Gereksiz tavırlar ...

losinggame

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2013
560
608
30
Herkese merhaba aklıma takılan bir konu var acaba ben mi yanlış düşünüyorum sizlerin de fikirlerinizi almak istedim... annem ablamın bir tedavi süreci için yurtdışına gitti 1 ay kadar önce,yaklaşık 3-4 ay da orada kalacak. O gitmeden evvel görümcemin istemesi-nişanı olacağı konuşuldu. Annem de eşime hayırlı olsun vs demişti. Annem 1 ay kadar önce gitti. Biz de Şehir dışından bu tören için geldik.bu süreçte de annemle telefonlaştık ben biraz rahatsızdım, günlük sohbetimiz oldu. Neyse,Dün görümcemin nişanı yapıldı. Bugün annemle görüşürken ben kaynananı arayayım mı yoksa sen tebrik ettğimi söyler misin dedi. Ben de sen bilirsin anne ama aramak icap etmez mi daha uygun olur bence ama sen bilirsin dedim. Ben aramayı düşünmüyordum dedi. Niye dedim. E beni arayıp haber vermedi isteneceğini dedi. Anne gerek var mıydı sen zaten eşimden öğrenmiştn hem de burada değilsin neyini haber versinler dedim. Bir tane gelinleri var arayıp söylemeleri gerekirdi ben aramicam sen tebrik ettiğimi söyle dedi. Ben de ben böyle şeylerden hoşlanmıyorum o samimiyeti bulmuyorsan arama anne sen bilirsin ben senin içinden gelmeyen bişeyi iletmeyeceğim aramayacaksan da neden fikrimi soruyorsun ki dedim. Sonra sohbete normal bi şekilde devam etmeye çalıştım çünkü biliyorum şu an kayınvalidemin yanında olduğum için onların yanına gitti değişti falan diye düşünecek ama alakası yok...
Neyse aradan bi saat geçti tekrar aradı kaynananı aradım ama meşgul haberin olsun diyor...haber vermene gerek yok anne teşekkür ederim dedim. yani böyle hissetmekte ben mi yanlış yapıyorum bilmiyorum ama çok tuhaf hissettirdi bana suçluymuşum gibi... annem hiç bi zaman insanlarla samimi ilişkiler kuramadı her zaman böyle kim ne zaman aradı ilk kim aradı yok ben gelin anasıyım bu tavırlarda...artık nasıl davranmam gerektiğini şaşırıyorum ve üzülüyorum da.. kayınvalidemle hiç bi zaman samimi olmadılar olmasınlar da zaten gerek yok ama böyle tuhaf tuhaf şeyler gözetmesi sinirlendiriyor beni. siz olsanız ne yapardınız ne düşünüyorsunuz?

Herkese merhaba aklıma takılan bir konu var acaba ben mi yanlış düşünüyorum sizlerin de fikirlerinizi almak istedim... annem ablamın bir tedavi süreci için yurtdışına gitti 1 ay kadar önce,yaklaşık 3-4 ay da orada kalacak. O gitmeden evvel görümcemin istemesi-nişanı olacağı konuşuldu. Annem de eşime hayırlı olsun vs demişti. Annem 1 ay kadar önce gitti. Biz de Şehir dışından bu tören için geldik.bu süreçte de annemle telefonlaştık ben biraz rahatsızdım, günlük sohbetimiz oldu. Neyse,Dün görümcemin nişanı yapıldı. Bugün annemle görüşürken ben kaynananı arayayım mı yoksa sen tebrik ettğimi söyler misin dedi. Ben de sen bilirsin anne ama aramak icap etmez mi daha uygun olur bence ama sen bilirsin dedim. Ben aramayı düşünmüyordum dedi. Niye dedim. E beni arayıp haber vermedi isteneceğini dedi. Anne gerek var mıydı sen zaten eşimden öğrenmiştn hem de burada değilsin neyini haber versinler dedim. Bir tane gelinleri var arayıp söylemeleri gerekirdi ben aramicam sen tebrik ettiğimi söyle dedi. Ben de ben böyle şeylerden hoşlanmıyorum o samimiyeti bulmuyorsan arama anne sen bilirsin ben senin içinden gelmeyen bişeyi iletmeyeceğim aramayacaksan da neden fikrimi soruyorsun ki dedim. Sonra sohbete normal bi şekilde devam etmeye çalıştım çünkü biliyorum şu an kayınvalidemin yanında olduğum için onların yanına gitti değişti falan diye düşünecek ama alakası yok...
Neyse aradan bi saat geçti tekrar aradı kaynananı aradım ama meşgul haberin olsun diyor...haber vermene gerek yok anne teşekkür ederim dedim. yani böyle hissetmekte ben mi yanlış yapıyorum bilmiyorum ama çok tuhaf hissettirdi bana suçluymuşum gibi... annem hiç bi zaman insanlarla samimi ilişkiler kuramadı her zaman böyle kim ne zaman aradı ilk kim aradı yok ben gelin anasıyım bu tavırlarda...artık nasıl davranmam gerektiğini şaşırıyorum ve üzülüyorum da.. kayınvalidemle hiç bi zaman samimi olmadılar olmasınlar da zaten gerek yok ama böyle tuhaf tuhaf şeyler gözetmesi sinirlendiriyor beni. siz olsanız ne yapardınız ne düşünüyorsunuz?
Uyumayı düşünüyorum

benim annem de böyledir. telefonla konuşmayı da hiç sevmez. bir hastalık olur, tören olur zoraki arar ya da unutur.
ya böyle kabulleneceksiniz ya da güzelce aranması gerektiğini anlatıp kendine bırakacaksınız
ben unutacağını bildiğim için ara bence diye tekrarlarım çünkü kendilerine oldukları zaman aranmayı beklerler her ne kadar annem aman kimse beni aramasın dese de. ben yapı olarak anneme göre farklı olduğum için bana da ters geliyor bu durum

Aynı içerlemeyi kv e niye yapmıyorsun. Annen burda olmasa da usulen annemi arayıp niye davet etmediniz demiyosun? Kadın haklı çağrılmadığım daveti niye tebrik ediyim pardon? Bi de annene trip yapmışşsın kadının yanında olacağına. Kesinlikle sıkıntı senin tavırlarında. Benim annemi arayıp davet etmicekler ben anneme trip yapacam ara diye. Sen o tripleri kv ne yap. Ha bi de kadın üstüne aramış sırf senin tavırlarından dolayı yine yaranamamış. Yazık.

Kim kimi isterse arasın aramasın bence hiç karışmayın.

Bu durumu fazla kafanıza takıp üzülmeyin derim. Zaten anneniz dediğinize göre yapısı gereği insanlarla samimiyet kuramayan birisi üstelik kayınvalidenizlede fazla samimiyeti yokmuş. Zaten annenizin bu yapısını az buçuk eşinizin ve onun ailesinin farkında olduğunu düşünüyorum. Hem bu mevzuyuda geçtim anneniz belki sizin düşündüğünüz gibi düşünmemiş olabilir. Öyle düşünüyor olsa bile konuştuğunuzda anne aile bağlarımız olduğu için aramanı istedim yoksa senin düşündüğün gibi değil diye durumu açıklarsın. Üzülmeyin

Usulende arayabilirdi hani sen yabancı değilsin bak davet bekleme gibi annenize çok haksızlık etmek istemem ama bir de insanların yapısı bu bence değiştirmeye çalışmayın bende nefret ederim telefon ile konuşmaktan kandilmis yok bayrammis aramayı sevmem gerekte görmem açıkçası ben olsam hiç karışmam dunurler diye çok da samimiyet olmasına gerek yok bence

Ben insanlarin üstüne bu tarz gereksiz gorevler yuklenmesine sinir oluyorum. Damadimin kardesi ben kizimin tedavisi icin yurtdisindayken nisanlansa, niye aramak bana vazife olsun, surekli bi kaynanam beni aramadi, görümcem onu yapmadi onun da bu derdi var ben aramasam mi diye konu aciliyo, valla ben annemle haftada 1 zor konusan insanim, boyle beklentiler bana asiri sacma geliyo. O aradi bu aramadi diye surekli hesap yapmak. Kadini kimse arayip cagirmamis bile, siz de onun adina tebrik edin gecin bence

Annen dibine kadar haklı. Ne diye nezaketen bile arayıp , söylemiyor ? Eş ailesi olunca konu bazı kadınlar hep onları haklı görüyor.
Kadın zaten tedavi için endişelidir. Bir de böyle saçma sapan nişan için ara bilmem ne demeniz bana sadece kendinizi düşündüğünüzü hissettirdi.
Ama kadın ne yapsın saçma sapan tavrınızdan dolayı aramak zorunda kalmış.
Ben olsam asla aramazdım. Anneme de ara demezdim. Ama tabi eş ailesi ne der ? Eşiniz ya surat asarsa ? Pff..

Kendi annemi anlattınız bana sanki. İlk evlendiğim zamanlarda aynen böyle fikrimi alır gibi eşimin ailesini şikayet ederdi bana. Sonra da "bak senin için gittim yine de", "Aradım konuştum kaynananla merak etme" gibi gibi gözüme sokardı. Bir süre sonra baktım hem ondan hem eşimin ailesinden soğuyorum. Anne dedim benimle paylaşma bu tarz şeyleri, bozulduğun yerde muhatap olma hiçbiriyle, bana danışmana ya da benim için istemediğin şeyler yapmana gerek yok dedim. Birkaç zaman trip attı. Sonra anladı sanırım beni, artık yapmıyor.
Sizin durumunuzda da kayınvalide nezaketen arayasaymış doğru olurmuş ama aramamış sizin müdahale edebileceğiniz bir durum yok sonuçta ortada keşke anneniz size hiç yansıtmasaymış.

anneniz etiketlenmiş sizin aklınızda
o zaten kimseyle geçinemez şöyle böyle diye

usülen de olsa kv haber verebilirdi (bizde nişan okuma derler buna)

anneniz de uzatmadan arayabilirdi gerçi
ikisi de eksik

Normal olan araması zaten. İsteme olacağını neden dunurune haber versin ki? Sonradan bı hayırlı olsun demekle ağız aşınma diye düşünüyorum,arada husumet de yok. Bu arada toparlayabildiniz mi?

Gelinin annesinin nişana davet edilmesi bana mı garip geldi anlamadım. Ne gerek var ki? Nişan dediğiniz muhtemelen aile arasında küçük bir tören. Anneniz aramak istemiyorsa aramasın zaten sizin takıldığınız nokta bu değil ben anladım sizi. Biri bana bunu mu yapayım bunu mu dediğinde söylediğimi beğenmiyorsa ben de tepki gösteririm e o zaman sormasaydın, yapsaydın bildiğini diye. Anneniz arayayım mı demese mesele yokmuş aslında ortada.

X