Gidecek kimsem yok yine buraya geldim

Ah o kadar haklısın ki bide anlasalar işlerine öyle geliyo birazda kendi anneleri yatağa düşse kölelik yapmamızı beklerler bizimkiler düşse bı Alo demeye erinirler
Aynen öyle, aylarca bazen 5 ay hiç annemle telefonla bile konuşmadığı oldu. hayatında kayınvalide diye bir şey yok gibi benim eşimin. Ama ben bir sürü sıkıntı çekmeme, akli dengemi bile bu yüzden biraz kaybetmeme rağmen eşim asla anlamıyor, diyor ki erkeklerin kadınların ailesiyle hiç bişeyi yok ama kadınlar eşinin annesini kendi annesi gibi görmüyor. Çıldırırsın ya
Hatta şunu ekliyim eşim resmen annesinin arkasını toplamam için de evlenmiş benle. Bir de sürekli bizimle yaşaması konusu var evde her gün o stresle kendimi yiyip bitiriyorum birlikte yaşamak istemiyorum, kabul de etmem öyle bir duruma gelirsek ama kv o kadar yüzsüz ki hiç bana sormadan defalarca kaldı yatılı istemiyorum demek zorunda kaldım en son, hatta ondan sonra da 2 3 gün kalmaya başladı her gelişinde, evi de 5 dakika yürüme mesafesinde öyle keyfi kaldı beni iyi zamanda aşırı bıktırdı yarın elden ayaktan düşecek diye korkuyorum, birlikte kalacağımız günlerin kabusu sürekli aklımda

Erkekler sanıyor ki, kadınlar ağaç kavuğundan çıktı.
Evlendikten sonra kadının ailesi yok. Bütün dünya kendi ailesinden ibaret.
Allah senin de bahsi geçen kadınında yardımcısı olsun.
Kadın eşine çektiriyor, abisi var biraz belalı gibi bişey heralde, adamı arayıp azarlıyolar, kadını geri alcaz filan demişler,benim annem eşimi 1 gün aramamıştır babam zaten yok ta, eşimin hayatında benim ailem yok gibi bir şey, eşim hiç çekmedi benim annemden ama her şeye rağmen bizimle onların evliliğini hep bir tutuyor her şeyimiz farklı

Bugüne kadar anneme gidip kalmak için izin almadım, almam da ne münasebet.

Bu düşünceye sahip olan hiçbir kocaya laf anlatamazsın.

Kocanız arkadaşından dem vurarak aslında sizi suçluyor. Yani bir nevi kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla.
Aynen öyle tam aradığım yorum ben de buna sinirleniyorum ya, onların evlilikleri bizden çok farklı o hala bir tutup dert yanıyor o deli annesine o kadar katlandığım halde hala daha fazlasını bekliyor kendi annesi gibi görmüyor diye dertleniyor

Selamlar güzel hanımlar. Bu akşam eşim gelir gelmez çocukluktan beri arkadaşı olan kişiden bahsetti, bugün ilk defa bu kadar üzgündü dedi. Arkadaşının hanımı kendi ailesine gidince neşeli, her işi yapan biriymiş, adamın ailesine gidince yüzünü asıyormuş. Adamdan izin almadan ailesine gidiyormuş, adamın ailesine gidince 1 2 saat durup o sürede bile sessiz mutsuzmuş o yüzden arkadaşı çok bunalımdaymış,arada kalıyormuş. Ben de yaşadım diyor eşim ama bizim evliliğimiz onlardan çok farklı. Kabullenemiyorsunuz kaynanalarınızı, o da kadın, siz de kadınsınız oturup rahatça konuşup anlaşabilirsiniz diyor. Ben diğer kadını pek bilmem ama gördüğümde de bizim yanımızda eşini sürekli tersleyen, eşinin ailesinin yaptığı en basit şeyleri bile dert eden, bana biraz şımarık gelen biriydi. Benle normalde iyiyken bi kişiyle daha görüşünce benimle alaycı bi şekilde konuşmaya başlamıştı filan. Ben de o kadından çok farklıyım, benim kayınvalidem de onunkinden dağlar kadar farklı, her evlilik kendine özeldir zaten normalde de. Eşim onlarla bizi kıyaslıyor arkadaşına acıyor. Beni yine anlamamasından canım çok sıkıldı. Başka şehre gelin geldim, kayınvalidem o kadar aşırı derecede düşüncesiz ki kendi keyfi olsun ben rahatsız oliyim umrunda değil. Bütün gün oturup konuşur 1 dakika susmaz yüzlerce soru sorar makina gibi, devamlı hizmet bekler, kendisi sadece tuvalete kalkar ne yemek ne çocuk bakmaya yardım asla bir faydası yok zerre kadar. Evini hiç temizlemez ben önceden oraya gidince iş yemek bulaşık her şeyi tek yapıyordum şimdi artık giderken yemeği evimde yapıp götürüyorum. Muhabbeti o kadar çekilmez ki. Sadece ben değilim kimi görsem öyle diyor ikimizi de tanımayan biri bi evde toplanınca yanından kaçıp gelmişti yanıma mutfağa su içme bahanesiyle geldim çok konuşuyor diye,daha kaç kişi Allah yardımcın olsun dedi.ne eşi, ne annesi ne çocukları kaynanamı çekemezken eşim kabullenemiyorsun dedi yine. Onun yüzünden ne kavgalar ettik eşimden ne kadar soğudum eşim hala olayı bu kadar basite indirgiyor yani bütün sorunlar sadece annem gibi görmemem yüzündenmiş. Artık anlaşılmayı beklemiyorum da o kadar sinirim bozuluyor ki bu hayat nasıl böyle geçecek bilmiyorum kendimi yalnız hissediyorum çok yalnız
Takıldığım iki şeyi söylemek istiyorum bir insan niye kendi ailesine giderken eşinden izin istesin? Haber verilir en fazla ikinciside eşimin annesini annem gibi görme zorunluluğu nerden çıktı seversin saygı gösterirsin ailen olur ama anne yerine koyma şartı çok saçma benim annemle beni büyüten kadınla evlendiğimin adamın annesi bir olur mu yani severim sayarım saygıda kusur etmem tamam aramızdaki iletişimde güçlü olursa anne yerine koyup koymamak iletişime bağlı olur ne biliyim

Kadın eşine çektiriyor, abisi var biraz belalı gibi bişey heralde, adamı arayıp azarlıyolar, kadını geri alcaz filan demişler,benim annem eşimi 1 gün aramamıştır babam zaten yok ta, eşimin hayatında benim ailem yok gibi bir şey, eşim hiç çekmedi benim annemden ama her şeye rağmen bizimle onların evliliğini hep bir tutuyor her şeyimiz farklı

Canım benim demişsin ya Kadın eşine çektiriyor diye, demek ki hakediyor ki çektiriyor.
Emin ol öyleleri daha kıymetli oluyor.
Bak sen herşeyi alttan alıyosun da ne oluyor? Kocana yaranıyor musun? Yine suçlanıyosun.

Takıldığım iki şeyi söylemek istiyorum bir insan niye kendi ailesine giderken eşinden izin istesin? Haber verilir en fazla ikinciside eşimin annesini annem gibi görme zorunluluğu nerden çıktı seversin saygı gösterirsin ailen olur ama anne yerine koyma şartı çok saçma benim annemle beni büyüten kadınla evlendiğimin adamın annesi bir olur mu yani severim sayarım saygıda kusur etmem tamam aramızdaki iletişimde güçlü olursa anne yerine
Canım benim demişsin ya Kadın eşine çektiriyor diye, demek ki hakediyor ki çektiriyor.
Emin ol öyleleri daha kıymetli oluyor.
Bak sen herşeyi alttan alıyosun da ne oluyor? Kocana yaranıyor musun? Yine suçlanıyosun.
Aynen öyle ben de şaşırdım ne yapacağım

Takıldığım iki şeyi söylemek istiyorum bir insan niye kendi ailesine giderken eşinden izin istesin? Haber verilir en fazla ikinciside eşimin annesini annem gibi görme zorunluluğu nerden çıktı seversin saygı gösterirsin ailen olur ama anne yerine koyma şartı çok saçma benim annemle beni büyüten kadınla evlendiğimin adamın annesi bir olur mu yani severim sayarım saygıda kusur etmem tamam aramızdaki iletişimde güçlü olursa anne yerine koyup koymamak iletişime bağlı olur ne biliyim
Aklıma baştan beri kaynanamı yaptıkları gelip duruyor bugün sinirden çatlıyorum kendi kendime. Eşimin onların hiç birini görmeyip umursamayıp bi de üstüne tek sorun anneleri gibi görmedikleri için oluyor demesi beni çıldırtıyor. onnoloro gobo gormoyolar he canım he. Gerçekten içimde verdiğim savaşı kimse bilemez ya böyle ifade etmek te istemezdim ama leş bi insan resmen, bana da çok sıkıntı yaşattı çok fazla, hala daha hiç bir şey görmüyor eşim ondan da soğudum kendisi de diyor soğuk davranıyosun

Aklıma baştan beri kaynanamı yaptıkları gelip duruyor bugün sinirden çatlıyorum kendi kendime. Eşimin onların hiç birini görmeyip umursamayıp bi de üstüne tek sorun anneleri gibi görmedikleri için oluyor demesi beni çıldırtıyor. onnoloro gobo gormoyolar he canım he. Gerçekten içimde verdiğim savaşı kimse bilemez ya böyle ifade etmek te istemezdim ama leş bi insan resmen, bana da çok sıkıntı yaşattı çok fazla, hala daha hiç bir şey görmüyor eşim ondan da soğudum kendisi de diyor soğuk davranıyosun
Bana eziyet edeni ben niye anne gibi göreyim ki saçma sapan beklentiler işte onnoloro gobo gormoyolarada güldüm valla 😂😂

erkekler de illa benim annemi de kendin annen bileceksin mantıgi gibi bir sey var ve bu cok sacma bana göre.
neden kendi annem gibi bileyim ne alaka yani.
yarin bi boşansak hayatimizdan silinip gidecek insanlarla kendi annemiz neden bir olsun ki.
sanki kendileri bizim anne babamizi öz anne babalari biliyorlarda.
Kesinlikle. Eşimde bu durumdan şikayetçi. Annem gibi olamaz kimse. Annem 30 sene neler çekmiş bizim için. Onun yerini kimse tutamaz. Kimseyi annem gibi göremem ben. O annemi aramaz, benim annesıne gıttıgım kadar gitmez. Ama ben aramazsam laf eder

Selamlar güzel hanımlar. Bu akşam eşim gelir gelmez çocukluktan beri arkadaşı olan kişiden bahsetti, bugün ilk defa bu kadar üzgündü dedi. Arkadaşının hanımı kendi ailesine gidince neşeli, her işi yapan biriymiş, adamın ailesine gidince yüzünü asıyormuş. Adamdan izin almadan ailesine gidiyormuş, adamın ailesine gidince 1 2 saat durup o sürede bile sessiz mutsuzmuş o yüzden arkadaşı çok bunalımdaymış,arada kalıyormuş. Ben de yaşadım diyor eşim ama bizim evliliğimiz onlardan çok farklı. Kabullenemiyorsunuz kaynanalarınızı, o da kadın, siz de kadınsınız oturup rahatça konuşup anlaşabilirsiniz diyor. Ben diğer kadını pek bilmem ama gördüğümde de bizim yanımızda eşini sürekli tersleyen, eşinin ailesinin yaptığı en basit şeyleri bile dert eden, bana biraz şımarık gelen biriydi. Benle normalde iyiyken bi kişiyle daha görüşünce benimle alaycı bi şekilde konuşmaya başlamıştı filan. Ben de o kadından çok farklıyım, benim kayınvalidem de onunkinden dağlar kadar farklı, her evlilik kendine özeldir zaten normalde de. Eşim onlarla bizi kıyaslıyor arkadaşına acıyor. Beni yine anlamamasından canım çok sıkıldı. Başka şehre gelin geldim, kayınvalidem o kadar aşırı derecede düşüncesiz ki kendi keyfi olsun ben rahatsız oliyim umrunda değil. Bütün gün oturup konuşur 1 dakika susmaz yüzlerce soru sorar makina gibi, devamlı hizmet bekler, kendisi sadece tuvalete kalkar ne yemek ne çocuk bakmaya yardım asla bir faydası yok zerre kadar. Evini hiç temizlemez ben önceden oraya gidince iş yemek bulaşık her şeyi tek yapıyordum şimdi artık giderken yemeği evimde yapıp götürüyorum. Muhabbeti o kadar çekilmez ki. Sadece ben değilim kimi görsem öyle diyor ikimizi de tanımayan biri bi evde toplanınca yanından kaçıp gelmişti yanıma mutfağa su içme bahanesiyle geldim çok konuşuyor diye,daha kaç kişi Allah yardımcın olsun dedi.ne eşi, ne annesi ne çocukları kaynanamı çekemezken eşim kabullenemiyorsun dedi yine. Onun yüzünden ne kavgalar ettik eşimden ne kadar soğudum eşim hala olayı bu kadar basite indirgiyor yani bütün sorunlar sadece annem gibi görmemem yüzündenmiş. Artık anlaşılmayı beklemiyorum da o kadar sinirim bozuluyor ki bu hayat nasıl böyle geçecek bilmiyorum kendimi yalnız hissediyorum çok yalnız
Takma güzel kardesim kafana göre davran salka eşinin düşüncelerini bosver ne derse desin

eşiniz sizi diğer evlilik örneği ile eğitmeye çalışıyor gibi geldi bana prim vermeyin bizim evlilğimiz farklı sürekli onları örnek vermen bizi yıpratıyor yeter artık diyip çizgi çekin... kayınvalideniz ile olan sorunları eşinize yansıtmayın zira hiçbir zaman haklı olamazsınız.. hatta kv bunu kullanır o yüzden tenhalarda kv ile ikili sorunlarınızı halledin bazen alttan alın bazen gönlünü alın bazen lafı sokun geçin :KK70: kv ne olduğunu anlamayacak eşinizle sorunlarınız da çözülevcek haaa işler daha kötü oluyorsa o iş öyle gider orası başka

X