Gidecek kilolar

_krbck

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2012
565
353
Bugun diyetimin ,yaşamak için ,sağlıklı olmak için adım attığım ilk günüm...
sabah yumurta,peynir,zeytin,domates,kavurma yedim ve çay içtim. Dışarda olduğum için tartılmadım tahminim 85 kg falanım.kg vermek için belirli bi sürem yok . 2. Çocuk da istiyorum hamile kalsam da sağlıklı beslenmeye devam edeceğim. Hedefim 58-60 kg. Daha önce 58 kg inmiştim. Çocuk olduktan sonra kg aldım. Belki de bahane. 85 kg dan 75 kg a kadar indim tekrar. Sonra yine kg aldım. B12 eksikliğim var düzenli iğne vuruluyorum. Bahaneler ardına hep saklandım ve stres bana kg aldırıyor bunu anladım.

Sade türk kahvesi içtim öğlen. Şimdilik her şey güzel gidiyor. Biraz önce etrafı topladım. Çok terledim. Spor salonuna yazılmayı düşündüm ama çocukla olacak gibi değil. O yüzden bol bol hareket edeceğim. (Ki hareket etmeyi pek sevmem)

Sabah tartıldım. Durum daha vahimmiş.85,6 kg mım. Sabah domates,peynir, zeytin,yumurta,salata yiyeceğim. Bu gidişata son vermem gerek. Kg ile kendimi cezalandırmanın anlamı yok. Bu hayatta hepimiz gelip geçiciyiz. Değerini bilmek lazım. Ne olursa olsun

Hindi füme ve bir tane acı biber yedim yanına da çay içtim. Şimdi spor zamanı. Biraz yüzeceğim.

Akşam karışık izgara ve ayran içtim . Bugun bol bol yüzdüm. Bakalım şimdilik açlık hissetmiyorum. Çocuğumun yiyemediği yiyecekleri eskiden löpletiyordum . Bugun sınandımyemedim. O da çok kg aldırıyor bana . Bi de eşimin tatlı isteği. Yemeyeceğim. Biliyorum ki yersem devamı gelecek. Bir hafta sonra tartışacağım. Bakalım ne kadar gidecek?

Yhuuu :) dayanamadım tartıldım sabah . Sürpriz olsun diye bir hafta sonra tartılacaktım ama dayanamadım.83.9 kg çıktım. Sabah peynir, zeytin, domates, salatalık,yumurta ve az tereyağı yedim. Çay içtim. Bi arkadaşım bana yemek yerken içinden “doydum” de demişti. Öyle dedim ben de . Bana kalsa daha çok yerdim. Az yemeye çalışıyorum. Tatmalık bile olsa kaşığı sürmüyorum ağzıma. Onu da başka bi arkadaşım söylemişti. Bu kişiler diyetisyene giden kişiler. Tavsiyelere uymam gerek. Herkesin metebolizması kesinlikle farklı . Ben çok denedim kg vermeyi. Bişeyler yolunda gitmedi . İllaki başa döndüm. Dediğim gibi hamile bile kalsam sağlıklı besleneceğim. Aslında yediğimiz şeyler zararlı olanları, bünyeye de bebeğe de zararlı. Ama biz yararlı gibi lans ediyoruz. Bunları kendimle yüzleşmek, unutmamak için yazıyorum. Yani yeniden başa dönmemek için.

Akşam yemeğimi de yedim. Izgara ve ayran. Yanına azcık marul,domates ve hellim peyniri , 2 acı biber , çok az kavun. Bugünlük bu kadar dostlar. Bugun biraz güçsüz hissettim kendimi çünkü pazara gittim çok sıcak ve rüzgarlıydı.

Hello... sabah közlenmiş biber,çok az domates, peynir,haşlanmış yumurta,zeytin,bi tane acı biber yedim ,çay içtim. Eskiden kahvaltıda tıkabasa yerdim. Şimdi ise arkadaşımın dediğini diyorum.”doydun” :))) öğlen sade türk kahvesi içtim. Sabah 9 gibi kahvaltımı yaptığımdan akşam erken acıkıyorum. 4-5 gibi. Bu akşam bulgurlu dolma yiyeceğim . Yanına az yoğurt. Bişeyi fark ettim az yedikçe daha çabuk alışıyorum yememeye. Yani yemeği yaparken tatmıyorum. Çünkü sık sık yemek yemek bana yaramıyor. Eskiden çok kuruyemiş yerdim . Şimdi yemiyorum. Koruma döneminde yersem sınırlı olacak şekilde sorun olmaz ama kg verme döneminde yemeyeceğim. Tatlı yedikçe tatlı isteği oluşuyor bende. Meyve de çok yerdim önceden. Şimdi tatmıyorum böylelikle canım da istemiyor. Ama bir kere tatsam devamı gelecek. Hiç mi tatmayacağım? Tabiki tadacağım ama kg verdikten sonra az az. İnsan bu dünyaya yalnız geliyor ve yalnız gidecek. Yaşlanınca yanımızda olan sadece kendimiz olacağız. Kg insanı kesinlikle yaşından büyük göstermenize neden oluyor. Bencilce davranmak değil bu. Feda ettiğimiz insanlar gün geliyor gidiyor. Demem o ki stresten yemek yemeyin. Benim gibi:) her şey değişiyor, geçiyor. Peki ya sen ?

Hello... sabah közlenmiş biber,çok az domates, peynir,haşlanmış yumurta,zeytin,bi tane acı biber yedim ,çay içtim. Eskiden kahvaltıda tıkabasa yerdim. Şimdi ise arkadaşımın dediğini diyorum.”doydun” :))) öğlen sade türk kahvesi içtim. Sabah 9 gibi kahvaltımı yaptığımdan akşam erken acıkıyorum. 4-5 gibi. Bu akşam bulgurlu dolma yiyeceğim . Yanına az yoğurt. Bişeyi fark ettim az yedikçe daha çabuk alışıyorum yememeye. Yani yemeği yaparken tatmıyorum. Çünkü sık sık yemek yemek bana yaramıyor. Eskiden çok kuruyemiş yerdim . Şimdi yemiyorum. Koruma döneminde yersem sınırlı olacak şekilde sorun olmaz ama kg verme döneminde yemeyeceğim. Tatlı yedikçe tatlı isteği oluşuyor bende. Meyve de çok yerdim önceden. Şimdi tatmıyorum böylelikle canım da istemiyor. Ama bir kere tatsam devamı gelecek. Hiç mi tatmayacağım? Tabiki tadacağım ama kg verdikten sonra az az. İnsan bu dünyaya yalnız geliyor ve yalnız gidecek. Yaşlanınca yanımızda olan sadece kendimiz olacağız. Kg insanı kesinlikle yaşından büyük göstermenize neden oluyor. Bencilce davranmak değil bu. Feda ettiğimiz insanlar gün geliyor gidiyor. Demem o ki stresten yemek yemeyin. Benim gibi:) her şey değişiyor, geçiyor. Peki ya sen ?
Bende iyiyim sağol
:KK52:

Dayanamadım test aldım. Çift çizgiyi gördüm ama temkinli olmakta fayda var . Çünkü düşük yaptım bundan önce. Kalp atışlarını duyana kadar söylemeyeceğim. Akşam midem kazındı. Bi tane hellim peyniri yedim. Yarın olsa da kahvaltı etsem:))

Günaydın... bugun erken kalktım ama kahvaltı yapmak 9 u buldu. Peynir, zeytin, domates, salatalık,yumurta,köz biber azcık da hellim ısıttım. Yanına da çay içtim. Perşembe günü tartılacağım . Sabah dayanamadım tartıldım. 82.9 kg çıktım. Sık sık tartılmak iyi değil aslında . Ama dayanamadım. Perşembeyi iple çekiyorum. İlk zamanlarda giden aslında kg değil şişlik . Asıl 80 kg dan sonrası inmem gerek. İlk hamileliğimde 85 kg dim. Şimdi de öyleyim. Bu sefer kg almadan sağlıklı şeyler yiyerek dikkat edeceğim. Bi artım doğumdan sonra hemen eski kg ma dönüyorum. Yani çok kg almazsam doğumdan sonra ayaklanabilirim hemen. İlkinde 100 kg geçmiştim. Bu sefer öyle olmayacağım. Kendimi seviyorum

Dışarı çıktık eşim profiterol yedi:)) ben yemedim. Sütlü nescafe içtim . Pişman olmamak için temkinliyim. Markete gittiğimde illa fıstık fln alır yerdim. Şimdi ise ağzıma sürmüyorum.

İyi bayramlar. Sabah klasik kahvaltımı yaptım. Fix menüm: yumurta, zeytin, peynir, domates,biber ve çay. Yanına ızgara hellim. Akşam ise fırında tavuk az karpuz ve yoğurt.

Sabah tartıldım:) bir hafta sonunda 82.2 kg mım. Gayet iyi. Sürekli atıştıran ben yok artık. Sabah klasik kahvaltımı yapacağım. Peynir, zeytin, yumurta,salata,domates . Abur cubur yemiyorum. Yedikçe iştahımı arttıran şeylere yer yok. Hadi bakalım ikinci hafta neler olacak? Çok zor kg veriyorum. Ama almak için hiç çabaya gerek yok. Nisan ayı gibi 75 kg kadar inmiş ; ramazandan sonra tekrar 85 kg çıkmıştım. Bu sefer kısa değil de daha uzun hedeflerim var. Biranda alınmayan kg gibi biranda kg vermek değil uzun sürede vermek hedefim

Akşam kavurma var. Bugun başka bişey yemeyeceğim . Çok acıkırsam akşam bi bardak ayran içeceğim. Kurban Bayramı hatrına bol bol et yedim bugun

X