Çene Estetiği Geride olan çenem ileri alındı !

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

jeyloo

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
2.078
23
Benim altcenem 1 cm gerideydi, bunu 1 cm öne ladirmak icin cok uzun bir yolum vardi önümde, Dis teli vs.ler.
Ozamanlar bunlari kaldira bilecegimi düsünmüyordum ayrica cok agir ve tehliklei bir ameliyat diye, ben 3-4 sene düsünmeyle gecirdim.
1,5 sene önce karar verdim ve herseye baslanildi.

Önce üst cene yi genisletici bir ameliyat ile basladik, agir bir ameliyat, hayatimdaki de ilk ameliyatimdi.
Cok iyi atlattim hersey iyi gecti. Bi yeme zorlugum vardi aylarca hep mama türü seyler falan yedim.

3 ay sonra Dis tellerim takildi hem üst´e hem alta.
Teller beni pek rahatsiz etmedi aslinda, en az rahatsiz eden seylerden biriydi bu.
Ilk günlerde bile baya bir degisiklik yasadim , dislerim baya cabuk düzeldi, ki yasimda var baya, bazilari saniyor belirli bir yasdan sonra disler düzelmez diye.
Benim cok güzel düzeldi.

Gecen haftada büyük ameliyati oldum, alt cene öne alinda üst cenede biraz öne ve yukari alindi.
Yani cene komple kafa tasindan ayriliyor ve uygun posisyona getirilip tekrar takiliyor.

Cok agir bir ameliyat olmasina ragmen ve su an daha bir hafta gecti, ama oldukca iyiyim, hersey iyi gecmis, tabiiki siskinliklerim oldu.
Agrilarim baya oldu, ama su an daha iyiyim.

Sonuc tamm belli degil cünkü daha cok sis yüzüm,
daha sonra kemiklerdeki platinler alinirken cene estetigi yapmayida düsünüyorum, olmusken tam olsun, daha güzel olur heralde.

Bu ameliyati olmasi gereken herkese tavsiye ederim.

Geçmiş olsun.. Doktor banada söyledi ama tellerden bahsetti sadece çeneyi ileri almak için ameliyat demediler

Öncelikle geçmiş olsun.
Sorularım var cevaplarsan sevinirim.
Ameliyatı nerede oldun ve maliyeti kaça?
Şu an durumun nasıl?
Ameliyattan sonra bazı komplikasyonlar olabilirmiş. Sende böyle bir durum oldu mu? Kanama vs..
Ameliyattan sonra tellerin ne kadar kalacakmış?
Ameliyat sonrası çene kilitli mi kalıyor? Kalıyorsa ne kadar süre?
Ameliyattan sonra konuşabildin mi?

Son düzenleme:
bu ameliyat çok ii özellikle çenesi çok ileride olanlar için.. çok geçmiş olsn

çene ileri alma ameliyatları genelde çok başarılıdır yüzüne apayrı bir hava katacak çok memnun
kalacaksın inşallah canım geçmiş olsun

Hepinize cok tesekür ederim arkadaslar.

Öncelikle geçmiş olsun.
Sorularım var cevaplarsan sevinirim.
Ameliyatı nerede oldun ve maliyeti kaça?
Şu an durumun nasıl?
Ameliyattan sonra bazı komplikasyonlar olabilirmiş. Sende böyle bir durum oldu mu? Kanama vs..
Ameliyattan sonra tellerin ne kadar kalacakmış?
Ameliyat sonrası çene kilitli mi kalıyor? Kalıyorsa ne kadar süre?
Ameliyattan sonra konuşabildin mi?

Ameliyat Almanyada oldum, burda cogunu Sigorta karsiliyor bir miktarini kendin ödüyorsun, sen nerde yasiyorsun?

Bugün tam 6 hafta oldu ameliyat olali, 4 haftadan sonra baya düzelmeler oldu, cünkü 4. haftadan sonra dikisler cözülmeye basladi ve bunlar ciktica insan rahatliyor, daha sol tarafimda sislik var, agizimi 1 cm aca biliyorum ancak, cok sey yiyemiyorum sirf yumusak seyler.
Konusmakda pek zorlanmiyorum ama cok konusunca yoruluyorum,
ameliyat sonrasi burnum cok akti hala akiyor buda normal.
Tellerim nekadar kalacagini daha sormadim benim icin pek de önemli degil beni rahatsi etmiyor, sanirim 3-6 ay kalir.

Ameliyatdan sonra ilk gün yogun bakimda kaldim, sirf o gün cene lastiklerle bagliydi zor kunusuyordum ama zaaten konusmaya halim yoktu.

Lastikler cikarlinca ertesi gün konusa bildim tabii insan zorlaniyor ama oluyor.

Yaptiracak olan arkadaslar zaman gecmeden yaptirin nekadar erken okadar iyi, benim cene kemigim yani yandaki kolonlar cok incelmis 40% kalmis sadece buda olayi zorlastiriyor tabii.
Daha cok agri daha dikatli olmak gerekiyor falan.

Sağolasın cevapladığın için:) Çok faydalı oldu özelikle benim adıma. Bu ameliyatı olacak birçok insana yol göstermiş oldun. Böyle deneyimleri herkes paylaşmıyor, bulmak zor.
Ben Türkiye'deyim. Ortodontistim ameliyat ücreti olarak onbin dolardan bahsetti, bayağı afalladım. Yurtdışında sigorta karşılıyormuş, ne güzel. Burada onu da karşılamıyorlar. Bende de alt çene problemi var. 18i geçtiğimden ameliyat olmam gerekiyor. Doktor ağız dışı apareylerle düzeltebiliriz dedi ama benim pek inanasım gelmiyor bu lafına. Fazla bir ilerleme yok belki de o yüzden dedi. Hem dediği olsa bile bana ameliyattan daha fazla meşakkatlidir gibi geliyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir türlü karar veremiyorum. Daha yolun başındayım gerçi. Bunları düşünmem için önümde 1-1,5 yıl var.
Peki, alt dudak ve çene kısmınla ilgili bir problemin oldu mu? Hissizlik gibi. Bazı kişilerde bu hissizlik durumu çabucak geçiyormuş yada 6 ay 1 yıl gibi bir süre gitmiyormuş. Bazılarının da ömür boyu. Bu durum ameliyat sırasında sinirlerin zedelenmesinden meydana geliyormuş.

@ebrar21, canim ne oldu senin durum ?
10 bin dolar gercekden cok fazla, yurtdisin sigorta sirf 18 yasina kadar karsiliyor, sonrasinda cebinden ödüyorsun, ama ameliyatli vakalarda yani benim gibi sigorta 80% ödüyor, ama toplam burda 3-4000€ tutuyor tel parasi.

Benim ameliyatim su an tam 11 hafta oluyor,
sag tarafimda hala hic his yok.

Bakalim ne zaman hisslerim geri gelecek.

Daha yeni yeni birseyler yiye biliyorum, ama hergün yeni bir düzelme oluyor.

@jeyloocum, şu an durumun nasıl canım, sağ tarafın hala hissiz mi?
benim ameliyat konusuna daha çok var derken, geçende doktorum yol ayrımına girdin dedi. ya ameliyat yada headgear(çenelik yani, çeneden alına doğru giden bir aparey)kullanacakmışım. doktorum ameliyatı önermiyor deymeyeceğini söylüyor:bbo: çenelikte, gelişim çağım geçtiğinden, sadece dişler ile durumu kamufle etmeye yarayacak. yüzüm, çenem aynen kalacak. ne anladım ben öyle tedaviden. doktor hep ameiyatın zorluğundan bahsetti durdu, nefes alma problemi yaşarsın filan dedi. ameliyat olursam her iki çeneden de olmam gerekecek. üst çene öne alt çene de geriye.. ailem de ameliyat olmamı istemiyor, ben istiyorum. sen ailenle benzer problem yaşadın mı? bir sonraki randevuda kesin cevap verilecek. ne yapacağımı bilmiyorum.mafoldumben

bende bu aemleiyattan türkiyede dokuz eylül hastanesinde oldum izmirde bu hastane 2006da oldum bayağı zor bi ameliyat 10 gün hastanede yattım ve tel serum ile bslendim sonra meyve suları sonra mam türü sonr alapa yavaş yavaş yemek türü şeylere döndüm çok kilo verdim ama yüzüm değişti profilden burnum dah airi gözüküyordu çene ileri alınınca alt ve üst burun sanki ameliyat olmuş gibi oldu yanaklarım şişti bir yıla normale döndü şu anda bir elmayı ısırarak yiye biliyorum bu ameliyatı olcak arkadaşlara izmir dokuz eylül üniveristesi plasitk cerrahide kimustafa yılmaz hocayı şiddetle tazsiye ederim çok düşünülmesi ve işinin ehli olan bi doktor ile yapılması gereken bir ameliyat herşey dahil 2.5 milyar para çıktı sırf hastane 1.5 aldı. zaten ortodonti tedavisi görüyordum zaten diş doktorum söyledi olmam gerektiğini şu an çok güzel bi gülüşe kavuştum kormkayın Allah'ın izniyle sizde iyileşceksiniz yakınlarınız desteği çok önemli zira bir süre bebek gibi bakıma muhtaç olcaksınız.

slm kızlar bende 2 yıl tel taktım hemde 24 yaşımda:)
sonuç çok güzel.aslında benimde çene ameliyatı olmam gerkio ama maddi olarak karsılamak zor olacaktı vazgectim.
şeffaf tellerimle çok mutluydum.öğrencileriminde hosuna gitmişti.2 yıl tek sıkıntı elmayı ıssırark yiyemedim o oldu:KK43:
hiç zaman kaybetmeyin

Sulu göz:
Cok sevindim senin adina, bilmiyordum izmirde bu kadar iyi bir cerrahin oldugunu.

arkidişler benimde çenem gerideydi...istanbul yeditepe üniversiteside tel tedavisi gördüm 1 sene.damaklık filan kullandım.Cerrah paşadada çene cerrahisine gidiyordum.orayla orantılı tedavim gidiyordu.Yedi tepe üniverstesi 2 buçuk yıla kadar sürer dedi.çene cerrahiside amaiyatın zorluğundan bahsetti zaten zzayıftım.bende tedaviyi yarıda kesip amaliyat olmaktan vazgeçtim tellerimide çıkardım.5 sene oldu.İlerde pişman olurmuyum yada birzararını görürmüyüm bilmiyorum.Ama amaliyat olan arkadaşlar helal olsun size karşılığını fazlasıyla alırsınız.vereliniortakben cesaret edemedim mafoldumben

Sulu göz:
aradan 3-4 sene gecmis, nedir su anki durumun hic sikayetin varmi?

Senin platinler falan alindimi kaldimi ? Agizini ne kadar aca bilyiorsun rahatmisin ?
Ben 8 ay önce ameliyat oldum, yakinda platinler alinacak, ama su an agizimi hala pek acamiyorum 32 mm, yani kemikler aciyor zaaten diskus kaymis, ve sag tarafimda daha tam olarak hisslerim gelmedi.

umarim daha cok sürmez ve sagligima kavusurum insallah.

jeyloo, nasılsın canım, bu başlığı açtığından beri takip ediyorum. şu an durumun nasıl? ben de ameliyata karar verdim bir süre önce. çok endişelerim var bu konuda. sağ tarafım hala hissiz demiştin bir süre önce. şimdi nasıl?
ameliyat sonrası yüz egzersizleri yapmak gerekiyormuş, yaptın mı? doktor bu konuda birşey söyledi mi? Platinlerin alındı mı, alınma aşaması nasıl oluyor anlatır mısın?

bende tel takınacaktım ,telden sonra ameliyat dedi doktor sonra asıl diş doktorum bana aynen şöyle dedi,
bu ameliyat çok zor meşakkatli dedi bu hastanenin ortaklarından sayılırım para kazanmak isterim tel takınca para kazanacağız ama değmez bu kadar acı çekmene dedi.
yemede,konuşmada sağlık açısından etklisi fazla yoksa sana değmez bence :)
kaba taslak :)
1,5 ,2 sene tel takılıyor
ameliyat 1 sene yada 2 sene ye kadar hissizlikler sürüyor sonra 1 kaç sene tel tedavisi
toplam 4,4.5 sene bu tedavi sürüyor bana göre :)

X