ?

Haklısınız sizi anlıyorum benim de kilom fazlaydı diye hep gereksiz kilo muhabbetlerine ve şakalara maruz kalırdım daha çocukken.
Atlatması gerçekten zor,insanları anlamak daha da zor.Nedir yani bunları yaşatmanın amacı ? Ellerine ne geçiyor ?
Empati yoksunluğu olsa gerek sanırım. İnsan gerçekten birini çirkin olarak düşünse bile dile getirmez, ya da kilolu birine çok kilolusun denmez bunu anlayamayacak kadar ruhsuz görüyorum onları. Şimdilerde en iprendiğim insan tipi başkasının ardında ne kilolu kadın ne çirkin kız söylemleri... Belki ilaöçlardan kilo aldı belki depresyon geçirdi altında ne yaşadı biliyorlar mı. Şimdilerrde toparladım ben hatta hep kızma konusu kıyafete fazla para harcamam bilmiyorlar ki ben içimdeki acıyı bastırmak istiyorum. Çok güzel olmuşsun demeleri bana o kadar iyi hissettiriyor ki. Sadece ben değilmişim çirkin hisseden demek ki... insanları çirkin kilolu diye yargılayan insanlardan hayır gelmez zaten umarım sizden de izleri silinmiştir

Görünüş çok kolay değişebilen bir şey. Kirpik yoksa takması var, göz halkası için lazer tedavileri var, fondotenler var. Estetik dolgu botoks birsürü imkan var. Gerçekten görünüşünüzü beğenmiyor rahatsız oluyorsanız bunlara başvurabilirsiniz bence

Ben napiyim siz beni gorseniz korkarsiniz o kadar cirkinim yuzum cok kirisik dolgu ertiriyim dedimgim yanagim eridi yamuk yuzlu oldum o kada cirkinimki kendimden nefret ediyorum size ablaniz soyluyo bana herkez soyluyo yuzumden utaniyorum kuran carpsinki utaniyorum ve daha 27 yasindayim herkez 40 zanediyor hergun agluyorum birkere botoks yaptirdim yuzum daha cok burustu ve kocamin yaninda o kadar buyuk duruyorumki acaba benden utaniyormu diyorum

X